Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #41
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
(02.01.2019 09:10 PM)kajman napisał(a):  
mike napisał(a):Chętniej widziałbym np. "Money For Nothing" w czołówce.
To chyba ich najgorszy utwór przynajmniej od momentu, gdy Sting milknie.
Wyniki sprzedażowe mówią zupełnie co innego, ale w pełni rozumiem, że stawiasz odczucia subiektywne ponad dane statystyczne Icon_wink

(02.01.2019 09:10 PM)Artur.O napisał(a):  Myślę, że to nadinterpretacja, bo nie uważam, żeby to wychodziło poza kwestie muzyczne. Typowi (nie każdzi!) fani topu WC Trójki po prostu mają ideologię dopisaną do tego, co uważają za "prawdziwą" i "nieprawdziwą" muzykę, a dalej idąc - bardzo ścisłe i ograniczone pojęcie tego, co może być uważane za arcydzieło muzyki, a co nie może być. Musi być pomnikowo i podnieśle, gdyż taka muzyka jest pomnikowa i ponadczasowa, podczas gdy mniej nastrojowe granie może być do zabawy, albo do zwykłego słuchania, ale nie do celebracji. Jednocześnie nie może być zbyt odkrywczo, bo jakim wszechczasem jest utwór np. dopiero w ostatnich latach poznany? Tak więc najbardziej celebruje się utwory sobie znane od dekad, a nowe rzeczy w kontekście top WC traktuje jak tymczasowe mody.
Trafiłes w sedno Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.01.2019 11:07 PM przez mike.)
02.01.2019 11:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #42
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
kajman napisał(a):To zależy, co się odbiera jako pozytywną energię.
No z tego co czytam to to co ja wielbię za nią Ty odrzucasz, więc cóż... więcej będzie jej dla mnie Icon_razz2
02.01.2019 11:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #43
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
A w czym Ty ją widzisz?
02.01.2019 11:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #44
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
ha, w new romantic chociażby, w synthpopie... to na początek Icon_wink
02.01.2019 11:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #45
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
Dla mnie właśnie synthpop i new romantic jest rozlazłe i kompletnie pozbawione jakiejkolwiek energii. Gdyby mnie tak nie wkurzał to by mnie nudził.
02.01.2019 11:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #46
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
Puk puk. Again na 34?! Co to ma znaczyć? Icon_frown
01.01.2020 05:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #47
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
(01.01.2020 05:45 PM)thestranglers napisał(a):  Puk puk. Again na 34?! Co to ma znaczyć? Icon_frown

Trwa powtórka z 2009 roku. Spadki o 80 pozycji, awanse o 200 i tak cały czas.

Radio Epsilon
01.01.2020 06:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #48
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
Niezupełnie. Wtedy było to kompletnie losowe, teraz konsekwentnie lata 70 rządziły.
Poza tym o wszystkich tych nowościach czy powrotach można powiedzieć, że wreszcie.
A wtedy były dziwne wyniki. Teraz było zamieszanie, ale niżej, w czołówce zasadniczo te same numery, tyle że na szczęście nie ruchy Browna o 1 miejsce w te czy w tamte, tylko całkiem dynamicznie.
Super top, najlepszy może w tym wieku.

Again było zawsze za wysoko, teraz jest już blisko właściwej pozycji Icon_wink

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.01.2020 10:57 PM przez Miszon.)
01.01.2020 10:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #49
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
No tak, tamtego posta pisałem, gdy wydawało się, że będzie farsa na całego... ale i tak trochę była. Ten spadek November Rain był niedorzeczny i mówię to już drugi raz w tym roku Icon_biggrin

Radio Epsilon
01.01.2020 11:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #50
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
Racja, słuchacze Jedynki zadziałali. Logicznym jest wtedy spadek Brothers In Arns, ale w takim razie jak wytłumaczycie awans Kayleigh? Icon_smile
01.01.2020 11:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #51
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
Brak Toto - Africa w TOP100 jest żenadą. Ale rozumiem, że na wszelkie pochodne popu w tym zestawieniu plujemy Icon_lol

nie wiem czemu zawsze się daję temu śmiesznemu zestawieniu prowokować. W końcu uznaje się tam dokonania Dżemu za "wybitne" stawiając ich w szeregu z Pink Floyd, The Beatles czy The Rolling Stones Icon_lol
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.01.2020 12:56 AM przez mike.)
02.01.2020 12:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #52
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
(01.01.2020 11:00 PM)EVENo napisał(a):  Ten spadek November Rain był niedorzeczny i mówię to już drugi raz w tym roku Icon_biggrin
Mnie też wkurzył, ale przecież przez całe lata ten numer był poza top 20, piął się wolno coraz wyżej, ale kiedyś mogła nastąpić zadyszka, dlatego nie wydaje mi się dziwny.

Kayleigh to faktycznie od lat najbardziej niezrozumiała pozycja w top 100, niestety w sytuacji kiedy weszło drugie Marillion wydawało się pewne, że nie zastąpi starego, tylko oba do góry pójdą.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
02.01.2020 01:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #53
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
Miszon napisał(a):Poza tym o wszystkich tych nowościach czy powrotach można powiedzieć, że wreszcie.
Naprawdę? O "Hello, I Love You" też? Albo o "Burn" Purpli? O Free? Albo o tym czymś APP którego tytułu nigdy nie znałem jak chyba większość komentujących?
Dla mnie ten top to farsa, słuchacze Jedynki wzięli się za Trójkowy top i mamy takie cyrki.
Brak takich klasyków topowych jak "Nothing Compares To You", "Don't Give Up", "Callifornication", brak Pearl Jam, "Creep", Stinga, U2! W ogóle praktycznie całe lata 90-te poszły się..., słynny rocznik '91... co z tego zostało - hit RMF-u "Everybody Hurts" i "NEM"... Icon_rolleyes
Za to mieliśmy prawdziwy najazd utworów wykonawców na literki A, B, C, D, E, F, G... Fani Purpli i Doorsów pewnie byli zachwyceni: chyba prawie wszystko co było w propozycjach znalazło się w Topie. Też lubię te kapele, ale naprawdę, nie tak to powinno wyglądać... Icon_rolleyes

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.01.2020 10:26 AM przez neo01.)
02.01.2020 09:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #54
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
pomijając same wyniki, które są niewiarygodne i to absolutnie nie przez początkowe litery alfabetu Icon_biggrin3
to pisanie, o APP "to coś" i do tego, że jest głosem słuchaczy Jedynki, jest tak samo śmieszne jak pisanie o Kayliegh, że to pozycja niezrozumiała w TWC.
dzięki panowie zrobiliście mi dzień Icon_lolIcon_lolIcon_lol

te utwory są po prostu bardzo trójkowe. APP często grają albo Niedźwiedź albo Kaczor. Icon_smile2
ja wiele utworów APP poznałem w Trójce w latach 90.

rozumiem, że można czegoś nie znać lub nie lubić Icon_wink2
sam np. wolę FUGAZI, ale nigdy nie napiszę, że jest bardziej popularny niż Kayliegh.

skoro tu piszę o poście Miszona, to nawiążę do jego innego posta o Bowiem.
na długo przed śmiercią Stelmi miał kącik "Bowie co się zowie" ("bołi co się zołi"), Kaczkowski czy Niedźwiecki często grali jego starsze utwory. wielu artystów nie ma szans tak często być słyszanymi w Trójce.

edit: Piotr, jakie Erasure??? Icon_razz przejrzałem całą setkę i nawet nie wiem z czym pomyliłeś Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.01.2020 10:12 AM przez Yacy.)
02.01.2020 10:10 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #55
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
Odnośnie Kayleigh to tylko moja osobista opinia Icon_wink , od lat hejtuje obecność tego numeru w top 50, najgorszy kawałek w setce.

Wypadki lat '90 i zamienienie ich na '70 wyglada ciekawie, jakby emeryci nauczyli się Internetu Icon_razz (żart).

Oczywiście APP to typowo Trójkpwy wykonawca, choć faktycznie grano ich tam 30 lat temu i dlatego La sagrada familia można nie znać (ja ostatnio słyszałem u Janusza Kosińskiego, czyli dawno temu biorąc pod uwagę, kiedy zmarł).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.01.2020 10:27 AM przez Miszon.)
02.01.2020 10:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #56
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
Chodziło mi o Free.
Poza tym chyba niewiele zrozumiałeś z tego co napisałem, szkoda.

WOLNE MEDIA!!!
02.01.2020 10:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #57
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
Co tu dywagować. Tacy ludzie słuchają standardowych programów Trójki i tworzą oś słuchaczy tego radia (bo wiadomo, że są też pewnie młodsi i inaczej ukierunkowani, ale mają swoje audycje i raczej nie uczestniczą w tego rodzaju rytuałach, które są zakodowane w innym pokoleniu), więc zamiast dywagacji proponuję albo wyłączyć radio, albo pogłośnić Icon_smile
02.01.2020 10:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #58
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
Normalnie oczywiście, że tak. Ale Top to coś wyjątkowego - przez tyle lat utrzymywała się jakaś tam względna równowaga między dekadami - dlaczego teraz mają go zawłaszczyć zwolennicy tylko jednej?

WOLNE MEDIA!!!
02.01.2020 11:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #59
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
Może pozostałym się znudziło?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
02.01.2020 12:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #60
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
Historia była mniej więcej taka. Na 2 tygodnie przed głosowaniem "BIA" było na 1. miejscu, potem nastąpił jakiś niewiadomy desant, który zepchnął go na 14. miejsce. Akurat to mnie nie martwi, ale to pokazuje, że raczej nie chodzi o to, że pozostałym się znudziło.

WOLNE MEDIA!!!
02.01.2020 12:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Polski Top Wszech Czasów Programu Trzeciego thestranglers 26 5 727 02.05.2020 10:49 PM
Ostatni post: thestranglers
  Kobiece Albumy Wszech Czasów wg. Magazynu Rolling Stone Szymek79 4 1 599 28.06.2012 12:15 AM
Ostatni post: AKT!

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości