Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OFF the wall
adik 303
Unregistered

 
Post: #21
RE: OFF the wall
Komu? Niezbyt kojarzę użytkowników z imienia, z paroma wyjątkami Icon_smile
A na koncert Veronica Falls chciałym chociaż na chwilę wejść, żeby zobaczyć jak im idzie na żywo i usłyszeć przynajmniej jeden świetny utwór z dyskografii (bo takowe mają); na Talabocie bardziej mi zależy, ale taki już mój sposób myślenia Icon_lol
26.06.2013 02:47 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #22
RE: OFF the wall
John Talabot!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.06.2013 04:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #23
RE: OFF the wall
Fajny pomysł, sam jestem ciekaw tych porównań, bo miewam dylematy, co wybrać? A ty widzę mi pomożesz. No i kolejna osoba, z którą wychylę złocisty napój Icon_smile

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
26.06.2013 06:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #24
RE: OFF the wall
Widzę że dziobas też nie zna mojego wieku Icon_lolIcon_lolIcon_lol
26.06.2013 07:29 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #25
RE: OFF the wall
Kiedy? Niedziela
O której? Między 15 a 15:30

We Draw A vs Peter J. Birch & The River Boat Band

[Obrazek: 95_wda_photo_small.jpg]
Jak przystało na rozpoczęcie dnia mamy dwóch polskich artystów. We Draw A to electro-popowy duet z Wrocławia, który w kwietniu wydał debiutanckiego Extended Playa Glimpse pod szyldem wytwórni Brennnessel (tej od Kamp! i Rebeki). I Kamp! nieprzypadkowo tutaj wymieniłem, ponieważ w muzyce grupy słychać momentami podobne chwyty, a również inspiracje chociażby M83.

[Obrazek: peter-j-birch-foto1_beatamotukgmail-com.jpg?w=400]
Peter J. Birch & The River Boat Band to po prostu Piotrek z Wołowa. Nie będę się bawił w długi opis, bo przyznam - słuchałem tylko jeden jego utwór i nie planuję więcej. Wybór wydaje mi się na tyle oczywisty, że nie będę się męczył kolejnym gitarowym folkiem

Mój wybór? Bez wątpienia We Draw A
28.06.2013 11:27 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #26
RE: OFF the wall
Kiedy? Niedziela
O której? Między 19:40 a 20:40

Molesta vs Fucked Up

Fucked Up to kanadyjski zespół, działający na scenie już od 2001 roku. Zeszłoroczna płyta David Comes To Life to mieszanka punkowych gitar, garażowego brzmienia i mocnego wokalu i mimo prawie 18 tracków na płycie, trudno się nudzić, choćby przez chwilę.

Molesta podczas OFFa zagra swój, klasyczny już, album Skandal, z którego pochodzi m.in. Wiedziałem, że tak będzie. Fanem hip hopsów nie jestem, więc niespecjalnie mnie to jara, ale może kogoś faktycznie przyciągną Icon_wink

Mój wybór? Znowu się nie musiałem zastanawiać i brać pod uwagę wielu możliwości - Fucked Up.
28.06.2013 02:28 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #27
RE: OFF the wall
Molesta do must be dla okolicznych hipsterów, więc zajmuję miejsce przy barierkach, a podczas koncertu We Draw A zamierzam bez sentymentów iść sobie na piwo.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
28.06.2013 11:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #28
RE: OFF the wall
adik 303 napisał(a):Widzę że dziobas też nie zna mojego wieku
kurde zapomniałem o tym, serio. Dobra soczek marchewkowy chyba może być. Oczywiście ja też wybieram Fucked up Icon_smile

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
30.06.2013 02:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #29
RE: OFF the wall
Soczek marchewkowy, fuj :c @aaktt - zaplanowalem tez na koniec każdego dnia top 3 koncertów do odpuszczenis sobie, dla sklepików, strefy gastro itp
30.06.2013 04:53 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #30
RE: OFF the wall
Dziś będzie od razu kilka części, chcę to skończyć jak najszybciej.

Kiedy? Niedziela
O której? Między 00:10 a 01:10/01:30

My Bloody Valentine vs Mykki Blanco Icon_lol

My Bloody Valentine to wiadomo, klasyka wpatrywania się w buty, klimat, świetna produkcja itd. Choć entuzjazmu odnośnie m b v nie podzielam, to po przyjrzeniu się ich typowej setliście (do setlist.fm odsyłam) z zadowoleniem odkryłem, że:
a) Jest New You
b) Zwykle na trzech utworach z m b v się kończy Icon_smile
A po przyjrzeniu się pozostałym piosenkom, stwierdzam że i ja może dam się wciągnąć w sidła tej kapeli

Mykki Blanco to dla mnie najmniej strawny artysta z całego lajnapu (no, na równi z Wodeckim! 500(2)), Betty Rubble: The Initiation wyłączyłem po pierwszym utworze, bo uszojebność nie ma tu granic, koszmar. aakttowi może się spodobać ewentualnie, bo to taki Lamar zmieszany z MIA Icon_lol

Mój wybór? Walentynki
30.06.2013 08:17 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #31
RE: OFF the wall
Kiedy? Niedziela
O której? Między 18:45 a 19:35

Japandroids vs John Grant

Japandroids to kanadyjski duet rockowy, który ma na koncie dwa albumy studyjne - najnowszy z nich, Celebration Rock został wydany w zeszłym roku. Coś więcej? Muzyka rockowa miała jednak w zeszłym rocku mocnych reprezentantów, może i najmocniejszych z tych poznanych mi dotychczas.

John Grant natomiast, w wydanym w tym roku Pale Green Ghosts prezentuje elektronikę z surowym wokalem i gościnnym udziałem Sinead O'Connor. Po pierwszym odsłuchu brzmiało mi dobrze, może i nawet bardzo, ale już przy drugim razie tendencja spadkowa dała o sobie znak. Chłód tej płyty wzbudził poirytowanie, a sam John zaczął kojarzyć mi się ze starcem mieszkającym w zniszczonym domu, siedzącym przed tą chatą i odganiającym motyką wszystkich gości Icon_lol (a koszmarna okładka wcale tutaj nie pomaga)

Mój wybór? I think i'm Japandroid!
30.06.2013 11:59 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #32
RE: OFF the wall
I teraz w jednej rundzie obaj artyści mający wyłączność w czasie festiwalu:

Kiedy? Niedziela
O której? Między 02:35 a 03:45

Fatima Al Qadiri
Urodziła się w Senegalu, wychowywała w Kuwejcie, żyje w Brookylnie. Fatima łączy world music i elektronikę w świeżą, pomysłową hybrydę. Oby więcej takiej muzyki!

Czy warto? Jeśli ktoś będzie miał siłę - zdecydowanie tak


Kiedy? Niedziela
O której? Między 3 a 4:15

Austra (DJ set)

O Austrze wszyscy tutaj chyba już słyszeli - zespół Katie Stelmanis poruszający się w stylistyce charakterystycznej dla Kanady elektroniki i art-popu. Wszystko dobrze, ale nie ma co pchać się prawie o świcie na DJ set w wykonaniu grupy, która jako live wystąpi dzień wcześniej. Zapychacz line-upu Icon_smile

Czy warto? Nie
01.07.2013 12:08 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #33
RE: OFF the wall
Kiedy? Niedziela
O której? Między 21:50 a 23

Deerhunter vs Fire!

Deerhunter, jeden z headlinerów festiwalu, to amerykańska grupa, która... w sumie trudno powiedzieć co gra - coś pomiędzy psychodelią, garażowym rockiem i noise popem. Ich muzyka może nie należy do najlepiej przyswajalnych, ale po czasie może wciągnąć.

Fire! to natomiast szczyt hipsterstwa. Nie ma ich na Spotify, nie ma ich na Wikipedii (nawet szwedzkiej!), nie ma ich na piratebayu, nie ma ich na chomiku. Poddaję się w szukaniu, bo na zabawę w podchody nie mam ochoty Icon_razz

Mój wybór? Deerhunter
01.07.2013 07:56 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #34
RE: OFF the wall
adik 303 napisał(a):O której? Między 3 a 4:15
nie ma takiej siły, która by mnie była w stanie o tej porze zmusić na bujanie się po koncertach, padam o 1.00 regularnie. No chyba, że Blur Icon_smile
adik 303 napisał(a):Deerhunter vs Fire!
wybieram strefę gastronomiczną Icon_razz2

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
01.07.2013 08:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #35
RE: OFF the wall
Kiedy? Niedziela
O której? Między 20:45 a 21:45

Thee Oh Sees vs Super Girl & Romantic Boys

Thee Oh Sees to kalifornijski zespół prezentujący psychodeliczno-garażowo-hałaśliwy rock z nawiązaniami do muzyki lat '60, przez co często porównywani są do Tame Impali i Foxygen (choć dla mnie TOS znacząco się różnią od obu grup). Jeden z must-see całego festiwalu i spokojnie w top 5 mają miejsce

Super Girl & Romantic Boys najbardziej mi się kojarzy z alternatywną Sofą Icon_cool Ejtisowy kicz, straszna tandeta, ale w pewnym sensie dosyć pocieszna muzyka Icon_lol (zwłaszcza Zimny dzień 063 )

Mój wybór? Thee Oh Sees bez chwili wahania Icon_lol
01.07.2013 08:28 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #36
RE: OFF the wall
adik 303 napisał(a):na równi z Wodeckim!
pfff Icon_sad

adik 303 napisał(a):Walentynki
adik 303 napisał(a):I think i'm Japandroid!
adik 303 napisał(a):Deerhunter
trzy razy tak! chociaż w ostatnim przypadku z bólem serca Icon_sad Fire jest super

adik 303 napisał(a):Thee Oh Sees vs Super Girl & Romantic Boys
ojej, tu będę miał dylemat

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.07.2013 09:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #37
RE: OFF the wall
Kiedy? Niedziela
O której? Między 23:05 a 00:05

Cass McCombs vs Goat

Cass McCombs - Czym można zapchać lajnap OFFa? Hey'em? Nie o nich mowa. Austrą? Też tym razem nie. Do trzech razy sztuka: gitarowym folkiem Icon_wink Ale nie będę narzekał, bo Cass z tych wszystkich panów z gitarą póki co prezentuje się najciekawiej i najmniej się nudziłem właśnie przy jego płycie

Goat to szwedzi łączący w swojej muzyce elektronikę, psychodelię i... wszystko co się da Icon_lol World Music to bez wątpienia najbardziej oryginalna i pomysłowa płyta zeszłego roku, jak i jedna z lepszych wydanyh w miesiącach poprzedzających koniec świata Icon_wink

Mój wybór? Goat
01.07.2013 10:15 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #38
RE: OFF the wall
No, kończę z tą niedzielą! Icon_twisted

Kiedy? Niedziela
O której? Między 15:35 a 16:05

Babadag vs How how
Babadag to zespół składający się z wokaliskti Muzyki końca lata, basisty Pustek i jeszcze jakiś dwóch innych gości Icon_lol Ich muzykę najłatwiej porównać do UL/KR, ale UL/KR z elementami innych kultur i innych stylów muzycznych. Ogólnie to płyta mniej męczy niż Ament Icon_lol

How Howto też polski zespół, jeżeli nisza ma swój szczyt to jest to właśnie ta grupa, autystyczna muzyka, depresja, smutek, załamanie itd., zbyt ciężkie żeby słuchać na trzeźwo (a pod wpływem może jeszcze bardziej zaszkodzić Icon_razz)

Mój wybór? Babadag
02.07.2013 01:09 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #39
RE: OFF the wall
Lajnap niedzieli w podsumowaniu - pogrubione to moi headlinerzy, a na czerwonych można iść do strefy gastro bez większych wyrzutów Icon_lol

15:00 - 15:30 We Draw A (PL)
15:35 - 16:05 Babadag (PL)
16:10 - 16:55 Gówno (PL)
17:00 - 17:45 Rebeka (PL)
17:50 - 18:40 Très.B (PL)
18:45 - 19:35 Japandroids (CA)
19:40 - 20:40 Fucked Up (CA)
20:45 - 21:45 Thee Oh Sees (US)
21:50 - 23:00 Deerhunter (US)
23:05 - 00:05 Goat (SE)
00:10 - 01:30 My Bloody Valentine (IE)
01:35 - 02:35 John Talabot - Live (ES) // Veronica Falls (GB)
02:35 - 03:45 Fatima Al Qadiri (US)
02.07.2013 01:15 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #40
RE: OFF the wall
Kiedy? Piątek
O której? Między 19:40 a 20:40

Cloud Nothings vs The Soft Moon
The Soft Moon to amerykanin, zamieszkujący w San Francisco, a jego muzyka (tu, przyznam, korzystałem z ryma, bo ciężko mi było to do czegoś dopasować Icon_razz) to miks post-punk i minimal wave'u. Minimalistyczna jest zdecydowanie i mnie osobiście jakoś szczególnie nie porwała, choć było ok.

Cloud Nothings również pochodzą z USA, grają indie-rocka, świeżego indie-rocka i mocniejszego niż typowi przedstawiciele gatunku.

Mój wybór? Cloud Nothings
02.07.2013 09:45 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości