Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hity IX 1997 - VI 2003
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Hity IX 1997 - VI 2003
Szperając w poszukiwaniu czegoś w dolnej szafce biurka, przypadkowo natknąłem się na niezwykle nabazgraną kartkę - jak się okazało, był to spis utworów, które były dla mnie ważne w czasie, gdy chodziłem do podstawówki. Jest on podzielony na lata. Postaram się konsekwentnie umieszczać poszczególne roczniki. Icon_smile2
W ogóle to w przyszłym roku planowałem zestawienie muzyczne (ale także obejmujace inne dziedziny, m.in. film, zjawiska masowe itd.) obejmujące moją całą edukację, tak więc będzie ciekawie Icon_smile2 Póki co mam małą ściągawkę
11.05.2008 06:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
1997
I HIT (wrzesień 1997): Natalia Kukulska - Im więcej Ciebie, tym mniej
Różni Wykonawcy - Moja i Twona nadzieja (Powódź '97)
Edyta Górniak - When You Come Back To Me


1997/98
Spice Girls - Spice Up Your Life
Aqua - Barbie Girl
Sixteen - Twoja lawa
Natalia Kukulska - W biegu
Anna Maria Jopek - Joszko Broda

1998
Sixteen - Obudź we mnie Wenus
Płyta - Hity Komputerowej Listy Przebojów Radia Zet '97
Natalie Imbruglia - Torn
Madonna - Frozen
Celine Dion - My Heart Will Go On
Spice Girls - Too Much
Spice Girls - Stop
Formacja Nieżywych Schabuff - Da da da
T-raperzy znad Wisły - Erodisco
Members Of Pozytywne Wibracje - Hit
Aqua - Doctor Jones
Blenders - Poniedziałek
Blenders - Owca
Nosowska/Kazik - Zoil
Savage Garden - Truly, Madly, Deeply
Natalia Kukulska - Czy ona jest
Era - Ameno
Modern Talking - You're My Heart, You're My Soul (oczywiście wersja '98)
R'n'G - Open Up Your Mind
Eric Clapton - My Father's Eyes
Eros Ramazotti - Cose della vita (wersja z Tiną Turner)
Lighthouse Family - High
Czarno-Czarni - Nogi
Płyta - Popcorn Hits vol. 5
Goran Bregović - TV Screen
Ace Of Base - Life Is A Flower
Płyta - Popcorn Hits vol. 6 (pachnąca płyta)
Płyta - Upalne granie bez cienia mówienia
All Saints - Never Ever
Des Ree - Life
4 The Cause - Stand By Me
B*Witched - C'est la vie
Tanita Tikaram - Stop Listening
Beata - Siedzę i myślę
Kazik - Gdy nie ma dzieci
Spice Girls - Viva Forever
Urszula - Anioł wie
Edyta Bartosiewicz - Miłość jak ogień
Scooter - How Much Is The Fish
Jennifer Paige - Crush

1998/99
Cher - Believe
George Michael - Outside
Republika - Mamona
Beata - Taka Warszawa
Meja - All About The Money
Alanis Morissette - Thank U
U2 - Sweetest Thing


(podkreślam to, co dziwnym trafem napisałem z dużych liter)
11.05.2008 06:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #3
 
prz_rulez napisał(a):Jennifer Paige - Crush
To był mój numer 1 na przełomie października i listopada 1998r Icon_smile2
prz_rulez napisał(a):1998/99
Wszystkie 7 kawałków było co najmniej tydzień na mojej liście (wtedy lista liczyła 10 lub 11 piosenek)

.
11.05.2008 07:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #4
 
Ja wtedy jeszcze nie prowadziłem listy, ale prawdopodobnie znalazłyby się tam podobne kawałki Icon_lol Zaczęło się jakoś w połowie 1999, ale listy z tego okresu miałem na kartkach, które niestety zaginęły Icon_frown

Aqua <33
Do dzisiaj mam oryginalny "Aquarius" Icon_biggrin3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.05.2008 08:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Ja prowadziłem listy sezonowe w latach '99 i na początku '00, ale też nie mogę ich znaleźć, na pewno gdzieś są te z '00, ale tamtych wcześniejszych chyba już nie ma Icon_frown Pamiętam tylko, że dogorywało wtedy Frozen, wysoko była Britney... a gdzieś w środku stawki był polski cover "Barbie Girl" a la disco polo Icon_razz

Ach, wspomnienia Icon_smile2
11.05.2008 09:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #6
 
Mało znam... Co mnie raczej cieszy. Icon_wink2

PS. Jak dobrze, że ja nie robiłem wtedy takich zestawień...
11.05.2008 10:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
abd3mz napisał(a):PS. Jak dobrze, że ja nie robiłem wtedy takich zestawień...
E tam... Ja tamte czasy muzycznie wspominam bardzo dobrze Icon_smile2
11.05.2008 10:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #8
 
Myślałem raczej o tym czego słuchałem. :roll:
11.05.2008 10:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #9
 
abd3mz napisał(a):Myślałem raczej o tym czego słuchałem. :roll:
To nic strasznego, że się kiedyś słuchało innej muzyki Icon_razz

.
11.05.2008 11:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #10
 
Może dla Ciebie. Dla mnie to jest straszne. Icon_razz
11.05.2008 11:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #11
 
stavanger napisał(a):
abd3mz napisał(a):Myślałem raczej o tym czego słuchałem. :roll:
To nic strasznego, że się kiedyś słuchało innej muzyki Icon_razz
zgadzam się, wszystko ewoluuje Icon_wink2 to naturalny porządek rzeczy Icon_smile2
lepiej takie zestawienia niż żadne Icon_wink2 przywołuje naprawdę świetne wspomnienia, ach Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
12.05.2008 12:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
prz_rulez napisał(a):W ogóle to w przyszłym roku planowałem zestawienie muzyczne (ale także obejmujace inne dziedziny, m.in. film
o, to ciekawe. bedziemy mogli porownac nasze zestawienia Icon_smile2.

na liscie jest sporo piosenek ktore z roznych wzgledow bardzo milo mi sie kojarza.
prz_rulez napisał(a):Kazik - Gdy nie ma dzieci
jakis cover, tak jak "Wish You Were Here" w wykonaniu Gilmoura? Icon_wink2
13.05.2008 04:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
W niektórych przypadkach zachowałem oryginalną pisownię z 2003 roku Icon_smile2 Ale były lepsze:
Cytat:Moja i Twoja nadzieja - powódź '97
Tanita Ticaram - Stop Listen
No, ale wtedy nie mogłem sobie jeszcze wpisać w google i sprawdzić
13.05.2008 10:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Hmm widzę, że na początku to Panie dominowały głównie Icon_razz2 Widzę Modern Talking Icon_biggrin Jest Frozen, które pewnie wszędzie robiło wtedy furrorę. Savage Garden...brzmi jeszcze lepiej kiedy posłucha się coveru Cascady Icon_biggrin Liczyłem też, że znajdę na twojej liście wiecej AOB. Life jest akurat moim zdaniem ciut słabsze od Always Have Always Will czy Cruel Summer. A 99 to już klasyki: Michael, U2 oraz Republika!

Eh szkoda, że ja nie prowadzę takich zestawień sprzed 10 lat, nie mam za bardzo możliwości Icon_razz2 Ale i ja oczywiście na początku zaczynałem od ''takich'' numerów. Zanim jeszcze w 2002 zacząłem się interesować muzyką, a raczej PSB na których przeleciałem chyba cały rok, a potem dopiero zacząłem co innego łykać to tak, z takich highlights songs:

1. Rolling Stones - Anybody Seen My Baby (1997) to mój hit tamtego roku i wtedy w wieku 5 lat baaardzo go lubiłem, co zostało mi do dziś. Oglądałem go co tydzień na 30 Ton Lista Przebojów, 30 sekundowy fragment Icon_razz2, aż do czasu kiedy spadł.

2. Natalie Imbruglia - Torn (1997). Klip nagrany na kasecie u wujka Marka Icon_biggrin razem z takimi smakołykami jak Viva Forerer by Spice Girls (ale ten zespół naprawdę nigdy mnie nie ruszał, nawet wtedy) i z kompletnie nudnym i nieciekawym New Order - World [Price Of Love]. To właśnie były wspaniałe czasy gdy kochało się Torn, a nienawidziło New Order Icon_biggrin

3. Ace Of Base - Cruel Summer (1998) Też wychwyciłem to jakoś bardzo szybko po ogólnej premierze i to był oczywiście hit, z taką melodią, w wieku 6 lat jak tu się nie zachwycać :] W tamtym czasie leciało też często Always have Always will czy też Life Is A Flower i pewnie też lubiłem, ale nie miałem pojęcia kto to gra (a w przypadku Cruel wiedziałem, że jakie Esofbeis Icon_biggrin) i tak bardzo się nie wryło w moją pamięć.

4. Blue - Eifel 65 - Blue Da Ba Dee (1999) Kolejny wspaniały przebój poznany dzięki liście 30 ton ;] I wtedy prawdopodobnie najlepszy klip na ziemi. Te ludziki to było coś niesamowitego dla mnie ;] I ta kosmiczna walka z nimi....KOSMOS Icon_biggrin

5. Livin' la Vida Loca" - Ricky Martin (1999) I znów 30 Ton się kłania. Taka sama sytuacja jak z Rollingsami, czyli wyczekiwanie co tygodniowe na ten klip i piękne dziewczyny i samochody Icon_biggrin

6. Ich Troje - A Wszystko To Bo Ciebie Kocham.... (2001?) To był hit i tyle mam do napisania. Uwielbiałem ten numer jak również Zawsze z Tobą chciałbym być, moja fascynacja tą grupą była tak wielka, że nawet nagrywałem wszelkie koncerty z TV ;] Mam jeden do dziś ;]

7. Eminem - Without Me (2002) Upojaliśmy się tym wszyscy, no mogę powiedzieć, że w całej szkole. Nie było imprezy gdzie by to nie zostało zagrane. ;] Na urodzinach koleżanki był nawet konkurs kto najlepiej zaśpiewa ten utwór, taki IDOL nasz Icon_biggrin I tym razem już miałem okazję często widzieć klip w TV, bo to były czasy gdy miałem bodajże jakieś lepsze telewizje muzyczne niż Viva i MTV ;]

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.05.2008 08:58 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
saferłel napisał(a):Liczyłem też, że znajdę na twojej liście wiecej AOB. Life jest akurat moim zdaniem ciut słabsze od Always Have Always Will czy Cruel Summer
Always Have, Always Will pochodzi z '99 roku Icon_wink2 ale tak patrzę i widzę, że nie ma go w zestawieniu, a w sumie nie wiem czemu, bo bardzo miło wspominam ten kawałek - ale niestety był trochę na uboczu w stacjach radiowych... A "Cruel Summer" nie umywa się do "Life Is A Flower", chociaż też jest w porządku. Zresztą - praktycznie każdy kawałek, który wtedy poznałem, lubię do dzisiaj Icon_smile2
saferłel napisał(a):To właśnie były wspaniałe czasy gdy kochało się Torn, a nienawidziło New Order Icon_biggrin
Albo się go nie znało Icon_wink2 Ja New Order znam dopiero od "Crystal" :roll:
saferłel napisał(a):6. Ich Troje - A Wszystko To Bo Ciebie Kocham.... (2001?) To był hit i tyle mam do napisania. Uwielbiałem ten numer jak również Zawsze z Tobą chciałbym być, moja fascynacja tą grupą była tak wielka, że nawet nagrywałem wszelkie koncerty z TV ;] Mam jeden do dziś ;]

W 2001 ten utwór powrócił na listę 30 TON po bardzo długiej nieobecności, w 200 był tez przez tydzień poniżej 30-ego miejsca, ale jego główny czas to '99 rok. Ja z kolei nie byłem aż tak bardzo zafascynowany Michałem i spółką (mimo, że lubiłem bardzo większość ich utworów). Fascynacja przyszła raczej dopiero po eurowizyjnym szumie Icon_smile2 Wtedy zaczęły się sukcesy na liście (jeśli chodzi o pozycje)
saferłel napisał(a):7. Eminem - Without Me (2002) Upojaliśmy się tym wszyscy, no mogę powiedzieć, że w całej szkole. Nie było imprezy gdzie by to nie zostało zagrane. ;] Na urodzinach koleżanki był nawet konkurs kto najlepiej zaśpiewa ten utwór, taki IDOL nasz Icon_biggrin I tym razem już miałem okazję często widzieć klip w TV, bo to były czasy gdy miałem bodajże jakieś lepsze telewizje muzyczne niż Viva i MTV ;]
O Eminemie trochę później Icon_wink2 Ale muszę przyznać - wielkim fanem Eminema nie byłem, raczej poszczególnych piosenek. A wtedy było wielu eminemomaniaków. Ciekawe co się z nimi stało? (Może po prostu obcięli sobie "emin"? Icon_mrgreen )
14.05.2008 02:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
1999
Spice Girls - Goodbye
Edyta Górniak - One & One
Offspring - Pretty Fly
Emilia - Big Big World
Blondie - Maria
Metallica - Whiskey In The Jar [napisałem: Mettalica Icon_razz ]
ATB - 9 PM
ATB - Don't Stop
Bryan Adams & Melanie C - When You're Gone
Britney Spears - Baby One More Time
Britney Spears - Sometimes
Britney Spears - Crazy
Edyta Górniak & Mietek Szcześniak - Dumka na dwa serca
Cher - Strong Enough
Cartoons - Doodah [aż sam się zdziwiłem! Bo słyszałem ten utwór tylko jeden raz w KLP. No, ale zapadł mi w pamięć Icon_wink2 ]
Natalia Kukulska - Tyle słońca w całym mieście
2 Pac - Changes
Abba Pater - Pater Noster
Kayah & Goran Bregović - Śpij kochanie śpij
Kayah & Goran Bregović - Prawy do lewego
Offspring - Why Don't You Get A Job
Ricky Martin - Livin' la vida loca
TLC - No Scrubs
Backstreet Boys - I Want It That Way
Backstreet Boys - Larger Than Life
Cranberries - Animal Instinct
Ich Troje - A wszystko to...
Liroy - Impreza
Vonda Shepard - Searchin' My Soul
Lou Bega - Mambo nr. 5
Geri Halliwell - Look At Me
Geri Halliwell - Mi chico latino [A napisałem: My chico latino Icon_lol ]
Eiffel 65 - Blue da ba dee
A*Teens - Super Trouper
Christina Aguilera - Genie In A Bottle
Michał Żebrowski - Wspomnienie
Jennifer Lopez - If You Had My Love

1999/2000
Bloodhound Gang - The Bad Touch
Metallica - Nothing Else Matters
Celine Dion - That's The Way It Is
Eiffer 65 - Move Your Body
14.05.2008 02:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #17
 
Szkoda, że ja swoje notowania zgubiłem Icon_sad

Cytat:Celine Dion - That's The Way It Is
Pamiętam, że uwielbiałem ten kawałek Icon_surprised A to dziwne, bo na ogół nie przepadam za Dion!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.05.2008 03:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
O i pojawia się Eiffel ze swoimi największymi hitami Icon_biggrin Aż dzisiaj sobie przypomniałem sobie klipy i te utwory na youtube. Teraz wygląda co prawda tragicznie, żałośnie wręcz, ale mam do tego sympatie oczywiście Icon_biggrin I ta niesamowita akcja w Move Your Body, cóż za scenariusz Icon_biggrin Offspring widzę i tu było popularne....mam nadzieję, że jak zapoznam się z całą dyską ich to Pretty Fly będzie jednym z najgorszych ich kawałków.
I jest też Bad Touch na końcu prawie. Nie myślałem, że to aż taki stary numer...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.05.2008 03:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #19
 
prz_rulez napisał(a):
saferłel napisał(a):To właśnie były wspaniałe czasy gdy kochało się Torn, a nienawidziło New Order Icon_biggrin
Albo się go nie znało Icon_wink2 Ja New Order znam dopiero od "Crystal" :roll:
A ja od Blue Monday Icon_wink2

.
14.05.2008 04:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
saferłel napisał(a):Offspring widzę i tu było popularne....mam nadzieję, że jak zapoznam się z całą dyską ich to Pretty Fly będzie jednym z najgorszych ich kawałków.

Oby nie Icon_smile2 Bo "Pretty Fly" jest po prostu genialne! Wszystko w tym utworze jest na miejscu
saferłel napisał(a):I jest też Bad Touch na końcu prawie. Nie myślałem, że to aż taki stary numer...
Już z wczesnej jesieni '99, ale w Wielkiej Brytanii został wydany dopiero w 2000 roku
14.05.2008 04:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  100 hits - 08.11.2003 prz_rulez 0 154 13.10.2023 11:43 PM
Ostatni post: prz_rulez

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości