Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Suede - Bloodsports
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Suede - Bloodsports
[Obrazek: Suede.jpg?1354531448]

O tak! Kolejny wielki powrót studyjny staje się faktem. Zespół Suede, który ostatnie miesiące spędził na mniej lub bardziej intensywnym koncertowaniu domyka właśnie szczegóły związane z produkcją swojej nowej, pierwszej od ponad dziesięciu lat płyty. W specjalnym oświadczeniu dla wspólnoty forum mycharts wokalista grupy, Brett Anderson, powiedział, że "album jest w pytę i macie go posłuchać" oraz "sex, drugs and britpop, yeah!". Więcej szczegółów ujawnił w rozmowie z magazynem New Musical Express oraz portalem The Quietus:

Cytat:Frontman Brett Anderson has said that the album he and the band are currently recording sounds like "a cross between bits of 'Dog Man Star' and bits of 'Coming Up'".

Speaking to The Quietus, Anderson explained that their sixth album "doesn't sound anything like" their last LP, 2002's 'A New Morning', but has more in common with their second album, released in 1994, and their third, which came out in 1996.

Of the record, he added: "Without wishing to be facetious, it sounds like Suede. We're not trying to reinvent the sound of the band, that'd be a disastrous thing to do. I think that's possibly where we went wrong on the last two albums."

Anderson said that the band have been writing for the past year and recording "on and off", with one session in May, and another set for this month at Sarm Studios in west London. He explained that though he's 'loving' the recording process, it has been hard work. "Any album is brutally hard, and this one has been pretty hard,” he said.

He continued: "A lot of the writing process for me is throwing stuff away, because you're finding out what you want to do. There was a lot of that, and we discarded quite a few songs. Early this year we started hitting on the sort of songs that we were aiming to write, and it's sounding really good now."

The band are working with producer Ed Buller, who worked on their first three LPs.

Współwynalazcy britpopu pozwolili również odwiedzić się ekipie pisma Q (bardzo podoba im się to, co usłyszeli nieoficjalnie) w Sarm Studios, dzięki czemu w jednym z ostatnich numerów znaleźć można ciekawy artykuł na temat powstawania jeszcze niezatytułowanej, PLANOWANEJ NA MARZEC 2013 szóstej studyjnej pozycji w dyskografii Brytyjczyków. Jak twierdzi zespół, będzie to ich trzeci debiutancki LP - po rzeczywistym debiucie na "Suede" oraz przełomowym "Coming Up".

Możliwe piosenki na trackliście:
- Barriers (członkowie mówią, że brzmi trochę jak Blondie Icon_razz2)
- Faultlines (najbardziej zakręcona i monumentalna rzecz od czasów "Asphalt World''!)
- Starts and Ends With You (hicior do nucenia nr 1 - jak mówi Mat Osman: "to piosenka złożona z wielu refrenów złączonych ze sobą")
- Hit me (hicior do nucenia nr 2)
- Snowblind (mroczne i melancholijne - pozdrowienia dla beara)

Tak więc (oby) w marcu wraca mój ulubiony britpopowy zespół, który nie jest ani najlepszym wspomnieniem The Beatles (Oasis), ani najlepszym synth-britpopowym zespołem w historii (Pulp), ani też najbardziej eklektyczną kapelą z tejże paczki (Blur) - jest po prostu najbardziej podręcznikowy z nich wszystkich. I ten głos Bretta.... :heartbeat:

Czuję, że forumowa "młoda krew" może nie do końca kojarzyć tegp jakże prześwietnego zespołu, więc dla przypomnienia kilka kawałków:


Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.12.2012 11:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #2
RE: Suede - nowa płyta
znam lubie, czekam na plyte. ale w marcu zatrzesienie zajebistych plyt wychodzi (depeche mode, suede, ray wilson,black rebel motorcycle club i wiele innych)

jeeeeeezu Icon_biggrin
18.12.2012 01:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #3
RE: Suede - nowa płyta
Bardzo lubię pierwsze trzy płyty (pozostałych nie słuchałem) więc mnie to cieszy. Icon_smile

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
19.12.2012 12:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
suedehead Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 71
Dołączył: Dec 2012
Post: #4
RE: Suede - nowa płyta
Ja bardzo czekamIcon_razz Słyszeliście może graną na koncertach nową piosenkę Suede SabotageIcon_question

moja strona o Suede
20.12.2012 05:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: Suede - nowa płyta
Ja słyszałem "For the Strangers'' - bardzo dobre Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.12.2012 05:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
suedehead Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 71
Dołączył: Dec 2012
Post: #6
RE: Suede - nowa płyta
Sabotage:




moja strona o Suede
20.12.2012 06:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 098
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #7
RE: Suede - nowa płyta
suedehead napisał(a):Sabotage:
witamy człowieka nowego o bardzo wymownej ksywce Icon_smile Ja myślę, że sam też jestem trochę suedehead Icon_smile Czekam i jaram się, nie wierzę w powtórkę nowego Dog man star, ale na porządną płytę i koncert w Polsce! Icon_smile

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
20.12.2012 06:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
suedehead Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 71
Dołączył: Dec 2012
Post: #8
RE: Suede - nowa płyta
Witam, witam, ja też w powtórkę z Dog Man Star nie wierzę, ale te dwie piosenki obiecujące. Niedługo (ponoć w lutym) nowy singiel po tytułem Its starts and ends with you (czy jakoś takIcon_lol)

moja strona o Suede
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.12.2012 06:25 PM przez suedehead.)
20.12.2012 06:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 098
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #9
RE: Suede - nowa płyta
suedehead napisał(a):Witam, witam, ja też w powtórkę z Dog Man Star nie wierzę
nie mamy wiary, ale pomyśl sobie jaki smak będzie miała niespodzianka - usłyszeć kolejny wielki przebój. Witaj w klubie miłośników, a właściwie kochanków zamszowego grania. I wiem, że Suede będą na Off festiwalu. Jak Rojas ich ściągnie to złożę wniosek o wniesienie go na ołtarze Icon_smile Żywię nadzieję, że będziesz postował jakąś listę, choćby taką tyci tyci Icon_smile

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.12.2012 06:50 PM przez dziobaseczek.)
20.12.2012 06:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
suedehead Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 71
Dołączył: Dec 2012
Post: #10
RE: Suede - nowa płyta
(20.12.2012 06:49 PM)dziobaseczek napisał(a):  
suedehead napisał(a):Witam, witam, ja też w powtórkę z Dog Man Star nie wierzę
nie mamy wiary, ale pomyśl sobie jaki smak będzie miała niespodzianka - usłyszeć kolejny wielki przebój. Witaj w klubie miłośników, a właściwie kochanków zamszowego grania.
Ja jak już to mogę być kochankąIcon_lol Jak już jesteśmy przy temacie ich przebojów... to może z okazji zbliżającej się premiery wybierzemy ulubiony forumowy przebój Zamszu?

moja strona o Suede
20.12.2012 07:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 098
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #11
RE: Suede - nowa płyta
Jestem za! Ale wiesz, że każdy wybierze Europe is our Playground Icon_smile

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
20.12.2012 07:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: Suede - nowa płyta
dziobaseczek napisał(a):Europe is our Playground
No way Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.12.2012 07:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
suedehead Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 71
Dołączył: Dec 2012
Post: #13
RE: Suede - nowa płyta
Mało oryginalny wątek, ale pobawić się możnaIcon_biggrin Mi byłoby w sumie ciężko wybrać ulubioną piosenkę. Ale album wiadomo Dog Man Star.

Ewentualnie zrobimy głosowanie na najlepszą fotę Bretta... żartujeIcon_lol (niczego sobie facet z niegoIcon_razz)

moja strona o Suede
20.12.2012 07:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
suedehead Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 71
Dołączył: Dec 2012
Post: #14
RE: Suede - nowa płyta
For The Strangers, jakby jeszcze ktoś nie słyszał




moja strona o Suede
20.12.2012 07:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
RE: Suede - nowa płyta
Brett Anderson has hinted there'll be a new Suede song unveiled next week.

Writing on the band's official forum, Anderson posted lyrics under the title "EARLY NEXT WEEK." The lyrics are:

"Aniseed kisses and lipstick traces,
lemonade sipped in Belgian rooms couldn't replace
the graceful notions that clung to me when i clung to you,
And they touch you like no one touched you,
and when you broke they were there with glue,
and their kindness was not a weakness
and when they were there they were there for you,
But will they love you, the way, the way i loved you?
we jumped over the barriers."


Czyli nowa piosenka na początku przyszłego tygodnia....a że nius z wtorku 1 stycznia, no to pewnie jeszcze trzy dni poczekamy na piosenkę - jak podpowiada mi tekst - zatytułowaną "Barriers". Czyżby mała promóweczka jeszcze przed pierwszym singlem?

PS -

and when they were there they were there for you,
But will they love you, the way, the way i loved you?


Ten fragment to na pewno kulminacja refrenu Icon_lol

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
04.01.2013 08:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
suedehead Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 71
Dołączył: Dec 2012
Post: #16
RE: Suede - nowa płyta
A to z ich oficjalnego Facebooka: Things are getting very, very real. They're vivid!

[Obrazek: 317918_499874106723707_930661237_n.png]

Może to okładka?

PS. Nie wiem sumie co ma przedstawiać ta grafika, ale jak pokazałam ją osobie neutralnej do Suede to usłyszałam USG płodu? Może i coś jest na rzeczy bo Brett ponoć nie tak dawno został tatąIcon_wink

moja strona o Suede
04.01.2013 11:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #17
RE: Suede - nowa płyta
suedehead napisał(a):Może to okładka?
mi się wydaje, że to jakiś mały wycinek tylko solidnie przybliżony. Powiedziałbym, że to jakaś chmura lub mgła
04.01.2013 11:51 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
suedehead Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 71
Dołączył: Dec 2012
Post: #18
RE: Suede - nowa płyta
(04.01.2013 11:51 PM)michal91d napisał(a):  
suedehead napisał(a):Może to okładka?
mi się wydaje, że to jakiś mały wycinek tylko solidnie przybliżony. Powiedziałbym, że to jakaś chmura lub mgła

No np wycinek okładkiIcon_lol

moja strona o Suede
04.01.2013 11:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #19
RE: Suede - nowa płyta
suedehead napisał(a):No np wycinek okładkiIcon_lol
noo na przykładIcon_coolIcon_lol
05.01.2013 12:14 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
suedehead Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 71
Dołączył: Dec 2012
Post: #20
RE: Suede - nowa płyta
A wczoraj dali coś takiego:

[Obrazek: 393016_499350810109370_1635436899_n.png]

Myślę że w poniedziałek się wyjaśni o co im chodzi.

moja strona o Suede
05.01.2013 12:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Suede - Night Thoughts Szymek79 5 1 398 18.01.2016 10:23 AM
Ostatni post: kleschko
  Suede - The Best of Suede saferłel 7 1 302 26.09.2010 11:24 PM
Ostatni post: bugman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości