Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mini-top Bat for Lashes
adik 303
Unregistered

 
Post: #1
Mini-top Bat for Lashes
[Obrazek: Bat+for+Lashes+BFL019+PNG.png]
Mam pewne wątpliwości czy powinienem zakładać temat przed ułożeniem topu - poprzednie dwa nigdy nie zostały dokończone, mimo usilnych starań Icon_lol Lecz, żeby ten top się nie przedłużał w nieskończoność tak jak chociażby ten od pani Welch z zespołem, zdecydowałem się na dwie rzeczy: zapętlać jej dyskografię bez żadnych przerw i nie decydować się na nic co jest poza jej studyjnymi płytami - mowa o piosenkach do Zmierzchu, reklam, coverach, b-side'ach, odrzutach i reszcie. Top będzie obejmował 25 pozycji, a publikację zacznę w ciągu trzech-czterech dni.

I w przypadku tego topu będzie konkurs - typowanie czołowej piątki. Typować będziecie mogli do ukazania się pozycji 16. Nie licząc satysfakcji będzie również nagroda - zwycięzca będzie mógł wybrać wykonawcę (do 4 LP), którego minitop zrobię. Tak więc stay tuned! Icon_wink
24.01.2013 12:07 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #2
RE: Mini-top Bat for Lashes
Z topem chcę wyrobić się do końca ferii, więc jutro koło południa powinna pojawić się pierwsza część. Zachęcam do typowania, macie na to czas do jutrzejszego późnego wieczora Icon_wink
25.01.2013 12:46 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #3
RE: Mini-top Bat for Lashes
21. Pearl’s Dream (Two Suns) [LINK]
Piosenka o alter-ego Natashy czyli Pearl. Utwór się wyróżnia spośród albumu – chyba najbardziej popowy utwór z perkusyjno-syntezatorowym tłem oraz ciekawym refrenem wyśpiewanym przez wokalistkę wysokim głosem, który jednak po czasie odrobinę traci swój początkowy urok i zostawia jedynie popową piosenkę na wysokim poziomie.
22. Oh Yeah (The Haunted Man) [LINK]
I znów wracamy do najnowszej płyty, gdzie męskie chórki wyśpiewujące tytułowe „Oh yeah” wraz z charakterystycznym motywem wygrywanym przez syntetyzatory sprawiają, że wokal Natashy odchodzi trochę na bok, mimo iż słychać go lepiej niż wymienione środki muzyczne Icon_wink
23. Two Planets (Two Suns) [LINK]
Pierwsze na co zwraca się uwagę słuchając tego utworu, to bębny w tle. Oprócz tego mamy również nawiedzony wokal Bat, która brzmi jakby stała się wyrocznią delficką Icon_wink
24. Rest Your Head (The Haunted Man) [LINK]
Kwintesencja całego albumu, utwór, który ma wszystko to co ma płyta – minimalistyczne tło w pierwszej zwrotce, które wzbogaca się wraz z refrenem i kolejnymi zwrotkami oraz wokal Natashy, który nie przykuwa szczególnej uwagi aż do refrenu.
25. Bat’s Mouth (Fur And Gold) [LINK]
Top otwieramy z utworem z debiutanckiej płyty – Bat’s Mouth w tle ma przyjemne pianino, a punkt kumulacyjny gry instrumentów nadchodzi w mostku. I to w sumie tyle, jeśli chodzi o atuty tego utworu, bo do topu dostał się wręcz przypadkiem – ten urok ostatniego miejsca.
25.01.2013 12:59 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #4
RE: Mini-top Bat for Lashes
adik 303 napisał(a):21. Pearl’s Dream (Two Suns)
Nisko, nisko - mi tam się nie znudził Icon_cool

Muszę pomyśleć jakie jej numery lubię najbardziej, dwie pierwsze płyty odbierałem całościowo i dlatego mogę mieć z tym problem Icon_wink
25.01.2013 05:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kelleni Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 247
Dołączył: Dec 2012
Last.fm
Post: #5
RE: Mini-top Bat for Lashes
1. What's A Girl To Do?
2. Daniel
3. Prescilla
4. Winter Fields
5. All Your Gold
25.01.2013 06:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #6
RE: Mini-top Bat for Lashes
(25.01.2013 05:26 PM)thestranglers napisał(a):  
adik 303 napisał(a):21. Pearl’s Dream (Two Suns)
Nisko, nisko - mi tam się nie znudził Icon_cool
U mnie właśnie czas nie był łaskawy dla tego utworu, choć dalej go lubię Icon_wink

thestranglers napisał(a):Muszę pomyśleć jakie jej numery lubię najbardziej, dwie pierwsze płyty odbierałem całościowo i dlatego mogę mieć z tym problem
Też je odbieram całościowo, ale swego czasu dość ogrywałem sobie jej płyty, no i przez dwa dni słuchałem w 90% jej muzyki, więc opinia się już ugruntowała Icon_lol

PS Chyba nie dacie Kelleniemu wygrać walkowerem? Icon_cool
25.01.2013 10:08 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #7
RE: Mini-top Bat for Lashes
Gratuluję Kelleniemu wygranej walkowerem Icon_wink

16. Sarah (Fur And Gold) [LINK]
To dopiero druga piosenka z debiutanckiego albumu! Rytm dyktowany przez gitarę oraz dołączające się w pewnym momencie trąbki pozwoliły temu utworowi jedynie na 16 pozycję, choć porównując z wyższymi utworami, to nie jest wcale zły rezultat.

17. A Wall (The Haunted Man) [LINK]
Trzeci singiel z płyty i trzeci singiel, który zmieścił się do topu. Ten flirt z elektronicznymi brzmieniami może nie do końca wyszedł na dobre Natashy, ale skłamałbym, gdybym powiedział, że mi się nie podoba. Najbardziej taneczny beat w połączeniu z trochę mniej tanecznym wokalem wprawdzie jest ciekawym połączeniem, ale starczyło jedynie na 17 pozycję.

18. Moon And Moon (Two Suns) [LINK]
Tak, pianino wiele potrafi zdziałać. Nawet to, że ta kompletnie nie wyróżniająca się ballada (oprócz dziwnych niby-szeptów w tle) doszła aż na 18 pozycję. Czasami nawet ja sam siebie nie rozumiem Icon_wink

19. Laura (The Haunted Man) [LINK]
Pierwsze odsłuchy nie wypadły dobrze. Jest ballada, jest pianino, ale brakuje w tym stylu Natashy. Dopiero po czasie urok tego nagrania zaczął wychodzić na jaw, pianino zaczęło naprawdę świetnie brzmieć, a po czasie to stwierdzam, że tekst wypada dość przyzwoicie.

20. Good Love (Two Suns) [LINK]
Z pozoru Good Love jest kolejnym bezpłciowym smętęm, lecz z czasem rzeczy na które się nie zwraca uwagę – syntezatory, bajeczny wokal Bat, bardzo fajny akcent w wymawianiu magician Icon_cool oraz „falujący” rytm – zaczynają zwracać uwagę i coraz lepiej się dopełniać Icon_wink
25.01.2013 11:52 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #8
RE: Mini-top Bat for Lashes
adik 303 napisał(a):Typować będziecie mogli do ukazania się pozycji 16.
daj dopisek włącznie i jeszcze może ktoś się znajdzie kto zatypuje Icon_wink

1. "Daniel"
2. "Sleep Alone"
3. "What's a Girl to Do?"
4. "Horse and I"
5. "Prescilla"
26.01.2013 11:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #9
RE: Mini-top Bat for Lashes
Dobra, może rzeczywiście źle to ująłem więc jeżeli by się ktoś znalazł (Icon_lol) to można typować do 22, kiedy ukażą się dwie odsłony na raz. Icon_wink
26.01.2013 05:30 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #10
RE: Mini-top Bat for Lashes
6. Marilyn (The Haunted Man) [LINK]
Według mnie jedyny stricte elektroniczny utwór na płycie. Reszta jest mieszaniną jej poprzedniego stylu wraz z elektronicznymi brzmieniami, lecz tutaj one zdominowały cały utwór. I wyszło świetnie! W iście skandynawskim stylu, ze świetnymi bębnami i innymi „wspomagaczami”, a mostek to coś pięknego! Dziwaczne dźwięki wyjęte wprost z małpiego gaju, zawsze na mnie zadziałają Icon_lol
7. The Big Sleep feat. Scott Walker (Two Suns) [LINK]
Najbardziej haunted utwór z całej dyskografii – pianino, które wyraża więcej emocji niż wszystkie ckliwe radiowe ballady, wraz z wokalem Natashy jak z nawiedzonego zamku oraz głosem Scotta Walkera tworzą piękną, a jednocześnie niebezpieczną całość.
8. All Your Gold (The Haunted Man) [LINK]
Według mnie najbardziej komercyjny utwór w karierze wokalistki. Z ręką na sercu – potrafię bez problemu wyobrazić sobie ten utwór na radiowej playliście, poprzedzony kolejnym „hitem” Rihanny, a poprzedzający polskich debiutantów. Lecz to broń boże nie jest wadą. Z pozoru ubogie tło muzyczne, okazuje się kryć więcej niż wiele utworów z wokalem przygłuszonym przez instrumenty, a z czasem także uzależnia.
9. Prescilla (Fur And Gold) [LINK]
Jeżeli kiedyś będę miał budkę z kebabem, nazwę ją Prescilla. A przechodząc do tematu, to mimo słabego tekstu, wyklaskiwany motyw i przebojowy refren pozwoliły Prescilli dotrzeć aż do top 10.
10. Horse And I (Fur And Gold) [LINK]
Dobra, przyznaję się – nie mam kompletnie pomysłu co o tym utworze napisać, więc skończę opis na stwierdzeniu, że gitara (?) w tle bardzo kojarzy mi się z Włochami, głównie przez tamtejsze cykady Icon_lol
11. Winter Fields (The Haunted Man) [LINK]
Ten utwór od początku zwrócił moją uwagę. Instrument na początku (książeczka tekstowa podpowiada mi, że jest to flet basowy) oraz bębny w tle sprawiają, że świetnie się tego słucha przy Hobbicie, a lekkie syntezatory w tle dodają temu nowoczesności. Ścisła czołówka nowego albumu. Jak ścisła? Zobaczycie Icon_wink
12. Tahiti (Fur And Gold) [LINK]
Pierwsza płyta obfitowała w świetne melodie – jedną z nich jest Tahiti. Kwintesencja początkowego stylu Natashy, niezwykły klimat, kryjący w sobie pewną tajemnicę oraz ogrom instrumentów od smyczkowych, przez klawiszowe, aż po strunowe, taka muzyka zawsze mnie przekona.
13. Siren Song (Two Suns) [LINK]
Kolejny utwór nagrany z punktu widzenia Pearl. Na początku jest trochę niemrawo, fakt. Ale koło pierwszej minuty, gdy utwór przyspiesza tworzy się z tego świetny utwór mid-tempo, z trochę infantylnym tekstem, ale nie każdy musi być mistrzowski w swoim rodzaju Icon_wink
14. The Wizard (Fur And Gold) [LINK]
Uwielbiam gdy Natasha śpiewa wysokim głosem. A jeśli jeszcze w tle gra urokliwe pianino, to pozycja 14 jest zagwarantowana ;]
15. Lillies (The Haunted Man) [LINK]
Opener The Haunted Man, brzmi niczym wprowadzenie do baśniowego świata. Posiada swój urok, który trudno opisać – gdyby wyciąć elektroniczne tło, to kojarzyłoby mi się z baśniami Disneya. A te skrzypce, które wchodzą po drugiej minucie potęgują to wrażenie!
27.01.2013 12:14 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #11
RE: Mini-top Bat for Lashes
1. Daniel (Two Suns) [LINK]
Dobra, ja też nie lubię, gdy topy wykonawców wygrywają ich największe przeboje. Ale co mam poradzić, gdy faktycznie ma w sobie „pierwiastek geniuszu”? Pierwszy utwór Natashy, który poznałem (pozdrowienia dla meniego i Miastowizji!) od początku przykuł moją uwagę – elektroniczny beat świetnie wpasował się w, z pozoru kompletnie odmienny klimat i nadał mu świeżości.
2. What’s A Girl To Do? (Fur And Gold) [LINK]
To był utwór! Jak to trafnie Kelleni określił, te „dźwięki jak z horroru w wesołym miasteczku” zachwyciły mnie od pierwszego usłyszenia. Kontrast między wręcz mówionymi zwrotkami, a śpiewanym refrenem na długo mnie zachwycił, no i teledysk! Wprawdzie nie do końca jestem w stanie zrozumieć przejażdżkę Natashy na rowerze i jej towarzystwo, ale i tak do dziś świetnie mi się go ogląda Icon_lol
3. Glass (Two Suns) [LINK]
Wszystkie utwory z top 5 są na albumie w pierwszej piątce, a dwa pierwsze mają numer 4. Przypadek? SPISEK! A tak na poważnie, to zwykle na albumach Natashy pierwsze połowa przewyższa drugą. Glass jak kilka innych utworów ma swój niepowtarzalny klimat formowany przez bębny oraz niskie tony wokalistki. A w ramach ciekawostki dodam, że był w trailerze do Assassin’s Creed III, choć równie dobrzy byłbym w stanie sobie wyobrazić go promującego np. Grę o Tron Icon_cool
4. Sleep Alone (Two Suns) [LINK]
Jeżeli jakiś utwór Bat for Lashes ma potencjał singlowy, jest to zdecydowanie Sleep Alone. I mimo, że nic nie wnosi do stylu wokalistki, to i tak słuchanie go to czysta przyjemność
5. Trophy (Fur And Gold) [LINK]
Nie często uważam, że refren jest gorszą częścią piosenki – to jeden z przykładów. Zwrotki tworzą świetny klimat (zwłaszcza gdy dochodzi męski wspomagający wokal), który niestety trochę blednie w refrenach, stanowiących (na szczęście) mniejszą część utworu.

Wieczorem pojawi się top albumów, a tym czasem wyniki typowania, w którym brały udział całe dwie osoby Icon_lol
Punktacje przyjąłem następującą: (wszystkie pomyłki musiały być w obrębie top 5, żeby dostać punkty)
6 pkt - trafienie w punkt
4 pkt - pomyłka o jedną pozycję
3 pkt - pomyłka o dwie pozycje
2 pkt - pomyłka o trzy pozycje
1 pkt - pomyłka o cztery pozycje

I takim sposobem:
1. thestranglers 6 pkt + 4 pkt + 3 pkt = 13 pkt
2. Kelleni 4 pkt + 4 pkt = 8 pkt

Gratuluję zwycięzcy i przypominam - nagrodą za wygraną jest możliwość wyboru wykonawcy, którego top zrobię Icon_wink
27.01.2013 02:51 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #12
RE: Mini-top Bat for Lashes
Po pierwsze ogromne dzięki za Top. Teraz zdałem sobie sprawę jak bardzo lubię Nataszę, w szczególności jeden album jak widać:
adik 303 napisał(a):1. Daniel (Two Suns)
2. What’s A Girl To Do? (Fur And Gold)
4. Sleep Alone (Two Suns)
5. Trophy (Fur And Gold)
9. Prescilla (Fur And Gold)
10. Horse And I (Fur And Gold)
12. Tahiti (Fur And Gold)
14. The Wizard (Fur And Gold)
16. Sarah (Fur And Gold)
Te wszystkie uwielbiam. Wiem jak trudno wybrać te najwspanialsze dlatego doceniam dobrze wykonaną robotę! Icon_smile
27.01.2013 05:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #13
RE: Mini-top Bat for Lashes
Ps. Adik już dostał wiadomość o propozycji Topu. Czekam na jego akceptację i szykuje się kolejna fajna zabawa Icon_smile
27.01.2013 05:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #14
RE: Mini-top Bat for Lashes
I podsumowanie albumów:
1. Two Suns - 124 pkt
#1 Daniel
#3 Glass
#4 Sleep Alone
#7 The Big Sleep
#13 Siren Song
#18 Moon And Moon
#20 Good Love
#21 Pearl's Dream
#23 Two Planets


2. Fur And Gold - 115 pkt.
#2 What's A Girl To Do?
#5 Trophy
#9 Prescilla
#10 Horse And I
#12 Tahiti
#14 The Wizard
#16 Sarah
#25 Bat's Mouth


3. The Haunted Man - 86 pkt.
#6 Marilyn
#8 All Your Gold
#11 Winter Fields
#15 Lillies
#17 A Wall
#19 Laura
#22 Oh Yeah
#24 Rest Your Head


Dziękuję wszystkim śledzącym i komentującemu thestranglersowi oraz zapraszam na kolejny top, już wkrótce Icon_wink
27.01.2013 06:18 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości