Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strzał w dziesiątkę
adik 303
Unregistered

 
Post: #1
Strzał w dziesiątkę
Jako, że lista zostaje zawieszona na czas nieokreślony uznałem, że nie chcę stracić możliwości promowania nowych utworów. Wprawdzie strzelnica jest ewidentną zgapą od dziobasa, ale sam pomysł jest tak dobry, że bez skrupułów go przejmuję Icon_razz Częstotliwość będzie różna; pierwszy strzał już teraz:

XXANAXX - Broken Hope

O tym utworze pisałem już w nowościach singlowych, ale obyło się bez komentarzy więc wkleję tutaj: XXANAXX to polski duet elektroniczny, w którym na wokalu jest Klaudia Szafrańska (tak, ta pani z X Factora), a współpracuje z Michałem Wasilewskim. W najgłębszych czeluściach sieci, gdzie dociera tylko mkitnz zrobiło się o nich względnie głośno za sprawą ociekającego spokojem, a jednocześnie radością Disappear. Broken Hope zaś ma promować EPkę, która w najbliższych miesiącach ma się ukazać pod szyldem U Know Me Records. Jeszcze dodam tylko, że zespół pojawił się w dzisiejszych ogłoszeniach Open'erowych.
Tag: Psychotropowa elektronika z żeńskim wokalem i hajpem ze strony polskich portalów 'muzyki niezależnej'
Zainteresowani odbiorem: furbul, thestranglers, fazzer
14.06.2013 07:57 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #2
RE: Strzał w dziesiątkę
adik 303 napisał(a):Jako, że lista zostaje zawieszona na czas nieokreślony
!!!!!!!Icon_evil tak się nie robi!!!!!!
w związku tym pewnie bojkotuję ten temat
14.06.2013 08:02 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #3
RE: Strzał w dziesiątkę
Przykro mi, listę robiłem dla siebie i tylko dla siebie, a stała mi się zbędna Icon_cool
14.06.2013 08:06 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #4
RE: Strzał w dziesiątkę
adik 303 napisał(a):Zainteresowani odbiorem: furbul, thestranglers, fazzer
wrzucam w nadchodzącym tygodniu na plejkę Icon_wink
15.06.2013 12:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #5
RE: Strzał w dziesiątkę
A ja w tym bandzie nie widzę nic ciekawego. Kolejny takisam zespół. Nudy
15.06.2013 05:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #6
RE: Strzał w dziesiątkę
Blondfire - Where the Kids Are (Elènne Remix)

Dzisiaj znowu coś lekkiego - podkradam meniemu ten utwór, bo potencjał na niektóre listy ma dosyć spory. Blondfire to duet rodzeństwa Bruce'a i Erici Driscoll, dawniej znany pod nazwą Astaire (zmieniona pod wpływem nacisku żony Freda Astaire). Elènne natomiast pochodzi z Niemiec, a więcej informacji nie znalazłem Icon_lol W każdym razie Where The Kids Are to bardzo smaczny (dream-)popowy kawałek z elektronicznym tłem muzycznym i miło pobrzdękującą gitarą oraz chwytliwym tłem klaskanym.

Tag: Na granicy tańca i chilloutu, elektroniki i indie, mainstreamu i alternatywy
Ewentualni zainteresowani: Szymek, listoholik
15.06.2013 09:34 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #7
RE: Strzał w dziesiątkę
Man or Astro-Man? - Communication Breakdown Part II

Man or Astro-Man? są jednym z surf-rockowych zespołów znanych szczególnie w latach '90. Po ponad dziesięcioletniej przerwie wrócili z nowym albumem Defcon 5...4...3...2...1, o którym przerażająco cicho zarówno na naszym forum jak i ogólnie w sieci, prezentuje muzykę na dobrym poziomie. Porównania do wcześniejszej działalności niestety nie mam, więc obejdzie się bez narzekań, że drugiego xx już nie nagrali Icon_razz Informacji o singlu nie znalazłem, więc spróbuję wypromować najlepszy utwór z albumu, utrzymany w charakterystycznej dla grupy stylistyce surf-rocka, ale zahaczający również o psychodelię.

Tag: Wielki powrót po latach, w lekko psychodelicznej odsłonie.
Ewentualni zainteresowani: aaktt, saferdrunk, meni
16.06.2013 10:18 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: Strzał w dziesiątkę
saferdrunk?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.06.2013 10:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #9
RE: Strzał w dziesiątkę
Rym mi namieszał Icon_lol
16.06.2013 10:29 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
RE: Strzał w dziesiątkę
Ok - więc teraz już merytorycznie. Album mam na dysku i już raz słuchałem, natomiast zupełnie bym się nie spodziewał, ze kogokolwiek może taka muzyka tutaj ruszyć (a i sam nie mam też ostatnio czasu na promocję wszystkich możliwych ekip/płyt). Numer wybrałeś chyba dobry, chociaż ja nie mam jeszcze jasno określonych faworytów. Pewna nisza na forum być może również się dla nich znajdzie, aczkolwiek niezwykle wąska i ciasna Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.06.2013 10:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #11
RE: Strzał w dziesiątkę
ja mam z nimi pewien problem, słuchałem ostatnio którejś z ich niezliczonych płyt z lat 90. i wypadli w porządku, ale jak na to, czego się spodziewałem, nie było szału -- tak jest i tutaj; tło muzyczne jest całkiem niezłe, ale brakuje mi przebojowego refrenu, który by ten kawałek uciągnął; ostatecznie nie jest źle; na lato w sam raz, ale będzie ciężko bez tego refrenu Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.06.2013 01:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #12
RE: Strzał w dziesiątkę
Still Corners - Fireflies

Still Corners są duetem z Wielkiej Brytanii, mającym na koncie już dwa studyjne albumy. Tegoroczny, Strange Pleasures ewidentnie podąża drogą Beach House - grają rozmarzony, klimatyczny dream-pop, ale w bardziej pozytywny sposób. Fireflies to taka mała, urocza perełka, a cudowny wokal Tessy sprawia, że można naprawdę się wczuć we frazę Everyone wants to fly with the fireflies.

Tag: Najukochańszy dream-pop 2013 roku
Ewentualni zainteresowani: remo, thestranglers
17.06.2013 09:53 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: Strzał w dziesiątkę
Swego czasu założyłem temat o ich płycie (bez echa), mieli u mnie numer 1 z "Fireflies" (też bez echa) i nawet nie znalazłem się w strefie ewentualnych zainteresowanych Icon_wink, czyli znów bez echa Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.06.2013 09:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #14
RE: Strzał w dziesiątkę
Nie znalazłeś się, bo widziałem ich w twoim rankingu płyt tego roku, toż nie będę ci przedstawiał grupy którą znasz i nawet oceniłeś Icon_lol
17.06.2013 10:00 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #15
RE: Strzał w dziesiątkę
o, dzięki Adik za kolejne polecenie... jako że są ze świata to muszą poczekać do lipca - jest już zator Icon_wink
17.06.2013 10:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #16
RE: Strzał w dziesiątkę
Sądzę, że doczekają się swojej kolei i na pewno jej nie zmarnują Icon_wink
17.06.2013 10:05 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
RE: Strzał w dziesiątkę
przeraża mnie Twoja selekcja, Tomku. Masz jakieś wielomiesięczne opóźnienia na tej swojej playliście i w ogóle jakiś skomplikowany i nie do końca zrozumiały system selekcjonowania nowości Icon_cry2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.06.2013 10:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #18
RE: Strzał w dziesiątkę
hehe, wiedziałem że ktoś to napisze... no tak, moje poukładanie jest przerażające ale kto wie czy nie dzięki temu lista trwa i trwa... najbardziej boję się pominąć lub nie przesłuchać wystarczającą ilość razy czegoś wartościowego, by nie spadło niesłusznie po trzech tygodniach albo co gorsza w ogóle nie weszło na listę... inna rzecz że liczba "nowości" jaką sobie co tydzień aplikuję jest wystarczająco duża by jeszcze sprawiała przyjemność a i by ją można było objąć wszystkimi zmysłami Icon_wink
17.06.2013 10:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
RE: Strzał w dziesiątkę
Ostatnio mam wrażenie, że nie jesteś jakoś wyjątkowo zadowolony z nowości - a przynajmniej można to wywnioskować z faktu, że większość z nich jest na tych słynnych miejscach 31-40 Icon_wink I faktycznie - albo szybko wypadają, albo trzymasz je kilka tyg. w bezruchu, pisząc coś, że "nie tego się spodziewałeś", "nie ma takiej siły przebicia" czy "daleko im do zawojowania listy". Zresztą to nie jest związane bezpośrednio z tym, że jednak te kawałki czekają całymi tygodniami na ogranie, wiele z nich pewnie w ogóle ostatecznie nie trafia na playlistę, nie wiadomo gdzie przepadają Icon_wink Nie wiem czy to przez brak czasu czy inne czynniki. Kiedyś tak nie było w każdym razie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.06.2013 10:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #20
RE: Strzał w dziesiątkę
saferłel napisał(a):wiele z nich pewnie w ogóle ostatecznie nie trafia na playlistę, nie wiadomo gdzie przepadają
no tak, większość z tych które na nią jednak trafiają lądują ostatecznie w Top40, chociaż to
saferłel napisał(a):Nie wiem czy to przez brak czasu czy inne czynniki.
wspomniałem już o granicach percepcji, nie można poświęcić wystarczająco czasu jednemu by w momencie się rzucać na drugie
saferłel napisał(a):Kiedyś tak nie było w każdym razie.
e tam, jest o wiele lepiej niż dawniej
17.06.2013 11:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości