Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #81
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Tabela konkursowa:

1. saferłel - 6 pkt
2. adik 303 - 3 pkt
_. marsvolta
4. Art. Brut. - 1 pkt
_. Rincewind
10.02.2013 12:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #82
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
trop

Oj, jak ja lubię ten album, te czasy, ten beztroski britpop. Z pełną odpowiedzialnością nazywam tym razem rzecz po imieniu bo płyt z tego gatunku już nie będzie. A jak dla mnie to tak tu brzmią, choć w sumie wymieniają ich rzadko w tym kontekście. Może dlatego że powstali długo przed tym gdy ktoś zechciał zaszufladkować nową brytyjską falę ożywczego gitarowego grania? Nie tylko dlatego nie szukajcie proszę wśród oczywistych rzeczy bo nawet wybór z bogatej ich dyskografii nie jest wcale tak oczywisty.
Na pewno ich przynależność do sceny Madchesteru powinna zaprowadzić Was na właściwe tory.
A czy pamiętacie bohaterem jakiej pozycji w historii światowej literatury był przebiegły Napoleon? Icon_wink
10.02.2013 12:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 506
Dołączył: Mar 2008
Post: #83
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Trochę musiałem pomyśleć, ale zgadłemIcon_smile Chyba. Fajna zagadka.
10.02.2013 01:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #84
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Zapomniałem w tym tyg. o zagadce, ale na szczęście chyba zdążyłem. Muszę pomyśleć, bo opis gatunkowy jest żaden, więc trzeba skupić się na ostatniej linijce. Ja książek nie czytam z wyjątkiem tych związanych z moimi zainteresowaniami (czyli literaturą przedmiotu), więc będzie bardzo ciężko Icon_smile Chociaż pewnie po czasie się okaże, że znam album.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.02.2013 12:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #85
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Hehe, się okaże czy znasz cały ale myślę że jednak tak bo porównania do innych przecenianych płyt tego okresu mówi swoje.
Podkreślnik istotny no i Napoleon rzuca się w oczy Icon_wink
16.02.2013 12:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #86
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
94

List gończy:

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQvntE6EWDjvBFHlty0FT7...TKSlNJn2Yg]

James - Millionaires (1999)

Rysopis: powiem krótko - podsumowanie tego wszystkiego co wydarzyło się w brytyjskiej muzyce gitarowej w latach 90. Icon_wink

Trzy naboje - trzy wzorcowo wybrane single:

http://www.youtube.com/watch?v=Y5qyNF-MLaQ

http://www.youtube.com/watch?v=htbQ_FY8EeQ

http://www.youtube.com/watch?v=tMtgy8Xt5O4
17.02.2013 11:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #87
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Tabela konkursowa:

1. saferłel - 6 pkt
2. marsvolta - 4 pkt
3. adik 303 - 3 pkt
4. Rincewind - 2 pkt
5. Art. Brut. - 1 pkt
17.02.2013 11:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #88
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Płytę z miejsca 95 jednak kojarzę Icon_redface choć nie słuchałem jej tak dużo jak następnych Morcheeby.
A następną zagadkę dopiero dzisiaj zobaczyłem choć od razu po jej przeczytaniu pomyślałem o James (pomimo iż nic od nich nie słuchałem jak na razie)...

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
17.02.2013 11:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #89
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Art, zawsze w niedzielę jest nowa zagadka. Życzę w takim razie szybkiego dogonienia rywali Icon_wink
17.02.2013 11:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #90
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
trop

Na początku słowo klucz - Post-punk revival i więcej się na temat gatunków nie wymądrzam Icon_wink

Oto moje najważniejsze wspomnienia związane z tą radosną i bardzo inteligentną formacją:

Pierwszy raz zetknąłem się z recenzją ich debiutu na stronie poświęconej kulturze w jednym z naszych ogólnopolskich dzienników - takie wyróżnienie spotkało wtedy tę nadzieję brytyjskiej alternatywnej sceny muzycznej. Mimo że szara okładka nie powalała swoim pięknem to od razu coś zaiskrzyło między nami. A obecność na płycie coveru najwybitniejszej angielskiej wokalistki przełomu lat 70. i 80. (coś często feruję tego typu wyroki Icon_wink) niewątpliwie zapewnił grupie jeszcze większy rozgłos.

A teraz przechodzimy do drugiej płyty zespołu, która jest przedmiotem zagadki. W oczy rzuca się od razu wielki znak & na okładce a w uszy to, że jest dojrzalsza od swojej poprzedniczki. Utwory są nieco dłuższe ale na szczęście nie pozbawione zawadiackości debiutu. Niestety niezbyt fortunnie dobrane single i brak zadowalającej promocji sprawił, iż grupa zerwała kontrakt z cyferkową wytwórnią.

Dopiero po wydaniu trzeciego albumu szukanym podmiotem zainteresował się Program III Polskiego Radia, zapraszając nawet na koncert w studiu Agnieszki Osieckiej. Wielka szkoda, że nie ciut wcześniej gdy byli w wybornej formie.

Podsumowując - zdecydowanie zbyt niedoceniony band, który dobrze rockował i chociażby z tego względu powinien pozostać w naszej pamięci.
17.02.2013 12:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #91
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Płytę znam bardzo dobrze, ale kompletnie nie rozumiem sensu podpowiedzi do niej. Niestety. Mnie raczej zmylił, a dodatkowo myślałem, że to rzecz znacznie wcześniejsza niż z 1999 roku.

PS - mówię o James oczywiście.

Nową zagadkę zgadłem szybciutko, bo też znam album. Tylko, że tym razem nie mogę powiedzieć, by ta muzyka mi się podobała jakoś szczególnie Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.02.2013 01:15 PM przez saferłel.)
17.02.2013 01:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #92
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Tym razem zagadka dużo łatwiejsza. Może dlatego, że podpowiedzi jest bardzo dużo i połączone w całość nie pozostawiają żadnych wątpliwości. A wspomniana wokalistka faktycznie wybitna. Czy najwybitniejsza? W przypadku stopnia najwyższego zawsze jest dylemat. Ja w takiej sytuacji używam określenia jedna z naj- i to zdecydowanie byłoby w sam raz na określenie jej talentu i osiągnięć z tamtych lat. Chociaż w mediach znają stopień wyższy od najwyższego, bo jak interpretować takie cudeńka, jak chociażby "sposób najbardziej optymalny" Icon_wink2.
17.02.2013 02:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #93
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
saferłel napisał(a):kompletnie nie rozumiem sensu podpowiedzi do niej
Pewnie chodzi o Napoleona. W sumie nie wiem czy taki był zamysł twórców okładki ale umieszczona na niej świnia skojarzyła mi się z bohaterem "Folwarku Zwierzęcego" (tym złym, hehe). W ogóle jak wspominam o tej książce to od razu mam w myślach jego animowaną wersję z 1954 roku. Czemu akurat tego nie oglądają nasze dzieci? Gorąco polecam!

saferłel napisał(a):tym razem nie mogę powiedzieć, by ta muzyka mi się podobała jakoś szczególnie
Hmm... parę momentów na niej jest naprawdę porywających, a sympatia robi oczywiście swoje, przyznam Icon_wink

Rincewind napisał(a):Tym razem zagadka dużo łatwiejsza. Może dlatego, że podpowiedzi jest bardzo dużo i połączone w całość nie pozostawiają żadnych wątpliwości.
A to miło że tym razem nie zamieszałem. Rzeczywiście, jak przysiadłem nad tematem to pojawiło się parę godnych wspomnienia faktów.
17.02.2013 02:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #94
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
93

List gończy:

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSoapzFoLGSI3N1O_2RmmY...iXNuIS8Hyl]

The Futureheads - News and Tributes (2006)

Rysopis: rzadka umiejętność porwania słuchacza, jest melodyjnie i z przytupem Icon_wink

Trzy naboje:

http://www.youtube.com/watch?v=Y-8z5Y8_VcQ

http://www.youtube.com/watch?v=TQ7bwneX_Eo

http://www.youtube.com/watch?v=Rby9UnHhkG8
24.02.2013 11:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #95
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Tabela konkursowa:

1. saferłel - 7 pkt
2. marsvolta - 5 pkt
3. adik 303 - 3 pkt
_. Rincewind
5. Art. Brut. - 1 pkt
24.02.2013 11:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #96
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
trop

Tym razem powinno być łatwo.

Było ich trzech. Mimo iż tylko jeden z nich stał się głosem pokolenia to nie sposób zapomnieć o pozostałych twórcach tej legendarnej produkcji. Nie byłoby aż takiego wrażenia bez partii gitar a kunszt klawiszowca zdecydował że płyta do dziś brzmi intrygująco, niebanalnie i atrakcyjnie.
W powszechnej opinii album funkcjonuje pod przypisanym mu kolorem, a jak powiem że chodzi o pierwszą "kolorową" płytę tego zespołu to już wszystko będzie jasne Icon_wink
24.02.2013 12:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #97
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
92

List gończy:

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSGxP8shKY0hchCGzeDiNn...OSFeUu2ghw]

Aya RL - Aya RL (1985)

Rysopis: szczera i nieograna do granic wytrzymałości płyta. Muzyka tak nowatorska jak na tamte czasy iż śmiało można powiedzieć że tymi dźwiękami dogoniliśmy Zachód. No i teksty, które mają w sobie dwie zalety - są bezpośrednie ale i bardzo sugestywne.

Trzy naboje:

http://orianoko.wrzuta.pl/audio/2HI9uRuK...ycowy_krok

http://orianoko.wrzuta.pl/audio/58405fSm...ikaj_zdjec

http://orianoko.wrzuta.pl/audio/7eNk4fCf...rl_-_ulica
03.03.2013 11:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #98
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Tabela konkursowa:

1. saferłel - 7 pkt
2. marsvolta - 6 pkt
3. Rincewind - 4 pkt
4. adik 303 - 3 pkt
5. Art. Brut. - 2 pkt
03.03.2013 11:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #99
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
trop

Ta płyta musiała się tu pojawić chociażby z racji roli, jaką odegrała w procesie promocji muzyki przez internet.
To już siódmy album pewnego szacownego zespołu. Może i dlatego dźwięki są tu wygładzone i bardziej przystępne dla szerokiego spektrum odbiorcy. Ktoś nazwał tę płytę ich "zbiorem miłosnych piosenek". Można i tak, choć nie zapominajmy że jest to zbiór posępny i na pewno niewesoły.
03.03.2013 01:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #100
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
91

List gończy:

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSPFRm8p90_Uj3shhvlPoN...CW6r5Lh24A]

Radiohead - In Rainbows (2007)

Rysopis: wciągająca, nienachalna, zaiste ilustracyjna muzyka, która łączy się w jedność zabierając na ponad 40 minut daleko od świata realnego... cały Radiohead

Trzy naboje:

http://www.youtube.com/watch?v=WedRDYmtvX4

http://www.youtube.com/watch?v=iY4APDrl66s

http://www.youtube.com/watch?v=Qvv-LpTBWVk
10.03.2013 01:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości