Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LPGP notowanie 847
ostatnie notowanie 24 edycji... za dwie godziny początek podsumowania rocznego
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 464
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #1
LPGP notowanie 847
To ostatnie notowanie listy w ramach jej 24 edycji, która obejmuje cały rok 2012. Tym razem zrobiłem wyjątek od zasady, która obowiązuje od reaktywacji listy, że okres świąteczno-noworoczny (24 grudnia - 1 stycznia) nie ma notowań. Dzisiejsze notowanie pierwotnie planowałem na drugie święto, niemniej z powodu przewidywanego natłoku zajęć (zresztą tak właśnie było), postanowiłem przesunąć o dwa dni. Wywołało to pewne zagrożenie dla zestawienia rocznego, którego finał planuję w Sylwestra, ale jak dzisiaj zacznę (początek za mniej więcej dwie godziny - około północy).
Dzisiejsze notowanie ma raczej charakter pokojowy, gdyż główne rozstrzygnięcia zapadły już dawno. Choć niektórzy wykonawcy z "11" walczyli do upadłego do ostatniego notowania o jak najlepszą pozycję w zestawieniu rocznym. W czołówce mała rewolucja związana raczej ze zbliżającym się karnawałem. Sylwia spada z pozycji lidera aż na trzecią. Za to na czele listy utwór utrzymany, że tak powiem w stylu pop + r'n'b. Nawet dla mnie samego obecność tego utworu na szczycie jest sporą niespodzianką, gdyż jest to druga tegoroczna debiutantka na szczycie (pierwszymi były w czerwcu dziewczyny z Hello Venus). W dodatku jest to druga solistka z Korei na szczycie listy (dwa lata temu trzy razy na szczycie była notowana Sori, która w tym roku też dała o sobie znać). No i jeszcze nagrywa dla tej samej wytwórni-agencji co Big Bang, Epik High czy... PSY.
Dal*Shabet - ta formacja ewidentnie idzie w ślady T-ary, i to widać w ostatnich klipach grupy. W najbliższej przyszłości (czyli już w przyszłym roku) dziewczyny mogą stanowić zagrożenie dla jednej z dwóch czołowych formacji listy.
Dwie nowości w tym notowaniu to jeden z wcześniejszych utworów Janniki B - fińskiej wokalistki, która debiutowała w poprzednim notowaniu (czyżby Suomi mieliby być w przyszłym roku przeciwwagą dla Korei?), oraz utwór który zapodałem w swoim zestawieniu świątecznym za ten rok, a który miał już swoją premierę pod koniec listopada.
Najbliższe 848 notowanie listy w dniu 6 stycznia 2013 roku.


[Obrazek: 847.jpg]

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
28.12.2012 11:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 701
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #2
RE: LPGP notowanie 847



















[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
29.12.2012 11:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: LPGP notowanie 847
O, nowy singiel Severiny! Pozwolę sobie go "wykorzystać" Icon_wink
30.12.2012 03:38 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości