Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
25 LAT Z EUROWIZJĄ
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
RE: 25 LAT Z EUROWIZJĄ
Widzę Mike, że nie przepadasz za muzyką ex-Yu. (Subiektywnie) Szkoda.
04.03.2013 10:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 643
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #22
RE: 25 LAT Z EUROWIZJĄ
(04.03.2013 10:58 PM)prz_rulez napisał(a):  Widzę Mike, że nie przepadasz za muzyką ex-Yu. (Subiektywnie) Szkoda.
Oj nie... Zupełnie nie mój świat. Każdy słucha tego co mu się podoba, dla mnie bałkany pod względem muzycznym to zło. Z Eurowizji wyłamała się tylko Elena Risteska Icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.03.2013 12:52 AM przez mike.)
05.03.2013 12:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
RE: 25 LAT Z EUROWIZJĄ
Bardzo Cię proszę, pisz przynajmniej Bałkany wielką literą Icon_wink2
05.03.2013 12:57 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
RE: 25 LAT Z EUROWIZJĄ
No, to ja proponuję teraz Andorę, bo przy niej specjalnie się nie wysilisz Icon_smile
05.03.2013 05:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 347
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #25
RE: 25 LAT Z EUROWIZJĄ
prz_rulez napisał(a):No, to ja proponuję teraz Andorę, bo przy niej specjalnie się nie wysilisz Icon_smile
mam już inne planyIcon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
05.03.2013 05:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 490
Dołączył: Aug 2008
Post: #26
RE: 25 LAT Z EUROWIZJĄ
Bośnia zawsze mnie denerwowała na Eurowizji. Większość ballad, które proponowali po prostu mnei irytowała Icon_smile
Jednak Laka to był wyjątek, moj Top 3 z Eurowizji 2008. Szkoda. że nie udało im się wygrać. Bardzo dobry numer.
Szymek79 napisał(a):7. (2008) Pokusaj - Laka (10 miejsce) VIDEO
07.03.2013 07:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 30 981
Dołączył: Dec 2014
Post: #27
RE: 25 LAT Z EUROWIZJĄ
Bardzo mi się podoba koncepcja Szymka w prezentowaniu poszczególnych krajów. Opisywałbym szczegółowo gdybym tylko pamiętał nazwy wykonawców Icon_wink bo myślę że oglądając większość edycji przypomniałbym sobie tych wykonawców i te wykony. A przecież niektóre jeszcze dziś przywołują te niegdysiejsze pozytywne emocje.

Kibicuję Ci Szymku, tylko Ci starczy Ci sił na wszystkie kraje? Większość nie daje rady z głosowaniem na Muzyczne Euro, gdzie raptem mamy po 5-7 kompozycji na kraj.

Nie rozumiem generalizowania, że jakiś kraj komuś nie leży. No to tak jakby Polska cały czas wysyłała dajmy na to The Jet Set, i ktoś by powiedział, "e tam, z tej Polski to popowe badziewie tylko, nie lubię jej". (wszystkich fanów TJS przepraszam, posłużyłem się nimi jako przykładem tylko, mogę zmienić, czekam na propozycje Icon_wink). Takie uogólnianie to dla mnie lekkie naciągnięcie. Prawda, że niektórych krajów się ciężej słucha (język, oprawa muzyczna oparta na danej, odmiennej od naszej kulturze - Turcja jest chyba dobrym przykładem) no ale jakby tacy Turcy wysłali metalową grupę śpiewającą nienaganną angielszczyzną to już nie ma szans, tylko dlatego że to Turcja?

Na pewno na każdej liście znalazłby się utwór, który komuś leży, oczywiście przyjmując że aprobuje się samą eurowizję. A jak rzeczywiście tak się nie zdarzyło to może w tym roku?

A propos Szwecji to denerwowało mnie że przez parę lat szukano wśród ich przedstawicieli "nowej Abby". No ale czy mogę powiedzieć że nie lubię tego kraju? Icon_wink
07.03.2013 09:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 347
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #28
RE: 25 LAT Z EUROWIZJĄ
thestranglers napisał(a):Takie uogólnianie to dla mnie lekkie naciągnięcie. Prawda, że niektórych krajów się ciężej słucha (język, oprawa muzyczna oparta na danej, odmiennej od naszej kulturze - Turcja jest chyba dobrym przykładem) no ale jakby tacy Turcy wysłali metalową grupę śpiewającą nienaganną angielszczyzną to już nie ma szans, tylko dlatego że to Turcja?
właśnie to jest fajne, że kraje Bałkańskie nie wstydzą się swojej kultury i ich propozycje w większości są zgoła odmienne od tego co ma do zaprezentowania zachodnia popkultura, trzeba być po prostu otwartym.Icon_wink

thestranglers napisał(a):A jak rzeczywiście tak się nie zdarzyło to może w tym roku?
chyba tegoroczna Norwegia ma największe szanse na sukces na forum mychartsIcon_wink

thestranglers napisał(a):A propos Szwecji to denerwowało mnie że przez parę lat szukano wśród ich przedstawicieli "nowej Abby". No ale czy mogę powiedzieć że nie lubię tego kraju? Icon_wink
zazwyczaj im to nie najlepiej wychodziło ale i tak Europa się na to łapała.Icon_lol

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
07.03.2013 10:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 643
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #29
RE: 25 LAT Z EUROWIZJĄ
Szkoda, ze nie można spokojnie wyrażać swojej opinii. Wszyscy od razu na mnie napadacie.

Muzyka bałkańska mi po prostu nie pasuje, słyszałem setki utworów z tego regionu (nie tylko eurowizyjnych, biorę udział również w konkursach internetowych - opartych na zasadach Eurowizji, gdzie ludzie zgłaszają muzykę również z Bałkan) i utwory, które byłbym w stanie zaakceptować można wyliczyć na palcach jednej ręki.
Co mi nie pasuje? Głównym minusem jest język, zupełnie nie melodyjny. Kolejny to w przeważającej ilości zupełnie nie trafiające w mój gust linie melodyczne (nawet rock brzmi jak tania podróbka zespołów z zachodu, pop jest nie do zniesienia, a o folku już nie wspomnę).
07.03.2013 10:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 30 981
Dołączył: Dec 2014
Post: #30
RE: 25 LAT Z EUROWIZJĄ
Sam nie pałam miłością do rzeczonych Bałkanów ale gdybym przefiltrował listę wykonawców z tego regionu znalazłbym coś dla siebie - tylko to chciałem wyrazić. A Muzyczne Euro daje dowód że jest masa świetnie grających bałkańskich np. poprockowych bandów. Dlatego wystąpiłem tylko w ich obronie Icon_smile
07.03.2013 11:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 347
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #31
RE: 25 LAT Z EUROWIZJĄ
mike napisał(a):Szkoda, ze nie można spokojnie wyrażać swojej opinii. Wszyscy od razu na mnie napadacie.
przecież nikt na ciebie nie napadaIcon_smile, myślę że posiadasz opinię taką jaką ma większość Polaków na temat muzyki z tamtego regionu.Icon_wink
Stranglers miał zapewne na myśli że nie należy generalizować, że załóżmy Albania to na pewno mi się nie spodoba z resztą ja tak mam z jednym krajem (powinien się pojawić następny w kolejności), który zawsze jest w ogonie mojej klasyfikacji ale udało im się wysłać 2 czy 3 takie nagranie, które lubię do dziś i były jednymi z najlepszych w swoim roczniku.Icon_wink
Więc zawsze jest nadzieje, że i Bośnia wyśle w końcu coś co cię rzuci na kolana.Icon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
07.03.2013 11:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 445
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #32
RE: 25 LAT Z EUROWIZJĄ
Szymek79 napisał(a):właśnie to jest fajne, że kraje Bałkańskie nie wstydzą się swojej kultury i ich propozycje w większości są zgoła odmienne od tego co ma do zaprezentowania zachodnia popkultura, trzeba być po prostu otwartym.

Z tym się zgodzę. Bałkany to trochę taka jakby "europejska egzotyka" jak ja to czasami nazywam. Dlatego czasami u mnie pojawiają się utwory z tych rejonów Europy i radzą sobie całkiem dobrze, jak np. grupa Luna z Serbii.

mike napisał(a):Co mi nie pasuje? Głównym minusem jest język, zupełnie nie melodyjny.

Właśnie, że nie. Większość utworów z myślą o sukcesie na rynkach światowych jest pisana po angielsku, a to jest błąd. Moim zdaniem język ten mimo, że sprawdza się jako język porozumienia w kontaktach międzynarodowych, to z drugiej strony jednak zabija on cały przekaz kulturowy, jaki chce przekazać wykonawca. Bo tylko wykonując utwór w języku narodowym można w pełni przekazać idee utworu. Przykład może z innego rynku wzięty, ale doskonale nadający się do przedstawienia tutaj - GANGNAM STYLE. Utwór ten poza paroma elementami w języku angielskim jest w całości po koreańsku, a jednak mimo to odniósł sukces światowy. Dlatego promuję ideę śpiewania utworów w językach narodowych. Śpiewanie po angielsku - nie tędy droga.

mike napisał(a):Szkoda, ze nie można spokojnie wyrażać swojej opinii. Wszyscy od razu na mnie napadacie.

Choć nie zgadzam się z poglądami jakie zawarłeś poniżej tego zdania to jednak szanuję Twoje zdanie i nie zamierzam Cię napadać Icon_wink.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.03.2013 12:09 AM przez kolej_grzesiek.)
08.03.2013 12:04 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
RE: 25 LAT Z EUROWIZJĄ
mike napisał(a):Głównym minusem jest język, zupełnie nie melodyjny.
Po pierwsze Mike, to nie jeden język, a kilka Icon_wink Przynajmniej serbski/chorwacki, bułgarski, macedoński, grecki, turecki, albański, jeśli się uprzeć, to także rumuński, dochodzi do tego arumuński i język romski, reprezentowany silnie w tych rejonach Icon_smile Po drugie, ja uważam, że języki bałkańskie są bardzo melodyjne! Serbski i chorwacki wręcz płyną... Przynajmniej w muzyce, bo na żywo "u pi*ku materinu" już tak romantycznie nie brzmi... Paradoksalnie, za najmniej melodyjny w kontekście muzyki uważam ten, który powinienem teoretycznie ubóstwiać, czyli bułgarski. Mało jest romantycznych utworów bułgarskich, które znam. Inna sprawa, że dla mnie takie "Moja strana, moja Bałgarija" jest nacjonalistycznym songiem, a dla wielu Bułgarów to piękna, romantyczna i patriotyczna pieśń...
kolej_grzesiek napisał(a):Dlatego promuję ideę śpiewania utworów w językach narodowych. Śpiewanie po angielsku - nie tędy droga.
To co mają powiedzieć Brytyjczycy i spółka? Icon_lol
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.03.2013 01:19 AM przez prz_rulez.)
08.03.2013 01:17 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 445
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #34
RE: 25 LAT Z EUROWIZJĄ
prz_rulez napisał(a):To co mają powiedzieć Brytyjczycy i spółka?

Chodziło mi głównie o to, by wykonawcy spoza obszaru anglojęzycznego, (a więc spoza UK, Irlandia, USA, Kanada, Australia i Nowa Zelandia i innych krajów gdzie angielski funkcjonuje jako język urzędowy) wykonywali swoje utwory w językach ojczystych a nie po angielsku. Jeżeli wykonawca pochodzi z któregoś z tych państw podanych w nawiasie, angielski traktuję w tym przypadku jako język narodowy. Irlandia ma co prawda własny język podobnie jak kraje UK (Walia, Szkocja czy Irlandia Północna), ale jako że w powszechnym użyciu jest tam angielski, to nie wymagam w przypadku tych krajów używania języków narodowych. Choć byłoby mi miło, gdyby pojawił się na mojej liście utwór np. po walijsku czy irlandzku.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
08.03.2013 01:46 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
RE: 25 LAT Z EUROWIZJĄ
Grzegorzu, ależ był u mnie w poczekalni wykonawca z Walii, wykonujący utwory po walijsku, ale kompletnie nie zwróciłeś na niego uwagi Icon_wink Z irlandzkim... jest niestety gorzej niż z walijskim. A na Eurowizji irlandzki był tylko raz.
08.03.2013 01:50 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 643
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #36
RE: 25 LAT Z EUROWIZJĄ
Jeżeli chodzi o melodyjność to według mnie najlepiej brzmi francuski.

Prz, zdaję sobie sprawę, że jest kilka języków na bałkanach - po prostu dla mnie jako żółtodzioba w sprawach językowych, brzmią dla mnie jednakowo, stąd mój skrót myślowy Icon_smile

kolej_grzesiek, ciekawy jest fenomen Gangnam Style - nikt nie wiedział o czym mowa w utworze, a mimo to stał się uwielbiany.
Zgadzam się, że promowanie własnego języka jest jak najbardziej OK, jednak po angielsku porozumiewa się znaczna liczba osób i łatwiej trafić do większej liczby odbiorców.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.03.2013 02:05 AM przez mike.)
08.03.2013 02:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
RE: 25 LAT Z EUROWIZJĄ
mike napisał(a):Zgadzam się, że promowanie własnego języka jest jak najbardziej OK, jednak po angielsku porozumiewa się znaczna liczba osób i łatwiej trafić do większej liczby odbiorców.
Tak i ja nie mam nic przeciwko utworom po angielsku, ale... apelowałbym o otwartość. Nie bądźmy tępakami! Icon_smile
P.S. Tak, zdaję sobie sprawę, że jestem nieobiektywny Icon_razz2
08.03.2013 02:16 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 347
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #38
RE: 25 LAT Z EUROWIZJĄ
[Obrazek: portugal.jpg]

Portugalia to kolejny nieobecny kraj tegorocznego ESC i jest to dopiero ich trzecia nieobecność w ostatnich latach. Będę może trochę wredny ale akurat z tej obecności to się akurat cieszę bo akurat potomkowie Vasco da Gamy nie wiele wnoszą do konkursu i prawie zawsze są w ogonie mojego rankingu w poszczególnych konkursach. Moja opinia chyba nie jest jakąś odosobnioną bo Europa myśli chyba podobnie gdyż Portugalia startuje w konkursie od 1964 a najwyższa pozycja jaką osiągnęła to miejsce szóste w 1996 za sprawą "O meu coração não tem cor" Lúcii Moniz i dziwo to nagranie nie zmieściło się do Top10 moich ulubionych propozycji znad Tagu.
Ale jak mówi pewne przysłowie, że tylko krowa nie zmienia poglądów nadszedł rok 2008 z niesamowitą Vania Fernandes i dzisiaj śmiało mogę napisać, że wcale by się nie obraził gdyby to "Senhora do Mar" zdobyło grand prix zamiast Dimy Bilana. Niestety skończyło się prawie jak zawsze czyli w drugiej dziesiątce.
W 2009 Portugalia ponownie zrobiła na mnie pozytywne wrażenie za sprawą zespołu folkowego Flor-de-Lis ale wynik podobny jak rok wcześniej.

PORTUGALIA TOP10:

1. (2008) Senhore Do Mar (Negras Aguas) - Vania Fernandes (13 miejsce) VIDEO
2. (2009) Todas As Ruas Do Amor - Flor - De - Lis (15 miejsce) VIDEO
3. (1994) Chamar A Música - Sara Tavares (8 miejsce) VIDEO
4. (1999) Como Tudo Começou - Rui Bandeira (21 miejsce) VIDEO
5. (2003) Me Sonhar (So Mais Uma Vez) - Rita Guerra - Deixa (22 miejsce) VIDEO
6. (1991) Lusitana Paixao - Dulce Pontes (8 miejsce) VIDEO
7. (2012) Vida Minha - Filipa Sousa (13 miejsce w półfinale) VIDEO
8. (2007) Danca Conmigo - Sabrina (11 miejsce w półfinale) VIDEO
9. (2005) Amar - 2 B (17 miejsce w półfinale) VIDEO
10. (2010) Ha Dias Assim - Filipa Azevedo (18 miejsce) VIDEO




[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
11.03.2013 04:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 30 981
Dołączył: Dec 2014
Post: #39
RE: 25 LAT Z EUROWIZJĄ
Szymek79 napisał(a):2. (2009) Todas As Ruas Do Amor - Flor - De - Lis (15 miejsce)
Oceniłem wyżej od zwycięzcy Muzycznego Euro więc o czymś to świadczy Icon_smile
11.03.2013 04:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
NordicBoy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 469
Dołączył: Mar 2010
Post: #40
RE: 25 LAT Z EUROWIZJĄ
Osobiście nie przypominam sobie Eurowizji, w której Portugalia przypadłaby mi do gustu... Chyba że o czymś zapomniałem. Icon_smile

" ...og lev som skulle du dø i dag..." Icon_smile

http://mathsflights.blogspot.com/ Fotorelacja ze Sztokholm (5-7.09.2012)
11.03.2013 06:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości