Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
adik 303
Unregistered

 
Post: #41
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
(15.01.2013 07:46 PM)thestranglers napisał(a):  A co to nie ma jeszcze odpowiedzi na ostatnie pytanie? Icon_sad
Zajrzyj dokładnie do skrzynki, bo ja wysyłałem odpowiedź Icon_wink
15.01.2013 08:32 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #42
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Ja nie znam odpowiedzi :< Podbijam bo też nie zauważyłem wcześniej tej zagadki.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
18.01.2013 05:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #43
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
to jako zadośćuczynienie jeszcze jedna podpowiedź, ale w formie enigmatycznej zagadki Icon_wink

209x
18.01.2013 05:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #44
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
OK, czyli już wiem, że trafiłem Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.01.2013 06:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #45
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
hehe, a chciałem Cię zaskoczyć w niedzielę Icon_smile
18.01.2013 06:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #46
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
98

List gończy:

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTzOeJt3K3SIRl38MZhvQI...R0sVHGlERA]

Electric Light Orchestra - Time (1981)

Rysopis: podręcznikowy oldskul, z dystansem do siebie, pozostanie nieśmiertelny. Tekstowo jest za to dołująco więc mieszanka wybuchowa. Polecam wszystkim, dla których czas biegnie za szybko...

Trzy naboje:

http://www.youtube.com/watch?v=VadInV7KS7U

http://www.youtube.com/watch?v=TTI4Qt8sbw4

http://www.youtube.com/watch?v=KRWZxO4UhVE
20.01.2013 02:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #47
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Tabela konkursowa:

1. saferłel - 3 pkt
2. Art. Brut. - 1 pkt
20.01.2013 02:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #48
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Jedna z ulubionych płyt mojego taty. Icon_wink Ja się jeszcze nie przekonałem, ale próbuję, bo jest dość "trudna".

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
20.01.2013 04:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #49
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
To w zagadce na kolejny tydzień płytka, do której trzeba przekonać tatę Icon_wink

trop

Tym razem wędrujemy na sam szczyt współczesnej muzyki elektronicznej. Wybrałem ich debiutancką imienną płytę bo i zasada pierwszego słuchania i najbardziej żywe wspomnienia z nią związane i ulubiony utwór właśnie na niej. Nie zapomnę jak pierwszy raz zetknąłem się z tymi wariatami w "Programie Alternatywnym" Agnieszki Szydłowskiej. Te instrumentalne 6:07 robiło wrażenie od razu. Może ktoś z Was widział ich na żywo, podobno przeżycia niezapomniane...


Zachęcam do typowania, dzisiaj nie jest trudno Icon_wink
20.01.2013 06:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #50
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Chyba jakaś mała podpowiedź by się przydała. Niby mam kilku kandydatów, ale znów nie pasują wszystkie ujawnione przez Ciebie szczegóły. To jest paradoksalnie najtrudniejsza zagadką jak dotąd - wbrew Twoim słowom Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.01.2013 12:23 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #51
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Nie spodziewałem się, że jakąkolwiek zagadkę zgadnę przed saferem Icon_lol
25.01.2013 12:27 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #52
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Ja po takich ogólnikach nie potrafię zgadnąć. A 6:07 nie pasuje mi do żadnej znanej mi płyty.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.01.2013 12:40 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #53
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Też myślałem że za bardzo ułatwiłem z podaniem tego czasu. Póki co dwóch Forumowiczów odpowiedziało poprawnie i faktycznie lider jeszcze nie zapunktował. Podpowiedź mówisz. Nie może być zbyt łatwa, ale w końcu ma być podpowiedzią, więc może taka:

Okładka debiutanckiej płyty szukanego podmiotu kojarzy mi się wprost z tą z "Black and White" The Stranglers. Myślę że teraz wszystko będzie jasne Icon_wink
25.01.2013 05:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #54
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Poddaję się, nie zgadnę. Czekam na odpowiedź Icon_smile Ciekawe czy słyszałem ten album w ogóle.

EDIT: A jednak CHYBA zgadłem Icon_wink Zignorowałem na początku podpowiedź, ale gdy bliżej się przypatrzyłem....w każdym radzie jestem pełen podziwu, że inne osoby z taką łatwością odgadły ten podmiot po czasie trwania jednej piosenki :O - i to wcale nie reprezentatywnej! How come? Inna sprawa, że od początku założyłem sobie błędne kryteria poszukiwania (chodzi o różne podkategorie elektroniki). W sumie jedna informacja z zagadki mogła kogoś nakierować natychmiast na ten trop - niezależnie od wiedzy na temat innych "szczytów współczesnej elektroniki" Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.01.2013 07:25 PM przez saferłel.)
25.01.2013 07:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #55
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
97

List gończy:

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSvUS2BxSCfO2BbREyYn3H...ts6ma6_XKv]

Crystal Castles - Crystal Castles (2008)

Rysopis: najpierw trzeba zaakceptować konwencję - powłoczkę brudu, krzyku, nieposkładanych dźwięków, w nagrodę dostaniemy parę perełek a nawet melancholijny klimat...

Trzy naboje:

http://www.youtube.com/watch?v=bGOiIfih8Ls

http://www.youtube.com/watch?v=rqMp91DahSU

no i ten ulubiony:

http://www.youtube.com/watch?v=dbUqiCt__3U
27.01.2013 03:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #56
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Tabela konkursowa:

1. saferłel - 4 pkt
2. Art. Brut. - 1 pkt
_. adik 303
_. marsvolta
27.01.2013 03:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #57
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
trop

Obrazek z kolejnej płyty mógłby posłużyć za okładkę do słynnych "Wakacji z duchami" Icon_wink Mamy tu bowiem zarys zamku z czaszką w środku na różowym tle więc jest i straszno i śmieszno. A i sama muzyka przywołuje obrazy nawiedzonego zamczyska, w którym możemy odważyć się szukać skarbów w lochach a może i księżniczki w wysokiej wieży ;P To wyobraźnia, którą podsyca trudny do zdefiniowania głos wokalistki. W annałach historii muzyki przypisano im termin "post-rock". Dodam że płyta pochodzi z początku tego wieku. Póki co to musi Wam wystarczyć, bo sam na razie nie wiem jak bardziej podpowiedzieć.
27.01.2013 04:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 504
Dołączył: Mar 2008
Post: #58
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Dwa dni kombinuje, ale chyba nie mam szansIcon_smile
29.01.2013 10:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #59
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Największą podpowiedzią jest przypisany gatunek, Safer zawsze od tego zaczyna i dobrze na tym wychodzi Icon_wink
30.01.2013 10:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #60
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Zagadka tym razem podwójnie trafiona - bo nie muszę czekać na podpowiedź i bardzo lubię wspomniany album (jedno w sumie wynika z drugiego). Moje ulubione piosenki to X, Y, Z Icon_wink Może pojawią się w "nabojach".

Tylko mam jedno duże "ALE". Oczywiście to moja opinia, ale mam jednak wątpliwość co do gatunkowej przynależności (tak trochę na przekór tego, co napisałeś, że zawsze zaczynam od gatunku - gdybym tutaj musiał stosować tylko to kryterium w życiu bym nie odgadł.....szczególnie, że malutko post-rocka słucha Icon_razz2) - to może zmylić!

Jestem ciekawy czy ktoś ich wymyśli. Swego czasu wspominałem ich na forum, miałem na liście - ale odzew zerowy Icon_wink Nie wiem ile osób na mycharts ich w ogóle kojarzy. Pewnie bardzo niewiele (wliczając już w to naszą dwójkę).

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
30.01.2013 10:30 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości