Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Programy do tworzenia/obsługi listy przebojów
michal91d
Unregistered

 
Post: #21
RE: Programy do tworzenia/obsługi listy przebojów
mike napisał(a):Otwieram dwa dokumenty. W jednym wklejam poprzednie notowanie - drugie pozostawiam puste, a następnie według kolejności ustalam wycinając po kolei utwory, które mi się podobają.
takim sposobem bawię się w Znawcę na LP3, ale nie przyszło mi do głowy, żeby układać tak listę Icon_smile Zeszyt to podstawa. Czy jestem jedyny?
tadzio3 napisał(a):Jeżeli chodzi o folder z muzyką, którą mam na liście największą bolączką jest brak możliwości ułożenia (plików muzycznych) według własnej kolejności - w Windowsie 7. A czy macie sposoby na łączenie spisu piosenek z plikami muzycznymi i ich kolejnością?
co do piosenek to mam tak skonstruowaną playlistę w Winampie, że na samym dole znajdują się utwory walczące na liście lub o wejście na listę, a wyżej wszystkie pzsotałe utwory posortowane alfabetycznie. Często gdy nie mam ochoty słuchać jakiegoś utwory z góry, szybko przewijam pasek w dół i włączam coś nowszego.
Remo napisał(a):Archiwalne zachowuję w notatniku, każde w oddzielnym pliku pod datą.
też robiłem takie kopie...
dziobaseczek napisał(a):Ja tworzę w excelu, ale przymierzałem się do bardziej rozbudowanego interfejsu.
po przedmiotach na studiach typu programowanie i bazy danych miałem wielką ochotę pobawić się nimi właśnie pod kątem listy. Część zabaw się udała, nad częścią muszę popracować (gdy znajdę czas Icon_razz2)
tadzio3 napisał(a):A jeszcze jedno. Po ułożeniu listy - w zasadzie od zawsze, od kiedy mam wszystkie piosenki na komputerze słucham top 30 w kolejności od 30 do 1. To taki rytuał, bez którego nie może obyć się żadne notowanie Icon_smile2
Czasami zdarza mi się posłuchać listy od początku do końca, ale...
tadzio3 napisał(a):Jak układacie swoją listę? Czy robicie to po prostu, że w danej chwili ustawiacie w kolejności bez namysłu, bądź po krótkim przemyśleniu, czy macie jakiś system wyłaniania zwycięzców i kolejności?
...przeważnie bywa tak, że w ciągu tygodnia naprawdę wiele razy słucham danego utworu i wiem na co stać go w sobotę. Czasem odsłuchy piątkowe są decydujące, wtedy mogą zdarzyć się prawdziwe "cuda". Choć zdarza się, że lista jest układana pod wpływem chwili Icon_wink
23.12.2012 09:52 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
RE: Programy do tworzenia/obsługi listy przebojów
A tak to wygląda:

[Obrazek: gggg.jpg]

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
23.12.2012 09:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 063
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
RE: Programy do tworzenia/obsługi listy przebojów
Ja tworzę listę w Excelu od 1999 roku. Wcześniej wszystko pisałem do zeszytów. Bez kompa już nie wyobrażam sobie układania listy. Podsumowania i bazę listy tworzę w Accesise.

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
23.12.2012 09:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 457
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #24
RE: Programy do tworzenia/obsługi listy przebojów
W latach 90, tak jak chyba u wszystkich zeszyty. Po reaktywacji w 2005 roku wszystkie notowania póki co jedynie w wersji elektronicznej - na ciągłość w zeszytach nie mam póki co czasu (podobnie w drugą stronę, czyli opracowanie starych notowań przed 1998 w wersji elektronicznej).
Od 2005 roku forma powstawania listy parokrotnie się zmieniała, aż pod koniec 2011 osiągnęła stan obecny. Do tworzenia listy używam OpenOffice Writera (na pakiet MS Office mam póki co alergię - za bardzo napikowany bajerami, które mnie kompletnie nie interesują) oraz XChange Viewera (czytnik plików PDF - moim zdaniem lepszy niż ten od Adobe, który na dodatek długo się ładuje). Powstały w OOW plik konwertuję do formatu PDF, po czym w programie XChange Viewer dokonuję ostatecznej konwersji do pliku graficznego JPEG (w Adobe nie jest to możliwe). Tak opracowaną listę wrzucam najpierw na Wordpressa, a stamtąd wklejam linki w odpowiednich tematach na mycharts.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
24.12.2012 02:14 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #25
RE: Programy do tworzenia/obsługi listy przebojów
michal91d napisał(a):po przedmiotach na studiach typu programowanie i bazy danych miałem wielką ochotę pobawić się nimi właśnie pod kątem listy. Część zabaw się udała, nad częścią muszę popracować
ooo, jak wyjdzie Ci coś fajnego, to mam nadzieję, że podzielisz się efektami Icon_biggrin

tadzio3 napisał(a):A jeszcze jedno. Po ułożeniu listy - w zasadzie od zawsze, od kiedy mam wszystkie piosenki na komputerze słucham top 30 w kolejności od 30 do 1. To taki rytuał, bez którego nie może obyć się żadne notowanie Icon_smile2
ja zazwyczaj też staram się słuchać top 40 + nowości po ułożeniu, ale nie zawsze mam czas, bo to jednak kolejnych kilka godzin Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.12.2012 03:03 AM przez AKT!.)
24.12.2012 03:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
RE: Programy do tworzenia/obsługi listy przebojów
aaktt napisał(a):ja zazwyczaj też staram się słuchać top 40 + nowości po ułożeniu, ale nie zawsze mam czas, bo to jednak kolejnych kilka godzin
Oczywiście nie zawsze jest tak, że siedzę i słucham, ale często coś robię, albo czytam.
A jeżeli kompletnie nie miałem czasu na słuchanie to robię to z przenośnego odtwarzacza w czasie jazdy do pracy. Oczywiście w kolejności od 30 do 1.
Nie pamiętam tygodnia w ostatnich latach bym nie posłuchał w taki sposób swojej listy.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
24.12.2012 04:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
RE: Programy do tworzenia/obsługi listy przebojów
Ja mam listę w Wordzie (bieżące notowania) - a potem wpisuję dane do Excela, żeby mieć podsumowania każdego roku.
Tak to wygląda:

[Obrazek: lista.jpg]
25.12.2012 02:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
RE: Programy do tworzenia/obsługi listy przebojów
Ciekawie to wygląda.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
25.12.2012 09:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #29
RE: Programy do tworzenia/obsługi listy przebojów
moje excelowe podsumowania lat 2000-2006 wyglądają podobnie Icon_smile
przez etap Worda przechodziłem (2004-2006) i to była straszna udręka, zwłaszcza, że nie zapisywałem wyników w excelu (zresztą przy top 100 byłoby to uciążliwe), a każde notowanie miałem w nowym pliku - wyszukanie czegokolwiek zajmowało wieki

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.12.2012 10:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości