Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najbardziej oczekiwane albumy 2013 roku
michal91d
Unregistered

 
Post: #1
Najbardziej oczekiwane albumy 2013 roku
Jak co roku otwieramy temat, co do Waszych płytowych życzeń, marzeń i oczekiwań Icon_smile

Ode mnie:
Stereohpnics - "Graffiti on the Train" zapowiada się świetna płyta
The Courteeners - ANNA - czekam na dobrego następcę "Falcon"
Franz Ferdinand - nowy album na pewno w tym roku
Editors - ciekawy jestem tego nowego, bardziej amerykańskiego brzmienia zespołu. Dwa nowe utwory brzmią bardzo obiecująco.
Foals - Holy Fire - patrząc tylko na single ot może być jeden z kandydatów do płyty roku
Kodaline - In a Perfect World
Travis również zapowiada album na początek tego roku
The Mary Onettes

Poza tym:
Tom Odell
Hurts
może nowe U2
o i Suede Icon_smile
25.12.2012 01:17 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: Najbardziej oczekiwane albumy 2013 roku
michal91d napisał(a):Jak co roku otwieramy temat, co do Waszych płytowych życzeń, marzeń i oczekiwań Icon_smile
Dzięki Michał! Kompletnie zapomniałem w tym roku otworzyć ten wątek na początku grudnia Icon_redface

Coś tutaj napiszę, ale tym razem bez zbędnego pieprzenia i opisywania każdego detalu Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.12.2012 01:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: Najbardziej oczekiwane albumy 2013 roku
Na szybko 25 sztampowych typów saferłela, skupiających się tylko na "pewniakach", grupach, które bardzo lubi i wie, że NA PEWNO (a przynajmniej na 99%) wydadzą one nowy materiał 2013. Lista nie obejmuje Antycypowanych i wielu pomniejszych krążków.

Sfera realna:
1. Suede - wiadomo, powrót po latach, "highly anticipated", w klimacie dwóch, trzech pierwszych płyt - nie może się nie udać, prawda?
2. Nick Cave & The Bad Seeds - tutaj tylko odliczam dni do premiery.
3. Pet Shop Boys - rok bez najlepszej popowej kapeli wydaje się rokiem straconym, przynajmniej od czasu gdy grupa ogłosiła, że nowa płyta, alter-ego potulnego i cichutkiego "Elysium" ukaże się w 2013 roku.
4. Yeah Yeah Yeahs - yes! yes! yes!, będzie album, na wiosnę!
5. OMD - krążek "English Electric" jest w sumie skończony, w marcu startują z trasą promującą i zakładam, że do maja wszystko będzie posprzątane.
6. I Am Kloot - tytuł "Let It All In", na forum chyba jest nawet wątek, premiera w styczniu - nie przegapcie tego!
7. The National- na koncertach zagrali już kilka nowych piosenek i oświadczenie jest w miarę jasne: "spodziewajcie się płyty w 2013" - no to spodziewamy się.
8. The Flaming Lips - krążek "The Terror - co widać - ma już nawet tytuł, ale data premiery ciągle ulega zmianom, wszyscy jednak czekają z niecierpliwością, ponieważ ma to być pierwsza od 2009 "normalna" pozycja w ich dyskografii Icon_smile
9. Arctic Monkeys - tradycja płyty co dwa lata zostanie utrzymana, to już pewne, zespół znów nagrywał "na pustyni", zaplanowana została też wspierająca premierę trasa.
10. Godlfrapp - zwykle wydawali na wiosnę, nie wiem czy są w stanie się uwinąć na taki termin, bo przecieki nie wskazują na aż takie zaawansowanie prac, ale z kolei czekać do 2014 roku....gruba przesada Icon_smile
11. Queens of the Stone Age - zapowiadałem ich już w zeszłorocznym zestawieniu, ale jednak nie zdążyli, machnęli się o jakieś 3-4 miesiące, jako że następca "Era Vulgaris" pojawi się w marcu.
12. Black Rebel Motorcycle Club - "will be released sometime in 2013" - jak dla mnie wystarczy, żeby ich tu wepchnąć, forma może już nie taka jak 5-6 lat temu, ale to wciąż pozycja obowiązkowa w nurcie garażowego grania.
13. Mazzy Star - "The fourth studio album is expected to be released in the latter half of 2012, following completion of a tour earlier in the year" - brzmi pięknie, ale czyżby trzeba było zmienić datę?, z tego co pamiętam na OFF-ie nie grali dużo nowych rzeczy (jedną, dwie?), ale single zostały wydane, domino poszło w ruch - nie ma co zwlekać.
14. Franz Ferdinand - ta płyta powinna wyjść już rok, dwa lata temu, a zespół chyba boi się udźwignąć ciążącej na nich presji - sam bym się bał, niemniej czas wielkich odpowiedzi na wielkie pytania nadchodzi nieubłaganie.
15. Camera Obscura - w listopadzie weszli do studia Monitor, aby zrealizować pierwszy od trzech (z perspektywy 2012 - czterech) lat album, a że jest to indie kapela, to nie będą się opieprzać jak U2, trwonić pieniędzy wytwórni i każdą zrealizowaną piosenkę oblewać przez miesiąc na hucznych imprezach - będzie płyta!
16. Warpaint - sporo nowych kawałków przewinęło się przez setlistę dziewczyn od czasu premiery "The Fool", a sesje nagraniowe nowej płyty trwają od początku 2012 roku - niby nic nie jest potwierdzone, ale brak brak Warpaint na sklepowych półkach w nadchodzącym roku byłby aż dziwny.
17. Janelle Monáe - i co z tym LP "The Electric Lady"?, prace ślimaczą się strasznie, ale podobnie jak w przypadku kilku innych artystów mogę napisać, że w 2013 roku już nie będzie możliwości przełożenia daty premiery.
18. Arcade Fire - jeśli nie wierzycie, to wpiszcie sobie byle jaką frazę (np. Arcade Fire - new album 2013) w google i powiedzcie mi, że nie mam racji postując ich w tym miejscu.
19. Little Boots - komentarz jest chyba zbędny, w tym roku dostaliśmy trzy świetne premierowe piosenki i wszystkie z nich miały teoretycznie status singli promujących "drugi debiut" Victorii - nie ma siły, żeby ukryła przed nami nowy krążek również w nadchodzącym roku.
20. Eels - nowy Eeels wyjdzie z ukrycia w lutym za sprawą krążka "Wonderful, Glorious" i chociaż ostatnio z płyty na płytę było coraz gorzej, to jego kredyt zaufania u mnie opiewa na bajońskie sumy.
21. Ścianka - polska płyta n-lecia, "Come November" nadchodzi od 2-3 lat i prawdopodobnie przyjdzie jej poczekać do kolejnego listopada - niestety zbyt dużo tu szczegółów, obietnic i "pewników", żeby zdobyć się na odwagę i tym razem nie zaufać grupie co do planów wydania.
22. Johny Marr - album "The Messanger" to jego pierwsza w pełni solowo próba podbicia serc fanów wszystkich znanych grup, w których grał i po pierwszym tytułowym singlu wygląda to na udany podbój, zobaczymy jak wyjdzie w praniu.
23. Autechre - aż boję się pomyśleć jakimi nieludzkimi dźwiękami zasypie mnie tym razem duet Autechre, przekonam się w marcu za sprawą krążka "Exai".
24. Phoenix - indie popowa rewelacja 2009/2010 wraca z nowym albumem w kwietniu i mam nadzieję, że niesamowity przypływ popularności nie wyprał z nich talentu.
25. Wavves - beach-popowy magik przygotował na nadchodzący rok LP "Krazy Sex Cool" i liczę, że tytuł okaże się proroczy.

Sfera marzeń:

1. Portishead - chyba nie na darmo ogłosili trasę w 2013, nie zwykli występować "ot tak", aby wypełnić sobie czas między jednym, a drugim krążkiem, jednak to wciąż za mało konkretów.
2. New Order - to jednak raczej 2014 jeśli już.
3. Pulp - może będzie, może nie będzie.
4. Blur - może będzie, może nie będzie.
5. The Cure - może będzie, może nie będzie....może nie będzie...może nie będzie.

Grand Prix:

1. My Bloody Valentine - niby ma się pojawić przed końcem 2012 roku, ale kto ich tam wie Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.12.2012 03:03 PM przez saferłel.)
25.12.2012 02:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: Najbardziej oczekiwane albumy 2013 roku
Chętnie usłyszałbym nową płytę Within Temptation, w końcu ciągle coś nagrywają (a że covery - to inna sprawa), choć też trochę boję się tego wydawnictwa.
No i może późną jesienią usłyszymy tę tajemniczą EP-kę Garbage? Icon_smile2
Aaa, no i chciałbym w końcu usłyszeć płyty Wolfette i Queen Of Hearts. Swiss Lips w sumie teżIcon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.12.2012 03:08 PM przez prz_rulez.)
25.12.2012 03:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 695
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #5
RE: Najbardziej oczekiwane albumy 2013 roku
saferłel napisał(a):24. Phoenix - indie popowa rewelacja 2009/2010
przecież oni dużo wcześniej zaczynali karierę!

Nikt nie wspomniał o Lady Gadze i jej "ArtPop" i oczywiście nowej płycie Dido.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
25.12.2012 03:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: Najbardziej oczekiwane albumy 2013 roku
Ach, Gaga... Po "Born This Way" euforia chyba nieco ostygła. Moja przynajmniej.
25.12.2012 03:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #7
RE: Najbardziej oczekiwane albumy 2013 roku
i Depeche Mode.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
25.12.2012 03:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: Najbardziej oczekiwane albumy 2013 roku
Szymek79 napisał(a):przecież oni dużo wcześniej zaczynali karierę!
A czy jedno wyklucza drugie Icon_biggrin? A tak naprawdę to piszę ze swojej perspektywy, a akurat wtedy ich poznałem. Wcześniej wydali chyba coś w 2006 - wtedy tak bardzo nie byłem "in music" Icon_smile

Szymek79 napisał(a):Nikt nie wspomniał o Lady Gadze i jej "ArtPop"
Aż strach pomyśleć co do będzie za P.R.O.J.E.K.T., oby tak dobry jak "PopArt" swego czasu Icon_wink

Szymek79 napisał(a):Dido.
Na nią raczej już nie liczę Icon_sad

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.12.2012 03:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 129
Dołączył: Dec 2014
Post: #9
RE: Najbardziej oczekiwane albumy 2013 roku
A 8 kwietnia ukaże się wreszcie nowy album The Knife, znany jest już nawet tytuł: "Shaking the Habitual".
25.12.2012 03:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 695
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #10
RE: Najbardziej oczekiwane albumy 2013 roku
saferłel napisał(a):Wcześniej wydali chyba coś w 2006 - wtedy tak bardzo nie byłem "in music" Icon_smile
trochę wcześniej bo swój największy przebój "If I Ever Feel Better" nagrali w 2000 roku.Icon_wink

saferłel napisał(a):Dido.
Na nią raczej już nie liczę Icon_sad
mam nadzieję, że się miło rozczarujesz.Icon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
25.12.2012 03:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: Najbardziej oczekiwane albumy 2013 roku
Szymek79 napisał(a):trochę wcześniej bo swój największy przebój "If I Ever Feel Better" nagrali w 2000 roku.Icon_wink
Wiem, że grają od 2000, ale znów pisałem ze swojej perspektywy, czyli, że poprzedni krążek przed 2009 mieli w 2006, a wtedy jeszcze - powtórzę - nie byłem takim zapaleńcem i nie grzebałem tak głęboko. "If I Ever Feel Better" nie wiem czy zmieściłoby się do mojego top 10 ich ulubionych kawałków. Na listach może zostawiło jakiś ślad, ale preferuję inne rzeczy.

Szymek79 napisał(a):mam nadzieję, że się miło rozczarujesz.Icon_wink
Ja w sumie też. Generalnie mam nadzieję, że przy każdym wątpliwym artyście będę się miło rozczarowywał. Dido w końcu zrobiła trochę dobrego dla muzyki Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.12.2012 03:22 PM przez saferłel.)
25.12.2012 03:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #12
RE: Najbardziej oczekiwane albumy 2013 roku
depeche mode
stereophonics
queens of the stone age
travis
black rebel motorcycle club
Nick Cave & The Bad Seeds
arctic monkeys
the national

strafa marzeń

BLUR!
25.12.2012 06:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #13
RE: Najbardziej oczekiwane albumy 2013 roku
Moonbeam, Armin van Buuren (dotychczas wydaje co 2-3 lata, więc...), PSB, Depeche Mode, Suede, Arcade Fire. Głównie te. Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
25.12.2012 07:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #14
RE: Najbardziej oczekiwane albumy 2013 roku
Szymek79 napisał(a):Nikt nie wspomniał o Lady Gadze i jej "ArtPop"
jeśli utrzyma poziom z "Born This Way" to może być moja płyta rokuIcon_cool
27.12.2012 11:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najbardziej oczekiwane albumy 2014 roku saferłel 20 3 831 12.12.2013 01:01 PM
Ostatni post: prz_rulez
  Najbardziej oczekiwane albumy 2012 roku saferłel 40 8 103 29.12.2011 08:20 PM
Ostatni post: AKT!
  Najbardziej oczekiwane albumy 2011 roku saferłel 32 4 600 16.12.2010 06:57 PM
Ostatni post: saferłel
  Najbardziej oczekiwane albumy 2010 roku saferłel 67 10 568 20.03.2010 03:57 PM
Ostatni post: mike
  Najbardziej oczekiwane albumy 2009 roku abd3mz 130 33 444 31.08.2009 02:49 AM
Ostatni post: bugman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości