Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 241
29.03.2013
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #1
Notowanie 241
1.(4)2.MIRRORS - Justin Timberlake
2.(1)5.SANDMAN - Hurts
3.(5)5.A TATTERED LINE OF STRING - The Postal Service
4.(2)9.GIVE ME LOVE - Ed Sheeran
5.N(1) NA OŚLEP - Ania Dąbrowska
6.(3)7.NAPRAW - Lemon
7.(6)7.HOLD ME - Tom Odell
8.(8)6.DOWN ON LIFE - Elliphant
9.(10)3.WILK VS. KOT - Hey
10.(7)9.NO FREEDOM - Dido
11.(11)4.KOCHANA KOCHANA KOCHANA - Akurat
12.(15)2.IMPOSSIBLE - James Arthur
13.(17)6.IT STARTS AND ENDS WITH YOU - Suede
14.(13)4.JUST GIVE ME A REASON - Pink feat. Nate Ruess
15.(9)11.MY NUMBER - Foals
16.(12)10.MIRACLE - Hurts
17.(14)8.LILI - Enej
18.(22)2.THE WOMAN I LOVE - Jason Mraz
19.(20)2.SLEEP - Allen Stone
20.(23)3.STAY - Rihanna feat. Mikky Ekko
21.(16)5.CO TAM? - Hey
22.(24)2.RECOVER - Chvrches
23.(21)3.ILLUSIONS - Shout Out Louds
24.(18)4.BEZKRÓLEWIE - Damian Ukeje
25.N(1) WAITING FOR THE NIGHT - Nelly Furtado
26.(28)2.EASY - Sheryl Crow
27.N(1) FALLING - Haim
28.(26)3.HOW WE DO (PARTY) - Rita Ora
29.N(1) UNDERWATER - Mika
30.N(1) MACHINERIES OF JOY - British Sea Power


wypadły:
30. (9)TRUE LOVE - Pink feat. Lily Allen
29. (2)TAKE A WALK - Passion Pit
27. (3)CLOUDS - Zach Sobiech
25. (6)INDIAN SUMMER - Stereophonics
19. (11)ANOTHER LOVE - Tom Odell
30.03.2013 07:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 619
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #2
RE: Notowanie 241
Tomekk napisał(a):1.(4)2.MIRRORS - Justin Timberlake
ciężko będzie Ci dorównać.Icon_wink

Tomekk napisał(a):5.N(1) NA OŚLEP - Ania Dąbrowska
czy coś zostało jeszcze na płycie czego tutaj nie byłoIcon_lol

Tomekk napisał(a):10.(7)9.NO FREEDOM - Dido
jak szkoda, ze już w dół.Icon_sad W takim razie liczę na szybki debiut "End Of Night".Icon_wink

Tomekk napisał(a):14.(13)4.JUST GIVE ME A REASON - Pink feat. Nate Ruess
po twoich wypowiedziach wydawało mi się że nie będzie mieć problemu z dojściem do Top10 a tu taki psikus.

Tomekk napisał(a):25.N(1) WAITING FOR THE NIGHT - Nelly Furtado
moja ulubiona nowość tylko dlaczego tak późno.Icon_wink

Tomekk napisał(a):27.N(1) FALLING - Haim
są coraz bliżej debiutu i na mojej liścieIcon_smile

Tomekk napisał(a):29.N(1) UNDERWATER - Mika
a jemu udało się to co chyba nie uda sie mu u mnie a jest to chyba moje ulubione nagranie z ostatniej płyty Miki.Icon_confused

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
30.03.2013 07:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #3
RE: Notowanie 241
Tomekk napisał(a):30.N(1) MACHINERIES OF JOY - British Sea Power

najniższa nowość według mnie najlepsza
liczę na wielki sukces tutaj tego utworu! Icon_smile
30.03.2013 07:33 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #4
RE: Notowanie 241
(30.03.2013 07:27 PM)Szymek79 napisał(a):  
Tomekk napisał(a):5.N(1) NA OŚLEP - Ania Dąbrowska
czy coś zostało jeszcze na płycie czego tutaj nie byłoIcon_lol
oczywiście, że tak jest jeszcze połowa płyty Icon_razz
i myślę. że jeszcze jeden numer się pojawi.

(30.03.2013 07:27 PM)Szymek79 napisał(a):  
Tomekk napisał(a):10.(7)9.NO FREEDOM - Dido
jak szkoda, ze już w dół.Icon_sad W takim razie liczę na szybki debiut "End Of Night".Icon_wink
no już 9 tygodni jest na liście, więc czas najwyższy i tak dużo osiągnęła Icon_wink
a nowy singiel średni mi się podoba, wolę inne piosenki.

(30.03.2013 07:27 PM)Szymek79 napisał(a):  
Tomekk napisał(a):14.(13)4.JUST GIVE ME A REASON - Pink feat. Nate Ruess
po twoich wypowiedziach wydawało mi się że nie będzie mieć problemu z dojściem do Top10 a tu taki psikus.
no mi też się tak z początku wydawało Icon_lol
jeszcze jest nadzieja, chociaż konkurencja mocna.


(30.03.2013 07:27 PM)Szymek79 napisał(a):  
Tomekk napisał(a):25.N(1) WAITING FOR THE NIGHT - Nelly Furtado
moja ulubiona nowość tylko dlaczego tak późno.Icon_wink
przypomniałem sobie o niej dopiero teraz, miała być już kilka miesięcy temu. No ale liczy się obecność Icon_smile
30.03.2013 08:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Marek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 145
Dołączył: Nov 2008
Post: #5
RE: Notowanie 241
justin na 1??Icon_sad
31.03.2013 02:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #6
RE: Notowanie 241
Marek napisał(a):justin na 1??
nie bądź sceptyczny, jeśli nie znasz, to posłuchaj, bo naprawdę się wyrobił Icon_smile
31.03.2013 08:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 619
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #7
RE: Notowanie 241
Tomekk napisał(a):bo naprawdę się wyrobił Icon_smile
cóż za określenie myślę, że wyrobił się już dawno temu ale jeśli ktoś patrzy na etykietkę zamiast na zwartość no to już nic tego nie zmieni.Icon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
31.03.2013 08:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #8
RE: Notowanie 241
Szymek79 napisał(a):ale jeśli ktoś patrzy na etykietkę zamiast na zwartość no to już nic tego nie zmieni.
ja tak na pewno nie patrzę, więc to chyba nie do mnie zarzut Icon_wink

Pisałem tylko w kontekście tamtego komentarza, bo "Mirrors" nie jest podobne do "My Love", "Rock Your Body", które nota bene bardzo lubię.
31.03.2013 08:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 619
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #9
RE: Notowanie 241
Tomekk napisał(a):ja tak na pewno nie patrzę, więc to chyba nie do mnie zarzut Icon_wink
przecież to oczywisteIcon_wink

Tomekk napisał(a):Pisałem tylko w kontekście tamtego komentarza, bo "Mirrors" nie jest podobne do "My Love", "Rock Your Body", które nota bene bardzo lubię.
z płytami Justina jest podobnie jak z płytami MJ za każdym razem inaczej ale ciągle na wysokim poziomie.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
31.03.2013 08:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
RE: Notowanie 241
Dla mnie Justin wskoczył na wysoki poziom w 2006 - wtedy naprawdę mogłem go słuchać z przyjemnością. Akurat Wy tutaj chwalicie i rozpływacie się na przeciętnym "Mirrors", ale ponieważ nowa płyta posiada piosenki o wiele większego kalibru, mogę śmiało napisać, że jest...nawet lepiej niż w 2006 Icon_smile

Tomekk napisał(a):MACHINERIES OF JOY - British Sea Power
Zupełnie bym się ich tutaj nie spodziewał. Paradoksalnie, chociaż wciąż zainteresowanie tą kapelą na forum jest małe, to jednak "Machineries" coś tam osiąga na pojedynczych chartach....a może tylko tak mi się wydaje, bo już nie kojarzę początków promocji "Valhalli".

Tomekk napisał(a):FALLING - Haim
Tutaj sprawa jest prosta - album wszystko zweryfikuje. Na razie jest i dobrze, i źle. I ciekawie, i momentami nudno.

Tomekk napisał(a):IT STARTS AND ENDS WITH YOU - Suede
Kilka tygodni w tyle listy i nagle przesunięcie się do przodu. Dobrze, że dotyczy to mojego faworyta.

Tomekk napisał(a):A TATTERED LINE OF STRING - The Postal Service
Postal też pokazuje, że ich pozycja, tak wytyka palcami przez niedowierzających ze szczęścia fanów, nie była jednak przypadkiem Icon_smile

Tomekk napisał(a):ILLUSIONS - Shout Out Louds
Po tej piosence spodziewałem się jednak czegoś więcej, wyraźnego zaznaczenia swojej obecności na liście - czyli w przypadku tak zwartego chartu, zapewne top 10 Icon_wink

Tomekk napisał(a):SANDMAN - Hurts
I jak w końcu ten album wypadł?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
31.03.2013 08:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #11
RE: Notowanie 241
saferłel napisał(a):Zupełnie bym się ich tutaj nie spodziewał.
gdybyś teraz nie wszedł, to byś pewnie ich nie zauważył, bo wyżej już nie dadzą rady, ale to się okaże w piątek Icon_wink

saferłel napisał(a):I jak w końcu ten album wypadł?
na pewno lepiej niż w tej recenzji z onetu Icon_lol
Jestem dopiero po 2 przesłuchaniach i chyba "Sandman" właśnie to najmocniejszy punkt albumu. Fanom Depeche Mode powinno się spodobać, bo inspiracja idzie ewidentnie z tej strony. według mnie ta płyta jest równie dobra jak debiut, a porównując wyniki mojej listy, to piosenki z "Exile" mają już dwa numery jeden, a poprzedni krążek nie uświadczył żadnego Icon_razz
aaa i nie uważam, że Hurts wywołują sztuczny patos, dla mnie to granie jest prawdziwe i taki klimat lubię Icon_smile (takie mroczne disco Icon_lol )

saferłel napisał(a):czyli w przypadku tak zwartego chartu, zapewne top 10
he he, no ja też sądziłem, że lepiej sobie poradzą. Mogli być w tym miejscu co Postal Service, ale zdecydowałem inaczej, bo szał i emocje związane z tym kawałkiem po prostu szybko opadły...
31.03.2013 09:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: Notowanie 241
Tomekk napisał(a):gdybyś teraz nie wszedł, to byś pewnie ich nie zauważył, bo wyżej już nie dadzą rady, ale to się okaże w piątek Icon_wink
To też jak najbardziej do przewidzenia Icon_smile Nigdzie na forum nie osiągnęli chyba nic dużego, chociaż u Art.Bruta właśnie zadebiutowali na 48. Taki ich los Icon_smile Są alternatywni w podwójnym znaczeniu Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
31.03.2013 09:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #13
RE: Notowanie 241
Szymek79 napisał(a):30.N(1) MACHINERIES OF JOY - British Sea Power
coś jakby z nich uszło powietrze, moim zdaniem. Nie do końca czuję, skąd zachwyty. Bardzo idą w stronę stylistyki Grand Lee Bufallo, czyli bliżej folkowej łagodności, a coraz mniej punkowej frywolności z początkowej fazy. Ale oczywiście mamy do czynienia z ambitnym, fajnym graniem, ale zbyt ugrzecznione i poprawne to wszystko. 3,15/5,0

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
02.04.2013 10:13 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
RE: Notowanie 241
Mam wrażenie, że dla Ciebie każda piosenka wolniejsze niż 120bpm na minutę jest zbyt ugrzeczniona i poprawna ;

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
02.04.2013 12:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #15
RE: Notowanie 241
saferłel napisał(a):Mam wrażenie, że dla Ciebie każda piosenka wolniejsze niż 120bpm na minutę jest zbyt ugrzeczniona i poprawna ;
oczywiście nie jest tak. Ale to jest tak, jakby ta piosenka nie była dotknięta palcem bożym. Wszystko tu gra i jest świetne, ale zestawiając z rzeczami z wczesnej działalności, gdy prezentowali to na Off-Festiwalu, to nie jestem w stanie wykrzesać euforii, bo od jakiegoś czasu nie ma w tym tych emocji, tej pasji, tego szaleństwa. Ba! BSP zlewają się z całą sceną indie zapominając, że sam świetny głos to trochę za mało, by kupić całokształt. Oczywiście nie ganię ich, ani nie potępiam. Nawet mogę śmiało polecić. Ale spadek formy jest aż krzyczący.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
02.04.2013 01:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
RE: Notowanie 241
Ja myślę, że "Machineries" to świetny, klimatyczny singiel, nieco wycofany, ale pięknie zaaranżowany, dający jeszcze lepsze wrażenie w pełnej sześciominutowej wersji z płyty. Utwór nie jest dotknięty palcem bożym, bo on w ogóle jest gdzieś z dala od Boga, z dala od promotorów, dużych wytwórni i ringów, na których poszczególne indie-kawałki piorą się na śmierć i życie, żeby wskoczyć do czyjegoś top 50, nie mając przy tym wciąż perspektyw na przyszłość. Poza tym, oceniane BSP przez pryzmat ich wcześniejszych dokonań, zbyt silne akcentowanie poprzedniej epoki względem "tu i teraz", jak to często bywa również w przypadku innych zasłużonych kapel, może prowadzić do zwodniczych wniosków. Na OFF-ie grali, o ile dobrze kojarzę, po wydaniu swojej najsłabszej płyty w karierze (która sama w sobie była wszak dobra), więc też raczej się tutaj nie dogadamy.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
02.04.2013 01:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #17
RE: Notowanie 241
a ja znam tylko dwa kawałki BSP, z czego jeden właśnie zadebiutował u mnie, więc nie mam porównania Icon_smile
02.04.2013 09:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości