Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
20 notowanie z 18.05.2008
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #1
20 notowanie z 18.05.2008
Trochę nie na temat, więc postaram się jak najkrócej. Icon_smile2
1. Bóg zapłać - chłopacy byli wyraźnie spięci. [który z nich najbardziej? Icon_wink2] Nie wiem czy wersja koncertowa podoba misie bardziej od albumowej. Może po prostu nastąpiło odświeżenie bądź co bądź osłuchanego utworu. [Tu będzie takie O! Tu też będzie takie O!]

2. Do syna Józefa Cieślaka - że tekst jest rewelacyjny to ja wiem od samego początku. Niestety -co już kilka razy podkreślałem- na płycie brzmi za płasko. Na koncercie było zdecydowanie więcej ognia, ale myślę że gdyby zagrali go później byłoby jeszcze lepiej.

...po samplu myślałem, że będzie coś z Guseł. Może Wiedźma?...

3. Drogi Panie - na początku zakatowałem ten utwór i myślałem, że jest najsłabszy na płycie. W tym tygodniu przeżył drugą młodość. Icon_smile2 [Co mamusia chce? Mamusia chce, co mamusia chce. Bo się do roboty spóźnisz!]

4. Chłopacy - jeden z najlepszych utworów na koncercie, a na pewno ten który zyskał najwięcej. Został podkreślony mój ulubiony moment, [załamanie i ku-ku-ku-ku...] a dodatkowo "rozmowa" [aj! aj!] chłopaków była rewelacyjna! Icon_smile2 Na szczęście nie było kilku ostatnich sekund. Wiem, że służą one wypuszczeniu powietrza, ale według mnie dużo lepiej -i przede wszystkim subtelniej- robi to mpaKOmpaBIEmpaTA. Od tego utworu zaczęło mnie nosić. Raz - muzyka, dwa - że mnie tam nie ma...

5. Wiedźma - to od niej wszystko się zaczęło. To co się stało na liście płyt i -w mniejszym stopniu utworów- to tylko i wyłącznie jej wina. Icon_wink2 Mniej więcej w połowie utworu pomyślałem, że to nie jest mój ulubiony utwór z Guseł. Myślałem, myślałem i nie mogłem sobie przypomnieć jakie są najlepsze... Nic dziwnego skoro płytę po pierwszym przesłuchaniu zakwalifikowałem jako genialną i odłożyłem.
Tak sobie myślę, że chyba na koncercie była głównie publiczność gospelowa. Wnisokuję to po reakcji na przerwę w Wiedźmie. [Kto w Boha wiryt spasajte, hospody pomiłujte.]

6. Czarne kowboje - od dłuższego czasu lokują się w środku płyty, a powinni na zachodzie. Icon_wink2 Od dwóch tygodni zyskiwali, ale nie na tyle, żeby znaleźć się na liście. Teraz chwycili. [ta ta ta ra ra ra ra ta ta ra ta ta!] Na szczęście kowboje nie byli w dobrych nastrojach. Icon_wink2

7. Stare Miasto - a od tego utworu zaczęło się moja historia ze Starym Che. Dziwny to był początek. Widziałem ich koncert w TVP1. Był bardzo krótki. Zaledwie pół godziny. Wtedy po raz pierwszy [i na bardzo długi czas jedyny] usłyszałem Stare Miasto. Wystarczyło. Przez miesiąc ten utwór nie dawał mi spokoju. Podśpiewywałem coraz mniej i mniej... Może nie zapomniałem o nim, ale inne sprawy go zasłoniły. Na jakiś czas...

8. mpaKOmpaBIEmpaTA - [Pewnieś se popił szatanie?! Nie!] [na instrumentach klawiszowych - Wieża!]Trochę poćwiczyłem i potrafię wymówić tytuł tak jak Spięty. Icon_wink2 [Takie delikatne panienki. Jak Wam się podoba dowcip?] Jeśli kiedyś byłby organizowany konkurs na największego fana Lao to według mnie powinien wygrać ten, kto zaśpiewa ten utwór od tyłu. Icon_wink2[gitara solowa - Krojc!] [Stachu jam Cię przecież kochałam, jam Ci serce oddała. Kukurydza! Kukurydza! Kukurydza!]

...a tu myślałem, że wejdzie Hiszpan. Chyba nawet zapukał, ale...

9. Hydropiekłowstąpienie - ...wszedł Noe. Icon_wink2 Wersja albumowa jest bardzo teatralna i trudna do zagrania na koncercie. Rozumiem, że nie wożą ze sobą chórku, ale drzwi mogli. Icon_wink2 [na basówce - Rysio!]

10. Paciorek - właściwie wersja albumowa.

11. Did Lirnik - kiedyś Spięty tak zapowiedział ten utwór: "opowieść Dida Lirnika o sensie istnienia". Muszę bardziej poznać tekst.

12. Godzina W - Na szczęście znalazła się grupka fantyków, która rozmawiała z zespołem. [- Batalion "Zośka" -oi!] [- do Brody! - byczo jest!]

13. Hiszpan - tak jak myślałem na koncertach brzmi dużo lepiej. Pewnie w innych warunkach publiczność by to odpowiednio wykorzystała. Icon_wink2 [Zwolnione: naucz się gnoju maszynę obsługiwać!]

14. Barykada - na pewno w czołówce utworów na koncercie. Tu udział publiczności jest niezbędny. [By nie wpuścić hitlerowców do nieba!]

15. Astrolog - jeden z najbardziej przystępnych utworów na płycie i pewnie głównie dlatego najlepiej zabrzmiał na koncercie. [Chociaż Wiedźma podoba misie coraz bardziej z każdym przesłuchaniem.]

16. Koniec - ostatni utwór [na antenie]. Czasami chłopacy dodają: "w podtytule: duma rycerska".

17. Przebicie do Śródmieścia
18. Siedmiu nie zawsze wspaniałych

Cały skład:
- Mariusz "Denat" Denst
- Hubert "Spięty" Dobaczewski
- Michał "Dimon" Jastrzębski
- Rafał "Rysiek" Borycki
- Filip "Wieża" Różański
- Jakub "Krojc" Pokorski
- Maciek "Trocki" Dzierżanowski

Widzę, że się rozpisałem, więc ostatnich kilka zdań.
Podziękowania dla Lao Che [i ich fanatyków] i Trójki za koncert i dla tych którym chciało się to przeczytać.

Lao Che to dla mnie sztandar, tego czego oczekuję od muzyków. Muzyki pełnej klimatu, autentyczności i ciągłego poszukiwania.

Aha. W tym tygodniu Kasia przegrała. Jeszcze nigdy nie miała tak słabego tygodnia. Tydzień temu pisałem, że może jakiś utwór z Powstania Warszawskie mógłby ją pokonać. Myliłem się. W tym tygodniu lepszy od mojej liderki okazał się Kat z Guseł. Co nie znaczy, że wygrywałby co tydzień. Właśnie "wygrywałby". Został jednomyślnie zdyskwalifikowany ze względu na wiek.

pozycja|pozycja przed tygodniem|liczba tygodni w 50|liczba tygodni w 30 (ilość tygodni na pierwszym)

01 01 16 16 NIE ZABIJAJ - Katarzyna Groniec (16)
02 PP 02 02 CHŁOPACY - Lao Che (pozycja przed wypadkiem: 26)
03 PP 02 02 CZARNE KOWBOJE - Lao Che (pozycja przed wypadkiem: 13)
04 PP 02 02 mpaKOmpaBIEmpaTA - Lao Che (pozycja przed wypadkiem: 17)
05 27 10 09 BÓG ZAPŁAĆ - Lao Che
06 03 08 08 SIEDMIU NIE ZAWSZE WSPANIAŁYCH - Lao Che
07 NN 01 01 DO SYNA JÓZEFA CIEŚLAKA - Lao Che
08 06 10 10 HYDROPIEKŁOWSTĄPIENIE - Lao Che
09 PP 10 10 DROGI PANIE - Lao Che (pozycja przed wypadkiem: 38)
10 09 07 07 TY CZŁOWIEK JESTEŚ? - Lao Che
11 02 06 04 RIGHT IN TWO - Tool
12 05 06 06 10.000 DAYS (WINGS PART 2) - Tool

13 04 06 06 WIERSZ O PŁACZU - Stare Dobre Małżeństwo
14 07 17 17 TO, CO NIENAZWANE - Anna Maria Jopek
15 10 17 17 JESZCZE W ZIELONE GRAMY - Raz, Dwa, Trzy
16 08 08 08 NIEPOJĘTE I ULOTNE - Anna Maria Jopek
17 11 08 08 CHODŹMY - Grzegorz Turnau
18 16 14 14 CZAS - Katarzyna Groniec
19 17 04 03 THE FRAGRANT TASTE OF RAIN - Jason Reeves
20 15 19 19 ZRÓB CO MOŻESZ - Anna Maria Jopek
21 20 03 02 TO FIND - Zbigniew Preisner i Teresa Salgueiro
22 13 16 16 GOOD DAY MY ANGEL (live) - Myslovitz
23 12 06 06 ROSETTA STONED - Tool
24 14 14 13 WE CLOSE OUR EYES - British Sea Power
25 18 06 06 REPENTANCE - Dream Theater
26 19 09 09 ANESTHETIZE - Porcupine Tree
27 22 15 15 GDZIEKOLWIEK - Grzegorz Turnau
28 28 12 12 13TH STAR - Fish
29 23 09 09 CAVALETTAS - The Mars Volta
30 21 07 07 MASTERS OF WAR - RPWL

31 24 08 05 RUBEN'S TATOO - Songdog
32 30 05 01 WIOŚNIE NIE! - Basia Stępniak-Wilk i Wojciech Mann
33 25 08 07 BROKEN HARP - PJ Harvey
34 31 03 00 ONE DAY YOU WILL TEACH ME TO LET GO OF MY FEARS - Sleepmakeswaves
35 26 11 10 DARK STAR - Fish
36 35 03 00 JEDNOCZAS - Stare Dobre Małżeństwo
37 36 02 00 POZA TYM ŚWIATEM - Tomasz Budzyński
38 37 02 00 COSMOLOGY - Dhafer Youssef i Wolfgang Muthspiel
39 39 08 00 PIERWSZY DZIEŃ RESZTY NASZEGO ŻYCIA - Anna Maria Jopek
40 40 02 00 LOULE EL NESS (GDYBY NIE NASZ FART) - Soomood
41 32 16 14 DŁUGA DROGA W DÓŁ - happysad
42 38 03 00 PHOTOGRAPHS AND MEMORIES - Jason Reeves
43 33 07 05 AUTOPORTRET WITKACEGO - Strachy na Lachy
44 29 05 05 THE DULL FLAME OF DESIRE - Björk i Antony Hegarty
45 34 09 05 GOLIATH - The Mars Volta
46 44 17 08 FIGHTING FOR A LOST CAUSE - Antimatter
47 43 15 08 DYBUK - Żywiołak
48 48 06 00 HOUSE OF CARDS - Radiohead
49 45 06 00 NAJWAŻNIEJSZE JEST - Stare Dobre Małżeństwo
50 41 06 00 SAVED - Bauhaus

wypadły:
42 37 17 07 ENCORE JESZCZE RAZ - Strachy na Lachy
46 40 06 00 TALK TO THE RIVER - RPWL
47 44 04 00 FABRYKA ZŁA - Freak Of Nature
49 48 02 00 NOTHING IN RETURN (WALK AWAY) - Down
50 49 12 02 NOTHING COMPARES 2U - Jimmy Scott

premiery - 1 (+4 powroty), bez zmian - 2, w dół - 22, do góry - 1
Podkreślone nowości, pogrubione premiery, zazieleniony jedyny awans i zaczerwienionych 6 największych spadków.

Nowości: http://chomikuj.pl/abd3mz/mycharts-abd3mz/20notowanie

PS. Do odwołania w dni szkolne będzie mnie mniej na forum.

[Z postu usunięto: " Icon_mrgreen " " Icon_biggrin3 " z troski o szkliwo abd3mza - Dentysta.]
17.05.2008 07:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #2
 
notowanie 15 z 18 maja 2008 r.

01. Lao Che - Powstanie Warszawskie
Płyta słuchowisko. Płyta misterium. Bez wyraźnego lidera, ale genialna. Niektórzy narzekają, że jest za płaska. I faktycznie w porównaniu z wersjami koncertowymi jest bardzo wygładzona, ale mi to zupełnie nie przeszkadza. Nawet uznaję to za zaletę, bo wszystko bardzo dobrze słychać.

02. Lao Che - Gusła
Już wiem jakie są najlepsze utwory na płycie. To Kat, Topielec, Wisielec i Junak... Jeśli w 2002 roku układałbym listę i lubiłbym takie klimaty to te utwory poczekałyby na niej do ukazania się Powstania...

03. Lao Che - Trójka Live! [bootleg Icon_wink2]
Gdyby nie to, że klęcze przed dwoma pierwszymi płytami to Trójka Live! byłaby na pierwszym.

04. Lao Che - Kniaź [demo]
Kniaź to "ostrzejsze" Gusła.

05. Lao Che - Lublin 2002 [bootleg]
Bootlego w bardzo dobrej jakości. Trochę za słabo słychać publiczność, ale tu jest "mniej potrzebna" bo wtedy wydali tylko Gusła.
06. Lao Che - Przystanek Woodstock 2006
Początek trochę słabo słychać, ale chwila zabawy z equalizerem i można słuchać. Icon_wink2 Druga część dużo lepiej.

07. Lao Che - Gospel
08. Lao Che - Czerniaków [singiel]
Singiel nagrany dla Muzeum Powstania Warszawskiego. Wersje utworów inne niż na LP.

09. Pineapple Thief - Tightly Unwound
10. Steve Winwood - Nine Lives
11. Marillion - Somewhere Else
12. George Dorn Screams - Snow Lovers Are Dancing
13. Jacaszek - Treny

14. James - Hey Ma
15. Iowa Super Soccer - Lullabies To Keep Your Eyes Closed
16. Hey Jimi - Polskie gitary grają Hendrixa
17. Jessy J - Tequila Moon
18. Death Cab For Cutie - Narrow Stairs
19. Sarah McLachlan - Rarities, B-Sides 2 And Other Stuff, Volume 2
20. Sheryl Crow - Detours

21. Koli - Szemrany
To dla niektórych może być zaskoczenie. W tym zespole udzielał się Spięty. Uwaga to jest... hip-hop. Icon_eek2 Album mam na dysku od jakiegoś czasu, ale nie mogłem się zmobilizować, żeby go przesłuchać... W tym tygodniu wiedziałem, że nic nie jest w stanie mnie bardziej zachwycić niż Lao, więc chciałem przesłuchać starsze płyty. Ale największą motywacją był fakt, że skojarzyłem dlaczego publiczność krzyczała "Kukurydza!". Icon_razz Jest taki utwór na Szemranym. No i już na początku miła niespodzianka. Skąd Spięty wziął "Stachu jam Cię..."? Tak, tak... Z Koli. W pierwszym utworze ["Tramwaj Praga - Wola" - to właściwie intro] jest wykorzystany fragment piosenki przedwojennej [to słychać]. W drugim utworze też jest wykorzystany i na tym kończą się dobre wiadomości. Co prawda pojawiają się elementy typowe dla Lao Che jak cytaty muzyczne i tekstowe [np. "Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy" czy przedwojenne piosenki]. Jak na hip-hop - bardzo dobre, ale tak ogólnie to słabe. Polecam tylko fanatykom Lao. Icon_smile2
22. Hazael - Thor
23. Lao Che - Klucznik [singiel]
Icon_eek2 Muszę więcej poczytać o tym singlu, bo to wygląda jak remixy Klucznika. Muzyka elektroniczna. Nie moje klimaty.
24. Hazael - When The Sun Is Dead
25. Hazael - The Kiss And The Other Movements
26. Kanabiplanto - Przyjaciele Jamesa B.

+9 płyt Metallici

22, 24, 25 - a w tym zespole udzielał się Denat. Icon_razz Jak na death metal całkiem strawne. Jeden utwór może nawet bardzo dobry.
26 - to protoplasta Koli. To chyba jakaś płyta demo, bo prawie nie ma wokalu.

Polowałem jeszcze na płytę metalowego zespołu Aberration, ale nie udało się.

PS. Informacja dla zaniepokojonych moim zdrowiem psychicznym: przejdzie mi. Icon_wink2
17.05.2008 07:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #3
 
No to żeś poleciał z tym Lao Che Icon_eek2

[Obrazek: kleschko.png]
17.05.2008 11:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 883
Dołączył: Aug 2007
Post: #4
Re: 20 notowanie z 18.05.2008
Gdy zobaczyłam Twój tytuł ... wywołał u mnie przedziwną reakcję Icon_wink2
(licze ze sie domyślisz ale jakby co ... Icon_wink2 )

ale po chwili rozwiały sie moje wątpliwości...:
abd3mz napisał(a):...po samplu myślałem, że będzie coś z Guseł. Może Wiedźma?...
a potem te słowa:
abd3mz napisał(a):5. Wiedźma - to od niej wszystko się zaczęło. To co się stało na liście płyt i -w mniejszym stopniu utworów- to tylko i wyłącznie jej wina. Icon_wink2 Mniej więcej w połowie utworu pomyślałem, że to nie jest mój ulubiony utwór z Guseł. Myślałem, myślałem i nie mogłem sobie przypomnieć jakie są najlepsze... Nic dziwnego skoro płytę po pierwszym przesłuchaniu zakwalifikowałem jako genialną i odłożyłem.
Icon_mrgreen Icon_mrgreen Icon_mrgreen
(podoba mi sie wieloznaczność niektórych zdań)


A co do Listy: aleś chłopie dał czadu z tym Lao!!! Icon_biggrin3 Cała dyszka oblepiona plakatami Lao Che ...
(Lao-disease sie rozprzestrzenia jak .. jak co, no własnie? Icon_mrgreen moze jak dżuma?
odnośnie dzisiejszego tematu na LP3 tak mi sie przypomniała lekturka Icon_razz
a najlepsze ze kobieta dała rade całej Lao-zgraji. Kasia Groniec nadal prowadzi! Icon_wink2
18.05.2008 12:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Kurcze piękna recenzja. Chciałbym tam być Icon_sad Praktycznie ich nie znam poza ostatnim abumem, ale to może być jeden z najlepszych polskich zespołów i trzeba kiedyś sie za nich ostro zabrać. Twoim zdrowiem psychicznym wcale nie jestem zaniepokojony. To wręcz zdrowe jest! Ja tak będę miał jak przyjedzie jakaś moja gwiazda Icon_razz2...no tylko kto to będzie...Police to raczej nie jest jednak moja 1 liga...Icon_cry2

Ok to przejdźmy na listę:
Oczywiście spodziewałem się tego wyniku Lao. I widzę przynajmniej, że chociaż zasad co do wprowadzania singli, niesingli nie ma, to jednak masz jakieś bariery wiekowe. To dobrze. Jestem ciekawy jak długo pokoncertowa gorączka będzie trzymać w ścisku twoją czołówkę razem. Gospel jest wciąż aktualny, więc być może dłużej niż gdyby koncert zagrany zostać za 5-6 miesięcy w takim już ''martwym'' okresie.
Mimo tak wielkich zmian i spadku kilku dobrych numerów, akurat jeden się ostał i się wkurzyłem (i nie chodzi mi tu o lidera...tzn teżIcon_biggrin, ale...) mam na myśli utwór Czas, dla którego 2 oczka obniżenia są praktycznie nieodczuwalne w porówaniu z ogólną skalą masakry ;] Nie wiem czemu mnie ta Pani Groniec tak denerwuję. To chyba kolejna wielka zagadka związana z moją muzyczną osobowością ;]
Szkoda, że w dalszej części listy, gdzie fala Lao-tsunami już tak bardzo nie dawała ogólnie znać, spadło SDM. U mnie w tym tyg. jeszcze się nie zmieściło...teraz musi się postarać o bilet na listę w dniu 24.05. Ale jest bardzo blisko. Radiohead tkwi gdzieś tam pod sam koniec w bezruchu, lepsze to chociaż od spadku zupełnego. Na czerwono powinien być jeszcze chyba spadek Bjork zaznaczony. To też jeden z moich faworytów a poleciał 15 oczek! Nieźle.
Czas na płyty....

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.05.2008 08:50 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Tak jak pisałem w komentarzu do koncerto-listy ;] nie znam nic innego w wykonaniu Lao jak tylko nowy album, więc komentowania dużo nie mam jeśli chodzi o czołówkę. Jedyne co mogę napisać to to, że masz identyczne zdanie jak wielu krytyków i portali co do Powstania, że to jedna z najważniejszych płyt 21 wieku i może całej historii polskiej muzyki.
Widzę, że słuchałeś Marilliona. 11 miejsce bardzo wysoko, a ta płyta ogólnie dostawała baty od wielu osób, ja jako miłośnik broniłem jej Icon_razz2, chociaż nie można jej absolutnie porównać z takimi dziełami jak Script For..., Misplaced czy Brave. Nie wiem czy jestem fanatykiem Lao, chyba nie, a chciałbym pozycję 21 może przesłuchać Icon_razz2....co zrobić?
Lao na 23 przeraża ;]
Widzę, że Death Cut raczej przeciętnie. Znajoma (tak, tak, ta o której tu już kilka razy pisałem), która jest fanką przyznała, że to niestety chyba ich najsłabszy album, choć jako fanka dodała, że i tak fajny ;] A ja jeszcze nie poznałem....

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.05.2008 08:55 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #7
 
Lilian napisał(a):Gdy zobaczyłam Twój tytuł ... wywołał u mnie przedziwną reakcję Icon_wink2
A co jest takiego niezwykłego w "20 notowanie z 18.05.2008"? Icon_razz [Dobra, wiem że chodziło o opis. Icon_smile2]
Lilian napisał(a):(podoba mi sie wieloznaczność niektórych zdań)
Icon_biggrin3 Mi też. Icon_mrgreen
Lilian napisał(a):(Lao-disease sie rozprzestrzenia jak .. jak co, no własnie? Icon_mrgreen moze jak dżuma?
Icon_biggrin3 Rozumiem, że Lao-disease to też pokaz Twoich chemiczno-słowotwórczych zdolności? Icon_wink2
Lilian napisał(a):a najlepsze ze kobieta dała rade całej Lao-zgraji. Kasia Groniec nadal prowadzi! Icon_wink2
Może ona też jest W.? Icon_wink2 Icon_biggrin3
18.05.2008 09:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #8
 
saferłel napisał(a):Kurcze piękna recenzja. Chciałbym tam być Icon_sad
Ja też. Icon_frown :roll: Icon_frown
Jeśli chcesz przesłuchać:
koncert-2008-05-11-LAO CHE.part1.rar
koncert-2008-05-11-LAO CHE.part2.rar
saferłel napisał(a):Praktycznie ich nie znam poza ostatnim abumem, ale to może być jeden z najlepszych polskich zespołów i trzeba kiedyś sie za nich ostro zabrać.
Dla mnie z obecnie działających najlepszy.
saferłel napisał(a):Ja tak będę miał jak przyjedzie jakaś moja gwiazda Icon_razz2...no tylko kto to będzie...Police to raczej nie jest jednak moja 1 liga...Icon_cry2
W takim razie życzę, żeby przyjechał ktoś z Twojej pierwszej ligi. Icon_smile2
Cytat:Oczywiście spodziewałem się tego wyniku Lao. I widzę przynajmniej, że chociaż zasad co do wprowadzania singli, niesingli nie ma, to jednak masz jakieś bariery wiekowe. To dobrze.
Zasady są trzy:
1. Utwór z ostatniej płyty
2. Wydanej najpóźniej w styczniu 2006 roku. [ta granica będzie się przesuwać co rok.]
3. Nieznany zanim powstała lista.
saferłel napisał(a):To dobrze. Jestem ciekawy jak długo pokoncertowa gorączka będzie trzymać w ścisku twoją czołówkę razem. Gospel jest wciąż aktualny, więc być może dłużej niż gdyby koncert zagrany zostać za 5-6 miesięcy w takim już ''martwym'' okresie.
Też jestem ciekawy... Jednak dwa tygodnie dla koncertu na którym się nie było to dużo... Na pewno nie będą mieli monopolu w dziesiątce. Jeśli żaden utwór Lao nie wypadnie to będzie ogromny sukces.
saferłel napisał(a):Na czerwono powinien być jeszcze chyba spadek Bjork zaznaczony. To też jeden z moich faworytów a poleciał 15 oczek!
Koloruję tylko utwory w 30-tce.
18.05.2008 09:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #9
 
saferłel napisał(a):Jedyne co mogę napisać to to, że masz identyczne zdanie jak wielu krytyków i portali co do Powstania, że to jedna z najważniejszych płyt 21 wieku i może całej historii polskiej muzyki.
Jedna z dwóch płyt, które uznaje za genialne i najlepsza jaką znam.
saferłel napisał(a):Widzę, że słuchałeś Marilliona. 11 miejsce bardzo wysoko, a ta płyta ogólnie dostawała baty od wielu osób, ja jako miłośnik broniłem jej Icon_razz2, chociaż nie można jej absolutnie porównać z takimi dziełami jak Script For..., Misplaced czy Brave.
Myślałem, że będzie lepsza, ale ma kilka rodzynków. Szkoda, że znałem je wcześniej.
saferłel napisał(a):ie wiem czy jestem fanatykiem Lao, chyba nie, a chciałbym pozycję 21 może przesłuchać Icon_razz2....co zrobić?
Nie wiem jak odbierasz hip-hop, ale bity chyba lubisz bardziej ode mnie. Icon_wink2 Jeśli jesteś zdecydowany użyj peba. Icon_razz
saferłel napisał(a):Lao na 23 przeraża ;]
Pozycja czy opis? Icon_wink2 Ja nawet nie wiem czy to jest oficjalny singiel czy remixy przez kogoś wykonane. Nic nie mogę na ten temat znaleźć.
saferłel napisał(a):Widzę, że Death Cut raczej przeciętnie. Znajoma (tak, tak, ta o której tu już kilka razy pisałem), która jest fanką przyznała, że to niestety chyba ich najsłabszy album, choć jako fanka dodała, że i tak fajny ;] A ja jeszcze nie poznałem....
Dużo bardziej friendly od Fake'a. Raczej do niego nie będę wracał.
18.05.2008 10:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Dzięki, już zgrywam pierwszą część. Wolno, ale zgrywam ;]
Dzięki za życzenia, jest matematyczna szansa, że 3 moje ulubione zespoły i to z pierwszej trójki artystów właśnie(!!!) przyjądą już w 2009 właśnie ;]

A co do Powstania to napisałeś, że jedna z dwóch najlepszych....polskich czy w ogóle? i jaka jest ta druga płyta? ;]

Przy Lao numer 23 miałem na myśli pozycję. To lata świetlne od innych przedstawicieli tej grupy na liście płyt ;] Ale i sam opis pewnie niektórych mógłby przestraszyć.

Aha i HH nie lubię, a to, że ma beaty to nic nie znaczy, bo beaty to też trzeba umięjętnie wspamplować i ułożyć. I w żadnym razie nie powinien przejmować on kontroli nad numerem i by reszta była grana pod niego ;]

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.05.2008 10:17 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #11
 
saferłel napisał(a):Dzięki, już zgrywam pierwszą część. Wolno, ale zgrywam ;]
To napisz coś jak przesłuchasz. Icon_smile2
saferłel napisał(a):A co do Powstania to napisałeś, że jedna z dwóch najlepszych....polskich czy w ogóle? i jaka jest ta druga płyta? ;]
W ogóle. Druga zajęła w tym tygodniu drugie miejsce.
18.05.2008 10:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Tak!!?? O kurcze poznać dwie najlepsze płyty wszechczasów w podobnym czasie po kilku już latach słuchania muzyki....eh ja myślałem, że z tej okazji jakąś wielką fetę przygotujesz w opisie notowania, albo nawet oddzielny temat ;] Super sprawa! Gratuluję Icon_razz2 To ja muszę czym prędzej sam się zapoznać....tzn jeszcze szybciej niż pisałem, że chciałbym Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.05.2008 10:26 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #13
 
Ale ja już je wcześniej znałem. Icon_biggrin3
http://www.mycharts.pl/forum/viewtopic.p...6491#16491
http://www.mycharts.pl/forum/viewtopic.p...8342#18342

Ciekawe jak je odbierzesz. Mam pewne przypuszczenia. Icon_wink2

EDIT: Odrywasz mnie od czytania szczegółowego streszczenia Ludzi bezdomnych. Icon_wink2
18.05.2008 10:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
O kurcze zapomniałem o takim poście Icon_razz2 Ale w sumie wtedy pisałeś - jedna z najwspanialszych ;] Też mi się takie zdarzą co pewien czas....rzadko ale są ;]
Koncert Lao się już zgrał. Odpalę za 30 minut mam nadzieję, bo jeszcze mam jeden album do skończenia. Aha a co do przeczuć to oczywiście napisz potem czy się sprawdziły, kiedy Lao trafi już na moją liste płyt ;]

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.05.2008 10:37 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #15
 
saferłel napisał(a):Ja tak będę miał jak przyjedzie jakaś moja gwiazda Icon_razz2...no tylko kto to będzie...Police to raczej nie jest jednak moja 1 liga...Icon_cry2
Police to jest ekstraklasa Icon_smile2

.
18.05.2008 11:19 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
;] Chyba polska ekstraklasa Icon_razz2...
Oczywiście są bardzo fajni, ale nie wiem czy wcześniejsze płyty mi się tak spodobają jak genialne Synchronicity, jakoś nie przekonują mnie reggea klimaty, ale zobaczymy, w sumie innych płyt nie słuchałem ;] Może będzie dobrze.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.05.2008 11:21 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 883
Dołączył: Aug 2007
Post: #17
 
abd3mz napisał(a):
Lilian napisał(a):Gdy zobaczyłam Twój tytuł ... wywołał u mnie przedziwną reakcję Icon_wink2
A co jest takiego niezwykłego w "20 notowanie z 18.05.2008"? Icon_razz
Icon_razz Icon_biggrin3 Icon_mrgreen Icon_wink2
abd3mz napisał(a):[Dobra, wiem że chodziło o opis. Icon_smile2]
wiedziałam ze wiesz Icon_mrgreen
abd3mz napisał(a):
Lilian napisał(a):(Lao-disease sie rozprzestrzenia jak .. jak co, no własnie? Icon_mrgreen moze jak dżuma?
Icon_biggrin3 Rozumiem, że Lao-disease to też pokaz Twoich chemiczno-słowotwórczych zdolności? Icon_wink2
to "Lao-disease" nasunęło mi sie juz przy liście Kuby. A teraz pomyslałam ze to sie roprzestrzenia w zawrotnym tempie Icon_mrgreen
ale ja nie mam szczególnych zdolności ... Icon_razz
abd3mz napisał(a):
Lilian napisał(a):a najlepsze ze kobieta dała rade całej Lao-zgraji. Kasia Groniec nadal prowadzi! Icon_wink2
Może ona też jest W.? Icon_wink2 Icon_biggrin3
tak sądzę! Icon_mrgreen
18.05.2008 11:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 968
Dołączył: Nov 2007
Post: #18
 
Alez się porobiło ....Za-Lao kompletnie pierwszą dziesiatkę . Ale na szczęscie w TOP 10 jest utwór który mi sie bardzo podoba . To oczywiscie Pania Kasia Icon_smile2 Za to genialna jest druga dziesiątka. Szkoda że nie jest na odwrot ,ale to akurat mnie nie dziwi. Icon_biggrin3 Icon_smile2
abd3mz napisał(a):Lao Che to dla mnie sztandar,...
Szacunek . Pozdrawiam Icon_smile2
18.05.2008 09:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #19
 
Lilian napisał(a):wiedziałam ze wiesz Icon_mrgreen
Ja wiedziałem, że Ty wiesz że ja wiem, ale napisałem że wiem, żeby nikt nie napisał że nie wiem. Icon_mrgreen
Lilian napisał(a):to "Lao-disease" nasunęło mi sie juz przy liście Kuby.
Wiem, ale nie chciałem tam robić OT. Icon_wink2
Lilian napisał(a):A teraz pomyslałam ze to sie roprzestrzenia w zawrotnym tempie Icon_mrgreen
Mam nadzieję, że szczepionki i lekarstwa nie ma. Icon_mrgreen
Lilian napisał(a):ale ja nie mam szczególnych zdolności ... Icon_razz
Może jak na W. to nie. Icon_wink2 Icon_biggrin3
Lilian napisał(a):tak sądzę! Icon_mrgreen
To Ty nie wiesz? Myślałem, że Wy się wszystkie znacie. Icon_wink2 Icon_biggrin3
Aro napisał(a):Alez się porobiło ....Za-Lao kompletnie pierwszą dziesiatkę .
A co by było gdybym nie miał żadnych ograniczeń? Icon_wink2
Aro napisał(a):Szkoda że nie jest na odwrot ,ale to akurat mnie nie dziwi. Icon_biggrin3 Icon_smile2
Aro napisał(a):Szacunek . Pozdrawiam Icon_smile2
Bardzo podoba misie takie podejście. Mimo, że nie za bardzo jesteś zadowolony ze zmian na liście to potrafisz napisać coś pozytywnego. Pozdrawiam! Icon_smile2
18.05.2008 09:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 883
Dołączył: Aug 2007
Post: #20
 
abd3mz napisał(a):
Lilian napisał(a):wiedziałam ze wiesz Icon_mrgreen
Ja wiedziałem, że Ty wiesz że ja wiem, ale napisałem że wiem, żeby nikt nie napisał że nie wiem. Icon_mrgreen
Icon_lol Icon_mrgreen Icon_lol
abd3mz napisał(a):Mam nadzieję, że szczepionki i lekarstwa nie ma. Icon_mrgreen
jak na razie nie wyekstrahowałam szczepionki Icon_mrgreen , ale ... mozesz ją sobie sam opracowac ... jak przedawkujesz Lao-dostarczanie Icon_wink2
(tj. jak sie znudzi Icon_razz )
abd3mz napisał(a):
Lilian napisał(a):tak sądzę! Icon_mrgreen
To Ty nie wiesz? Myślałem, że Wy się wszystkie znacie. Icon_wink2 Icon_biggrin3
znamy sie, ale ... niektóre z nas - tylko z widzenia :roll:
19.05.2008 10:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości