Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LPGP notowanie 857
Hanguk vs Melodifestivalen (cz.6) - Czas wracać do Seulu... muzycznie oczywiście
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #1
LPGP notowanie 857
Oj, ciekawie działo się w Szwecji przez ostatnie sześć tygodni. We wczorajszym finale przy zapowiedzi występu Seana Banana pojawił się akcent koreański - kto oglądał wczorajszy koncert, wie o co mi chodzi. Szwecja ma z Azją wiele wspólnego, jak się okazuje i połączenie tych dwóch pozornie nie mających ze sobą wspólnego regionów w jedno ma sens. Irańczycy (Sean Banan, Behrang Miri, Eddie Razaz, Janet Leon czy też znany wszystkim Arash), którzy na dobre zadomowili się w tym kraju z różnych powodów, czy też visualkeiowy Yohio (visual kei wywodzi się z Japonii) - to tylko niektóre z przykładów. Szkoda że Melodi jest jedyną w ciągu roku okazją na poznanie szwedzkiej muzyki i to w języku narodowym mieszkańców tego kraju. Wkrótce pokuszę się o podsumowanie ostatnich sześciu tygodni, a na razie dziś póki co debiutuje Ulrik Munther - finalista dwóch ostatnich edycji tego festiwalu. Trzy premiery mają zdecydowanie azjatycki charakter - są to nowe kawałki Perfume (Japonia), Ladies Code (Korea), T-ara (Korea - japoński singiel). W przyszłych tygodniach na pewno będzie bardzo ciekawie. Zapowiadane są powroty G.NY, Girl's Day oraz Lee Hi, oraz w nieco dalszej przyszłości 2NE1 i PSY. Wiosna będzie więc ciekawa i chyba po raz kolejny będzie miała azjatycki charakter. Nikomu bowiem spoza tego kontynentu nie udało się wygrać dwóch poprzednich edycji tego okresu specjalnego wprowadzonego do kalendarza listy w 2011 roku. No chyba, że będzie to obecny lider, który z pochodzenia jest Irańczykiem, czyli... Azjatą. A pierwsze notowanie wiosenne tradycyjnie jak w poprzednie lata, w drugi dzień Wielkanocy (w Niedzielę Wielkanocną zwyczajem ostatnich kilku lat notowania nie ma).

[Obrazek: 857.jpg]

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
10.03.2013 10:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: LPGP notowanie 857
O tak, czułem, że David się spodoba Icon_biggrin Jestem ciekaw, jak numery L, 1 i 4 poradzą sobie w najnowszym notowaniu mojej listy. Ale na to trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.
10.03.2013 10:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #3
RE: LPGP notowanie 857



















[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
10.03.2013 11:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
NordicBoy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 469
Dołączył: Mar 2010
Post: #4
RE: LPGP notowanie 857
Za Bananen nie przepadam, ale jeśli chodzi o Jalla Dansa sawa, to jestem jak najbardziej na tak. Icon_smile

" ...og lev som skulle du dø i dag..." Icon_smile

http://mathsflights.blogspot.com/ Fotorelacja ze Sztokholm (5-7.09.2012)
13.03.2013 09:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: LPGP notowanie 857
Powiem szczerze - myślałem, że Banan zawładnie moim mózgiem na jakieś sześć tygodni przynajmniej. A tymczasem... Jednak te utwory z początku roku mają przerąbane.
14.03.2013 12:35 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #6
RE: LPGP notowanie 857
Coś mi się widzi, że Banan nie wytrzyma jednak do Wielkanocy na szczycie. W najbliższym notowaniu może jeszcze będzie na szczycie, ale tydzień przed świętami może być już nowy lider(-ka). Mowa o pewnej pani, która w tym roku obchodzi pięciolecie flirtu z moją listą.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
15.03.2013 12:55 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: LPGP notowanie 857
Nie dziwi mnie to. Pani z Korei, jak mniemam?
15.03.2013 01:00 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #8
RE: LPGP notowanie 857
Nie. To utwór z naszego pięknego kraju - oczywiście po polsku. A tytuł songu znajduje się w poście, który napisałem powyżej - tyle tytułem ułatwienia.
Pięć lat temu Korei na liście nie było - pojawiła się dopiero w marcu 2009. Azja zresztą czekała dopiero na swój listowy debiut jeszcze trzy miesiące (czerwiec 2008) i był to utwór z Japonii.
A nowe utwory z Korei też będą w najbliższym notowaniu i owszem. I to w dużej ilości, ale na pewno nie tak wysoko jak wspomniana przeze mnie wokalistka.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
15.03.2013 01:20 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości