Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mini-top Bat for Lashes
adik 303
Unregistered

 
Post: #11
RE: Mini-top Bat for Lashes
1. Daniel (Two Suns) [LINK]
Dobra, ja też nie lubię, gdy topy wykonawców wygrywają ich największe przeboje. Ale co mam poradzić, gdy faktycznie ma w sobie „pierwiastek geniuszu”? Pierwszy utwór Natashy, który poznałem (pozdrowienia dla meniego i Miastowizji!) od początku przykuł moją uwagę – elektroniczny beat świetnie wpasował się w, z pozoru kompletnie odmienny klimat i nadał mu świeżości.
2. What’s A Girl To Do? (Fur And Gold) [LINK]
To był utwór! Jak to trafnie Kelleni określił, te „dźwięki jak z horroru w wesołym miasteczku” zachwyciły mnie od pierwszego usłyszenia. Kontrast między wręcz mówionymi zwrotkami, a śpiewanym refrenem na długo mnie zachwycił, no i teledysk! Wprawdzie nie do końca jestem w stanie zrozumieć przejażdżkę Natashy na rowerze i jej towarzystwo, ale i tak do dziś świetnie mi się go ogląda Icon_lol
3. Glass (Two Suns) [LINK]
Wszystkie utwory z top 5 są na albumie w pierwszej piątce, a dwa pierwsze mają numer 4. Przypadek? SPISEK! A tak na poważnie, to zwykle na albumach Natashy pierwsze połowa przewyższa drugą. Glass jak kilka innych utworów ma swój niepowtarzalny klimat formowany przez bębny oraz niskie tony wokalistki. A w ramach ciekawostki dodam, że był w trailerze do Assassin’s Creed III, choć równie dobrzy byłbym w stanie sobie wyobrazić go promującego np. Grę o Tron Icon_cool
4. Sleep Alone (Two Suns) [LINK]
Jeżeli jakiś utwór Bat for Lashes ma potencjał singlowy, jest to zdecydowanie Sleep Alone. I mimo, że nic nie wnosi do stylu wokalistki, to i tak słuchanie go to czysta przyjemność
5. Trophy (Fur And Gold) [LINK]
Nie często uważam, że refren jest gorszą częścią piosenki – to jeden z przykładów. Zwrotki tworzą świetny klimat (zwłaszcza gdy dochodzi męski wspomagający wokal), który niestety trochę blednie w refrenach, stanowiących (na szczęście) mniejszą część utworu.

Wieczorem pojawi się top albumów, a tym czasem wyniki typowania, w którym brały udział całe dwie osoby Icon_lol
Punktacje przyjąłem następującą: (wszystkie pomyłki musiały być w obrębie top 5, żeby dostać punkty)
6 pkt - trafienie w punkt
4 pkt - pomyłka o jedną pozycję
3 pkt - pomyłka o dwie pozycje
2 pkt - pomyłka o trzy pozycje
1 pkt - pomyłka o cztery pozycje

I takim sposobem:
1. thestranglers 6 pkt + 4 pkt + 3 pkt = 13 pkt
2. Kelleni 4 pkt + 4 pkt = 8 pkt

Gratuluję zwycięzcy i przypominam - nagrodą za wygraną jest możliwość wyboru wykonawcy, którego top zrobię Icon_wink
27.01.2013 02:51 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Mini-top Bat for Lashes - adik 303 - 24.01.2013, 12:07 AM
RE: Mini-top Bat for Lashes - adik 303 - 25.01.2013, 12:46 AM
RE: Mini-top Bat for Lashes - adik 303 - 25.01.2013, 12:59 PM
RE: Mini-top Bat for Lashes - adik 303 - 25.01.2013, 10:08 PM
RE: Mini-top Bat for Lashes - Kelleni - 25.01.2013, 06:55 PM
RE: Mini-top Bat for Lashes - adik 303 - 25.01.2013, 11:52 PM
RE: Mini-top Bat for Lashes - adik 303 - 26.01.2013, 05:30 PM
RE: Mini-top Bat for Lashes - adik 303 - 27.01.2013, 12:14 AM
RE: Mini-top Bat for Lashes - adik 303 - 27.01.2013 02:51 PM
RE: Mini-top Bat for Lashes - adik 303 - 27.01.2013, 06:18 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości