Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alanis Morissette - Flavors of Entanglement
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #1
Alanis Morissette - Flavors of Entanglement
[Obrazek: 200px-ALANIS-FOE-FINAL-COVER.JPG]

płyta juz jest ... w sieci Icon_wink2 Akurat to traktuję jako zapoznanie się z nią, bo na pewno zakupię płytkę CD. Tak mam, że te płytki wążne mam na blaszkach. A mam nadzieję, że ta będzie ważna.

Płyta zawiera (wydanie podstawowe):

1. Citizen of The Planet
2. Underneath
3. Straitjacket
4. Versions of Violence
5. Not As We
6. In Praise of The Vulnerable Man
7. Moratorium
8. Torch
9. Giggling Again For No Reason
10.Tapes
11.Incomplete

Przesłuchałem na razie "w biegu", ale już widzę perełki - nr 1, 8, 10 i przede wszystkim nr 5 - Not As We!!! Niesamowity!!!
Nie ma jeszcze danych o drugim singlu, ale ja już wiem co będę częściej słuchał niż resztę płyty Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
23.05.2008 04:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 613
Dołączył: May 2008
Post: #2
 
Mnie Alanis nigdy nie zachwycała jakoś bardzo bardzo. Tzn. zawsze ją lubiłem i szanowałem. Wiele pojedynczych kawałków, zwłaszcza singlowych, bardzo lubię, ale miałem kilka podejść do całych płyt i mnie nie przekonała do siebie. Zobaczymy jak będzie tym razem Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.05.2008 04:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Ładna okładka...
23.05.2008 04:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #4
 
1981 napisał(a):Ładna okładka...
Icon_smile2 Miałem napisać, że dla samej okładki warto by zakupić ten krążek, ale tak sie zasłuchałem w numerze piątym, że mi wyleciało Icon_wink2 Fakt bardzo ładna.

Okładka Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
23.05.2008 05:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Jopkolog Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 979
Dołączył: Sep 2007
Post: #5
 
No wspaniale! Już też się cieszę na nową Alanis!

Yacy napisał(a):Nie ma jeszcze danych o drugim singlu, ale ja już wiem co będę częściej
słuchał niż resztę płyty Icon_wink2

Podobno drugim singlem ma być "Moratorium"...
23.05.2008 06:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Mnie jakoś wytapetowana Alanis nie przyciąga. Okładka standardowa Icon_wink A te wzorki kojarzą mi się może z NIN z 94...w każdym razie widziałem już trochę takich rzeczy.

Poszukam płyty zaraz, jak nie znajdę to dam znak i liczę na pomoc Icon_wink
Pierwszy singiel w końcu słyszałem i podoba mi się ;]

Kiedyś wiązałem z tą artystką ogromne nadzieję zanim posłuchałem jej album z 95 roku. Niestety wypadł tylko dobrze. Dostał wysoką notę, ale ja myślałem, że to będzie prawdziwa perła Icon_razz2 Szkoda, że akurat w jej przypadku miałem takie wygórowane życzenia. Nie zasłużyła na to.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.05.2008 07:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Dobra. Mam. 103 świadczy o wysokiej jakości....na razie jakości dźwięku Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.05.2008 07:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 613
Dołączył: May 2008
Post: #8
 
saferłel napisał(a):Kiedyś wiązałem z tą artystką ogromne nadzieję zanim posłuchałem jej album z 95 roku. Niestety wypadł tylko dobrze. Dostał wysoką notę, ale ja myślałem, że to będzie prawdziwa perła Icon_razz2 Szkoda, że akurat w jej przypadku miałem takie wygórowane życzenia. Nie zasłużyła na to.
Oj tak, oj tak. Ja też czekałem na coś arcygenialnego i trochę się zawiodłem. Później miałem do niej trochę żal i ogólnie nowy singiel na liście sobie nie poradził zupełnie Icon_frown

Saferłel'u, gdzie znalazłeś? Jeśli możesz, podzielisz się płytą? (PM) Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.05.2008 09:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Jestem po pierwszym pełnym (bo wczoraj na słuchawkach zanim zasnąłem posłucham 8 numerów) przesłuchaniu płyty.

Zacznę od + i -.
Najlepsze momenty płyty to (podobnie jak u Jacka)
- Citizen of The Planet
- Not As We (tu szczególne brawa za formę wokalną, bez tego sama muzyka nie wciagałaby tak)
- Underneath
- Moratorium
- Tapes
- In Praise Of....

No proszę, dużo numerów mi się podoba, ale są też słabsze z których najbardziej razi ''przeelektronizowany'', zbyt ostro oprawiony w nowoczesne brzmienie Straitjacket. Jej głos nie pasuje w ogóle do takich brzmień.
Do tego trochę bezbarwne wydaje się Incomplete, Giggle Again..., może Torch.

Płyta jest ok, ale nie wiem czy po 4,5 przesłuchach będę do niej wracał z zachwytem.
Niezły, poprawny pop-rockowy album z kilkoma dużymi przebojami.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.05.2008 10:07 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Jeśli cała płyta jest taka jak pierwszy singiel, to podziękuję. Zawód panno Alanis, ZAWÓD
24.05.2008 12:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #11
 
O to chodzi, że nie jest tak jak pierwszy singel Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
24.05.2008 01:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
...i chociażby dlatego tak bardzo Underneath mi się podoba, bo jest inny niż reszta ;D

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.05.2008 03:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 108
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
okladka mi sie nie podoba. brzydko Alanis wyglada na zdjeciu, a i sama grafika nieoryginalna.
mam wszystkie dotychczasowe plyty Alanis, ale niestety "Underneath" calkowicie mnie zawiodl. wobec tego tym razem nie kupie plyty w ciemno, ale sciagne, zeby przetestowac. na szczescie Wasze posty mnie pocieszaja, ze moze cala plyta bedzie lepsza niz singiel.
26.05.2008 11:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #14
 
O wlasnie dobrze ze jest ten temat bo zupelnie sobie nie moge dac rady = znaczy mecze sie z Alanis Icon_wink)
Po pierwszym przesluchaniu duze rozczarowanie bo zaczyna sie niby Alanisowsko,"Citizen..." i "Underneath",ale potem nagle szok = te dwa elektroniczne "Straitjacket" i "Versions Of Violence" ale pomyslalem dlaczego nie? Taki eksperyment - moze byc ciekawie bo plyte wspolprodukowal Guy Sigsworth (Bjork) .Tylko dlaczego bez konsekwencji? Po 4.-ym utworze to sie zalamuje bo jest Alanisowa ballada - ktore mnie nie zachwyca jednak - pierwsze 12 taktow moze,ale potem nudno...to taki "Flinch" z Under Rug Swept to mistrzostwo... podobnie z "Torch" zaczyna sie niezle ale przez 5 minut to samo...takie same zwrotki i refren za kazdym razem,zadnych dodatkow,zmian tonacji,zaskoczen...nie wiem...
Niby "Giggling..." i "Moratorium" nawiazuja do tego Bjorkowego brzmienia ale jakos tak slabiutko...przy czym Gigling ma taka linie melodyczna ktora nawet przez 5 sekund mnie nie rusza...nie mam nic z tego utworu poza beatem...Jedynie to Moratorium ewentualnie doliczylbym do ciekawych...
I znowu wolny utwor "Tapes" z ktorego nic nie mam Icon_wink... prosta linia melodyczna zwrotka refren,troche wokalizy...jedynie po 2,10 min w podkladzie ciekawie sie dzieje ale tylko na kilkadziesiat sekund.
Przeciez Alanis miala zawsze zdolnosc do ukladania ciekawych melodii,nawet niech prostych ale one zawsze cos w sobie mialy... "Incomplete" to samo...szkoda gadac...
Wyszlo na to ze podobaja mi sie najbardziej pierwsze 4 nagrania...Nie ma konsekwencji w tej plycie,troche tego troche owego,zadnej linii...
4 ballady
Gigglin + In Praise nie wiadomo co...
posrodku Moratorium
i te dwa najjmocniejsze elektroniczne ktore wyszlo na to ze misie najbardziej podobaja "Straitjacket" i "Versions Of Violence"
singlowy Underneath - typowa Alanis
i mocne uderzenie na poczatek "Citizen..."
Nie wiem...sluchalem tej plyty jak bylem zmeczony,sluchalem jak bylem wypoczety rano...po poludniu,w nocy...czytam rozne recenzje angielskie,niemieckie,polskie - sporo osob sie zachwyca a ja tego nie rozumiem i to mnie wkurza dlaczego ja nie moge? Icon_smile
Moze powinien m sie zamknac w lazience z ta plyta,moze w piwnicy,albo pojechac w gory...
HELP!

https://radio-orbit.pl/
05.06.2008 09:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Ja się nie zachwycam. Niezły album ot co. Nic na siłę ;]

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.06.2008 09:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Alanis Morissette - Such Pretty Forks In The Road Szymek79 0 479 21.02.2020 04:55 PM
Ostatni post: Szymek79
  Alanis Morissette - Havoc And Bright Lights Szymek79 3 922 11.08.2012 05:04 PM
Ostatni post: bugman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości