Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #95
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
neo01 napisał(a):Nie chodzi tu ani o WSZYSTKICH wykonawców z początku alfabetu ani o to, że TYLKO TACY awansowali.
Moim zdaniem to Ty naginasz fakty do teorii. Znacznie lepiej tłumaczy to co się stało stwierdzenie o ataku l. 70-tych (a konkretnie rockowego kanonu) niż początku alfabetu, bo do pierwszej pasuje zdecydowanie więcej ruchów w zestawieniu. Do drugiej jest prawie tyle samo przeciw niż za.
neo01 napisał(a):stosunkowo mało znani powszechnie wykonawcy (APP, Free)
Free pasuje do kanonu rocka, APP w mniejszym stopniu, ale to nagrania ewidentnie trójkowe.
neo01 napisał(a):albo tuzy jak Purple czy Doorsi są reprezentowani przez prawie wszystko co mają w zestawie
Pink Floydzi podobnie, a prawie wszystkie ich starsze nagrania awansowały. Zeppelini i Queen też w znacznym stopniu.
Artur.O napisał(a):No to co powiecie teraz o latach 70.?
Ale ja nie przeczę, że faktycznie widać dominację l. 70-tych (i końca 60-tych). Jednak spora część słuchaczy zawsze miała ciągoty do tych lat (zobacz wyniki Ozziego, odgrzewanych Mercurego czy Bowiego na LP3).
Artur.O napisał(a):prawie wszystko to hard'n'heavy i mejnstrimowe obrzeża proga
Tutaj się całkowicie zgadzam, ale to znowu efekty sympatii słuchaczy do takiej muzyki. Przecież i we wcześniejszych topach jeżeli te lata były reprezentowane to głownie przez taką muzykę. Teraz tylko zjawisko się zaskakująco nasiliło.
Artur.O napisał(a):Żadnego Bowiego, Roxy Music (w ogóle są w zestawie? zapomniałem już), Joni Mitchell.
RM i JM nigdy nie byli wysoko w topach (szczególnie nad tym drugim przypadkiem boleję).
Kuba1201 napisał(a):jakiś Focus, Jethro Tull, czy mniej znane utwory APP, Doorsów, czy Purplów
Focus to bardzo popularny swego czasu w Polsce holenderski zespół, Jethro to klasyk progu (z folkowym odchyłem), APP to nie wiem czy jest coś bardziej znanego niż Sagrada, Doorsi to same znane hity, Purpli to tylko ten Burn na zapleczu top 100 jest mniej znany.
Kuba1201 napisał(a):Już nie wspomnę o tym, że w tegorocznej setce nie ma masy genialnych kawałków z lat 80 i 90, które w 2019 jeszcze tam się pojawiały.
Dla mnie te z 70-tych są lepsze, ale fakt, zabrakło utworów, które powinny się tam znaleźć (chociaż części nie lubię), ale niekoniecznie to te utwory, które były w poprzednich latach.
neo01 napisał(a):Wygląda na to, że to był jednak bonusowy (Icon_eek) utwór któregoś z prowadzących.
To było chyba 105 miejsce, a do 105 zagrali wszystko, przy czym 103-105 jako dopychacze godzin.
tomas585 napisał(a):Omega to taki one hit wonders , czy nagrali jeszcze jakieś hity ?
Obecnie tylko ten utwór jest dobrze znany, ale w l. 70-tych był w polsce wielki boom na węgierskiego rocka ze szczególnym uwzględnieniem Generál, Locomotiv GT, Omega i Skorpió.
thestranglers napisał(a):Podsumowując dlatego nie słucham już tej szmiry obecnie.
Wszystko kwestia gusty. Według mnie nigdy lista nie była tak dobra jak teraz.
thestranglers napisał(a):chociaż na plejliście będą bardziej obiektywni
Nie wiem jak na plejliście, ale w zestawie do głosowania wygląda bardzo porządnie. Tylko że słuchacze wybierają z tego to, co im odpowiada.
02.01.2020 07:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego - kajman - 02.01.2020 07:01 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Polski Top Wszech Czasów Programu Trzeciego thestranglers 26 5 802 02.05.2020 10:49 PM
Ostatni post: thestranglers
  Kobiece Albumy Wszech Czasów wg. Magazynu Rolling Stone Szymek79 4 1 619 28.06.2012 12:15 AM
Ostatni post: AKT!

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości