Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #1
Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Nowy rok, pora na nowe pomysły. Dla Was będzie to kolejne podsumowanie wszech czasów a dla mnie będzie to pierwszy

Subiektywny
Wybór
Albumów
Thestranglers'a.

Nie będę Wam proponował kradzieży koni choć mógłbym Icon_wink Większą przyjemność da nam jednak tropienie i upolowanie płyt. Mam nadzieję że do każdej cotygodniowej akcji zgłosi się co najmniej jeden ochotnik. Wiadoma sprawa że aby łowy się udały potrzebna jest bystrość umysłu, refleks i zdecydowanie. Potrzebny jest także odpoczynek i to właśnie Wy będziecie decydować kiedy bierzecie urlop i na jak długo. W końcu zadanie które przed nami ma dać maximum przyjemności.
Teraz wytyczne: przez 100 tygodni poszukujemy setki płyt, bardziej lub mniej zapomnianych. Do każdego zadania otrzymujecie ode mnie w pakiecie list gończy, rysopis i trzy naboje na strzały ostrzegawcze (w końcu nasze łowy są bezkrwawe). SWAT czeka na chętnych od niedzieli najbliższych Trzech Króli do Andrzejek roku 2014!
16.12.2012 12:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #2
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Nie do końca rozumiem... będziemy zgadywać płyty, które masz na myśli po jakichś poszlakach? Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.12.2012 02:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Przedziwna akcja, też nie do końca rozumiem jej założeń jeszcze, ale brzmi wystarczająco intrygujące, żeby się zapisać na polowanie Icon_smile

PS - swoją drogą ciekawie ułożył Ci się skrót, bo pasuje on do ''special weapons and tactics", czyli rzeczy pokrewnej naszemu zadaniu Icon_lol

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.12.2012 02:29 PM przez saferłel.)
16.12.2012 02:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #4
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
chyba o to chodziło z tym skrótem Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.12.2012 03:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #5
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
aaktt napisał(a):Nie do końca rozumiem... będziemy zgadywać płyty, które masz na myśli po jakichś poszlakach?
Jak się okazuje sam się zakręciłem w swojej przenośni ale to bardzo dobrze - ważne żeby do muzyki podchodzić niekonwencjonalnie Icon_wink No i teraz narodził się dzięki Wam kolejny pomysł. A czy takie zgadywanie miałoby sens i dawałoby radochę? Obmyślę sprawę.
saferłel napisał(a):Przedziwna akcja, też nie do końca rozumiem jej założeń jeszcze, ale brzmi wystarczająco intrygująco, żeby się zapisać na polowanie
I to mi się podoba. Bo do odważnych świat należy!
saferłel napisał(a):PS - swoją drogą ciekawie ułożył Ci się skrót, bo pasuje on do ''special weapons and tactics", czyli rzeczy pokrewnej naszemu zadaniu
aaktt napisał(a):chyba o to chodziło z tym skrótem
Konrad ma rację - wszelkie podobieństwo z góry przewidziane.

Ps. Będzie jednak hierarchizacja, mam nadzieję że nie zabije to emocji Icon_wink
16.12.2012 03:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
albarn92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 458
Dołączył: Jun 2012
Post: #6
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Też nie do końca łapię, ale brzmi bardzo intrygująco
thestranglers napisał(a):Do każdego zadania otrzymujecie ode mnie w pakiecie list gończy, rysopis i trzy naboje na strzały ostrzegawcze
Zwłaszcza ten fragment Icon_smile
16.12.2012 04:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #7
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Coś też nie ogarniam, ale się zapisuję. Icon_smile

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
16.12.2012 06:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #8
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Dwa tygodnie do pierwszego zadania. Postaram się każdą płytę przedstawić w formie enigmatycznej aczkolwiek coś mówiącej zagadki. Jeśli będziecie chcieli bawić się w detektywów to można przeprowadzić dwuroczny konkurs(!).
Za każdą odgadniętą płytę przyznaję punkt. Dodatkową 1/4 całej puli można dostać za prawidłowe odpowiedzi (przynajmniej najbliższe prawdzie) na pięć pytań dotyczących Top 100:

1. Ile w zestawie jest płyt wydanych przed 1990 rokiem? (5 pkt)
2. Ile w zestawie jest polskich płyt? (5 pkt)
3. Ile w zestawie jest płyt The Stranglers? (5 pkt)
4. Jaka jest najstarsza płyta w zestawie? (5 pkt)
5. Jaka płyta zwyciężyła? (5 pkt)

Proszę o ewentualne typy do 6 stycznia.
24.12.2012 09:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
1. 33
2. 23
3. 6
4. "Abbey Road
5. "Feline" Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.12.2012 11:18 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #10
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
1. 40
2. 20
3. 5
4. The Beatles - Abbey Road
5. The Stranglers - Feline

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
24.12.2012 12:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #11
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Pierwszy trop

Na miejscu 100. umieściłem moje odkrycie sprzed siedmiu lat. Każda szanująca się niemiecka grupa grająca rock (a tu mamy mieszaninę indie i postpunka) powinna mieć w swojej nazwie literkę "r", daleko nie szukając: Rammstein, Scorpions... Tu mamy w dodatku dwie literki "r" a jedną nawet na początku pierwszego członu nazwy. W dodatku grupa pochodzi z Norymbergi, powiecie więc "czysta kwintesencja niemczyzny". Nic bardziej mylnego - panowie śpiewają po angielsku a przebojowością tego albumu mogliby obdzielić niejedną zagłaskaną anglosaską indie-grupę.
Okładka poszukiwanej płyty może kojarzyć się z tą z debiutu Ultravox.

[Obrazek: 220px-Ultravox_ultravox.jpg]

Tym dziwactwem zaraził mnie Paweł Kostrzewa w swoim nieodżałowanym "Trójkowym Ekspresie" i odpowiedzi powinniście szukać w tamtych latach, bo mimo że panowie nie zawiesili działalności to już nigdy nie wrócili do łask polskich niezależnych stacji radiowych.
31.12.2012 03:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #12
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Na rozwiązanie zagadki daję Wam czas do soboty 5 stycznia. Liczy się oczywiście pierwszy poprawny post. W każdą niedzielę postaram się prezentować odpowiedź Icon_wink
31.12.2012 03:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Jedyne co przychodzi mi na myśl, to grupa The Robocop Kraus. Nie wiem skąd są, teoretycznie 'r' jest w pierwszym członie (chociaż nie wiem co z "the" ;P i jak to traktujesz) i na pewno grają coś w stylu opisywanych wyżej gatunków. Mieli kiedyś dobrego singla "Fake Boys", ale nie znam żadnej płyty od nich.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
31.12.2012 04:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #14
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
I Safer ma 1 punkt na koncie a jaka to płytka to koło weekendu rozwinę temat, wtedy też pojawi się kolejna zagadka, tylko muszę wybrać płytę na miejscu 99. Icon_rolleyes
31.12.2012 04:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #15
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
1. Ile w zestawie jest płyt wydanych przed 1990 rokiem? 28
2. Ile w zestawie jest polskich płyt? 15
3. Ile w zestawie jest płyt The Stranglers? 2
4. Jaka jest najstarsza płyta w zestawie? Czort wie, może debiut King Crimson
5. Jaka płyta zwyciężyła? The Stranglers - Feline Icon_smile Nie może być inaczej

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
31.12.2012 04:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #16
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Cieszę się że SWAT spotkał się z Waszą życzliwością. Tak teraz sobie myślę, czy nie lepiej gdybyście w przyszłości odpowiedzi na zagadki przysyłali na priva? Byłoby bardziej fair. Oczywiście Safer ma punkt ale jesteśmy na wstępie zabawy...
31.12.2012 04:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Jasne. Dla mnie nie ma problemu.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
31.12.2012 04:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #18
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Więc od przyszłej niedzieli spróbujemy tak.

Sorka za zamieszanie i szykuję już list gończy, rysopis i naboje żebyście upolowali Robocopa Icon_razz2
31.12.2012 04:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #19
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Zgodnie z obietnicą w świątecznej atmosferze startuję ze SWAT-em.

100

List gończy:

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRJ2wF0H6uS1KDRBMRGLdU...W1KXcUQI4v]

The Robocop Kraus - They Think They Are The Robocop Kraus (2005)

Rysopis: jest zabawowo, porywająco, pozostaje niedosyt.

Trzy naboje:









http://mp3combo.truelife.com/player/song...420273033/

Zapraszam na łowy!
06.01.2013 12:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #20
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
trop

Na miejscu 99. także całkiem świeża propozycja. Najnowsze ich propozycje budzą coraz większe moje ambiwalentne odczucia (mówię tu o muzyce żeby nie było że najważniejszy jest dla mnie wygląd). A płyta co by nie mówić bardzo spójna i z pewnością najbardziej przebojowa w ich dorobku. Chyba najbardziej pasuje tu określenie dance-punk. To po prostu "męska muzyka". Bez ewidentnych hitów ale z wieloma mocnymi punktami. Jako podpowiedź - nie podpowiedź zapodam to nagranie:





Chyba w tym tygodniu za dużo namieszałem. Ale wierzę w Was, kto wie, może nawet widzieliście ich na własne oczy Icon_wink
06.01.2013 02:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości