Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Największy Polski Płytowy Top Dziobasa
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #41
RE: Największy Polski Płytowy Top Dziobasa
dziobaseczek napisał(a):38 Papa Dance - Maxi singiel - Totalnie wczesna młodość, każdy był dzieckiem!
najlepszy numer Papa, przybijam pionę z Dziobasem
dziobaseczek napisał(a):33 Closterkeller - PURPLE
a Anja też uwielbiała Stranglersów Icon_twisted
19.04.2013 04:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #42
RE: Największy Polski Płytowy Top Dziobasa
aaktt napisał(a):Papa Dance musi być
zupełna alternatywa do kajmana Icon_smile Dzięki za komentarze, ale w komentarzach ekipa z Sebastosa wygrywa Icon_smile Mam nadzieję, że nie tworzę tego tylko dla siebie. Póki co kilka dni wytchnienia przed najlepszą 20-tką.
Miejsca 30-21
30 Lady Pank - Fabryka Małp - Jedna z najlepszych kapel Polskich, jakie poznałem (subiektywnie)
29 Hey - Dreams - Śmiem powiedzieć, że to najlepsza kapela Polska (obiektywnie i subiektywnie)
28 Kury - Jesienna Deprecha - Disco Polo w wykonania geniusza yassu, gdyby tak się kończyły piosenki z tej stylistyki, byłbym wielkim fanem. Niby jaja, ale piosenka jest bardzo głęboka, jak cały POLOVIRUS.
27 Zagadang - Ciągle w Tobie zakochany - Meteo, który mnie zmiótł z powierzchni ziemi swego czasu
26 Tilt - Mówię Ci, że - Wspaniała piosenka, genialne wykonanie. Nie mam wątpliwości, punkt kulminacyjny artystycznej twórczości Lipińskiego. (zaraz gromy spadną na mnie Icon_wink
25 Kobranocka - Kocham Cię, jak Irlandię - Czy ktoś tego nie zna? Czy ktoś tego nie słyszał? Nie sądzę. Ponućmy jeszcze raz, bo pomimo upływu 24 lat piosenka zupełnie się niezestarzała.
24 Lao Che - Godzina W - Wstrząsający obraz namalowany przez chłopaków, którzy znają Powstanie z książek, a wykonali to, jakby faktycznie tam byli.
23 Buzu Squat - Kocie sprawy - Niby banalna piosenka, ale w dobie wiecznego smucenia w tym okresie, to była jak fatamorgana. Mój pluszak muzyczny.
22 Pustki - Lugola - cóż dodawać, killer do nucenia i gwizdania z nutką nostalgii.
21 Sztywny Pal Azji - Wieża Radości, Wieża Samotności - był okres, że wydawało mi się, że nic w tym kraju lepszego nie powstało. Czas płynie i zweryfikowałem to, ale i tak szacunek za tą kompozycję.



http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
20.04.2013 11:31 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #43
RE: Największy Polski Płytowy Top Dziobasa
Sporo nie znam, w wolnym czasie postaram sie uzupełnić braki (już się nie mogę doczekać), ale znam tyle, że mogę coś skomentować
(12.04.2013 02:21 AM)dziobaseczek napisał(a):  97 DICK4DICK - Technology
Czasami określenie ch...a muzyka bywa komplementem Icon_wink
(12.04.2013 02:21 AM)dziobaseczek napisał(a):  96 Uniqplan - This Makes Sense
Bardzo się cieszę, że ich tu widzę. Bardzo obiecująca kapela, piosenka była u mnie na 1 miejscu.
(15.04.2013 08:31 AM)dziobaseczek napisał(a):  71 Ptaky- Chroń to co masz Polska odpowiedź na Sevendust
Pamiętam z listy Trójki!
(15.04.2013 03:03 PM)thestranglers napisał(a):  
dziobaseczek napisał(a):89 Blenders - Biribomba
Wow! i pomyśleć że za parę lat ta nazwa niektórym nic już nie powie (może dzisiaj już tak jest?) nie wolno do tego dopuścić - to jako odtrutkę na wszystko poproszę jeszcze Włos to włos!
U mnie w podstawówce był szał na ten zespół! Jam z b. PGR, więc głównie na Ciągnik, ale też na Włos i Owcę.
(15.04.2013 08:31 AM)dziobaseczek napisał(a):  67 Edyta Bartosiewicz - Miłość jak ogień
Wiem, że są lepsze piosenki, ale miłość jest tylko jedna. Wspomnienia.
E tam - to jest po prostu świetne.
(15.04.2013 08:31 AM)dziobaseczek napisał(a):  Dziś uśmiech na ustach ironiczny, ale wtedy wcale nie było mi do śmiechu, bo łaziło za mną niesamowicie.
Kiedy ostatnio byłem u Huberta nagrał mi z setkę piosenek, ale najbardziej podobała mi się ta, której mi nie nagrał, ale na szczęście puścił. Były to Żywe cienie Bajmu. Kto chce niech wierzy, jeśli nie, też się nic nie stanie Icon_smile
(17.04.2013 06:46 AM)dziobaseczek napisał(a):  Malarze akurat mieli sporo szczęścia.
Tym bardziej, że byli chyba z niewielkiego Mogilna.
(17.04.2013 07:52 AM)dziobaseczek napisał(a):  51 Proletaryat - Pokój z kulą w głowie - Mocne uderzenie, choć nierówno się prezentowali to czasem warto było nadstawić karku. [/size]
Znane mi z Antyradia.
(17.04.2013 08:12 AM)thestranglers napisał(a):  
dziobaseczek napisał(a):59 Big Day - Mój znak
Ania i Marcin to taka para która zapadła i mi w pamięci, ale ja to kocham czystą miłością "W świetle i we mgle"
Tata jako bitelmaniak ich ubóstwiał. Przede wszystkim "Przestrzeń". Musimy sobie kiedyś posłuchać Britpopu na Gadu Icon_smile
(18.04.2013 03:50 PM)dziobaseczek napisał(a):  46 Afro Kolektyw - Niemęskie granie - Najlepsza Polska piosenka ostatnich lat!
I chyba pierwsza polskojęzyczna na RT Liście.
(18.04.2013 03:50 PM)dziobaseczek napisał(a):  Piersi - My już są Amerykany - Można się nabijać z Kukiza, że za bardzo się bawi w politykę, ale to jedna z najbardziej fascynujących postaci w Polskiej muzyce.[/size]
Ale mnie to kiedyś rozbawiło w Szansie na sukces Icon_wink Chociaż oczywiście połowy nie skumałem. Mam nadzieję, że będzie jeszcze Aya RL.
(19.04.2013 07:57 AM)dziobaseczek napisał(a):  [size=medium]40 Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach - Waniliowe Niebo
Robi na mnie wrażenie do dziś.
(19.04.2013 07:57 AM)dziobaseczek napisał(a):  38 Papa Dance - Maxi singiel - Totalnie wczesna młodość, każdy był dzieckiem!
Post o moich 10 ulubionych piosenkach Papa Dance mam zaczęty na blogu w brulionie. Oby nie było tak, że zanim znajdzie się czas na skończenie go, całkowicie przestawi się kolejność. Icon_razz2
20.04.2013 03:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #44
RE: Największy Polski Płytowy Top Dziobasa
dziobaseczek napisał(a):29 Hey - Dreams
dobry wybór
dziobaseczek napisał(a):27 Zagadang - Ciągle w Tobie zakochany
ja nie mogę - ktoś zna to i kocha jeszcze poza mną
dziobaseczek napisał(a):25 Kobranocka - Kocham Cię, jak Irlandię - Czy ktoś tego nie zna? Czy ktoś tego nie słyszał? Nie sądzę. Ponućmy jeszcze raz, bo pomimo upływu 24 lat piosenka zupełnie się niezestarzała.
Marcin, nie przypominaj mi że jestem taki stary Icon_wink
dziobaseczek napisał(a):24 Lao Che - Godzina W
o wszystkim pamiętasz w Topie
dziobaseczek napisał(a):23 Buzu Squat - Kocie sprawy
jakże niesłusznie zapomniana kapela, ja bardzo adorowałem także "Przebudzenie", coś jeszcze na pewno mieli...
dziobaseczek napisał(a):22 Pustki - Lugola
no tak, wypłynęli na szerokie wody z Lugolą, ale i tak LP "Koniec kryzysu" rządzi!
20.04.2013 04:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kelleni Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 247
Dołączył: Dec 2012
Last.fm
Post: #45
RE: Największy Polski Płytowy Top Dziobasa
Cytat:29 Hey - Dreams - Śmiem powiedzieć, że to najlepsza kapela Polska (obiektywnie i subiektywnie)

Za to zdanie masz u mnie ogromnego plusa Icon_biggrin
20.04.2013 04:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #46
RE: Największy Polski Płytowy Top Dziobasa
Kordian napisał(a):Czasami określenie ch...a muzyka bywa komplementem
Icon_lol A z ciekawostek powiem, że jest nowa, świeeetna piosenka. Coś o psie, nie pamiętam tytułu, ale już tuż przed top 50 dziobasowym.
Kordian napisał(a):Musimy sobie kiedyś posłuchać Britpopu na Gadu
tego miałem zawsze sporo jak siedziałem z Saferłelem, ale on totalnie milczy od dwóch miesięcy.
Kordian napisał(a):Mam nadzieję, że będzie jeszcze Aya RL.
nie sądzę Icon_razz2
thestranglers napisał(a):o wszystkim pamiętasz w Topie
na pewno o czymś zapomnę, nie będzie formacji Stalowy Bagaż , Klincz czy TZN Xenna, ale mam nadzieję, że mmi wybaczycie. I to, że nie będzie dżemu i krzaku (nie przepadam za bluesrockiem)
thestranglers napisał(a):Marcin, nie przypominaj mi że jestem taki stary
a co ja mam powiedzieć? Icon_biggrin
thestranglers napisał(a):ja nie mogę - ktoś zna to i kocha jeszcze poza mną
mało nas!
Kelleni napisał(a):Za to zdanie masz u mnie ogromnego plusa
dziękuję i dziękuję za komentarze. Top 20 i top płyt niebawem

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
20.04.2013 04:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #47
RE: Największy Polski Płytowy Top Dziobasa
aaktt napisał(a):Papa Dance musi być!
Nie podzielam tego zdania. Może dlatego, że w latach świetności tego bandu nie byłem już dzieckiem i takie granie do mnie już nie docierało. Dużo łatwiej przyjąć mi w tym zestawieniu Vox niż Papa Dance.
21.04.2013 01:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #48
RE: Największy Polski Płytowy Top Dziobasa
Miejsca 20-16

20 Firebirds - Harry - Klimat okresu międzywojennego jest tu wyczuwalny namacalnie i do tego ten bajeczny teledysk. Wszystko jest tu doskonale wyważone.
19 Kayah - Fleciki - Najlepszy jej kawałek, po prostu bajeczny. W ogóle czas się go nie ima, zupełnie. Choć to teoretycznie niedziobasowa piosenka, ale jak widać jest coś magicznego w tej piosence.
18 Apteka - Menda - Tak narkotycznej i psychodelicznej muzyki w Polsce nie brakowało, ale nigdy nie była ona tak doskonała, jak w wykonaniu tej Apteki (przed użyciem skontaktuj się z Lekarzem i farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.) Nie idę na alkomat , ni huja, Nie mam dokumentów i nic do powiedzenia.
17 Kapitan Nemo - Twoja Lorelei - Ta piosenka brzmi jakby miała z 30 lat, bo właśnie ona tyle ma. Genialny kawałek, z niesamowitych czasów. Bodaj najlepsza "elektroniczna" piosenka jaką poznałem. No i ten retro teledysk.
16 Atmosphere - Rzeka - Marcin Rozynek ani przedtem ani potem nie osiągnął czegoś tak wielkiego i podniosłego, gdzie nie było ani megalomani ani komerchy ani pompatycznego patosu. Doskonała piosenka pełna niesamowitych emocji.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
21.04.2013 07:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
fazzer77 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 077
Dołączył: Dec 2012
Post: #49
RE: Największy Polski Płytowy Top Dziobasa
dziobaseczek napisał(a):Firebirds - Harry
to jedna też polskich piosenek życia no i na dodatek grupa ze Szczecina Icon_wink
dziobaseczek napisał(a):17 Kapitan Nemo - Twoja Lorelei
co tu dużo mówić kapitalny Kapitan!!!
dziobaseczek napisał(a):16 Atmosphere - Rzeka
swego czasu to było mega objawienie w polskiej muzyce. Solo Rozynek był o wiele słabszy, ale osiągnął większa popularność...
Ta 5tka jest mega mocna!!
21.04.2013 07:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #50
RE: Największy Polski Płytowy Top Dziobasa
(21.04.2013 07:57 PM)fazzer77 napisał(a):  to jedna też polskich piosenek życia no i na dodatek grupa ze Szczecina Icon_wink

O to ty jesteś z mojego miasta Icon_surprised Nie zwróciłem uwagi wcześniej. Możnaby się kiedyś spotkać w sumie. Icon_razz2

Jak na razie to co znam jest świetne, a to co nie znam odsłucham. Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
21.04.2013 08:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #51
RE: Największy Polski Płytowy Top Dziobasa
dziobaseczek napisał(a):20 Firebirds - Harry
Już pisałem to gdzieś ale wtedy, w 1996 r. jakoś zbiegło mi się to z czytaniem "Wilka Stepowego" i tak cudnie korespondowało...
dziobaseczek napisał(a):17 Kapitan Nemo - Twoja Lorelei
jak nie zachwyca jak zachwyca!
22.04.2013 12:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #52
RE: Największy Polski Płytowy Top Dziobasa
15 Maanam - Lucciola - jedna z najbardziej niezwykłych nowofalowych formacji. Sukces mieli wypisany na twarzy.
14 Wilki - Beniamin - jedna z najpiekniejszych ballad przytulańców nie tylko w Polsce. Przepiekne!
13 Formacja Nieżywych Schabuff - Żółty rower - Im wyżej tym spokojniej. Bajeczna piosenka z pięknymi wokalizami Kayah.
12 T. Love - Warszawa - Apoteoza i hymn, stolica jest im wdzięczna.
11 Mancu - Piosenka barowa - Jedna z najcudowniejszych polskich piosenek, jakie poznałem.


Za niedługo zaczynamy - 10 moich ukochanych Polskich piosenek. Czy ktoś ma propozycje? Icon_smile

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.04.2013 07:05 AM przez dziobaseczek.)
25.04.2013 07:01 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #53
RE: Największy Polski Płytowy Top Dziobasa
Dziobas, ale mnie zabiłeś tą piątką!

dziobaseczek napisał(a):15 Maanam - Lucciola
pamiętam że jako dziecko bałem się wideoklipu, chyba kręcony w Łodzi, nie? No to w takim razie trochę mi zostało...
dziobaseczek napisał(a):14 Wilki - Beniamin
każdy słuchacz Listy Przebojów Radia Łódź postawi Ci za ten wybór duże piwo!
dziobaseczek napisał(a):13 Formacja Nieżywych Schabuff - Żółty rower
też to lubię, czy ja już mówiłem że poruszasz czułe struny?
dziobaseczek napisał(a):12 T. Love - Warszawa
ja akurat bym wybrał "Na bruku" ale nie można tego nie lubić
dziobaseczek napisał(a):11 Mancu - Piosenka barowa
mały apel: Ludziska, słuchajcie wszystkiego pod czym podpisane jest MANCU!

Pomyślę do popołudnia nad typami do Top10, może coś tym razem trafię Icon_wink
25.04.2013 07:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #54
RE: Największy Polski Płytowy Top Dziobasa
dziobaseczek napisał(a):Za niedługo zaczynamy - 10 moich ukochanych Polskich piosenek. Czy ktoś ma propozycje?

myślę, że z mojego prywatnego top 10 coś tu z pewnością się znajdzie Icon_smile
25.04.2013 10:54 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #55
RE: Największy Polski Płytowy Top Dziobasa
Listoholik napisał(a):myślę, że z mojego prywatnego top 10 coś tu z pewnością się znajdzie
dobrze myślisz, może być nawet sporo.
thestranglers napisał(a):każdy słuchacz Listy Przebojów Radia Łódź postawi Ci za ten wybór duże piwo!
to rozumiem, że będę pływał w piwie do końca życia Icon_smile

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
25.04.2013 11:50 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #56
RE: Największy Polski Płytowy Top Dziobasa
dziobaseczek napisał(a):każdy słuchacz Listy Przebojów Radia Łódź

kiedyś byłem maniakalnym fanem Adama K. i jego LPRŁ Icon_smile
25.04.2013 12:11 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #57
RE: Największy Polski Płytowy Top Dziobasa
10. Republika - Poranna wiadomość
Jedno z najwybitniejszych zjawisk na polskim rynku a śmiem twierdzić, że jedno z największych w ogóle. Republika to jeden z najlepszych kapel z Polski, jakie poznałem. A nie wiem, czy przypadkiem nie najlepsza. Wybrałem bardzo ciekawy kawałek, choć w swoim repertuarze Republika ma całe mnóstwo różnych wspaniałości.



http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
25.04.2013 12:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #58
RE: Największy Polski Płytowy Top Dziobasa
Top 10 zaczęło się prawdziwą bombą wodorową... choć zgadzam się, że to jedna z wielu z ich repertuaru.
u mnie także czołówka....

... czekam na kolejne wybuchy Icon_wink
25.04.2013 12:30 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #59
RE: Największy Polski Płytowy Top Dziobasa
Dziobas już jedzie z dychą. Oczywiście R. stawiałem ale bardziej na Krew.

Pozostałe typy:

MYSLOVITZ - szklany człowiek
PERFECT - całkiem inny kraj
COMA - leszek żukowski
BIELIZNA - stefan
ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY - ten wasz świat
LOMBARD - kryształowa

...

cdn Icon_wink
25.04.2013 01:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #60
RE: Największy Polski Płytowy Top Dziobasa
AYA RL i Siekiera w czołówce, i to bez dwóch zdań Icon_smile
25.04.2013 01:16 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Strzelnica Dziobasa dziobaseczek 99 74 879 17.11.2016 01:32 AM
Ostatni post: mrsap
Dzwonek Największy Płytowy Top Dziobasa dziobaseczek 259 161 298 18.09.2012 09:15 AM
Ostatni post: dziobaseczek
  Wykopaliska dziobasa dziobaseczek 14 3 586 27.02.2012 08:25 PM
Ostatni post: dziobaseczek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości