Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 78 (31.05.08)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
Debiut na liście, która pęka w szwach i do której jest długa kolejka to byłby wyczyn dla tej piosenki Icon_wink...chyba musisz zostać zwolennikiem rozszerzenia mojego chartu, wtedy będzie łatwiej Icon_biggrin
Poważnie się ciągle zastanawiam nad zwiększeniem 50. Kolejny plus tego pomysłu to fakt, że wtedy nawet gdy nowości nie będzie pod dostatkiem będzie można nacieszyć się inymi piosenkami dłużej na liście i może ktoś pobije rekord 27 tyg Icon_wink i nie będzie sytuacji, że piosenka wchodzi na listę w pośpiechu, żeby tylko zaliczyć na niej byt i wypada w następnym tyg bo już lepsze czekają...
Pomyślimy, może jakieś zmiany z okazji 80 notowania już będą Icon_razz2 to za niecałe 2 tyg.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
04.06.2008 03:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #22
 
O, to w takim razie czekam na zmiany, a wraz ze zmianami na Sarę Icon_mrgreen
Skoro 80 notowań, to może by tak 80 pozycji? Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
04.06.2008 04:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
80 i 80? A jak będzie 1000 to niby 1000 Icon_razz2?
Pomyślimy. Ładnie...koniec roku, wakacje a mnie trapią same problemy z tą listą Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
04.06.2008 06:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #24
 
Lepsze takie problemy niż inne Icon_mrgreen
Z tym tysiącem to może przesada, ale ciekawie by było, gdyby tak dodawać w każdym notowaniu jedną pozycję Icon_lol

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
04.06.2008 10:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
Zacznę od góry Twojej listy. Cave na szczycie jak dla mnie znacznie słabszy od Łazarza i Jezusa. Jeżeli chodzi o REM to jak przy innych wykonawcach wykazujesz daleko posuniętą inicjatywę, a tutaj trzymasz się słabiutkich singli, a dobre utwory zostawiasz innym. Ale i tak wolę Horror mana od Viva la vida loca, które po dobrym pierwszym singlu totalnie rozczarowuje.
I po co ja takie rzeczy piszę. Jeszcze się zrazisz do mnie Icon_lol i wyrzucisz Carlę poza 30, bo już chyba 3 tydzień wisi na włosku i może sobie u mnie jeszcze trochę poszaleć.
04.06.2008 10:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
1981 napisał(a):1. Moim zdaniem to dobrze - lista jest żywsza, przestronniejsza, świeższa... 2. Po kiego grzyba trzymać... grzyby na liście? Icon_lol No ale jak kto lubi.
3. Można mieć ten sam utwór przez pół roku na szczycie - ale moim zdaniem... nuda, panie, nuda Icon_cool2
1. Myślę, że lista jest po to, żeby odzwierciedlała gust jej twórcy, a nie po to, żeby była żywa, przestronna i świeża.
2. Z prostego powodu, bo niezmiennie podoba się bardziej niż nowe piosenki (które może kiedyś też doczekają się statusu grzyba).
3. Pół roku to jeszcze nikt na szczycie piosenki na tym forum nie miał (mi zabrakło tygodnia). Dla mnie nudny jest scenariusz - kilka tygodni w górę, kila tygodni w dół i wylot - to takie przewidywalne. Mi się np. na Twojej liście bardzo podobały ruchy Sigura i (o ile pamiętam) Archive. Teraz takich zaskakujących zmian jakby mniej.
04.06.2008 10:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
saferłel napisał(a):No cóż, gotowy byłem na krytykę ze wszystkich stron za te Majty ;]
Ode mnie nie dostaniesz, bo utwór muzycznie przeciętniutki z efekciarskim textem. Nie ma startu do pełnego luzactwa Chromolę.
04.06.2008 10:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
aaktt napisał(a):Oj tak, mam identycznie Icon_frown Z tym, że ja mam 130 pozycji i ciągle mi mało Icon_frown a liczba nowości zwykle oscyluje wokół 7-12, a mam w zanadrzu dwa, trzy razy więcej Icon_frown
Ja w zanadrzu też mógłbym mieć z 20 piosenek, ale u mnie piosenka, jeżeli nie ma 8 (najlepiej mocnej) na 10 to w ogóle nie jest brana pod uwagę. Selekcja jest piekielnie ostra, ale jak popatrzę na listę sprzed roku to powiem sobie - ten utwór znakomity, ten rewelacyjny, ten świetny, ten genialny i nie ma takiego, który by mi się nie podobał.
04.06.2008 11:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #29
 
Ale ja nie napisałem, że wrzucam do propozycji wszystko, co tylko znam. I nie patrzę na muzykę w kategoriach cyferek, tzn. patrzę jeśli chodzi o wyniki sprzedaży płyt czy miejsca na listach przebojów, ale staram się tak nie oceniać kawałków. Płyty owszem, ale to co innego - tutaj jest jakaś większa przestrzeń do oceny i ryzyko błędu jest mniejsze. Poza tym bardzo często utwory, które na początku średnio mi się podobają, w pewnym momencie stają się nagle moimi ulubionymi. Tak było zarówno z "Hold On" KT Tunstall jak i "So Small" Carrie Underwood ze świeższych przykładów - oba powyżej 40 tygodni w zestawieniu Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.06.2008 12:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
 
kajman napisał(a):Dla mnie nudny jest scenariusz - kilka tygodni w górę, kila tygodni w dół i wylot - to takie przewidywalne. Mi się np. na Twojej liście bardzo podobały ruchy Sigura i (o ile pamiętam) Archive. Teraz takich zaskakujących zmian jakby mniej.
Tak po prostu czuję. Nie będzie żadnych "zaskakujących" (to też dyskusyjne) ruchów tylko dlatego, że komuś się podobają takie chart-runy.
05.06.2008 04:57 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
Zacznę może od ruchów. Myślę, że takie przejścia w górę - postój - w dół to rzecz naturalna i oczywiście może to kogoś nudzić, ale ja np. nie widzę w tym nic złego. Ja też wiem jak wygląda moja lista, czasem jest przewidywalna jeśli poruszamy temat listoruchów (jak to Konrad ładnie wymyślił Icon_biggrin), ale nie mam zamiaru na siłę czegoś kombinować.

Chciałbym Ci napisać kajman, że tobie się nowy R.E.M. z tego co pamiętam w ogóle nie podoba oprócz Sing, więc nie pisz mi, że słabe piosenki wpuszczam, a lepsze numery dla innych zostawiam Icon_biggrinIcon_biggrin Wpuszczam słaby singiel bo dla mnie to bardzo udany numer i nie ma potrzeby szukać głębiej. Moja lista jest otwarta, wszystko może wejść, ale po co kombinować jak pod ręką jest naprawdę udany singiel - to samo tyczy się Nicka (naprawdę nie wierzę, że ci się podoba mniej od Lazarusa czy Jesusa....taki rozbudowany utwór, z biesiadnym refrenem i świetnym rytmem - pam pam pam pam pam Icon_biggrin),
Carla mnie trzyma mocno, gdyyby nie kilka nowości może by i skoczyła nawet w górę (jest surprise, przełamuje monotonie ruchów góra dół Icon_razz2)
Viva La Vida to doskonały pop-oriented track i kurczę chyba by wypadł lepiej gdyby to on został 1 ujawniony, a nie był tylko następcą Violet Hill. Ale widać, że ciężko się niektórzy przekierowywują na nowe brzmienie Coldplay. Myślę jednak, że z nowej płyty coś się spodoba na pewno Icon_wink

Zrażać się nie mam zamiaru Icon_razz2 Gdyby tak było to bym w ogóle na twoją listę nie wpadał i czerpał z niej inspiracji (może tego nie widać, ale serio lubię ją Icon_biggrin)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.06.2008 01:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
 
saferłel napisał(a):Viva La Vida to doskonały pop-oriented track i kurczę chyba by wypadł lepiej gdyby to on został 1 ujawniony, a nie był tylko następcą Violet Hill
a ja sie ciesze, ze byl drugi, bo tak to bym sie źle nastawil na VH Icon_razz
05.06.2008 01:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
 
Tak źle i tak źle Icon_razz2 Ale płyta ci się powinna spodobać ;] Naprawdę ;]

PS - gratuluje postu numer 2999 Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.06.2008 01:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
 
saferłel napisał(a):Ale płyta ci się powinna spodobać ;] Naprawdę ;]
taką mam nadzieję. naprawde Icon_mrgreen .
saferłel napisał(a):PS - gratuluje postu numer 2999 Icon_biggrin
o, rzeczywiscie Icon_smile2.
ale czy to znaczy, że ten post teraz... Icon_wink2
05.06.2008 02:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
 
Trzeba dla ciebie stworzyć nową grupę : Super koneser i listofanatyk, bo już nie masz 2000 postów Icon_razz2 Przerastasz nasz wszystkich Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.06.2008 03:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
 
albo grupę "psychol" Icon_lol
05.06.2008 03:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
 
Nie strasz mnie czymś takim, bo ja też już mam dość sporo postów Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.06.2008 03:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #38
 
Icon_lol buehehe

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.06.2008 04:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
 
1981 napisał(a):
kajman napisał(a):Dla mnie nudny jest scenariusz - kilka tygodni w górę, kila tygodni w dół i wylot - to takie przewidywalne. Mi się np. na Twojej liście bardzo podobały ruchy Sigura i (o ile pamiętam) Archive. Teraz takich zaskakujących zmian jakby mniej.
Tak po prostu czuję. Nie będzie żadnych "zaskakujących" (to też dyskusyjne) ruchów tylko dlatego, że komuś się podobają takie chart-runy.
I słusznie. Tak jak u mnie będą stare grzyby, niezależnie od tego, ile razy będą na to narzekania.
05.06.2008 06:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
 
saferłel napisał(a):1. Zacznę może od ruchów. Myślę, że takie przejścia w górę - postój - w dół to rzecz naturalna
2. i oczywiście może to kogoś nudzić, ale ja np. nie widzę w tym nic złego. Ja też wiem jak wygląda moja lista, czasem jest przewidywalna jeśli poruszamy temat listoruchów (jak to Konrad ładnie wymyślił Icon_biggrin), ale nie mam zamiaru na siłę czegoś kombinować.
3. Chciałbym Ci napisać kajman, że tobie się nowy R.E.M. z tego co pamiętam w ogóle nie podoba oprócz Sing, więc nie pisz mi, że słabe piosenki wpuszczam, a lepsze numery dla innych zostawiam Icon_biggrinIcon_biggrin Wpuszczam słaby singiel bo dla mnie to bardzo udany numer i nie ma potrzeby szukać głębiej.
4. Moja lista jest otwarta, wszystko może wejść, ale po co kombinować jak pod ręką jest naprawdę udany singiel - to samo tyczy się Nicka (naprawdę nie wierzę, że ci się podoba mniej od Lazarusa czy Jesusa....taki rozbudowany utwór, z biesiadnym refrenem i świetnym rytmem - pam pam pam pam pam Icon_biggrin),
5. Carla mnie trzyma mocno, gdyyby nie kilka nowości może by i skoczyła nawet w górę (jest surprise, przełamuje monotonie ruchów góra dół Icon_razz2)
6. Viva La Vida to doskonały pop-oriented track i kurczę chyba by wypadł lepiej gdyby to on został 1 ujawniony, a nie był tylko następcą Violet Hill.
7. Ale widać, że ciężko się niektórzy przekierowywują na nowe brzmienie Coldplay. Myślę jednak, że z nowej płyty coś się spodoba na pewno Icon_wink
8. Zrażać się nie mam zamiaru Icon_razz2 Gdyby tak było to bym w ogóle na twoją listę nie wpadał i czerpał z niej inspiracji (może tego nie widać, ale serio lubię ją Icon_biggrin)
1. Naturalna dla Ciebie i bardzo dobrze. Mi bardziej naturalne wydają się ruchy nieskoordynowane. Może to jest spowodowane systemem tworzenia listy.
2. O nudzeniu napisałem w odpowiedzi na komentarz 1981. Twoja lista jest po częśći przewidywalna, ale muzycznie (chociaż często narzekam) mi się podoba.
3-7. To są tylko moje opinie i lubię je czasem wyrażać w sposób nieco prowokacyjny.
3. Chyba niedokładnie pamiętasz, bo o nowej płycie jako całości to się raczej nie wyrażałem, szczególnie, że znałem tylko 3 utwory. Natomiast pisałem, że REM w ogóle nigdy specjalnie mnie nie zachwycał, a Sing jest jedynym ich utworem, który znam i mi się spodobał (może przesadziłem, bo chyba mi się jeszcze podobało The lion sleeps tonight z jakiegoś B-side'u). Od tego czasu poznałem Until the day is done, który w kilka dni po poznaniu zadebiutował na 27 miejscu (chyba ostatnio do mnie nie zaglądałeś Icon_biggrin3 ). Dla mnie te 2 utwory biją na głowę single i stąd taka moja opinia.
4. Jak dla mnie rytm News jest zupełnie nieciekawy, na okrągło leci to samo z kilkoma ozdobnikami. Utwór ma chyba około 8 minut, a ja już po dwóch byłem znudzony.
5. Przyznam się, że się nie dziwię, bo mnie też trzyma.
6. Myślę, że na mnie nie wywarłby żadnego wrażenia i tak i tak. Ja przy piosence nie myślę (przynajmniej nie w znacznym stopniu) kategorią zespół i nie porównuję tych piosenek ze sobą. Podsumowania w głowie robię jakby niezależnie. Ale mimo to dobrze, że Violet wyszedł pierwszy, bo jednak pierwsze wrażenie jakieś znaczenie ma. Przy poprzedniej płycie po pierwszym singlu nie ciągnęło mnie do poznawania kolejnych piosenek. Po czym drugi od razu mi się spodobał.
7. Ja nawet nie byłem nakierowany na stare brzmienie Coldplaya. Kilka piosenek mi się podobało (co najmniej 1 bardzo), wiele innych nigdy mnie nie ruszało. I zarówno na VH jak i na VLV ptrzę jako na piosenki, a nie jako na piosenki zespołu.
8. To oczywiście był żart. A że moją listę lubisz, to mi się od dawna już wydawało.
05.06.2008 06:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości