Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tricky - Knowle West Boy
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Tricky - Knowle West Boy
Pierwszy album muzyka od czasów Vulnerable sprzed 5 lat będzie nosił tytuł Knowle West Boy i wyjdzie w połowie Czerwca. Premiera zapowiedziana jest dokładnie na 26 dzień miesiąca, a tydzień wcześnie do sprzedaży trafi singiel Council Estate, który już można zobaczyć na youtube.

Chociaż do premiery całkiem nie daleko, to nic więcej nie wiadomo jak na razie.

Ja numeru jeszcze nie słuchałem, poczekam na mp3....zresztą o nie Tricky z 1 i 2 płyty, abym miał się czym podniecać. Liczę na dobry album, ale nie mam złudzeń odnośnie wybitności tego albumu. Tamte czasy chyba nie wrócą. W każdym razie to ważna i długo czekana premiera.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.05.2008 08:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #2
 
saferłel napisał(a):Tamte czasy chyba nie wrócą. W każdym razie to ważna i długo czekana premiera.

racja!

a debiut Tricky'ego to rzecz ponadczasowa niemalże, dla mnie jeden z krążków lat 90.

później z albumu na album było już coraz gorzej Icon_cry2
14.05.2008 12:25 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Ale trzeba przyznać, że gdyby wydał The Best to byłaby genialna rzecz ;] Ma dużo pojedynczych znakomitych numerów. W sumie to równie cudny album jak pierwszy powstał by z najlepszych zlepków 2,3 i może 4 płyty.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.05.2008 08:38 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #4
 
http://luisxarope.blogspot.com/2008/06/t...-2008.html Stąd można już ściągnąć płytę. Muzyka dla tych, którzy lubią Trickiego z Vulnerable. W większości utworów znowu swojego pięknego głosu użyczyła Constanza Icon_biggrin3

[Obrazek: kleschko.png]
12.06.2008 08:19 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #5
 
Po kilku przesłuchaniach moja uwagę zwrócił cover utworu Kylie Minoque Slow Icon_mrgreen

[Obrazek: kleschko.png]
13.06.2008 11:22 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
I need help. Linkusia nie ma, a bardzo chcę posłuchać. Co robić Icon_razz2?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.06.2008 11:43 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #7
 
Kod:
http://rapidshare.com/files/122032591/T-KWB.rar
Śpiesz się. Icon_wink2
13.06.2008 12:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Zdążyłem. Dzięki za pomoc. Sam jesteś ciekaw płytki, czy tylko wyszukałeś specjalnie dla mnie :>?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.06.2008 01:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #9
 
Specjalnie. Icon_wink2 Nie napisałeś co to za stylistyka, ale przed chwilą sam poszukałem i się ściąga. Icon_wink2 [Od dwóch godzin jest Happy Hours. Icon_mrgreen ]
13.06.2008 02:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
;] U mnie HH od rana. Myślałem, że zapamiętałeś, że to trip-hop, już parę razy wątek Trickyego się przewinął na forum, ale sam wielu rzeczy nie pamiętam, więc...Icon_razz2
Tylko, że z tej magii pierwszej płyty już mało co zostało i teraz jeśli nowy album Trickeygo nie wyciągnie 3 gwiazdek conajmniej to chyba będę mógł już krzyżyk na nim postawić...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.06.2008 02:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Jestem rozczarowany po 1 przesłuchu Icon_sad

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.06.2008 06:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #12
 
saferłel napisał(a):Jestem rozczarowany po 1 przesłuchu Icon_sad
A ja wręcz odwrotnie Icon_smile2 Uwielbiam Vulnerable i wszystko wskazuje na to, że tą płytę też polubię Icon_smile2 Maxinquaye to inna bajka Icon_razz

[Obrazek: kleschko.png]
14.06.2008 09:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Dla mnie tu za dużo hip hopowego dźwięku i brak melodii, do tego z prawdziwego trip hopu niewiele elementów zostało. Oczywiście posłucham jeszcze raz, ale już teraz JESTEM PEWNY, że ten album nie może mnie zaskoczyć w całości. Zbyt słabe wrażenie zrobił za 1 razem. Tricky już nigdy nie nagra BARDZO DOBREJ płyty.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.06.2008 10:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Uff emocje opadły Icon_biggrin Posłuchałem spokojnie na słuchawkach i jakoś szczególnie zdanie nie zmieniam, ale...
Fakt, zrobił słabe wrażenie za pierwszym razem i nadal mam chęć usunąć z niego takie momenty jak: Veronica, Joseph, Baligaga, Cross The Bear czy Coalition...
Znalazła się jednak grupa niezłych piosenek.
Podoba mi się w miarę rockowe Slow, chwycił mnie w końcu nawet 1 singiel czyli Council, najlepszy utwór na płycie to opener w postaci Puppy Toy (wyszedł ładnie ten duecik, wcale nie ma co płakać za wokalami Martiny Topley) i jest jeszcze Bacative, które miałoby szansę być bez wątpienia najfajniejszym momentem całości gdyby nie ala-Sean Paul głos Trickyego. Rapuje tak samo jak w/w ''artysta''. Psuje to początek utworu, natomiast potem wchodzi damski wokal (Constanza, tak?) i wspaniał linia melodyjna, tajemnicza, delikatna, wysytezowane smyczki w tle, klimat iście Maxinquaye'owski Icon_smile Niestety potem da się słyszeć znów bezlitosny rap :/ A przecież Tricky w zupełnie bezbolesny i poprawny sposób swoim zimnym głosem potrafi świetnie recytować frazy. Pytam się dlaczego zepsuł najlepszy potencjalnie numer na płycie Icon_cry2
Oprócz tych numerów co chętnie bym wyrzucił i tych, które wyróżniłem reszta płyta jest poprawna i nie razi mnie już, nie nudzi. Plus za trochę bardziej rozbudowane Past Mistake, które niestety jest zbyt mało urozmaicone i trochę jakby bez pomysłu, ale czuć ten klimat - taki jak lubię u Trickyego.

Co więc na koniec napisać? Jest nieźle, i to nieźle tak na pograniczu tej lepszej i słabszej oceny. Notka taka jak w przypadku Vulnerable, 3, tylko, że trochę słabsza, więc wygląda, że Tricky znów się opuścił, dobrze, że tak minimalnie. Tylko, że jeśli sprezentuje kolejny taki album to nie daruję mu ;]

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.06.2008 11:04 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #15
 
Ja sobie darowałem odsłuch. Po tym co napisałeś zrobiłem "próbkowanie" [nie znoszę tego, ale moja tolerancja muzyczna jest coraz mniejsza] i za bardzo zmęczyłbym się nią.
15.06.2008 11:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Moje zadanie nie polega na zniechęcaniu kogoś do danej płyty Icon_biggrin, ale skoro sam bo próbkowaniu stwierdziłeś, że nie będzie fajnie...na pewno jest w tym roku wiele lepszych płyt i co do tego nie ma wątpliwości, może więc faktycznie lepiej zabrać się za takie Goldfrapp czy Tindersticks (a najlepiej Elbow Icon_biggrin).

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.06.2008 11:35 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tricky - False Idols saferłel 3 879 02.06.2013 02:26 PM
Ostatni post: Dobromiera
  Tricky - Mixed Race saferłel 10 1 426 29.08.2010 06:42 PM
Ostatni post: saferłel
  Tricky - Tricky Meets South Rakkas Crew kleschko 2 837 18.10.2009 02:20 PM
Ostatni post: Listoholik
  Kasabian - West Ryder Pauper Lunatic Asylum - 2009 saferłel 6 1 395 02.06.2009 09:19 AM
Ostatni post: bugman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości