Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Little Boots - Nocturnes
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Little Boots - Nocturnes
[Obrazek: Little-Boots-Nocturnes-e1361802285617.png]

Długo oczekiwana druga płyta Little Boots powoli nam się materializuje. Po długich miesiącach niepewności oraz wypuszczania pojedynczych singli promocyjnych, Victoria Hesketh nieoczekiwania udostępniła w sieci nowy singiel zatytułowany "Motorway" oraz podała szczegóły zbliżającego się wydawnictwa. Krążek "Nocturnes" ukaże się 6 maja nakładem oficyny On Repeat i będzie zawierał 10 piosenek w tym znane już słuchaczom "Every Night I Say a Prayer" oraz "Shake". Zabraknie za to trzeciego z nowych nagrań artystki, mianowicie "Headphones".

W wywiadzie dla magazynu SPIN Little Boots tak skomentowała swój nowy album:
Cytat:"Zdecydowana większość tanecznej muzyki, która w ostatnim czasie jest niemal wszędzie wokół nas nie robi na mnie żadnego wrażenia. Wydaje się jakby "prawdziwe piosenki" wyszły z mody. Dlatego też na nowej płycie chciałam udowodnić, że można wyprodukować taneczny-pop, który może być ciekawy zarówno z punktu widzenia artystycznego, jak i przynieść wiele satysfakcji miłośnikom klasycznej szkoły pisania piosenek w tej stylistyce".

Singiel umieścił już Szymek w oddzielnym wątku.

Tracklista:

01. Motorway
02. Confusion
03. Broken Record
04. Shake
05. Beat Beat
06. Every Night I Say A Prayer
07. Crescendo
08. Strangers
09. All For You
10. Satellite

Jestem pod wrażenie progresu jaki poczyniła Victoria względem pierwszej płyty. Wtedy grała prosty, radiowy new-synthpop i wydawało się, że szybko może stać się "doskonałym kompromisem" między inteligentną rozrywką a śmiałą przebojowością. Jak jednak pokazały kolejne singli, w tym ten najnowszy, Little Boots celuje o wiele wyżej, zmienia ligę, zmienia styl, stając się bardziej alternatywna niż mainsteamowa. Wiele razy zwracałem uwagę na jej niesamowity rozwój i nowy singiel stawia prawdopodobnie przysłowiową kropkę nad "i". W tym kontekście jasne wydaje się usunięcie z tracklisty albumu najbardziej popowego oraz zabawowego "Headhones".

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.02.2013 08:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #2
RE: Little Boots - Nocturnes
No w końcu k... !! Icon_biggrin
25.02.2013 10:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #3
RE: Little Boots - Nocturnes
A mnie się nie podoba fakt usunięcia Headphones czyli póki co najlepszego utworu w jej karierze Icon_rolleyes
25.02.2013 10:12 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #4
RE: Little Boots - Nocturnes
saferłel napisał(a):W tym kontekście jasne wydaje się usunięcie z tracklisty albumu najbardziej popowego oraz zabawowego "Headhones".
Słabo. Zostawić dwa średnie single, a wyrzucić jeden, który się udał.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.02.2013 03:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: Little Boots - Nocturnes
Rzecz gustu. Dla mnie wszystkie były bardzo udane i będą stanowić silny kręgosłup albumu.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.02.2013 04:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #6
RE: Little Boots - Nocturnes
Słucham płyty i jestem zachwycony, piosenki są skrojone tak elegancko, że nic tylko porwać cokolwiek do tańca i densić całą noc. Na pewno jest to dużo bardziej przemyślany i dojrzały niż Hands. A i kierunek w którym podąża Vitoria, bardzo mnie zadowala. Dodałbym jeszcze trochę przebojowości z poprzednika i byłoby idealnie.
Motorway, Shake, Every Night I Say a Prayer i Broken Record nie będę komentował bo każdy zainteresowany to na. (dodam, że Shake i ENISaP są bardziej instrumentalne niż wersje singlowe). Cała reszta świetna zwłaszcza Beat Beat oraz Crescendo, a Strangers spokojnie mogłoby znaleźć się na nowym albumie DM.
04.05.2013 09:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: Little Boots - Nocturnes
Coś mały ruch w tym temacie. Szkoda. Ja zaraz biorę się za album Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.05.2013 01:13 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Little Boots - Working Girl Szymek79 1 797 06.05.2015 01:36 PM
Ostatni post: Remo
  Little Boots - Business Pleasure Szymek79 3 968 21.11.2014 06:20 PM
Ostatni post: Szymek79

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości