Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polecanki Cacanki
fazzer77 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 081
Dołączył: Dec 2012
Post: #1
Polecanki Cacanki
Postanowiłem otworzyć nowy dział , gdzie będę wrzucał utwory które według moich osobistych oddczuć są godne polecenia innym forowiczomIcon_razz

Polecanka nr 1
Kodiak Fur to stosunkowo młody zespół z Miami na Florydzie, odkryłem ten numer zupełnie przypadkiem i nie chce wyjść z moich "ust". Klimat wspaniały, niepowtarzalny wręcz wybitny, no i ten zmysłowy teledysk Icon_wink bardzo smaczne


10.03.2013 11:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #2
RE: Polecanki Cacanki
fazzer77 napisał(a):Postanowiłem otworzyć nowy dział , gdzie będę wrzucał utwory które według moich osobistych oddczuć są godne polecenia innym forowiczom
zacna idea! Nazwa działu też Icon_smile Fajnie, że tu jesteś. Bo nadajesz genialną muzykę, sporo tanecznych piosenek, które nie znalazły poklasku na listach sprzedaży. Nie ma zatem podstaw, by zdobyły popularność poprzez kanały radiowe i telewizyjne. Kodiak Fur faktycznie świetny, bardzo udana partia basowych klawiszy? Genialna, dystyngowana melodia, spokojnie płynie, bez nerwów, bez pospiechu, jaki przed chwilą słyszałem słuchając formacji Perfume. Będę często wracał. 3,85/5,0

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
11.03.2013 08:23 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
fazzer77 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 081
Dołączył: Dec 2012
Post: #3
RE: Polecanki Cacanki
Polecanka nr 2
Pod koniec ubiegłego roku ukazała się druga płyta tego Anglika zatytułowana "Gold Dust" i to właśnie z niej pochodzi ten utwór tytułowy. Przyznam że musiałem się zmierzyć z tym utworem kilka razy, żeby stwierdzić, że jest naprawdę znakomity, ale czasem tak się dzieje, że niektóre piosenki potrzebują tzw. ogrania. Wszystkie piosenki na tę płytę skomponowane zostały w czasie jego pobytu w Berlinie. Nagrania odbyły się w studiu pod Amsterdamem z udziałem 70-osobowej orkiestry. Jest moc Icon_wink


11.03.2013 09:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 688
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #4
RE: Polecanki Cacanki
Myślę, że tym którzy zaglądają do mnie to nagranie jest znane bo pojawiło się w zestawie nowości już jakiś czas temu. Zdecydowanie lepsze nagranie od pierwszego singla "Lazin' In The Sunshine" ale słabsze od "Happiness" z poprzedniej płyty.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
11.03.2013 09:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
fazzer77 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 081
Dołączył: Dec 2012
Post: #5
RE: Polecanki Cacanki
Szymek79 napisał(a):Myślę, że tym którzy zaglądają do mnie
ja też zaglądam bo wśród masy Twoich propozycji wyłapię czasem coś dla siebieIcon_razz ale Johnathana wyłapałem z innego źródła Icon_surprised
11.03.2013 09:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #6
RE: Polecanki Cacanki
A można prosić o wykonawców i tytuły? Icon_wink Aktualnie mam tak słaby zasięg, że nie ładuje mi nawet preview filmika i nie mogę sobie pozwolić na słuchanie (przy normalnym łączu z wielką chęcią nadrobię), ale chciałbym wiedzieć czy pojawią się jakieś znane mi nazwy Icon_smile
11.03.2013 10:37 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: Polecanki Cacanki
dziobaseczek napisał(a):bez nerwów, bez pospiechu
Nerwy i pośpiech w dźwiękach - dla mnie jak najbardziej. Co innego, jeśli chodzi o pośpiech w nagrywaniu płyty Icon_cool
12.03.2013 12:01 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #8
RE: Polecanki Cacanki
fazzer77 napisał(a):Polecanka nr 2
średnio mi sie spodobało. Choć jest i rozmach i piękno i wszystko, co powinno być w takiej piosence, to to jakieś puste w środku. 3,0/5,0
prz_rulez napisał(a):Nerwy i pośpiech w dźwiękach - dla mnie jak najbardziej. Co innego, jeśli chodzi o pośpiech w nagrywaniu płyty

nie wiem, zależy jaka stylistyka i jakie relacje w zespole (jaki jest lider). Rob Dicinson z Catherine Wheel stosował szybkie nagrywanie płyt i efekt był znakomity, produkcje nie były przekombinowane. Pospiech pomaga na szybkim zrealizowaniu pomysłów, im dłużej jesteś w studiu, tym więcej mają do powiedzenia współpracownicy i często mieszają, nie zawsze w dobrym kierunku. Uczestniczyłem w wielu takich przedsięwzięciach i wiem co mówię. Z kolei w muzyce popowej jest większa dbałość o dźwięk i produkcja bardziej wypieszczona, więc jak widzisz nie ma reguły.
A pospiech w dźwiękach? Dobre w formacjach trashmetalowych i grindcore. W popowych rzeczach kończy się z reguły średnim efektem. Wykaszlane jak z karabinu frazy (a tak miewają koreańskie formacje) dają efekt odwrotny do zamierzonego. Przynajmniej w moim odczuciu.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
12.03.2013 07:54 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
fazzer77 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 081
Dołączył: Dec 2012
Post: #9
RE: Polecanki Cacanki
Polecanka nr 3
The Aikiu to intrygująca francuska formacja sceny alternatywnej. Ich muzyka to mieszanka synth popu i nowych brzmień. The Aikiu zapowiedzieli, że jeszcze w tym półroczu ukaże się ich debiutancki album „Ghost Youth”. Wydawnictwo to promuje ten oto świetny numer Icon_wink


12.03.2013 10:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #10
RE: Polecanki Cacanki
Lecisz z tymi polecankami. Slow down please Icon_smile A take serio. Kolejna fajna cacanka. Świetna i oryginalna. 4,0/5,0

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
13.03.2013 10:09 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
fazzer77 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 081
Dołączył: Dec 2012
Post: #11
RE: Polecanki Cacanki
Polecanka nr 4
Jeden człowiek z energią całego zespołu, Matt Mondanile, pod szyldem Ducktails przygotował swoją czwartą, synthpopową płytę. Materiał na "The Flowe Lane" (premiera 28 stycznia) powstawał w lecie ubiegłego roku, nie bez powodu więc można spodziewać się po nim kawałków w słonecznym i tanecznym klimacie. Zwiastujący album singel "Letter Of Intent" tylko te przypuszczenia potwierdzaIcon_wink Utwór jest błogą pętlą wygrzanej słońcem gitary i zaspanego wokalu co nie umniejsza faktu, że jest to bardzo estetyczne Icon_wink


14.03.2013 09:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
fazzer77 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 081
Dołączył: Dec 2012
Post: #12
RE: Polecanki Cacanki
Polecanka nr 5
Coś świeżego na początek tygodnia, zwłaszcza że kilka godzin po premierze teledysku. Czy CYMBALS staną się wschodzącą gwiazdą elektro-popu? Wszystkie znaki na to wskazują. Zespół pochodzi z Wysp Brytyjskich i tworzy go trzech kumpli z osiedla, którzy wcześniej próbowali swoich sił w innych formacjach. Jednak dopiero w tym projekcie znaleźli sposób na odzwierciedlenie pewnego rodzaju chemii, jaka w nich drzemała Icon_wink


18.03.2013 09:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #13
RE: Polecanki Cacanki
Słuchałem już z Fejsa. Bardzo fajna piosenka, nawet nie przeszkadza mi lekka wtórność. Świetna melodia i fajne brzmienie. 3,85/5,0

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
18.03.2013 10:01 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
fazzer77 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 081
Dołączył: Dec 2012
Post: #14
RE: Polecanki Cacanki
Polecanka nr 6
Deptford Goth to jednoosobowy projekt Daeniela Woolhousa z Wielkiej Brytanii. Wczoraj miała miejsce oficjalna premiera debiutanckiego, długogrającego krążka Deptford Goth. Czy to nie jest hipnotyzujące?


19.03.2013 12:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
fazzer77 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 081
Dołączył: Dec 2012
Post: #15
RE: Polecanki Cacanki
Polecanka nr 7
Jest młoda, piękna, pełna wigoru i ma spore szanse by stać się królową brytyjskiego popu. Za to produkcję odpowiada Dev Hynes kompozytor i producent z Wielkiej Brytanii, znany jako Blood Orange ale tworzy też dla innych. To właśnie on zrobił dla Solange ,,Losing You”, a dla Sky Ferreiry ,,Everything Is Embarassing”. Kolejną perłę autorstwa Deva Hynesa, zatytułowaną ,,Unravel", zaśpiewała wschodząca brytyjska piosenkarka Laura Welsh.


04.04.2013 12:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
fazzer77 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 081
Dołączył: Dec 2012
Post: #16
RE: Polecanki Cacanki
Polecanka nr 8
W ostatnim czasie nie brakuje wschodzących anonimowych projektów muzycznych z Londynu. Pale to kolejny duet, który potwierdza tą teorię. Teledysk może nie najwyższych lotów, sam numer jednak trochę zmysłowy, ale też nieco intrygujący. Warto mieć na nich oko ...........


07.04.2013 10:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #17
RE: Polecanki Cacanki
fazzer77 napisał(a):Pale to kolejny duet, który potwierdza tą teorię. .... Warto mieć na nich oko ..........
Miałem ten sympatyczny utwór na liście, zadebiutował w ostatnim tygodniu grudnia i posiedział na niej przez 6 notowań dochodząc do 20 miejsca. Następne utwory, które startowały do mojej listy tj. "Gold" i "Doing My Time" niestety nie mają już takiego uroku.
07.04.2013 10:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
fazzer77 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 081
Dołączył: Dec 2012
Post: #18
RE: Polecanki Cacanki
Polecanka nr 9
Dziś propozycja z zachodniej granicy, gdyż ostatnio jakoś rzadko który zespół stamtąd przykuwa moją uwagę. Z Niemiec pochodzą nastolatkowie z grupy Sizarr, którzy tworzą szaloną mieszankę eksperymentalnej elektroniki. Debiutancki album "Psycho boy happy" ukazał się jesienią 2012 roku i to właśnie z niego pochodzi zawodowy "Run dry"


21.04.2013 05:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
fazzer77 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 081
Dołączył: Dec 2012
Post: #19
RE: Polecanki Cacanki
Polecanka nr 10
Panowie z Sin Cos Tan atakują nowym singlem "History" promującym wydany jesienią ubiegłego roku debiutancki album "In binary"
Świat fińskiej mrocznej elektroniki ma się naprawdę dobrze Icon_wink


06.05.2013 01:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
fazzer77 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 081
Dołączył: Dec 2012
Post: #20
RE: Polecanki Cacanki
Polecanka nr 11
Pochodzi z Geteborga, ma 21 lat i nazywa się Miriam Bryant. Jej kariera muzyczna nabrała tempa, gdy chciała pomóc przyjacielowi z dzieciństwa napisać piosenkę do jego szkolnego projektu... Tak powstał utwór "Finders, Keepers", który stał sie hitem głownie w Szwecji. Miriam wydała właśnie nowego singla "Push play "i trza przyznać, że to kawał porządnego rasowego popu z przyjemnym wizualnym akcentem Icon_razz


13.05.2013 05:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości