Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W dobre ręce oddam...
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #1
W dobre ręce oddam...
Pomysł ewidentnie zerżnięty ze Strzelnicy Dziobasa, ale autentycznie często łapię się na tym, że słuchając nowych piosenek myślę "X-owi by się to podobało". Czasami są to nowe utwory bliskich mi wykonawców, co do których nie mam pewności, czy są singlami. Oczywiście wciąż uczę się Waszych gustów, więc na początku ta rubryka może być dość monotonna, ale mam nadzieję, że ktoś na niej skorzysta (niekoniecznie z "wywoływanych do tablicy" Icon_smile

Pierwsze trzy "strzały"

Rincewind - Roosevelt "Around You" (trafiło na YT wczoraj!)





fazzer - Beverlay "Typically Her" (dzięki Dziobas za podrzucenie Icon_wink





meni - FaltyDL feat. Ed MacPharlane "She Sleeps" (do klubowo-chilloutowej Icon_smile



(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.03.2013 12:02 AM przez Kordian.)
04.03.2013 12:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: W dobre ręce oddam...
A coś dla mnie może?
04.03.2013 12:19 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #3
RE: W dobre ręce oddam...
Kordian napisał(a):Rincewind - Roosevelt "Around You" (trafiło na YT wczoraj!)
Dzięki za pamięć, ale już od czwartku znam. Na Soundcloudzie pojawiło się wcześniej niż na Youtubie. Słuchałem już ze dwa czy trzy razy. Wielkiego wrażenia jeszcze nie zrobiło, ale mało który utwór takie robi przy mniej niż pięciu odsłuchach. Nie wiem, czy pobije Sea i Soleil, ale odkładam na później, bo teraz zawalony jestem nieprzesłuchanymi nowościami.
04.03.2013 11:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #4
RE: W dobre ręce oddam...
(04.03.2013 12:19 AM)prz_rulez napisał(a):  A coś dla mnie może?

Będę starał się wrzucać trójkami, jak Dziobas, ale fakt - zapomniałem o jednej piosence, ale dla kogo innego.

aaktt - Shlomo feat. How to Dress Well - Don't Say No





Ciężko będzie, bo ja chyba rzadko słucham muzyki w Twoim guście, ale może kiedyś się uda Icon_wink

(04.03.2013 11:06 AM)Rincewind napisał(a):  Na Soundcloudzie pojawiło się wcześniej niż na Youtubie.

Jak zazwyczaj, napisałem o YT, bo rzuciło mi się w oczy, że piosenka znalazła się wśród ewidentnych staroci na profilu From Pop 2 Top (o takiej późnej porze, takie rzeczy wydają się jaskrawsze niż zazwyczaj Icon_wink Czy u mnie coś zdziała, też nie mam pojęcia.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.03.2013 12:04 PM przez Kordian.)
04.03.2013 12:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
fazzer77 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 080
Dołączył: Dec 2012
Post: #5
RE: W dobre ręce oddam...
Kordian napisał(a):fazzer - Beverlay "Typically Her" (dzięki Dziobas za podrzucenie
no no no smakowity koktajlIcon_surprised:Icon_surprisedIcon_surprised już od rana mam banana.... na twarzyIcon_lol dzięki za pamięć i szybkie wyłapanie tego w jakich klimatach się poruszam - strzał udanyIcon_razz i pewnie niedługo wskoczy na fazzerowąIcon_exclaim
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.03.2013 12:05 PM przez fazzer77.)
04.03.2013 12:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 932
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #6
RE: W dobre ręce oddam...
Kordian niestety, ale niestety tym się nie zaopiekuję. Zbyt zamglone i bez wyrazu. Icon_wink

http://rateyourmusic.com/~meni
08.03.2013 03:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: W dobre ręce oddam...
Kordian napisał(a):Ciężko będzie, bo ja chyba rzadko słucham muzyki w Twoim guście, ale może kiedyś się uda Icon_wink
Wybacz, ale piszesz jak Dziobas, który jest wielce zdziwiony tym, że przesłuchałem The Computers. Tak naprawdę, to u mnie nie jest ważny gatunek, a forma utworu. A przecież obaj lubimy Swiss Lips i Pet Shop Boys! A Markus? A Jessie? Nie słuchasz muzyki w moim guście? HELOŁ!!!
08.03.2013 05:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #8
RE: W dobre ręce oddam...
(08.03.2013 05:53 PM)prz_rulez napisał(a):  Wybacz, ale piszesz jak Dziobas, który jest wielce zdziwiony tym, że przesłuchałem The Computers.
Tu mnie przebijasz, bo myślałem, że mówisz o Computers Want Me Dead. Ale nadrobię.
(08.03.2013 05:53 PM)prz_rulez napisał(a):  A przecież obaj lubimy Swiss Lips
Tu tez mnie przebijasz, bo chociaż chyba za tydzień Swiss Lips wyśrubują zespołowy rekord obecności na RT Liście, to akurat Carolyn mi się za bardzo nie podoba Icon_wink
(08.03.2013 05:53 PM)prz_rulez napisał(a):  i Pet Shop Boys!
? Myślałem, że lubisz tylko ich dwie piosenki Icon_wink

Przekonałeś mnie, że słuchasz urozmaiconej muzyki, ale to mi tylko utrudnia zadanie Icon_wink Ale jeżeli mogę Ci zadedykować wszystko, spróbuję z dwoma piosenkami z Finlandii Icon_wink







22.03.2013 12:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #9
RE: W dobre ręce oddam...
Zebra And Snake - Now And Forever - chyba skądś znam te dwa typowo fińskie zwierzaki Icon_wink
22.03.2013 12:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #10
RE: W dobre ręce oddam...
(08.03.2013 03:39 PM)meni napisał(a):  Kordian niestety, ale niestety tym się nie zaopiekuję. Zbyt zamglone i bez wyrazu. Icon_wink

Zapomniałem o Shlomo, a potrzebowałem czegoś do trójki Icon_wink

Dzisiaj ostatnie sugestie dla konkretnych osób, z czego dwie pierwsze podsunął mi mawoj Icon_smile

adik303 (ale powinien spróbować KAŻDY!!) - Owl Eyes "Closures"

https://soundcloud.com/thisisowleyes/owl-eyes-closure

dziobaseczek - Dash "Home" (od niedawna moi Twitterowi kumple Icon_wink





michal91d - Swim Deep "She Changes the Weather"





vingoe - Le Rose "King of My Castle"
(nietypowy cover hitu szkolnych potańcówek Icon_wink



(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.03.2013 12:15 AM przez Kordian.)
22.03.2013 12:13 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #11
RE: W dobre ręce oddam...
O, posłucham gdy złapię zasięg Icon_lol
22.03.2013 12:59 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #12
RE: W dobre ręce oddam...
Kordian napisał(a):dziobaseczek - Dash "Home" (od niedawna moi Twitterowi kumple
bardzo lubię takie klimaty, to nie jest żadna tajemnica. Aż mnie pobudziło do życia. Owl eyes też bardzo fajny.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
22.03.2013 08:51 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #13
RE: W dobre ręce oddam...
Kordian napisał(a):michal91d - Swim Deep "She Changes the Weather"
słyszałem ich kilka utworów, ale ten wydaje się chyba najlepszy. Będę śledził Icon_smile
22.03.2013 11:15 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
RE: W dobre ręce oddam...
Swim Deep niestety z utworu na utwór obniżają poziom.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.03.2013 01:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #15
RE: W dobre ręce oddam...
Przeglądając listę wykonawców śledzonych na Twitterze przez mawoja trafiłem na kolejny przykład bardzo przeze mnie lubianego rodzaju kapeli: przebojowo grającego zespołu indie z uroczą perkusistką/basistką Icon_smile Nazywa się The Colourist, pochodzi z amerykańskiego Orange County i w ostatnich dniach zaprezentował kilka nowych piosenek. Linkuję do jednej z nich i ich jedynego jak na razie teledysku.







07.04.2013 02:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #16
RE: W dobre ręce oddam...
Boys Republic to duet z kanadyjskiego Peterborough, który postawił sobie ambitne zadanie nagrania w tym roku 12 epek (każda po 4 utwory). Nagranie każdej z nich ma im zabrać 48 godzin. Robią to bez wcześniejszego przygotowania. Trudno uwierzyć, że w ten sposób powstają tak dopracowane, romantyczne kompozycje, jak te z marcowej "US Royals".







13.04.2013 10:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #17
RE: W dobre ręce oddam...
Inouwee to też duet, ale nieco inny. Kaare i Signe pochodzą z Kopenhagi i grają dość mroczne electro. Na razie mają na koncie jedną epkę, kolejna ma ukazać się maju. Z jednym z nich (podejrzewam, że był to Kaare) uciąłem sobie miłą pogawędkę na Twitterze, przyznał mi się, że lubi... Meat Loafa Icon_smile Poniżej jedno ze starszych nagrań i teaser nadchodzącej epki.





13.04.2013 10:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Abok Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Dec 2008
Post: #18
RE: W dobre ręce oddam...
Siema!
Nowego FaltyDL należy słuchać dopiero teraz - w upalne lato, najlepiej na plaży lub na jakimś wydarzeniu, takim jak tym z klipu. Aha, no i jeszcze na kilkugodzinnym loopie Icon_lol Gwarantuję Wam, że stanie się waszym osobistym hitem lata!
05.07.2013 01:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #19
RE: W dobre ręce oddam...
Po kilkugodzinnym loopie to pewnie nawet Bauhaus mogliby być hymnem lata Icon_smile, ale dziękuję za komentarz!

Wątek już pewnie nie odżyje, ale polecam poznany dzięki pewnemu profilowi recenzenckiemu na FB łódzki zespół Admiration Is For Poets, który nie załapał się na moją listę. Pewnie dlatego, że nie jest jakiś superprzebojowy, ale warto poświęcić mu trochę czasu. Pod adresem http://admirationisforpoets.bandcamp.com/ można zapoznać się z epką Last 4 Songs.
30.03.2014 01:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości