Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
9 niedocenianych punktów zwrotnych, które zmienily muzykę popularną
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #21
RE: 9 niedocenianych punktów zwrotnych, które zmienily muzykę popularną
No ale ja tutaj mówię właśnie o jego komercyjnej mocy (i Hołdys pewnie też) - mamy tu twarde liczby.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
20.12.2021 08:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #22
RE: 9 niedocenianych punktów zwrotnych, które zmienily muzykę popularną
(20.12.2021 07:10 PM)Miszon napisał(a):  
Artur.O napisał(a):jak ta lista wyglądała w 2006 roku?
Przecież pisałem, że rock komercyjnie umarł około 2010. W 2006 czuł się całkiem dobrze, dzięki nowej rewolucji rockowej, która miała chyba właśnie swój kulminacyjny moment.
A co się stało w 2010 roku, że umarł? Bo główną tezę - że to sprawka Coldplay i Eminema - obaliłem i tylko o to mi chodzi.

Cytat:Ale w Stanach już tak dobrze nie było:
https://en.wikipedia.org/wiki/Billboard_...es_of_2006
https://www.billboard.com/charts/year-en...00-albums/ - jest nawet Eminem Icon_razz .
USA i UK to dwa różne rynki i inna jest ich specyfika - dałeś przykład brytyjskich list, to porównuję brytyjskie listy. Żeby być uczciwym, powinieneś do tego dołożyć końcoworoczne zestawienia z lat 1997 i 2020. Z 1997 widzę tylko singlowe i jest tam jeszcze mniej rocka, niż w 2006: https://en.wikipedia.org/wiki/Billboard_...es_of_1997 - kurde, wychodzi, że Eminem ożywiał rocka...
Tak, Eminem wydał pod koniec 2005 roku składankę z największymi hitami, dlatego sprzedawała się w 2006 roku.

Cytat:Co potwierdza to co obaj piszemy, że Coldplay było niejako duchowymi i muzycznymi synami U2.
Określenie "duchowi syni U2" nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Znaczenie ma to, że kawałki w stylu "In My Place" czy "Fix You" to całkowicie mieszanka Radiohead i U2 i w latach 90. byłyby to tak samo rockowe piosenki jak 10 lat później.

Cytat:
Artur.O napisał(a):To jaki gatunek wg ciebie wykonują Pink Floyd i Genesis?
Genesis od 1983 grali komercyjnego rocka, a Pink Floyd grali to samo co grali od 1973. Tanecznym popem czy rnb bym tego nie nazwał.
A gdzie tu ktoś nazwał ich tanecznym popem i rnb? Ja nazywam ich późne płyty "rockiem bez przesterowanych gitar i ogólnie brzmiącym jak pop-rock". W przypadku Genesis RYM się zresztą całkowicie zgadza i tam całe cztery ostatnie płyty to czysty pop rock bez dookreśleń.
A "komercyjny rock" to równie dobrze może być Linkin Park i Evanescence więc to niewiele mówi. Icon_razz2

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.12.2021 08:16 PM przez Dobromiera.)
20.12.2021 08:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #23
RE: 9 niedocenianych punktów zwrotnych, które zmienily muzykę popularną
Artur.O napisał(a):Bo główną tezę - że to sprawka Coldplay i Eminema - obaliłem i tylko o to mi chodz
Cóż, wg mnie oni (pewnie nie tylko oni) byli tym kamieniem, który ruszył lawinę.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
20.12.2021 08:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #24
RE: 9 niedocenianych punktów zwrotnych, które zmienily muzykę popularną
Poza tym skoro w tej liście jest takie coś, jak palec Iommiego, to należy ją traktować nieco z przymrużeniem oka, są wrzucone po prostu jakieś symboliczne zdarzenia. Równie dobrze można powiedzieć, że brakuje babci Ringo Starra, która kupiła mu zestaw perkusyjny dla praworęcznych, a nie leworęcznych, co spowodowało że zaczął częściej stosować "match grip" zamiast "standard grip" (sposób trzymania pałeczek), co spowodowało że uderzał w perkusję mocniej i jak perkusiści zobaczyli jak trzyma pałeczki w TV na "Saturday Night Live", to też tak zaczęli grać, co spowodowało, że zespoły zaczęły grać mocniejszą muzykę.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
15.03.2022 02:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Skąd ściągacie muzykę? saferłel 47 8 220 30.06.2010 10:27 AM
Ostatni post: drwycior
  20piosenek,które sprawiają, że masz ochotę popełnić zbrodnię prz_rulez 8 2 809 29.08.2007 12:59 AM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości