Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top Wszechczasów
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #41
 
40. The Scientist - Coldplay
7
38. The Last Day Of Summer - The Cure
7
37. Warszawa - T.Love
7
36. Długość dźwięku samotności - Myslovitz
6
33. Don't Cry - Guns N' Roses
10
32. Aerials - System Of A Down
7

ja tam też do chomika nic nie mam Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
19.05.2008 12:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #42
 
To już pierwsza trzydziestka. Tutaj znalazły się najlepsze utwory takich zespołów jak Creed, Cold, Bush, Red Hot Chili Peppers, czy Manic Street Preachers. Obraz całości dopełniają dwa utwory, po których można było się spodziewać nieco więcej. Przede wszystkim chodzi tutaj o "Smells Like Teen Spirit". Ten utwór jeszcze jakiś czas temu byłby w czołówce, ale teraz już czuję lekki przesyt... Podobnie jest z "Whiskey In The Jar" - kiedyś symbolem wszystkiego najlepszego jeśli chodzi o Metallikę.
Miejsce trzydzieste to utwór, który pochodzi z roku 2006. Mimo wszystko zupełnie zasłużenie znalazł się w trzydziestce wszechczasów.

30. Right In Two - Tool
29. Higher - Creed
28. Comedown - Bush
27. Send In The Clowns - Cold
26. Whiskey In The Jar - Metallica
25. Jeremy - Pearl Jam
24. If You Tolerate This Then Your Children Will Be Next - Manic Street Preachers
23. Nutshell - Alice In Chains
22. Californication - Red Hot Chili Peppers
21. Smells Like Teen Spirit - Nirvana

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
19.05.2008 07:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #43
 
50. Karma Police - Radiohead - 5/5 - nie widziałem tego w TOPACH ostatnio, a szkoda, bo to jeden z najlepszych numerów w historii muzyki.
49. Love, Hate, Love - Alice In Chains - 4'5/5
48. Bleed - Cold feat. Aaron Lewis - nie znam
47. Wish You Were Here - Pink Floyd - 5/5
46. Something More - Sinch - nie znam
45. My Own Prison - Creed - nie znam
44. Iris - Goo Goo Dolls - 2'5/5
43. Driven Under - Seether - nie znam
42. Broken Wings - Alter Bridge - nie znam
41. Hemorrhage (In My Hands) - Fuel - nie znam

30. Right In Two - Tool - 4/4
29. Higher - Creed - nie znam
28. Comedown - Bush - nie znam
27. Send In The Clowns - Cold - nie znam
26. Whiskey In The Jar - Metallica - 4'5/5
25. Jeremy - Pearl Jam - 5/5
24. If You Tolerate This Then Your Children Will Be Next - Manic Street Preachers - 4'5/5
23. Nutshell - Alice In Chains - 4'5/5
22. Californication - Red Hot Chili Peppers - 4'5/5
21. Smells Like Teen Spirit - Nirvana 5/5

W niektórych momentach przydałoby sie jutjub Icon_razz2 Ale sam dojdę już do tego do czego chcę (BUSH)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.05.2008 07:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #44
 
30. Right In Two - Tool
29. Higher - Creed
28. Comedown - Bush
27. Send In The Clowns - Cold
cała czwórka albo mi nie znana albo ...
26. Whiskey In The Jar - Metallica
8
25. Jeremy - Pearl Jam
8
24. If You Tolerate This Then Your Children Will Be Next - Manic Street Preachers
9
23. Nutshell - Alice In Chains
7
22. Californication - Red Hot Chili Peppers
10
21. Smells Like Teen Spirit - Nirvana
10

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
19.05.2008 09:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #45
 
30. Right In Two - Tool - 10
29. Higher - Creed - nie znam
28. Comedown - Bush - nie znam
27. Send In The Clowns - Cold - nie znam
26. Whiskey In The Jar - Metallica - 10
25. Jeremy - Pearl Jam - 10
24. If You Tolerate This Then Your Children Will Be Next - Manic Street Preachers -7
23. Nutshell - Alice In Chains - 8
22. Californication - Red Hot Chili Peppers - 9
21. Smells Like Teen Spirit - Nirvana - 10 Icon_exclaim Icon_exclaim
19.05.2008 10:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #46
 
mrsap napisał(a):50. Karma Police - Radiohead - 5/5 - nie widziałem tego w TOPACH ostatnio, a szkoda, bo to jeden z najlepszych numerów w historii muzyki.
Nie widziałeś, bo ja jestem dopiero koło 300 miejsca Icon_wink2

.
20.05.2008 12:01 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #47
 
30. Right In Two - Tool 7
29. Higher - Creed 5
28. Comedown - Bush 7 (ech, czasy ostatniej godziny Z-Rocka sluchanej tuz po LP3 Icon_smile2 )
27. Send In The Clowns - Cold (nie znam)
26. Whiskey In The Jar - Metallica 10 Icon_exclaim
25. Jeremy - Pearl Jam 9
24. If You Tolerate This Then Your Children Will Be Next - Manic Street Preachers 9
23. Nutshell - Alice In Chains (nie pamietam)
22. Californication - Red Hot Chili Peppers 10
21. Smells Like Teen Spirit - Nirvana 10 Icon_exclaim
20.05.2008 10:56 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #48
 
Przechodzę do ścisłej czołówki. Tutaj są już tylko najwięksi z największych.
Najlepsze utwory w drugiej dziesiątce mają zespoły Soundgarden, Radiohead, Coldplay, Stone Temple Pilots, Tool, Deep Purple i Guns N' Roses.
Utwory z miejsc 11 i 12 z pewnością rok temu znalazłyby się w pierwszej dziesiątce.
Teraz jest w niej tylko jeden zespół, który powtórzy się dwa razy.

20. Black Hole Sun - Soundgarden
19. Creep - Radiohead
18. Don't Panic - Coldplay
17. Plush - Stone Temple Pilots
16. Where Did You Sleep Last Night? - Nirvana
15. Sober - Tool
14. Alive - Pearl Jam
13. Child In Time - Deep Purple
12. November Rain - Guns N' Roses
11. Nothing Else Matters - Metallica

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
20.05.2008 07:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #49
 
20. Black Hole Sun - Soundgarden - 10
19. Creep - Radiohead - 10
18. Don't Panic - Coldplay - 7
17. Plush - Stone Temple Pilots - 8
16. Where Did You Sleep Last Night? - Nirvana - 10 Icon_exclaim
15. Sober - Tool - 7
14. Alive - Pearl Jam - 10
13. Child In Time - Deep Purple - 10 Icon_exclaim Icon_exclaim
12. November Rain - Guns N' Roses - 10
11. Nothing Else Matters - Metallica - 10
20.05.2008 08:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #50
 
20. Black Hole Sun - Soundgarden
9
19. Creep - Radiohead
10
18. Don't Panic - Coldplay
7
17. Plush - Stone Temple Pilots
6
16. Where Did You Sleep Last Night? - Nirvana
8
15. Sober - Tool
:?:
14. Alive - Pearl Jam
8
13. Child In Time - Deep Purple
10
12. November Rain - Guns N' Roses
10
11. Nothing Else Matters - Metallica
10

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
20.05.2008 09:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #51
 
20. Black Hole Sun - Soundgarden 6 (jak ja tego kiedys nie znosilem! Icon_mrgreen ale teraz juz mi przeszlo i juz moge spokojnie do konca przesluchac Icon_wink2 )
19. Creep - Radiohead 9
18. Don't Panic - Coldplay 9
17. Plush - Stone Temple Pilots 7
16. Where Did You Sleep Last Night? - Nirvana 9
15. Sober - Tool 7
14. Alive - Pearl Jam 7
13. Child In Time - Deep Purple 10
12. November Rain - Guns N' Roses 10 Icon_exclaim Icon_exclaim Icon_exclaim
11. Nothing Else Matters - Metallica 10 Icon_exclaim Icon_exclaim Icon_exclaim
21.05.2008 10:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #52
 
Miejsca 10-5:

10. Rooster - Alice In Chains
9. Toxicity - System Of A Down
8. High Hopes - Pink Floyd
7. Come As You Are - Nirvana
6. Epic - Faith No More

To już wyłącznie najwięksi z największych Icon_smile2
Utwory z miejsc 6, 8 i 9 pewnie rok temu znalazłyby się w drugiej dziesiątce, natomiast miejsce 7 z pewnością znalazłoby się w piątce...

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
22.05.2008 01:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #53
 
10. Rooster - Alice In Chains
9
9. Toxicity - System Of A Down
musiałem sobie przypomniec Icon_smile2 8
8. High Hopes - Pink Floyd
10
7. Come As You Are - Nirvana
10
6. Epic - Faith No More
8

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
22.05.2008 03:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #54
 
10. Rooster - Alice In Chains - 8
9. Toxicity - System Of A Down - 9
8. High Hopes - Pink Floyd - 10
7. Come As You Are - Nirvana -10
6. Epic - Faith No More - 8
22.05.2008 11:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #55
 
Czas zakończyć ten top, bo jeśli dziś tego nie zrobię, to będzie się ciągnąć jak to podsumowanie 200 notowań, które w końcu skończyłem z półrocznym poślizgiem i emocje opadły do tego stopnia, że najważniejszych rozstrzygnięć nikt nie skomentował Icon_wink2

Czołówka mojego TW raczej bez niespodzianek. Mniej więcej podobnie typowałem przed zebraniem wszystkiego do kupy. Następnym razem pozbędę się ograniczeń co do piosenek jednego wykonawcy w setce, bo z tego topu wynika, że "Fade To Black" jest zdecydowanie moim ulubionym utworem Metalliki, a przecież to się zmienia bardzo często...

5. Fade To Black - Metallica

Lista trochę dziwnie się ułożyła. Zabrakło utworów, które są dla mnie bardzo ważne, a w tym m.in. "Niepokonanych", których odrzuciłem ze względu na nastrój podczas układania topu. Żeby zaradzić takim sytuacjom, najlepiej byłoby układać top na przykład cztery razy w roku i co roku wszystko to podsumowywać.

Poza tym zadziałał tutaj trochę efekt promocji. Ponieważ lista była przygotowywana na potrzeby forum, to chciałem żeby było tutaj kilka utworów, które nikomu tutaj nie są znane. Inna sprawa, że musiałbym je wszystkie gdzieś zamieścić do pobrania. Może się kiedyś uda.

4. Again - Archive

W pierwszej piątce jednak przypadków nie ma. "Again" jest bardzo wysoko we wszystkich moich zestawieniach. Te siedemdziesiąt tygodni na liście trójki zadziałały w jakiś sposób na mnie, zwłaszcza że już od samego początku byłem bardzo entuzjastycznie nastawiony do tego utworu, a później już nigdy mi się nie znudził.

Oczywiście niektórzy mogą powiedzieć, że jest tak wysoko, bo Trójka wpoiła we mnie, że to jest jakiś hit ponad hity. Być może tak właśnie było, ale nie zmienia to faktu, że ten kawałek powala mnie przy każdym przesłuchaniu. Zresztą podobnie jak pozostałe utwory z czołówki.

A w czołówce jest dużo czerni...

3. Black - Pearl Jam

"Fade To Black" na piątym, "Black" na trzecim... To odzwierciedla ile mroku drzemie w mojej duszy i to się pewnie nie zmieni. "Black" to zdecydowanie mój ulubiony utwór Pearl Jam. Może dlatego, że jest tak bardzo spychany przez Trójkę na margines...? Choć tutaj można przywołać przykład z miejsca czwartego, żeby pokazać że moim TW nie rządzą żadne układy Icon_wink2

Ten utwór już od dawna byłby w czołówce mojego Topu. Nie wiem co on takiego w sobie ma. Nie ma tutaj takiego gitarowego mistrzostwa jak choćby w "Alive". Jest za to wyjątkowo oldschoolowy klimat jak na Pearl Jam (te tak bardzo nielubiane przeze mnie lata 80-te...?). To pierwsza z tych przepięknych ballad z których z czasem coraz bardziej słynął zespół Eddie Veddera. Niby ballada jakich wiele, ale jednak słuchając jej czuję wielki smutek, że nie urodziłem się o te kilka lat wcześniej Icon_wink2

No właśnie, bo cała pierwsza trójka to utwory, które poznałem o wiele później niż się ukazały. To nie są utwory, które w jakiś sposób wtapiałyby się w jakiś fragment mojego życia. "Black" poznałem ściągając z sieci starsze kawałki Pearl Jam.
Drugie miejsce po raz pierwszy usłyszałem w Rock Radiu Mazowsze. Zresztą podobnie jak wiele innych utworów z tego topu.

Alice In Chains ma aż dwa utwory w dziesiątce. I to nie jest przypadek. To rzeczywiście mój ulubiony zespół i to właśnie głównie ze względu na nich wprowadziłem ograniczenia. Myślę jednak, że gdybym prezentował całą czterysetkę, to zachowałbym wszystkie proporcje jakościowe i jednocześnie zaprezentowałbym wszystkie swoje ulubione utwory.

2. Would? - Alice In Chains

Klimat, jaki tworzył ten zespół w swoich piosenkach jest nieporównywalny do niczego. W zasadzie prawie każda mogłaby znaleźć się na moim Topie Wszechczasów. Ale to właśnie w "Would?" drzemie najwięcej siły. To dzieło doskonałe wieńczące inne dzieło doskonałe, a więc płytę "Dirt" (najlepszy album w historii rocka). Nie mogło go zabraknąć w pierwszej trójce Topu. W poprzednich latach pewnie udałoby się nawet wbić na szczyt, jednak w tym roku zupełnie inny utwór był bezkonkurencyjny.

Utwór ten zupełnie nie pasuje do mojego Topu, bo pochodzi z wcześniejszej epoki. Ale już samo to pokazuje jakim wielkim jest on dziełem. Niestety dokładniejsze zapoznanie się z dyskografią tego zespołu jest dla mnie, przy moim lenistwie i zamiłowaniu do chłonięcia przede wszystkim nowych płyt, czymś niewykonalnym lub prawdopodobnie niewykonalnym. Ale jeszcze niedawno myślałem, że przebrnięcie przez płytę Alanis Morissette lub Starego Dobrego Małżeństwa też może się do takich zadań zaliczać Icon_wink2
Nie zmienia to faktu, że numer jeden jest taki, a nie inny, może nawet skądś znajomy:

1. Stairway To Heaven - Led Zeppelin

I tak będzie przynajmniej do końca tego roku. Następny top już o właściwej porze roku, a więc gdzieś w czasowych okolicach topu trójkowego.

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
05.06.2008 07:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #56
 
mrsap napisał(a):chciałem żeby było tutaj kilka utworów, które nikomu tutaj nie są znane
no ale chyba "Fade To Black" to nie dotyczy Icon_wink2
mrsap napisał(a):"Fade To Black" na piątym, "Black" na czwartym...
Icon_wink2
mrsap napisał(a):To nie są utwory, które w jakiś sposób wtapiałyby się w jakiś fragment mojego życia.
czasem tak jest lepiej. np. mi "Brothers In Arms" z niczym konkretnym w moim zyciu sie nie kojarzy. i dobrze. i tez poznalem to "po czasie". choc jednak zdecydowana wiekszosc moich utworow wszech czasow pochodzi z 1991 i z lat pozniejszych.
mrsap napisał(a):Ale jeszcze niedawno myślałem, że przebrnięcie przez płytę Alanis Morissette (...) też może się do takich zadań zaliczać
a to jest dla mnie troche dziwne.
szczegolnie "Jagged Little Pill" to fantastyczna plyta (no i sukcesy na Z-Rocku byly wielkie)

5. Fade To Black - Metallica 7
4. Again - Archive 7
3. Black - Pearl Jam 7
2. Would? - Alice In Chains (nie pamietam...)
1. Stairway To Heaven - Led Zeppelin 10
06.06.2008 11:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #57
 
o kurcze, przegapilem drugą piatke, bo byla podana w czasie majówki, a jak po niej wrocilem do domu, to mi obcielo niektore nieprzeczytane posty, bo za duzo ich bylo Icon_wink2

10. Rooster - Alice In Chains 7
9. Toxicity - System Of A Down 9
8. High Hopes - Pink Floyd 7
7. Come As You Are - Nirvana 10
6. Epic - Faith No More (znam, ale nie pamietam Icon_razz )
06.06.2008 11:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #58
 
Cytat:7. Come As You Are - Nirvana
Bardzo lubię ten kawałek, jeden z moich ulubionych od Nirvany Icon_wink2 Gdybym swój top robił tak z 5 lat temu, to pewnie też by się gdzieś znalazł Icon_smile2 Ostatnio w ogóle przestałem ich słuchać...

Cytat:4. Again - Archive
Może to i geniusz, ale ja go nie widzę Icon_frown Strasznie mnie ten utwór zawsze maltretował i molestował. Nie rozumiem jego fenomenu totalnie.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.06.2008 06:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #59
 
U! Wypasiona, MOCNA lista! Super! (z niespodziewanymi wstawkami typu piosenka poetycka itp.).
BARDZO ciekawa. Już miejsca 100-120 mnie powaliły i sprawiły, że zacząłem się zastanawiać, jak fajnie może być wyżej Icon_smile2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
01.10.2008 08:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości