Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 254
28.06.2013
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #1
film Notowanie 254
1.N(1) ROZBITKOWIE - Edyta Bartosiewicz
2.(3)4.NIEBIESKI - Natalia Natu Przybysz
3.N(1) NIEZNAJOMY - Dawid Podsiadło
4.(1)8.STILL INTO YOU - Paramore
5.(9)2.WIELKIE NIEBA - Mela Koteluk
6.(2)10.UNDER - Alex Hepburn
7.(4)9.GET LUCKY - Daft Punk
8.(5)7.DON'T FORGET WHO YOU ARE - Miles Kane
9.(12)2.SYMETRYCZNO-LIRYCZNA - Enej
10.(6)3.JUTRO JEST DZIŚ - Nosowska i O.S.T.R.
11.N(1) TEARS ALWAYS WIN - Alicia Keys
12.(7)6.I FEED YOU MY LOVE - Margaret Berger
13.(8)9.TRÓJKĄTY i KWADRATY - Dawid Podsiadło
14.(15)4.WE GOT THE POWER - Loreen
15.(10)6.ONLY TEARDROPS - Emmelie De Forest
16.(16)4.A TON OF LOVE - Editors
17.(14)5.YOUNG AND BEAUTIFUL - Lana Del Rey
18.N(1) THINGS WE LOST IN THE FIRE - Bastille
19.(11)12.NEON (LONELY PEOPLE) - Lena
20.(19)3.VOCAL - Pet Shop Boys
21.(17)3.SPŁONĄĆ I ODEJŚĆ - Wilki
22.(13)9.JE VEUX BIEN - Alizée
23.(25)2.GRAFFITI ON THE TRAIN - Stereophonics
24.(20)4.L'ESSENZIALE - Marco Mengoni
25.(24)5.END OF NIGHT - Dido
26.(28)2.FINAL WARNING - Skylar Grey
27.(22)5.TREASURE - Bruno Mars
28.(29)2.THIS MAKES SENSE - Uniqplan
29.N(1) GUN - Chvrches
30.N(1) TOMORROW - Gianluca Bezzina


wypadły:
30. (1)HUNG UP - Hot Chelle Rae
27. (2)THE CONVERSATION - Texas
26. (5)ALIVE - Empire Of The Sun
23. (10)SHAMELESS - Lissie
21. (3)NIE POWIEM JAK - Honorata Skarbek Honey
18. (9)POMPEII - Bastille
28.06.2013 02:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: Notowanie 254
Tomekk napisał(a):VOCAL - Pet Shop Boys
I co, nie zrobiłeś sobie wersji w audacity ze ściszonym dudnieniem, żeby weszli do tego top 3 ;P?

Tomekk napisał(a):GUN - Chvrches
Jeszcze o nich pamiętasz, tutaj akurat zasłużenie Icon_smile

Tomekk napisał(a):THINGS WE LOST IN THE FIRE - Bastille
Moja ulubiona nowość.

Tomekk napisał(a):JUTRO JEST DZIŚ - Nosowska i O.S.T.R.
Nie jest takie złe jak piszą. Chociaż to maltretowanie Nosowskiej rok w rok jest trochę śmieszne - jakby nie było nikogo innego w Polsce, kto może robić muzykę Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.06.2013 02:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 591
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #3
RE: Notowanie 254
Tomekk napisał(a):1.N(1) ROZBITKOWIE - Edyta Bartosiewicz
cóż za niespodziankaIcon_lol

Icon_eek Całe podium po polsku a w Top10 6/10Icon_eek

Tomekk napisał(a):11.N(1) TEARS ALWAYS WIN - Alicia Keys
no kurczę nie mogę się zdecydować do którego z 3 singli się przyłożyć bardziejIcon_rolleyes

Tomekk napisał(a):18.N(1) THINGS WE LOST IN THE FIRE - Bastille
to i moja ulubiona nowość, "Laura Palmer" chyba już nie da rady się u mnie przebić ale to nagranie ma dużo większy potencjał.

Tomekk napisał(a):30.N(1) TOMORROW - Gianluca Bezzina
miło widzieć sympatycznego pana doktoraIcon_smile

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
28.06.2013 02:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #4
RE: Notowanie 254
saferłel napisał(a):I co, nie zrobiłeś sobie wersji w audacity ze ściszonym dudnieniem, żeby weszli do tego top 3 ;P?
Icon_lol
gdybym umiał, to bym zrobił, wtedy może i byłoby nawet pierwsze miejsce Icon_lol
ale ja się nie znam na takich rzeczach.

saferłel napisał(a):Jeszcze o nich pamiętasz
jak mógłbym zapomnieć o jednym z najlepszych debiutów tego roku?

saferłel napisał(a):Chociaż to maltretowanie Nosowskiej rok w rok jest trochę śmieszne - jakby nie było nikogo innego w Polsce, kto może robić muzykę
pierwszą i drugą edycją "Muzycznego Grania" kierował Waglewski. Nosowska jest dopiero drugi raz, więc to nie jest za dużo Icon_razz

Szymek79 napisał(a):Całe podium po polsku a w Top10 6/10
o kurde, nawet nie zauważyłem tego Icon_lol
to chyba jakiś rekord, przynajmniej u mnie Icon_smile

Szymek79 napisał(a):no kurczę nie mogę się zdecydować do którego z 3 singli się przyłożyć bardziej
wybierz tak jak ja - najlepszy utwór z tej płyty...
28.06.2013 02:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: Notowanie 254
Tomekk napisał(a):gdybym umiał, to bym zrobił, wtedy może i byłoby nawet pierwsze miejsce Icon_lol
ale ja się nie znam na takich rzeczach.
Ja umiem, ale trzeba być sprawiedliwym - za słabe piosenki trzeba płacić 19-stką w peaku Icon_razz2

Tomekk napisał(a):jak mógłbym zapomnieć o jednym z najlepszych debiutów tego roku?
To tylko dwa single. Znasz moją teorię - płyta prawdę Ci powie, single to nic...Icon_wink

Tomekk napisał(a):pierwszą i drugą edycją "Muzycznego Grania" kierował Waglewski. Nosowska jest dopiero drugi raz, więc to nie jest za dużo Icon_razz
Mi się wydaję, że ona co chwila tam coś śpiewa :O

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.06.2013 02:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #6
RE: Notowanie 254
saferłel napisał(a):ale trzeba być sprawiedliwym - za słabe piosenki trzeba płacić 19-stką w peaku
gdyby była słaba, to nie miała żadnego peaku Icon_smile
a 19-tka to bardzo dobra liczba. w sam raz dla średniej piosenki Icon_cool

saferłel napisał(a):To tylko dwa single.
miałem na myśli wszystkie cztery nagrania, które gościły u mnie ( "Gun", "Mother We Share" - mój nr 1, "Lies" no i "Recover").

saferłel napisał(a):Mi się wydaję, że ona co chwila tam coś śpiewa :O
nie siej plotek Icon_razz
28.06.2013 02:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: Notowanie 254
Tomekk napisał(a):a 19-tka to bardzo dobra liczba. w sam raz dla średniej piosenki Icon_cool
Nie pisz takich rzeczy, bo ja potem pamiętam kto co myśli o poziomie swojej listy. Wiem już, że u Konrada na 1 miejsce może dojść przeciętna piosenka (jego lista to w ogóle wariactwo), a u stranglersa np. ostatnia 10-tka jest do du**. Teraz się okazuje, że tutaj już po top 15 zaczynają się średniacy Icon_razz2 Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.06.2013 02:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #8
RE: Notowanie 254
saferłel napisał(a):Teraz się okazuje, że tutaj już po top 15 zaczynają się średniacy
przecież każde notowanie jest inne i w jednym tygodniu całe Top 30 może być idealne, a w innym notowaniu genialne jest tylko Top 10.
to chyba jasne i naturalne, a to z PSB to było z przymrużeniem oka Icon_wink
28.06.2013 03:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: Notowanie 254
Myślisz, że aż takie wahania mogą następować? Na przestrzeni wielu tygodni to może się zmieniać pod wpływem braku dobrych kawałków, ale wtedy też nie wymieniasz raczej starych i trzymasz je dopóki coś ciekawszego się nie pojawi + mimo wszystko chyba każdy powinien znaleźć dla siebie co tydzień te 10-20 bardzo dobrych czy świetnych piosenek. Znam nawet ludzi, którzy uważają, że ich listy wypełniają same genialne nagrania, ale to już zależy od osobistych preferencji, ocen itd...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.06.2013 03:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #10
RE: Notowanie 254
saferłel napisał(a):Znam nawet ludzi, którzy uważają, że ich listy wypełniają same genialne nagrania, ale to już zależy od osobistych preferencji
masz rację, to jest prawda. Na przykład w tym tygodniu jest większa konkurencja u mnie. Widać to po debiutach (#1, #3, #11). Dawno nie było tak, żebym miał dwie nowości na podium, a jeszcze kilka lat temu było to częste zjawisko.
no i oczywiście nierzadko zdarza się, że niektóre utwory na początku bardzo nam się podobają, a potem uważamy je za przeciętne, średnie i wyrzucamy z listy (tak było w tym tygodniu z Honey).
Poza tym logiczne wydaje mi się, że nie mogę tej całej trzydziestki traktować tak samo. Po to numeruję listę, żeby to było widoczne Icon_smile
między Edytą a np. "Tomorrow" jest duża przepaść.
28.06.2013 03:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 645
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: Notowanie 254
saferłel napisał(a):Nie pisz takich rzeczy, bo ja potem pamiętam kto co myśli o poziomie swojej listy. Wiem już, że u Konrada na 1 miejsce może dojść przeciętna piosenka (jego lista to w ogóle wariactwo), a u stranglersa np. ostatnia 10-tka jest do du**. Teraz się okazuje, że tutaj już po top 15 zaczynają się średniacy Icon_razz2 Icon_wink
Tomekk napisał(a):przecież każde notowanie jest inne i w jednym tygodniu całe Top 30 może być idealne, a w innym notowaniu genialne jest tylko Top 10.
to chyba jasne i naturalne
saferłel napisał(a):Myślisz, że aż takie wahania mogą następować? Na przestrzeni wielu tygodni to może się zmieniać pod wpływem braku dobrych kawałków, ale wtedy też nie wymieniasz raczej starych i trzymasz je dopóki coś ciekawszego się nie pojawi + mimo wszystko chyba każdy powinien znaleźć dla siebie co tydzień te 10-20 bardzo dobrych czy świetnych piosenek. Znam nawet ludzi, którzy uważają, że ich listy wypełniają same genialne nagrania, ale to już zależy od osobistych preferencji, ocen itd...
No to ostatnie zdanie to prawie tak jak u mnie. Tyle jest wokół znakomitej muzyki, że na mojej liście nie ma miejsca nawet dla nagrań bardzo dobrych (przynajmniej w moim odczuciu. Może nie są same genialne (a nawet są w mniejszości), ale tylko świetne są w stanie się na nią załapać. I te świetne utrzymują się bardzo długo, bo okazują się lepsze od tych bardzo dobrych, które nie mają aż tak dużej siły przebicia. A należę raczej do osób dosyć krytycznie oceniających muzykę. I nie uważam, że jest naturalne, żeby miejsce 19 nazwać średnim. Gdybym miał na liście 199 miejsc to to ostatnie byłoby prawie na pewno bardzo dobre (w ostateczności dobre plus).
A tak w ogóle, o którym Konradzie Pawle piszesz? W zasadzie pasuje mi do obu.
Tomekk napisał(a):oczywiście nierzadko zdarza się, że niektóre utwory na początku bardzo nam się podobają, a potem uważamy je za przeciętne, średnie i wyrzucamy z listy
No u mnie zdarza się bardzo rzadko, żebym utwór, który uważam w którymś momencie za świetny, wydał mi się tylko dobry (chociaż po poznaniu go na pamięć czasem okazuje się być tylko bardzo dobry). Jak coś się podoba, to się podoba, jak nie podoba to nie. Czasami tylko zdarza się, że utwór w pierwszej chwili przeciętny w końcu mnie czymś przekona do siebie.
02.07.2013 06:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #12
RE: Notowanie 254
(02.07.2013 06:55 PM)kajman napisał(a):  A tak w ogóle, o którym Konradzie Pawle piszesz? W zasadzie pasuje mi do obu.

http://www.mycharts.pl/showthread.php?ti...#pid204021 Pierwszy akapit, ostatnie zdanie Icon_biggrin

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.07.2013 07:10 PM przez Dobromiera.)
02.07.2013 07:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 645
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: Notowanie 254
Ale i Konradowi zdarzały się specyficzne wypowiedzi, jak ocenianie utworu, który był na jego liście jako fatalny, więc wcale nie jestem pewien, że o tą wypowiedź chodzi, chociaż określenie, że jego lista to w ogóle wariactwo raczej też mi wskazywało na aaktta.
03.07.2013 08:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #14
RE: Notowanie 254
kajman napisał(a):że na mojej liście nie ma miejsca nawet dla nagrań bardzo dobrych (przynajmniej w moim odczuciu.
no ale na Twojej liście piosenki znajdują się nawet po 150 tygodni Icon_razz
i na pewno bardziej cenisz utwór z miejsca 1 niż 30, inaczej ustawianie ich w kolejności nie miałoby namniejszego sensu Icon_wink
Być może różnice między nimi są niewielkie, ale jakieś na pewno są...
03.07.2013 11:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
RE: Notowanie 254
Ja nigdy nie mogłem znaleźć 70 genialnych kawałków, bo po prostu tylu nie ma tydzień w tydzień dostępnych Icon_smile Zresztą - tu już schodzimy na temat "terminów", ale tak prawdę mówiąc, to "genialnych" piosenek 70 nie uzbiera się nawet w rok.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.07.2013 11:25 AM przez saferłel.)
03.07.2013 11:13 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #16
RE: Notowanie 254
saferłel napisał(a):ale tak naprawdę mówiąc, to "genialnych" piosenek 70 nie uzbiera się nawet w rok.
otóż to, genialne piosenki to na Top Wszech Czasów, a nie listę przebojów Icon_rolleyes
03.07.2013 11:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #17
RE: Notowanie 254
(03.07.2013 08:26 AM)kajman napisał(a):  Ale i Konradowi zdarzały się specyficzne wypowiedzi, jak ocenianie utworu, który był na jego liście jako fatalny, więc wcale nie jestem pewien, że o tą wypowiedź chodzi, chociaż określenie, że jego lista to w ogóle wariactwo raczej też mi wskazywało na aaktta.

No ja to zrozumiałem tak, że Paweł mówiąc o przeciętnych utworach na 1. miejscu odnosi się do tamtej wypowiedzi. Icon_wink To o wariactwie też w sumie pasuje.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.07.2013 12:52 PM przez Dobromiera.)
03.07.2013 12:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 645
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
RE: Notowanie 254
Tomekk napisał(a):no ale na Twojej liście piosenki znajdują się nawet po 150 tygodni
i na pewno bardziej cenisz utwór z miejsca 1 niż 30, inaczej ustawianie ich w kolejności nie miałoby namniejszego sensu
Być może różnice między nimi są niewielkie, ale jakieś na pewno są...
Chyba do tej pory jedna była ponad 150 tygodni, ale faktycznie jest ich tam trochę z dużym stażem. Ale na ostatniej liście prawie 30 miało staż poniżej 10 tygodni i każdą z nich uważam za świetną. Sporo świetnych też się nie dostało na moją listę bo nie wytrzymały konkurencji.
Oczywiście w danym tygodniu podoba mi się bardziej utwór z miejsca 1 niż z 30, ale różnica jest faktycznie nieduża.
saferłel napisał(a):Ja nigdy nie mogłem znaleźć 70 genialnych kawałków, bo po prostu tylu nie ma tydzień w tydzień dostępnych Icon_smile Zresztą - tu już schodzimy na temat "terminów", ale tak prawdę mówiąc, to "genialnych" piosenek 70 nie uzbiera się nawet w rok.
Ja przecież napisałem, że genialne są w mniejszości. I faktycznie zgodzę się, że w roku może nie znaleźć się ich 70 (przynajmniej z tych mi znanych).
Tomekk napisał(a):genialne piosenki to na Top Wszech Czasów, a nie listę przebojów
To znaczy na liste się ich nie wprowadza, bo są zbyt dobre? Może niektórzy tak robią, ja na pewno nie będę wprowadzał takich ograniczeń. Myślę, że sporo utworów, które przewinęły się przez moją listę trafiłyby do mojego TWC, gdybym taki stworzył.
03.07.2013 02:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #19
RE: Notowanie 254
kajman napisał(a):To znaczy na liste się ich nie wprowadza, bo są zbyt dobre?
ależ oczywiście, że się wprowadza, ale w ciągu roku, tak jak mówił Paweł, jest ich może 30-40 maksymalnie Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.07.2013 08:52 PM przez Tomekk.)
03.07.2013 08:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #20
RE: Notowanie 254
Ja w ciągu roku mam może 5-10 kandydatów do topu wszechczasów :o Choć ilość utworów jest wprost proporcjonalna do długości okresu czasu między danym rokiem, a rokiem aktualnym Icon_lol
Swoją drogą, czyż to nie perfekcyjne notowanie na spóźniony debiut 2:54? Icon_cool
03.07.2013 10:32 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości