Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eurowizja 2008
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #81
 
saferłel napisał(a):Nie wiem co macie do tej Rosji. Chyba lepiej, że wygrała niż te cholerstwa z Ukrainy, Amernii, Grecji...które tylko dupą ruszały, że się tak brzydko wyrażę.
Przesadzasz i to ostro. Wolę zdecydowanie dobry pop z elementami orientalnymi niż tegoroczny utwór Bilana. Od "Nevozmozhnoe vozmozhno" (jesień 2006!) nie nagrał niczego ciekawego. A "Qele, qele" chyba nie jest takie złe, skoro dostało 12 punktów od Polski? I proszę mi tu nie mówić o jakiejś diasporze, parę tysięcy Armeńczyków w obliczu przynajmniej 37 milionów Polaków - no co to jest?!
saferłel napisał(a):Potrzebna jest zdecydowana zmiana i to od następnego roku najlepiej. Powinno być jakieś PROFESJONALNE Jury, które też, nawet w jakiś znaczący sposób wpływałoby na wyniki. Jak widać sami ludzie sobie nie potrafią poradzić.
Już wspominałem o wprowadzeniu póki co testowo na JESC głosowania 50%jury/50%smsy i głosów alternatywnego jury, tak jakby było to jedno z państw
saferłel napisał(a):Zakłamany festival, który nie wypromował nikogo znanego przez ostatnie lata (chyba Celine Dion w 88 to ostatni taki przypadek), który prezentuje fatalny poziom. Ale to jest właśnie tego czego ludzie chcą :/
Nie jesteś niestety obiektywny... Fakt, ostatnią wielką gwiazdą była Celine, ale oprócz tego między 88 rokiem a 2007 na Eurowizji byli też: Lara Fabian (88), Brainstorm (00), Natasha St-Pier (01), t.A.T.u (03), Vanilla Ninja (05), Kate Ryan (06), Las Ketchup (06), DJ Bobo (07)... Z kiepskim poziomem to też przesadzasz, jest zawsze kilka ciekawych kompozycji i oprócz tego przynajmniej po 5 dobrych "orientalnych numerów" i 5 ballad, ale że Ty nie lubisz popu, to tego nie widzisz
saferłel napisał(a):Jestem pewny, że nawet gdyby wysłać na Eurowizję ekipy mocnego kalibru takie jak Radiohead przykładowo to i tak zginęli by tam gdzieś w środku stawki
I tu masz chyba rację. Ostatnio na jednym forum zorganizowany został konkurs piosenki na wzór Eurowizji i "Window In Tke Skies" U2 zajęło ostatnie miejsce...
saferłel napisał(a):Pomijam już dużą słabość tej kompozycji
Nie zgadzam się Icon_smile2
chris975 napisał(a):10 z San Marino a w finale nie dali nam nic
Aż sam się dziwię. No, ale my też nic nie daliśmy San Marino... Za to bodajże daliśmy pierwszy w historii punkt dla Andory Icon_smile2
25.05.2008 02:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #82
 
prz_rulez napisał(a):t.A.T.u (03), Vanilla Ninja (05), Kate Ryan (06), Las Ketchup (06), DJ Bobo (07)

Akurat w tych przypadkach to nie było nikomu nie znane gwiazdy ale znani wykonawcy w wielu krajach a ich występ miał dać dobre miejsce swoim krajom co jak wiemy nie zawsze się udawało.

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
25.05.2008 03:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #83
 
Ok, nie będę się o te panienki kłócił...ale chyba wiecie, że nigdy nie uznawałem naszego narodu za wybitnie genialni w sferach muzycznych Icon_razz2...to tak propo tych 12 pkt dla Armenii Icon_wink

Proszę nie pisać, że nie lubię popu, bo to jeszcze większe zakłamanie niż ta Eurowizja....ok, niech będzie, że to subiektywna moja opinia, bo DJ Bobo czy Vanilla Ninja to żadna gwiazda dla mnie :/

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.05.2008 03:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #84
 
Poczytajcie sobie na onet muzyka relacje. Kiedy ją czytałem to normalnie myślałem, że ktoś czyta w moich myślach, słowo w słowo Icon_wink Tylko trochę naiwne jest pytanie: Czemu UK ciągle na końcu Icon_wink...o tym już napisałem wyżej.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.05.2008 03:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #85
 
UK nie było najgorsze w tym roku jak na kawałek pop ^_^ Bo pod cokolwiek innego nie dało się tego podciągnąć niestety Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.05.2008 03:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #86
 
saferłel napisał(a):Poczytajcie sobie na onet muzyka relacje. Kiedy ją czytałem to normalnie myślałem, że ktoś czyta w moich myślach, słowo w słowo Icon_wink
Zarówno artykuł, jak i komentarze - bardzo skrajne. W większości ludzie nie mają pojęcia o tym konkursie, a komentują... Ale takie prawa wolności słowa Icon_smile2
Jeszcze słówko co do wykonań na żywo - po przesłuchaniu tak z 10 wykonań z finału i wszystkich z półfinału to albo ja mam już coś z uszami nie tak, albo wydaje mi się, że każdy fałszował Icon_confused2
25.05.2008 04:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #87
 
prz_rulez napisał(a):Jeszcze słówko co do wykonań na żywo - po przesłuchaniu tak z 10 wykonań z finału i wszystkich z półfinału to albo ja mam już coś z uszami nie tak, albo wydaje mi się, że każdy fałszował Icon_confused2

No a czegoś się spodziewał Icon_lol że każdy będzie czyściutko śpiewał Icon_lol tu nie liczy się wokal a show, kręcenie tyłeczkiem, kolory Icon_lol itd Icon_lol a i byłbym zapomniał, liczy się też posiadanie wielu sprzyjających sąsiadów Icon_lol

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
25.05.2008 04:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #88
 
Oj nie było najgorzej. Były momenty z nie-najgorszymi (jakkolwiek to się pisze ?) wokalami Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.05.2008 04:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #89
 
chris975 napisał(a):
prz_rulez napisał(a):Jeszcze słówko co do wykonań na żywo - po przesłuchaniu tak z 10 wykonań z finału i wszystkich z półfinału to albo ja mam już coś z uszami nie tak, albo wydaje mi się, że każdy fałszował Icon_confused2

No a czegoś się spodziewał Icon_lol że każdy będzie czyściutko śpiewał Icon_lol tu nie liczy się wokal a show, kręcenie tyłeczkiem, kolory Icon_lol itd Icon_lol a i byłbym zapomniał, liczy się też posiadanie wielu sprzyjających sąsiadów Icon_lol
Ale w tamtym roku masa wykonań na żywo mi się podobała!
25.05.2008 05:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #90
 
prz_rulez napisał(a):
chris975 napisał(a):
prz_rulez napisał(a):Jeszcze słówko co do wykonań na żywo - po przesłuchaniu tak z 10 wykonań z finału i wszystkich z półfinału to albo ja mam już coś z uszami nie tak, albo wydaje mi się, że każdy fałszował Icon_confused2

No a czegoś się spodziewał Icon_lol że każdy będzie czyściutko śpiewał Icon_lol tu nie liczy się wokal a show, kręcenie tyłeczkiem, kolory Icon_lol itd Icon_lol a i byłbym zapomniał, liczy się też posiadanie wielu sprzyjających sąsiadów Icon_lol
Ale w tamtym roku masa wykonań na żywo mi się podobała!

Dlatego dużo wcześniej napisałem że był najgorszy konkurs Eurowizji od lat, pod każdym względem.

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
25.05.2008 05:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #91
 
Wrzuciłem na chomika finałowe występy Sebastiena, Isis i Sirusho. Jak ktoś chce - niech ściąga
25.05.2008 07:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #92
 
Teraz już rozumiem te zachwyty nad Sebastienem z Francji Icon_smile2 Wystarczył dziesięciosekundowy skrót wystepu na Eurowizji w czasie głosowania, abym zainteresował sie tym kawłkiem Icon_razz Tego samego dnia ściągnąłem i spodobał mi się Icon_smile2 Zdecydowanie najciekawszy kawałek z przeciętnej Eurowizji.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
26.05.2008 12:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #93
 
Cytat:Regional block voting
There is academic evidence that regional block voting exists.

The three most notable voting blocks are:

The Balkan Block, primarily the former Yugoslavia (Bosnia-Herzegovina, Croatia, Former Yugoslav Republic of Macedonia, Serbia, Montenegro and Slovenia), along with Albania, Hungary and Bulgaria.

The Nordic Block, comprising Denmark, Finland, Iceland, Norway and Sweden, sometimes along with the Baltic states

And the Ex Soviet Block, former USSR countries: Russia, Ukraine, Belarus, Moldova, Georgia, Armenia, Azerbaijan, the Baltic states Estonia, Latvia, Lithuania.

Pairs of countries that regularly award each other high points are:

Greece and Cyprus
Greece and Armenia
Bulgaria and Greece
Finland and Sweden
Sweden and Denmark
Norway and Sweden
Iceland and Denmark
Romania and Moldova
Turkey and Bosnia-Herzegovina
The Netherlands and Belgium
Armenia and Russia
Russia and Belarus
Hungary and Romania
Poland and Ukraine
Portugal and Spain
Russia and Ukraine
Finland and Estonia
Azerbaijan and Turkey
Ireland and United Kingdom
Spain and Andorra
Serbia and Croatia
Serbia and Bosnia-Herzegovina

Diaspora voting
There is also said to exist "diaspora voting" where immigrants vote for their origin countries. These could be examples of diaspora voting:

Germany, United Kingdom, Netherlands, Belgium, Austria, Switzerland, Denmark and France to Turkey
Netherlands, Belgium and France to Armenia
Spain to Romania and Bulgaria
France to Portugal, Armenia and Israel
Sweden, Norway, Denmark, Austria, and Switzerland to Bosnia-Herzegovina and Serbia;
Hungary to Serbia or Romania
Portugal to Ukraine and Romania
United Kingdom to Ireland, Poland, Latvia, Lithuania, Israel, Greece and Cyprus
Ireland to Lithuania, Latvia, Poland and United Kingdom
Estonia, Latvia, Belarus, Ukraine, Moldova to Russia
Turkey to Bosnia-Herzegovina , Albania, Macedonia and Armenia
Germany to Turkey, Greece, Poland, Portugal, Serbia, Bosnia-Herzegovina and Croatia
Greece to Albania, Bulgaria and Armenia
Israel to Russia, Ukraine and Romania
France, Belgium and Switzerland to Spain
Switzerland to Portugal
Jakie to prawdziwe Icon_sad

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.05.2008 04:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #94
 
aaktt napisał(a):The Balkan Block, primarily the former Yugoslavia (Bosnia-Herzegovina, Croatia, Former Yugoslav Republic of Macedonia, Serbia, Montenegro and Slovenia), along with Albania, Hungary and Bulgaria.

A to ciekawe, bo Csezy z Węgier zajęła ostatnie miejsce w półfinale. Być może w tamtym roku było inaczej, bo Węgry reprezentowała Ruzsa Magdi, pochodząca z serbskiej mniejszości
aaktt napisał(a):Germany to Poland
Haha.. Dziękuję za takie "diaspora voting"
26.05.2008 07:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #95
 
Mi się najbardziej podobało jak dostaliśmy 10 "od Irlandii" Icon_wink2
A kto dał nam 4 punkty? "Wielka Brytania" ?
Icon_mrgreen

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
26.05.2008 10:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
m@rek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 599
Dołączył: Apr 2008
Facebook Last.fm
Post: #96
 
Yacy napisał(a):A kto dał nam 4 punkty? "Wielka Brytania" ?
Tak.
26.05.2008 10:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #97
 
m@rek napisał(a):Tak.
Icon_eek2 Icon_eek2 Icon_eek2
To jeszcze mi się bardziej podoba Icon_mrgreen
Czyli gdyby nie Nasi to by było "0", zero, null, nic???? Icon_mrgreen

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
26.05.2008 10:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
m@rek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 599
Dołączył: Apr 2008
Facebook Last.fm
Post: #98
 
Yacy napisał(a):Czyli gdyby nie Nasi to by było "0", zero, null, nic????
Niestety masz rację.
26.05.2008 10:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #99
 
m@rek napisał(a):Niestety masz rację.
nie wiem czy niestety.
Jak się dopuszcza do udziału Amerykankę to czego się można spodziewać? Gdyby to była Europejka to jeszcze... Ale dla mnie obecna formuła to koszmarne nie porozumienie. Nie chodzi mi o poziom tylko o to kto może być reprezentantem danego kraju.
A pamiętam jak Górniak zaśpiewała na próbie po angielsku - bo łatwiej Jej się było rozgrzać - to pojawiły się pogłoski o dyskfalifikacji!!! I ja wolałem tamtą formułę. Każdy śpiewa "po swojemu" Icon_wink2

Ale nic tylko kasa, kasa, komercja, kasa...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
26.05.2008 10:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
m@rek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 599
Dołączył: Apr 2008
Facebook Last.fm
Post: #100
 
Pani, która nas reprezentowała, to moim zdaniem, wielkie nieporozumienie. Obserwuję konkurs Eurowizji od parunastu lat i od razu wiedziałem, że z tą piosenką, w sumie niezłą, nie mamy szans. Eurowizje wygrywają piosenki przeznaczone dla szerokiego kregu słuchaczy, które po pierwszym przesłuchaniu wpadaja w ucho. Wtedy ludzie sięgaja po komórki i głosują.
Ogladałem polskie eliminacje, nie znając wcześniej żadnej piosenki propozycji. Postawiłem na piosenkę, której nie wybrano, a która miałaby większe szanse na sukces. Jestem tego pewien. Zobaczcie i posłuchajcie.
26.05.2008 10:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Eurowizja 2010 prz_rulez 327 30 548 14.06.2010 12:37 AM
Ostatni post: kajman
  Eurowizja na sportowo: Deluxe Edition Fresh 13 2 313 02.06.2010 02:22 PM
Ostatni post: AKT!
  Eurowizja 2009 stavanger 262 26 751 19.08.2009 09:00 PM
Ostatni post: furbul

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości