Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stereophonics - Graffiti on the Train
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 638
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #21
RE: Stereophonics - Graffiti on the Train
bugman napisał(a):z tego co wiem, w UK 2 single szaleją i to dość mocno.
jakoś nie uważam by 43 miejsce "Indian Summer" na liście singli to było jakieś szaleństwo zwłaszcza, że stacje radiowe na Wyspach ostro zarzynają to na granie bo jest to aktualny No7 na liście UK Airplay Top 200, jednak nie ma to jakiegoś większego przebicia na sprzedaż singla.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
28.02.2013 01:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
RE: Stereophonics - Graffiti on the Train
Ale skoro trzymają się z 3-4 tyg. na tym 40-którymś, to znaczy, że singla schodzi z 6000 tys. tygodniowo. Jakby to tak zsumować....jakby. Dla mnie to niespodzianka, bo prędzej liczyłem na debiut np. na 20, a potem spadek na 70 i out. Widać jednak granie pomaga.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.02.2013 01:16 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 638
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #23
RE: Stereophonics - Graffiti on the Train
saferłel napisał(a):Ale skoro trzymają się z 3-4 tyg. na tym 40-którymś, to znaczy, że singla schodzi z 6000 tys. tygodniowo.
w sumie w zeszłym tygodniu w całej Europie sprzedało się 6530 kopii.

saferłel napisał(a):Widać jednak granie pomaga.
ale nie tak bardzo jak Bastille, które walczy z Justinem w tym tygodniu o No1.Icon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
28.02.2013 01:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
RE: Stereophonics - Graffiti on the Train
Heh, czyli coś w tym jest, że ja odrzuciłem Bastille, a oni topują na listach. Mam nosa Icon_lol

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.02.2013 01:29 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 638
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #25
RE: Stereophonics - Graffiti on the Train
saferłel napisał(a):Heh, czyli coś w tym jest, że ja odrzuciłem Bastille, a oni topują na listach. Mam nosa Icon_lol
trochę dziwne podejście zwłaszcza, że spora liczba wykonawców, którymi się wielu z Was podnieca obecnie w czasach swojej świetności zaliczyło UK Top10. Trochę hipokryzją to wali.Icon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
28.02.2013 01:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
RE: Stereophonics - Graffiti on the Train
Szymek79 napisał(a):trochę dziwne podejście zwłaszcza, że spora liczba wykonawców, którymi się wielu z Was podnieca obecnie w czasach swojej świetności zaliczyło UK Top10. Trochę hipokryzją to wali.Icon_wink
To zupełnie inne czasy. Niestety teraz top 10 takich list jak UK jest dla mnie wyznacznikiem poziomu kiepskości. Taka smutna prawda. Z mojej perspektywy świat stanął na głowie. Hitów szukam od miejsca 40-50 w dół. Moja wypowiedź nie jest więc w żaden sposób fałszywa czy trąci hipokryzją. Stare notowania przeglądam z przyjemnością Icon_smile Lubię grzebać w archiwach, ale im bliżej dnia dzisiejszego, tym mnie chętnie to robię. Po rewolucji digitali to już w ogóle tragedia.

Szymek79 napisał(a):którymi się wielu z Was podnieca obecnie w czasach swojej świetności zaliczyło UK Top10.
A teraz nasi ulubieńcy dostosowują się do tych nowych reguł i znów przeżywają czasy świetności Icon_biggrin Czyż to nie piękne Icon_wink?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.02.2013 01:42 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 638
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #27
RE: Stereophonics - Graffiti on the Train
saferłel napisał(a):To zupełnie inne czasy. Niestety teraz top 10 takich list jak UK jest dla mnie wyznacznikiem poziomu kiepskości.
pewnie w latach 90-tych to samo mówili ci, którzy pamiętali lata 70 czy 80 itd. Myślę, że ocenią to inni za 15 czy 20 lat i może też z rozrzewnieniem będą spoglądać na obecne Top10 brytyjskiej listy.Icon_wink

saferłel napisał(a):A teraz nasi ulubieńcy dostosowują się do tych nowych reguł i znów przeżywają czasy świetności Icon_biggrin Czyż to nie piękne Icon_wink?
nie mogę się z tym do końca zgodzić bo to jednak te No1's z UK i US zapiszą się tam w historii czy tego chcemy czy nie. A czy dla Stereophonics miejsce w piątej dziesiątce brytyjskiej listy z jest powrotem do świetności jakoś mi się też nie wydaje. Za to na pewno jest lepiej niż przy poprzedniej płycie teraz tylko album musi zadebiutować w Top10.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
28.02.2013 02:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #28
RE: Stereophonics - Graffiti on the Train
Jakby nie patrząc 43 miejsce "Indian Summer" na liście singli jest sukcesem. Spójrzcie ile gitarowych zespołów jest wyżej...

A albumu już można posłuchać! Na stronie telegraph.co.uk jest ekskluzywny stream:
http://www.telegraph.co.uk/culture/music...tream.html

Doczekałem sięIcon_smile
28.02.2013 12:53 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 638
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #29
RE: Stereophonics - Graffiti on the Train
michal91d napisał(a):Jakby nie patrząc 43 miejsce "Indian Summer" na liście singli jest sukcesem. Spójrzcie ile gitarowych zespołów jest wyżej...
ale czyja to wina? wygląda na to, że to fani indie, brit popu itp więcej piracą niż kupują.Icon_lolIcon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
28.02.2013 12:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
RE: Stereophonics - Graffiti on the Train
Miłośnicy mielizn z pierwszych miejsc ssą nielegalnie równie intensywnie i namiętnie co fani brit popu oraz britpopu pisanego razem Icon_razz2

Zresztą, tu chodzi o kulturę słuchania muzyki, o jej aspekt ilościowy, o proporcje, o przodujący model muzyki w stacjach radiowych itd...Mam po raz kolejny rozpisywać się na ten sam temat? Wiadomo, że Stereophonics i wiele innych podobnych im zespołów nigdy nie będą już w stanie walczyć o top 10 czy top 20, bo fizycznie nie jest to możliwe. Koniec, kropka.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.02.2013 01:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 638
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #31
RE: Stereophonics - Graffiti on the Train
saferłel napisał(a):Zresztą, tu chodzi o kulturę słuchania muzyki, o jej aspekt ilościowy, o proporcje, o przodujący model muzyki w stacjach radiowych itd...
jak patrzę na airplay chart z UK i oficjalną listę brytyjską sprzedaży to te dwie listy nie pokrywają się w jakimś dużym stopniu nie tylko jeśli chodzi o pozycje utworów ale i skład personalny więc to chyba nie jest winna stacji radiowych na Wyspach w Polsce może tak.Icon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
28.02.2013 01:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #32
RE: Stereophonics - Graffiti on the Train
Porozmawiajmy o StereophonicsIcon_wink
28.02.2013 01:27 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
RE: Stereophonics - Graffiti on the Train
Na airplayu ten sam kit - tylko w innej kolejności Icon_wink Mówimy przecież o konkretnych artystach teraz, nie o Rihannie i Timberlake'u. Zresztą fakt, że ktoś będzie grał nagle "Indian Summer" i kawałek osiągnie 17 miejscu na airplayu, to nie znaczy, że trafia tym w gusta osób. No i trzeba pamiętać, że każde radio ma swoich słuchaczy oraz własny zasięg.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.02.2013 01:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
RE: Stereophonics - Graffiti on the Train
michal91d napisał(a):Porozmawiajmy o StereophonicsIcon_wink
Chcesz poczytać jak oceniam (krytykuję) album, czy jak ;P?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.02.2013 01:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #35
RE: Stereophonics - Graffiti on the Train
Od kiedy internet jest dobrem powszechnie dostępnym wszystko się zmienia, lepiej sobie radzą typowo komercyjne produkcje niż te z niszy, które kiedyś z łatwością zdobywałyby top10. Przykład OneDirection - wiadomo jaki mają target, ich odbiorcy głównie mają mniej niż 18lat i kierują się tym co jest na topie. Teraz to oni rozdają karty, ale za rok będą kolejni i tak w kółko. Młodsi słuchacze nie szukają muzyki tak namiętnie jak my tutaj i kierują się tym co leci w radiu i telewizji, a tam leci wszystko na czym łatwo zbić kasę - czyli proste piosenki, które niekoniecznie mają coś wspólnego z jakością. Może i nie mam 100% racji, ale teraz na dzieciakach buduje się te toplisty, bo mają łatwiejszy dostęp do iTunes i innych sklepów, niż "my" "kiedyś". Z innej beczki - mam siostrzenicę, która co jakiś czas chce, żebym zgrał jej muzykę (ma 11lat). Robię taki prosty eksperyment, zgrywam jej topowe piosenki oraz to co słucham ja. Ostatnio obok Tylor Swift, Imagine Dragons czy Calvina Harrisa, nagrałem jej Little Boots, Foals, HAIM, The Courteeners i kilka lżejszych piosenek, ażeby jej nie obciążać czymś mocnym. Po dwóch tygodniach, znów wyszła z propozycją nagrania czegoś na odtwarzacz. Spytałem ją więc czy coś jej się spodobało. W odpowiedzi usłyszałem, że większość, ale te moje "eksperymenty" są dziwne, i puściła mi każdy po kolei. Wymieniła co jest nie tak i ostatecznie powiedziała, że są ok. Potem sprawdziłem licznik odtworzeń i wyszło na to, że słuchała ich rzadziej, ale jednak słuchała. Morał z tego taki, że jak się tym młodym nie zaszczepi słuchania innej muzyki niż ta co jest w radio, to sami po nią nie sięgną, jedynie pod wpływem otoczenia, a to obecnie jest takie jak UKtop40 czyli kiepskie w moim mniemaniu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.02.2013 01:42 PM przez Remo.)
28.02.2013 01:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 638
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #36
RE: Stereophonics - Graffiti on the Train
saferłel napisał(a):Zresztą fakt, że ktoś będzie grał nagle "Indian Summer" i kawałek osiągnie 17 miejscu na airplayu, to nie znaczy, że trafia tym w gusta osób.
nie do końca się z tym z tobą zgodzę bo w USA airplay i lista sprzedaży w dużo większym stopniu się ze sobą pokrywają. A z naszego podwórka sukces niejakiej Imany to tylko i wyłącznie zasługa stacji radiowych, które mocno promowały jej singla "You Will Never Know" i jej płyta stała się 15 najlepiej sprzedającym się albumem w Polsce w 2012 roku.

Ale widzę, że Ty i tak masz swój pogląd więc w sumie szkoda dyskutować.Icon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
28.02.2013 01:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #37
RE: Stereophonics - Graffiti on the Train
Akurat u nas granie = sprzedaż z tym nie ma się co kłócić.

Ewentualnie uznane już wcześniej marki mają z górki na Olisie Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.02.2013 01:49 PM przez Remo.)
28.02.2013 01:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 638
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #38
RE: Stereophonics - Graffiti on the Train
Remo napisał(a):Akurat u nas granie = sprzedaż z tym nie ma się co kłócić.
no właśnie i można by było to wykorzystać np Trójka do promocji nowych wykonawców a oni promują starych pierników, którzy i tak mają stałych fanów i tak kupią ich płytę.

Remo napisał(a):UKtop40 czyli kiepskie w moim mniemaniu.
no to zaglądnij na listę airplay chart, którą wkleiłem myślę, że będzie Ci się bardziej podobać.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
28.02.2013 01:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #39
RE: Stereophonics - Graffiti on the Train
Aż dziwne, że po wprowadzeniu zmian w ustawie się to nie zmieniło, oni nawet Melę Koteluk, grają tak jakby od niechcenia. Ale za to nowe single dinozaurów w ekspresowym tempie zdobywają szczyt.
Szymek79 napisał(a):no to zaglądnij na listę airplay chart, którą wkleiłem myślę, że będzie Ci się bardziej podobać.
Tylko że za 10lat to oficjalny top będzie świadczył o tym czego "my" słuchaliśmy.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.02.2013 01:56 PM przez Remo.)
28.02.2013 01:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
RE: Stereophonics - Graffiti on the Train
Szymek79 napisał(a):nie do końca się z tym z tobą zgodzę bo w USA airplay i lista sprzedaży w dużo większym stopniu się ze sobą pokrywają.
Kręcimy się w kółko. Raz piszesz o UK, raz o Polsce i USA. Co z tego wynika? Mówimy tu o muzyce rockowej i jej, jak zrozumiałem, "niedowartościowaniu" nie tyle w wielkościach absolutnych, co na listach przebojów. Czynnik radiowy to jedynie część składowa większej całości. Już pisałem, że ilość odtworzeń w radio nie musi wpływać na sukces kawałka w przypadku UK i podałem możliwe przyczyny. W USA czy u nas jest inaczej - ok, może model jest inny, ale to nie zmienia faktu, że rocka też tam nie uświadczysz, a największej i najbardziej wpływowe radiostacje mają dla brzmień pokroju Stereophonics jakieś 10% miejsca (jak tak sobie spojrzę na to, co dzisiaj w BBC 1 można znaleźć na playliście A czy B). Jakieś zalążki pluralizmu tu widać, ale obecność np. Alt-J jest raczej spowodowana ich popularnością wśród dużych marek pokroju NME, ich atrakcyjnością dla krytyki i konkretnych słuchaczy (w końcu przemysł muzyczny w UK ma swoje tradycje i nigdy nie zmarginalizuje pewnych środowisk). Na masowego odbiorcę to jednak nie działa moim zdaniem. Zresztą o wiele istotniejsze są dla całej sprawy czynniki wymienione pośrednio przez Remo. Na listę singli nie ma mocnych. Inaczej jest z płytami, bo tutaj artyści, którzy nic nie zdziałają w singlach mogą bardzo ładnie zaprezentować się w uk album chart. Progi nie są tak wygórowane, bo też "masowy odbiorca" nie jest odbiorcą świadomym, kimś o "regularnym guście", o sprecyzowanych preferencjach i wspominanej już wyżej konkretnej "kulturze muzycznej". Oczywiście cały czas topujący na listach singli są zdolni do topowania na listach płyt - to również wynika z proporcji, lecz wartości w sprzedaży są mniej imponujące, pomijając fenomeny pokroju Sande, Adele itd...

Szymek79 napisał(a):Ale widzę, że Ty i tak masz swój pogląd więc w sumie szkoda dyskutować.Icon_wink
I właśnie dlatego dyskutujemy. Bo dyskusja nie ma koniecznie na celu przekonać kogoś do swoich "racji" czy też "prawd". To wymiana opinii, może też próba znalezienia prawidłowości po jednej i drugiej stronie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.02.2013 02:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Stereophonics - Oochya! Szymek79 4 278 01.03.2022 11:45 AM
Ostatni post: Szymek79
  Stereophonics - Scream Above The Sounds Szymek79 12 2 171 30.10.2017 06:19 PM
Ostatni post: kajman
  Stereophonics - Keep the Village Alive michal91d 5 1 521 09.09.2015 11:55 PM
Ostatni post: bugman
  The Vaccines - English Graffiti Szymek79 3 1 059 28.04.2015 03:31 PM
Ostatni post: AKT!
  Train - Bulletproof Picasso Szymek79 4 1 148 02.09.2014 09:32 AM
Ostatni post: Szymek79
  Ariel Pink's Haunted Graffiti - Mature Themes saferłel 2 1 168 14.10.2012 10:50 AM
Ostatni post: thestranglers
  Stereophonics - Keep Calm and Carry On mr.vingoe 15 3 739 09.12.2009 04:48 PM
Ostatni post: saferłel
  Stereophonics "Pull The Pin" mr.vingoe 7 3 269 20.08.2007 09:45 PM
Ostatni post: saferłel

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości