Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
lista not. 1200 (16.03.2013)
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 180
Dołączył: Dec 2014
Post: #1
lista not. 1200 (16.03.2013)
01.NE.01 THE MARS VOLTA in absentia
02.01.05 CRYSTAL CASTLES affection
03.02.09 SUEDE barriers
04.04.09 THE PRESETS ghosts
05.03.06 JOHNNY MARR the messenger
06.10.10 TRUST heaven
07.08.02 HAIM don't save me
08.09.10 DJANGO DJANGO default
09.06.06 HEY co tam
10.05.04 TAME IMPALA why won't they talk to me

11.11.06 DEPECHE MODE heaven
12.07.08 THE MAGNETIC NORTH bay of skaill
13.15.03 ALT-J fitzpleasure
14.16.07 PRINCE RAMA those who live for love will live forever
15.12.05 EELS peach blossom
16.24.02 ESBEN AND THE WITCH deathwaltz
17.17.03 M83 wait
18.18.07 NOVIKA who wouldn't
19.23.02 THE COURTEENERS lose control
20.14.08 ASAF AVIDAN different pulses

21.22.05 FIREFOX AK color the trees
22.13.06 STARS the theory of relativity
23.19.14 ALT-J taro
24.20.12 BEACH HOUSE wild
25.25.05 SOFA obrażenia wewnętrzne
26.21.05 ANIA jeszcze ten jeden raz
27.28.04 MISS GOD heart
28.26.04 MIKROMUSIC takiego chłopaka
29.29.03 SISTARS ziemia
30.30.03 PULP after you

31.32.02 SUEDE it starts and ends with you
32.NE.01 CAPITAL CITIES safe and sound
33.NE.01 DAUGHTER still

34.35.04 ICKY BLOSSOMS cycle
35.NE.01 MARIA PESZEK ludzie psy
36.NE.01 POWER OF TRINITY wagonowa love

37.33.07 PABLOPAVO I LUDZIKI koty
38.38.02 BRITISH SEA POWER machineries of joy
39.37.05 MELA KOTELUK działać bez działania
40.27.09 HURTS miracle

wyloty:

z 31. MRS. NO ONE living ghost
z 34. EVERYTHING EVERYTHING cough cough
z 36. DEACON BLUE the hipsters
z 39. VILLAGERS the waves
z 40. CRYSTAL CASTLES wrath of god
16.03.2013 01:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 713
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #2
RE: lista not. 1200 (16.03.2013)
Gratulacje 1200!

thestranglers napisał(a):20.14.08 ASAF AVIDAN different pulses
nowy singiel wśród nowości na mojej playliścieIcon_wink

thestranglers napisał(a):32.NE.01 CAPITAL CITIES safe and sound
no spodziewałem się lepszego wynikuIcon_wink

thestranglers napisał(a):33.NE.01 DAUGHTER still
to też mam od kilku tygodni na playliście ale nie wiem czy się przebije a w sumie aż tak dużo mu nie brakuje

thestranglers napisał(a):35.NE.01 MARIA PESZEK ludzie psy
coś późno?

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
16.03.2013 01:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #3
RE: lista not. 1200 (16.03.2013)
wybacz... nie skomentuję tej listy, miejsce pierwsze mnie zabiło...
zapraszam na cmentarz przy Retkińskiej... ;/
16.03.2013 03:22 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: lista not. 1200 (16.03.2013)
Szymek79 napisał(a):to też mam od kilku tygodni na playliście ale nie wiem czy się przebije a w sumie aż tak dużo mu nie brakuje
To byłby pierwszy utwór z 4AD w historii listy Icon_wink?

thestranglers napisał(a):01.NE.01 THE MARS VOLTA in absentia
Ciężko napisać, bym się cieszył.

thestranglers napisał(a):SUEDE it starts and ends with you
Do góry! Zaniepokoiły mnie ostatnio słowa o Twojej liście, sugerujące, jakby ostatnia 10-tka nie stanowiła tak integralnej części listy jak reszta. Już z Konradem (aaktt) mam problem w tego typu kwestiach Icon_wink

thestranglers napisał(a):VILLAGERS the waves
Znowu się zawiodłem. A wydawało mi się, że inaczej podchodzisz do tego kawałka, bardziej entuzjastycznie. Teraz inwestuj w "The Bell" Icon_wink

thestranglers napisał(a):BRITISH SEA POWER machineries of joy
Moi faworyci naprawdę nie mają lekko.

thestranglers napisał(a):DEPECHE MODE heaven
Co tak się przylepili ;P Niech robią miejsce na "Should Be Higher" Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.03.2013 10:25 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 713
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #5
RE: lista not. 1200 (16.03.2013)
saferłel napisał(a):To byłby pierwszy utwór z 4AD w historii listy Icon_wink?
rozczaruje cie ale nieIcon_lol było u mnie The National, Bon Iver i Grimes.Icon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
16.03.2013 10:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 180
Dołączył: Dec 2014
Post: #6
RE: lista not. 1200 (16.03.2013)
Szymek79 napisał(a):Gratulacje 1200!
Dzięki, na świętowanie przyjdzie jeszcze kiedy czas - latem, przy grillu etc. Icon_wink
Szymek79 napisał(a):20.14.08 ASAF AVIDAN different pulses
nowy singiel wśród nowości na mojej playliście
Myślę że nie doceniłem tego kawałka w sposób wystarczająco zadowalający ale cóż, takie sytuacje to też chleb powszedni listy... Jeszcze trzyma się Top20 i z tego też trzeba czerpać radość.
A to przejrzę plejkę, ale przy braku promocji będzie pewnie ciężko o powtórzenie wyniku.
Szymek79 napisał(a):32.NE.01 CAPITAL CITIES safe and sound
no spodziewałem się lepszego wyniku
Przyznam się że lekko powstrzymałem ich w blokach by znowu nie zaszła sytuacja jak chociażby z Haim w tym tygodniu.
Szymek79 napisał(a):33.NE.01 DAUGHTER still
to też mam od kilku tygodni na playliście ale nie wiem czy się przebije a w sumie aż tak dużo mu nie brakuje
A tu sytuacja diametralnie inna - dopiero rodzi się uczucie, a wiadomo że gdy powoli i świadomie to jest szansa na coś poważnego.
Szymek79 napisał(a):35.NE.01 MARIA PESZEK ludzie psy
coś późno?
Hehe, no już nie mam słów wytłumaczenia na siebie Icon_lol
Listoholik napisał(a):wybacz... nie skomentuję tej listy, miejsce pierwsze mnie zabiło...
zapraszam na cmentarz przy Retkińskiej... ;/
Ej, że stary to od razu do piachu? Icon_frown
saferłel napisał(a):Ciężko napisać, bym się cieszył.
Domyślasz się że po drugiej stronie nastrój odmienny, czyli wg tego co kiedyś pisałeś marzec spisujesz na straty? Icon_wink
saferłel napisał(a):To byłby pierwszy utwór z 4AD w historii listy
To oni stamtąd? A w ogóle byli antycypowani?
saferłel napisał(a):SUEDE it starts and ends with you
Do góry! Zaniepokoiły mnie ostatnio słowa o Twojej liście, sugerujące, jakby ostatnia 10-tka nie stanowiła tak integralnej części listy jak reszta. Już z Konradem (aaktt) mam problem w tego typu kwestiach
Staram się ale miłość do Barriers wciąż przesłania mi resztę. Co do trzeciej dziesiątki: nie wiem czy pytasz tylko w odniesieniu do "sukcesów" It Starts ale jeżeli nie to odpowiadam: spokojnie, bywa że spełnia rolę piątego koła ale akurat w tym tygodniu jest inkubatorem młodych talentów. I póki co wliczmy w to i Suede Icon_wink
saferłel napisał(a):VILLAGERS the waves
Znowu się zawiodłem. A wydawało mi się, że inaczej podchodzisz do tego kawałka, bardziej entuzjastycznie. Teraz inwestuj w "The Bell"

No faktycznie, tu mi trochę głupio. Może to wieczne spóźnienie z tył głowy i myśl że dlatego i tak z tego Top10 nie będzie? Ale i tak było lepiej niż z "Nothing Arrived". Nic tylko życzyć podtrzymania tego trendu.
saferłel napisał(a):BRITISH SEA POWER machineries of joy
Moi faworyci naprawdę nie mają lekko.
Tu bardzo bym chciał, uwierz, ale ogrywanie nic nie daje Icon_rolleyes
saferłel napisał(a):DEPECHE MODE heaven
Co tak się przylepili ;P Niech robią miejsce na "Should Be Higher"
Jedno nie wyklucza drugiego. No nigdy nie mówiłem że nie lubię Heaven - na przylepę nadaje się.
16.03.2013 10:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: lista not. 1200 (16.03.2013)
thestranglers napisał(a):Domyślasz się że po drugiej stronie nastrój odmienny, czyli wg tego co kiedyś pisałeś marzec spisujesz na straty? Icon_wink
Nie przetworzyłem tej wypowiedzi Icon_wink Co masz na myśli?

thestranglers napisał(a):To oni stamtąd? A w ogóle byli antycypowani?
Nie. Właśnie w sumie zapomniałem napisać, że nowi wykonawcy z 4AD byli automatycznie wykluczeni (jedna z zasad) z "Antycypowanych". Ale nawet jakby nie byli.....nie no Daughter może by się zmieścili jednak, gdzieś na końcu stawki. A tak w ogóle to pytanie skierowane do Szymka Icon_smile

thestranglers napisał(a):Co do trzeciej dziesiątki: nie wiem czy pytasz tylko w odniesieniu do "sukcesów" It Starts ale jeżeli nie to odpowiadam: spokojnie, bywa że spełnia rolę piątego koła ale akurat w tym tygodniu jest inkubatorem młodych talentów. I póki co wliczmy w to i Suede Icon_wink
Pisałeś po prostu swego czasu, że utwór Cię nie zachwyca, jest niby dobry, ale jakby niedobry Icon_razz2 i ponieważ był na początku tej dziesiątki, co się przeraziłem jaki poziom w niej panuje i jak "rozgrywasz" ten part swojej listy dla własnych potrzeb Icon_smile

thestranglers napisał(a):Tu bardzo bym chciał, uwierz, ale ogrywanie nic nie daje Icon_rolleyes
Więc właśnie - co robią na liście. Zwolnij miejsce dla np......hmmm OMD!

thestranglers napisał(a):No nigdy nie mówiłem że nie lubię Heaven
To chyba oczywiste Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.03.2013 11:03 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 713
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #8
RE: lista not. 1200 (16.03.2013)
thestranglers napisał(a):DEPECHE MODE heaven
Co tak się przylepili ;P Niech robią miejsce na "Should Be Higher"
Jedno nie wyklucza drugiego. No nigdy nie mówiłem że nie lubię Heaven - na przylepę nadaje się.
a drugim singlem przypadkiem nie jest "Soothe My Soul", które właśnie trafiło do zestawu do głosowania na Lp3?

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
16.03.2013 11:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: lista not. 1200 (16.03.2013)
Jest.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.03.2013 11:06 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 713
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #10
RE: lista not. 1200 (16.03.2013)
saferłel napisał(a):Jest.
to dzięki za potwierdzenie bo trochę się zdziwiłem, że tak się pośpieszyli z kolejnym nagraniem.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
16.03.2013 11:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 180
Dołączył: Dec 2014
Post: #11
RE: lista not. 1200 (16.03.2013)
saferłel napisał(a):Nie przetworzyłem tej wypowiedzi. Co masz na myśli?
Że jak coś debiutuje na pierwszym to posiedzi z trzy tygodnie Icon_wink to akurat rozgrzeje kości przy marcowych mrozach i śnieżnych zawieruchach.
saferłel napisał(a):A tak w ogóle to pytanie skierowane do Szymka
Wiem, wiem. Myślę że za sprawą paru reprezentantów którzy trafili pod strzechę spokojnie można przyjąć że 4AD u każdego gościła.
saferłel napisał(a):Pisałeś po prostu swego czasu, że utwór Cię nie zachwyca, jest niby dobry, ale jakby niedobry
Tu akurat nic się nie zmieniło.
saferłel napisał(a):ponieważ był na początku tej dziesiątki, co się przeraziłem jaki poziom w niej panuje i jak "rozgrywasz" ten part swojej listy dla własnych potrzeb
Siłą rzeczy w ostatniej (teraz dobrze napiszę - w czwartej Icon_wink) dziesiątce muszą się znaleźć i perły i przegrani. Taka kolej rzeczy. A miejsce It Starts póki co adekwatne do odczuć - w oczekiwaniu na przebudzenie.
saferłel napisał(a):Więc właśnie - co robią na liście. Zwolnij miejsce dla np......hmmm OMD!
Ale to akurat jest fajny numer. No widzisz już jakie dramaty mną szargają Icon_lol
OMD? Hmm, słuchałem przedostatniej płyty ale żeby na listę od razu? Tak się poprawiło?
saferłel napisał(a):To chyba oczywiste
No tak, pamiętam że rozpoznałeś moją sympatię już po monstrualnym awansie swego czasu.
16.03.2013 11:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: lista not. 1200 (16.03.2013)
Prędko im do wydania godnego ich dyskografii singla Icon_lolIcon_wink W sumie to lepsze nagranie, ale wciąż nie spełnienie marzeń. Niestety wydaje się, że "Heaven" i "Soothe" są najbardziej przebojowe na LP.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.03.2013 11:17 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: lista not. 1200 (16.03.2013)
thestranglers napisał(a):OMD? Hmm, słuchałem przedostatniej płyty ale żeby na listę od razu? Tak się poprawiło?
Chyba nie piszesz o "Universal"? U OMD nic się nie musi poprawiać. Zawsze mają trzy-cztery piosenki gotowe na listę singli. Ja im wystawiam znak jakości za nowe osiągnięcia, bo to równy poziom, zbilansowany przez lepsze i gorsze nagrania w ramach całych płyt. A nowa zapowiada się bardzo ciekawie. Wstawiłem komentarz w dziale z albumami, możesz zobaczyć.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.03.2013 11:20 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 180
Dołączył: Dec 2014
Post: #14
RE: lista not. 1200 (16.03.2013)
saferłel napisał(a):Chyba nie piszesz o "Universal"?
Sprawdziłem tytuł, chodziło o "History of Modern".
saferłel napisał(a):Wstawiłem komentarz w dziale z albumami, możesz zobaczyć.
Widziałem, czytam sobie Icon_wink

I znowu się potwierdza reguła że od weteranów wymagam nieco więcej niż od debiutantów. Czegoś nowego, czegoś odkrywczego, co przy osiągnięciach takich ekip jak Ultravox, Suede, OMD, DM wiadomo że jest trudną rzeczą. Wiem że Ty inaczej podchodzisz, z większym entuzjazmem do dinozaurów. A wystarczy przecież posłuchać i zachwycić się nie patrząc na metkę, wiem, i wciąż na to czekam Icon_wink
16.03.2013 11:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
RE: lista not. 1200 (16.03.2013)
Ale podejście Twoje jest o tyle niewygodne, że "sprężone sił natury i galaktycznego pyłu" powodują, że dawne gwiazdy nie mogą nagrać czegoś nowego i odkrywczego. Ich rola na tym nie polega - o ile rozumiesz takie nagrywanie jako wytyczanie nowych ścieżek w muzyce. Też mi się już nie chce dziesiąty raz pisać na temat siły doświadczonych ekip i czego to one nie mają do zaoferowania, więc skończę jedynie na zachęceniu do przyjrzenia się nowym nagraniom OMD. No bo czemu DM ma być lepsze od OMD? Czy "Heaven" naprawdę jest utworem, który coś wytycza czy tylko jest firmowany przez znaną, wciąż "kręcącą" się markę?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.03.2013 11:32 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 180
Dołączył: Dec 2014
Post: #16
RE: lista not. 1200 (16.03.2013)
saferłel napisał(a):No bo czemu DM ma być lepsze od OMD?
No właśnie, i czemu znana marka ma być na liście tylko z tego powodu że jest znana... Że sentyment, zasługi itp.?
saferłel napisał(a):Czy "Heaven" naprawdę jest utworem, który coś wytycza czy tylko jest firmowany przez znaną, wciąż "kręcącą" się markę?
Hehe, pozostawmy to pytaniem retorycznym. Niech każdy odpowie sam w swoim sumieniu Icon_wink
16.03.2013 11:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
RE: lista not. 1200 (16.03.2013)
Odwróciłeś kota ogonem, ale ok.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.03.2013 11:56 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #18
RE: lista not. 1200 (16.03.2013)
(16.03.2013 01:24 AM)thestranglers napisał(a):  01.NE.01 THE MARS VOLTA in absentia

Tego numeru 1 nie znam, ale znając mój stosunek do tego co wcześniej słyszałem od TMV nie spodobałoby mi się. Tak swoją drogą - to z okazji jubileuszu zacząłeś pisać The przy wykonawcach? Icon_biggrin

Cytat:03.02.09 SUEDE barriers

Właśnie w tej chwili słucham ich nowej płyty i jak na razie bardzo mi się podoba. Icon_biggrin

Cytat:18.18.07 NOVIKA who wouldn't

Właśnie, miałem to przesłuchać. ;p

A tak w ogóle - gratuluję jubileuszu 1200 notowań. Icon_biggrin

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
16.03.2013 12:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #19
RE: lista not. 1200 (16.03.2013)
Gratulacje! Piękna liczba notowań! Icon_smile
thestranglers napisał(a):03.02.09 SUEDE barriers
wolałbym ich widzieć na szczycie...
thestranglers napisał(a):11.11.06 DEPECHE MODE heaven
tak samo jak u mnie Icon_smile
thestranglers napisał(a):16.24.02 ESBEN AND THE WITCH deathwaltz
kiedyś pisano o nich jako dobrych debiutantach. Przesłucham, bo widzę, że dobrze sobie radzą
thestranglers napisał(a):31.32.02 SUEDE it starts and ends with you
ale właśnie, co się dzieje z "It Starts..."...
nowości w tym tygodniu chyba nie dla mnie
16.03.2013 12:09 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 180
Dołączył: Dec 2014
Post: #20
RE: lista not. 1200 (16.03.2013)
saferłel napisał(a):Odwróciłeś kota ogonem, ale ok.
Że Heaven wysoko to czemu nie inni? Cóż, jestem tylko człowiekiem i przyznam się że niektórzy wyjadacze mają łatwiej niż inni, wciąż nie nagrywając poruszających rzeczy... Ale to nie zmienia faktu że w Top3 to hoho, kiedy to oni ostatnio byli... i czy jeszcze kiedyś tam będą?
Art. Brut. napisał(a):01.NE.01 THE MARS VOLTA in absentia
Tego numeru 1 nie znam, ale znając mój stosunek do tego co wcześniej słyszałem od TMV nie spodobałoby mi się.
Posłuchaj, to nic nie kosztuje, i koniecznie po piątej minucie!
Art. Brut. napisał(a):Tak swoją drogą - to z okazji jubileuszu zacząłeś pisać The przy wykonawcach?
Hehe, było już parę tygodni wcześniej. Michał zna odpowiedź - jak się człowiek na czymś przejedzie to potem już uważa Icon_wink
Art. Brut. napisał(a):03.02.09 SUEDE barriers
Właśnie w tej chwili słucham ich nowej płyty i jak na razie bardzo mi się podoba.

Może się skuszę. Póki co poczekam na kolejny singiel.
Art. Brut. napisał(a):18.18.07 NOVIKA who wouldn't
Właśnie, miałem to przesłuchać.
Na pewno nie ma takich utworów na pęczki, a czy się spodoba to już kwestia gustu.
Art. Brut. napisał(a):A tak w ogóle - gratuluję jubileuszu 1200 notowań.
Dzięki, dzięki. A ja pozdrawiam wreszcie wiosenne Pomorze!
16.03.2013 12:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości