Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Daft Punk - Random Access Memories
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Daft Punk - Random Access Memories
[Obrazek: 4e6c6fb2.jpg]

Nowa płyta francuskiego duetu Daft Punk ukaże się 21 maja nakładem Columbia Records. Album nosi tytuł "Random Access Memories", zawiera trzynaście niezatytułowanych kompozycji, a wśród gości zaproszonych do jego nagrania znaleźli się m.in. Nile Rodgers, Giorgio Moroder oraz Panda Bear. Miłośnicy skostniałej muzyki, drżyjcie!

Tracklista:

01. 4:34
02. 5:21
03. 9:04
04. 3:48
05. 5:37
06. 5:53
07. 8:18
08. 6:07
09. 4:50
10. 5:41
11. 4:39
12. 4:11
13. 6:21

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.03.2013 12:32 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #2
RE: Daft Punk - Random Access Memories
O, wiadomość tygodnia! Wprawdzie słyszałem tylko dwa ich kawałki (i The Alphabeat Guetty które podobno były całkowitą zżynką z muzyki Daftów Icon_cool), ale Harder Better Faster Stronger bardzo sobie cenię Icon_wink To drugie też, ale tytuł wyleciał mi z głowy Icon_lol
24.03.2013 01:05 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 925
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #3
RE: Daft Punk - Random Access Memories
Mała próbka. Zapowiada się smakowicie. Icon_wink To jest to czego szukam, to jest to czego pragnę! Icon_biggrin



http://rateyourmusic.com/~meni
13.04.2013 03:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: Daft Punk - Random Access Memories
To ten Nile Rodgers. Brzmi trochę jak Michael Jackson w "Say Say Say" (melodia, a wokal swoją drogą).

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.04.2013 04:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #5
RE: Daft Punk - Random Access Memories
fajne, chcę to Icon_biggrin

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.04.2013 01:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 432
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #6
RE: Daft Punk - Random Access Memories
Oficjalna tracklista:

1. “Give Life Back to Music” (feat. Nile Rodgers)
2. “The Game of Love”
3. “Giorgio by Moroder” (feat. Giorgio Moroder)
4. “Within” (feat. Chilly Gonzales)
5. “Instant Crush” (feat. Julian Casablancas)
6. “Lose Yourself to Dance” (feat. Pharrell)
7. “Touch” (feat. Paul Williams)
8. “Get Lucky” (feat. Pharrell)
9. “Beyond”
10. “Motherhood”
11. “Fragments of Time” (feat. Todd Edwards)
12. “Doin’ It Right” (feat. Panda Bear)
13. “Contact” (feat. DJ Falcon)

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
16.04.2013 12:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: Daft Punk - Random Access Memories
Ktoś na RYM-ie (zresztą nasz rodak) napisał: Miała być dobra dyskoteka, a jest podpieranie ścian. I tak to niestety się jawi. Kawałki są zbudowane na kilku dźwiękach, w kółko zapętlane, w prostym metrum i nienadające się do jakichś większych hulanek. Pierwszy wyrywający się ku oryginalności numer to "Touch", ale cała jego akrobatyka rozpięta na ponad 8 minut odbywa się w ślimaczym tempie. Singiel to najlepsza rzecz na płycie, która zawstydza zgromadzonych wokół niego towarzyszy. Im dalej las, tym ciemniej. Takie "Beyond" czy "Motherhood" z trudem bronią się przed przewijaniem, ale nawet gdy przy tytule pojawia się jakieś znane nazwisko, to nie możemy oczekiwać się zbyt wielu emocji (zaciągające ospałym r'n'b "Lose Yourself" czy wyjęczane przez wokalistę The Strokes "Instant Crush"). Album bez ikry, bez wigoru. Kompletnie inaczej wyobrażałem sobie ten LP Icon_sad

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.05.2013 10:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Marcel Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 154
Dołączył: Jan 2010
Post: #8
RE: Daft Punk - Random Access Memories
Również oczekiwałem czegoś innego, ale nie jest aż tak źle Icon_wink Płytę przesłuchałem raz i póki co najlepsze oczywiście “Get Lucky" i bardzo spodobał mi się utwór z Panda Bear "“Doin’ It Right” Icon_wink
13.05.2013 11:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 925
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #9
RE: Daft Punk - Random Access Memories
Płyta zdecydowanie bardziej nadaje się jako kawiarniany soundtrack albo wieczorny czasoumilacz przy posiadówce na świeżym powietrzu. Ewentualnie na jakieś afterparty po dłuuugiej nocy pełnej wrażeń. Wszyscy nastawili się na dyskotekę i stąd rozczarowanie. Ja ją sobie znajdę gdzie indziej. Icon_wink Dlatego napiszę dla odmiany tej całej internetowej krytyki, że nie zawiedli. Icon_smile

http://rateyourmusic.com/~meni
14.05.2013 10:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #10
RE: Daft Punk - Random Access Memories
Jak tak Was czytam to czuję, że ta płyta może mi się spodobać Icon_lol
14.05.2013 11:01 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #11
RE: Daft Punk - Random Access Memories
a mi się podoba ...












... okładka
Icon_razz

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
14.05.2013 11:38 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #12
RE: Daft Punk - Random Access Memories
Nie jest to wielka, szalona, neodyskotekowa płyta na jaką wszyscy liczyli po świetnym pierwszym singlu, ale nie oszukujmy się -- Daft Punk nigdy nie robili wielkopomnych płyt; nawet w najlepszym fragmencie swojej kariery zawsze robili rzeczy, które nie przekraczały pewnego pułapu. Tu się to potwierdziło -- album jest solidny, ale za długi, zbyt rozwleczony i kumulujący zbyt wiele koncepcji, pomysłów (i zaproszonych gości!) w jednym miejscu. Szczerze mówiąc gdzieś tam z tyłu głowy tak myślałem, że pewnie tak się to skończy, ale dlaczego by nie dać się ponieść euforii krzycząc "płyta roku" zanim ktokolwiek jeszcze ją usłyszał? Zdrowy rozsądek jest przereklamowany. Słucha się przyjemnie, ale to z całą pewnością żadna płyta roku Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.05.2013 06:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: Daft Punk - Random Access Memories
Jeśli ktoś czuje się zawiedziony nowym albumem DP (tak jak ja), to The Quietus na swoim profilu twitterowym ma dla niego receptę:

Cytat:theQuietus ‏@theQuietus 5h:
NEW PET SHOP BOYS ALBUM IS TAKING DAFT PUNK DOWN THE DARKROOM WITH A FISTING SWING AND A PINT O POPPERS. The LP is amazing... Love Is A Bourgeois Construct a pop pounder "Searching for the soul of England / drinking tea like Tony Benn".

Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.05.2013 06:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
RE: Daft Punk - Random Access Memories
http://pitchfork.com/news/51488-daft-pun...-products/

A bodajże Tomekk spierał się ze mną, że DP to nie jest czysty marketing....

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.07.2013 02:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #15
RE: Daft Punk - Random Access Memories
saferłel napisał(a):A bodajże Tomekk spierał się ze mną, że DP to nie jest czysty marketing....
nie mieszaj mnie do tej reklamy Icon_lol
każdy chce zarobić i to wykorzystuje. Pewnie wytwórnia im kazała Icon_razz
12.07.2013 11:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #16
RE: Daft Punk - Random Access Memories
Prezerwatywy o nazwie "Get Lucky"? Trochę mi się to kłóci Icon_lol

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
12.07.2013 11:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  One Direction - Midnight Memories m@rek 1 783 27.11.2013 10:22 PM
Ostatni post: michal91d
Gwiazdka The 12 Days of Christmas, Volume 7: Christmas Memories From Afar (2012) AKT! 2 1 399 20.12.2012 05:32 PM
Ostatni post: AKT!
  Riverside - Memories In My Head emigrant 1 1 376 26.06.2011 12:12 AM
Ostatni post: bugman
  Memories Of Machines - Warm Winter (05.2011) pabloyd 0 887 21.03.2011 09:40 PM
Ostatni post: pabloyd

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości