Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hadouken! - Every Weekend (2013)
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Hadouken! - Every Weekend (2013)
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRcAduvY8234DV_IG8fiS7...o9BhLhLSMS]
Data wydania: 18 marca 2013.

Jestem bardzo ciekaw waszych ocen.

1 The Vortex
2 Levitate
3 Bliss Out
4 As One
5 Parasite
6 Bad Singnal
7 Stop Time
8 Spill Your Guts
9 The Comedown
10 Daylight
11 Oxygen
12 Mecha Love
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.03.2013 12:44 AM przez prz_rulez.)
21.03.2013 12:42 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #2
RE: Hadouken! - Every Weekend (2013)
Dobra dobra, ale żeby było zgodnie z regulaminem podlicz wyniki Twoich dwóch płyt wymienionych tutaj: http://www.mycharts.pl/showthread.php?tid=6132
21.03.2013 09:53 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #3
RE: Hadouken! - Every Weekend (2013)
Michałku, możesz za mnie policzyć Live, bo ja nie umiem tego zrobić, plizz Icon_cry

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
21.03.2013 09:57 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: Hadouken! - Every Weekend (2013)
No to co?
Tutaj można posłuchać: http://chomikuj.pl/notorycznydebiutant/M...kend+-+320
23.03.2013 10:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 925
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #5
RE: Hadouken! - Every Weekend (2013)
Słucham i nie wiem czy dotrwam do końca... Tragedia. Icon_wink Czy za wyborem tej płyty stoi jakiś podtekst? Bo odnoszę takie wrażenie. Icon_lol

http://rateyourmusic.com/~meni
24.03.2013 01:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #6
RE: Hadouken! - Every Weekend (2013)
(24.03.2013 01:58 PM)meni napisał(a):  Czy za wyborem tej płyty stoi jakiś podtekst? Bo odnoszę takie wrażenie. Icon_lol

Chyba chodzi o tą dyskusję: http://www.mycharts.pl/showthread.php?ti...#pid204729 Icon_wink
Ciekawe tagi ma ta płyta na RYMie, nawet nie wiedziałem że jest coś takiego jak "moombahcore" Icon_lol

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.03.2013 02:03 PM przez Dobromiera.)
24.03.2013 02:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 925
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #7
RE: Hadouken! - Every Weekend (2013)
Ha, wiedziałem! Icon_biggrin Nie ma przypadków, zwłaszcza w takich wyborach. Icon_wink

http://rateyourmusic.com/~meni
24.03.2013 02:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #8
RE: Hadouken! - Every Weekend (2013)
ja chętnie posłucham, bo tak się jakoś złożyło, że dwóch pozostałych nie słuchałem Icon_surprised

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
24.03.2013 02:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #9
RE: Hadouken! - Every Weekend (2013)
Dwa pierwsze kawałki chyba były singlami. O ile dla fanów electro-trash debiut był ciekawy i bardzo obiecujący, to kierunek w jakim idzie kapela jest zły. Są wprawdzie melodie, ale niestety są one dość słabe i nie wpadają w ucho. Może tylko As One i Bliss Out jakoś dal się zapamiętać. A same efekty dźwiękowe są dobre może dla fanów e-trashu, ale dla normalsów trochę męczące. W rezultacie płyta jest bardzo ciężkostrawna. Fani ortodoksyjnego Glitch Hopu czy mocnego elektro trashu też mogą być zawiedzeni, bo płyta jest płaska brzmieniowo i odstaje od produkcji tuzów np. F.o.o.l. oraz jest wyraźnie przekombinowana. Agresja jaka zionie z tej muzyki jest jakaś udawana, tak jakby na siłę chcieli coś udowodnić. Nie znalazłem w tej płycie nic wartościowego, poza kilkoma obiecującymi momentami, a powiedział to też mój kolega, który na co dzień żywi się takimi dźwiękami (z nim słuchałem tego). Generalnie, płyta tak strasznie męcząca, że ciszę przyjąłem z euforią i nie był to bynajmniej efekt przeciętnego nagłośnienia w służbowym aucie.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
24.03.2013 03:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #10
RE: Hadouken! - Every Weekend (2013)
Przesłuchałem. Dawno nie słyszałem muzyki tak wtórnej, efekciarskiej, pustej, niesmacznej, bezwstydnej, odpychającej - generalnie przeraźliwie złej. To skoncentrowany ekstrakt z wszystkiego, co jest złe we współczesnej muzyce (z naciskiem na słowa: wszystko i złe).

Moja kolejność:
1. "The Vortex"
2. "Levitate"
3. "Bliss Out"
4. "As One"
5. "Parasite"
6. "Bad Singnal"
7. "Stop Time"
8. "Spill Your Guts"
9. "The Comedown"
10. "Daylight"
11. "Oxygen"
12. "Mecha Love"
Wszystkie utwory są koszmarne, więc nie mam szczególnych preferencji, a stopniowanie co jest gorsze a co najgorsze średnio mnie bawi.

0 out of 100

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
24.03.2013 07:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: Hadouken! - Every Weekend (2013)
Jestem bardzo zdziwiony tak jednoznacznie negatywnymi opiniami. Konradzie, ja nie wiem, ja chyba żyję w innym wszechświecie, bo odbieram tę płytę zupełnie inaczej! Wtórność w większym stopniu słyszę u Depeche Mode, tu nie jest moim zdaniem tak źle; efekciarska - też nie aż tak bardzo, a dzisiaj masa rzeczy jest efekciarskich, także tych z Twojej listy; pusta? Wyczuwam tam melancholię, zwłaszcza w kawałku "Oxygen". Fakt, że tekstu jest generalnie niewiele, no, ale - taka konwencja, często w muzyce elektronicznej/klubowej jest mało tekstu, a nawet w ogóle go nie ma; niesmacznej - nie jadłem, więc nie wiem, jak smakuje Icon_wink2 ; bezwstydnej - umierająca młodo Ke$ha, Rihanna, co znalazła miłość w beznadziejnym miejscu, Britney, co zakochała się w kryminaliście i Psy, co nadziewa mamie ku*asa Icon_wink są z pewnością mniej bezwstydni. No i odpychająca - to już kwestia bardzo subiektywna.
Wciąż chciałbym zrozumieć tę niechęć do Hadouken!a. Ja myślę, że kompozycje są bardzo ciekawe, może nie wszystkie mnie powaliły, ale przynajmniej 3 bardzo mnie wciągnęły - na czele... chyba nawet bardziej z "Oxygen" niż z "Levitate".
31.03.2013 05:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #12
RE: Hadouken! - Every Weekend (2013)
prz_rulez napisał(a):Wtórność w większym stopniu słyszę u Depeche Mode
może skala podobna, ale DM to jednak trochę inny poziom

prz_rulez napisał(a):efekciarska - też nie aż tak bardzo, a dzisiaj masa rzeczy jest efekciarskich
tak, ale nieczęsto w tak dużym nagromadzeniu (choć może słucham po prostu innej muzyki, stąd moje zdegustowanie tą płytą), ale to że coś jest powszechnie, nie znaczy, że nie należy tego piętnować, szczególnie, jeśli to efekciarstwo nie jest niczym podparte, albo inaczej - jest podparte bardzo złą muzyką

prz_rulez napisał(a):także tych z Twojej listy
wiem, ale nie traktuję listy śmiertelnie poważnie, a wszystko zależy od kontekstu

prz_rulez napisał(a):kompozycje są bardzo ciekawe
nie są Icon_sad to jest muzyka z maszynki do produkcji papkowatej, przemielonej, paramuzyki dla nastolatków, które nie potrafią rozpoznać zagrożenia i łykają to, co się im podaje - to dokładnie ten sam precedens co przy Glee, tylko środki i styl nieco się różnią

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
31.03.2013 10:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: Hadouken! - Every Weekend (2013)
Ej ej ej, to ja jestem nastolatkiem, który nie potrafi rozpoznać zagrożenia? Icon_smile
aaktt napisał(a):to dokładnie ten sam precedens co przy Glee
I co przy Ke$hy Icon_wink I wielu innych...
Hadouken!, pomimo złagodnienia, to jednak wciąż bardziej asertywni wykonawcy od Ke$hy, Rihanny czy Maroon 5.

aaktt napisał(a):(choć może słucham po prostu innej muzyki, stąd moje zdegustowanie tą płytą)
I mam wrażenie, że w tym tkwi klucz.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.04.2013 09:21 PM przez prz_rulez.)
01.04.2013 03:03 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #14
RE: Hadouken! - Every Weekend (2013)
Horror.
0,4/5

1. Bliss Out
2. Levitate
3. Parasite
4. The Comedown
5. As One
6. Vessel
7. Oxygen
8. Daylight
9. Bad Signal
10. Mecha Love
11. The Vortex
12. Stop Time
13. Spill Your Guts

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
07.04.2013 02:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
RE: Hadouken! - Every Weekend (2013)
furbul napisał(a):Horror.
Heh. Brak mi słów.
To ja chyba jakimś muzycznym de*ilem jestem.
07.04.2013 02:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
RE: Hadouken! - Every Weekend (2013)
To co, ktoś głosuje jeszcze na największe g***o roku? Jak nie, to na początku października podaję wyniki - choć nie będzie za bardzo czego liczyć, I'm afraid Icon_cool

Póki co moje głosy:
1. Levitate
2. Oxygen
3. The Vortex

4. Mecha Love
5. Bliss Out
6. As One
7. Bad Signal
8. Parasite
9. Daylight
10. Stop Time
11. Spill Your Guts
12. The Comedown
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.09.2013 06:06 PM przez prz_rulez.)
16.09.2013 05:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Vampire Weekend - Contra michal91d 32 4 170 08.09.2012 03:43 PM
Ostatni post: michal91d
  Vampire Weekend - Vampire Weekend kleschko 12 2 123 02.08.2010 01:43 PM
Ostatni post: kleschko

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości