Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BBC Sound of 2013 i nasze zestawienia
michal91d
Unregistered

 
Post: #1
BBC Sound of 2013 i nasze zestawienia
Jak co roku BBC przygotowuje zestawienie 15 artystów, o których może (a właściwie powinno) być głośno w nadchodzącym roku.

Tym razem na tę listę trafili:

AlunaGeorge
A*M*E
Angel Haze
Arlissa
Chvrches
Haim
King Krule
Kodaline
Laura Mvula
Little Green Cars
Palma Violets
Peace
Savages
The Weeknd
Tom Odell

Z tego, co widzę jest przynajmniej czterech artystów, którzy będą na mojej liście. Jest gitarowo i elektronicznie. Generalnie wydaje mi się, że nasze forum powinno być zadowoloneIcon_wink
Więcej napiszę, gdy przesłucham nieznanych mi wykonawcówIcon_wink
10.12.2012 10:50 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: BBC Sound of 2013
W porównaniu z rokiem poprzednim sporo znajomych nazw - aż 9 Icon_smile I w większości to muzyka na poziomie. Śmiało mogę napisać, że będzie lepiej, ale też - tradycyjnie - posłucham i ocenię w późniejszym czasie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.12.2012 11:18 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #3
RE: BBC Sound of 2013
AlunaGeorge - na pierwszy rzut oka wydaje się, że to nie moje klimaty. Elektronika połączona z r'n'b. Przynajmniej jest melodyjnie i to należy zapisać na plus.
A*M*E - młoda Lady Gaga? Nic nowego. Kolej na młoda wokalistka grająca tak samo. Pop spod znaku Gagi, Rihanny. Wydaje mi się, że to najsłabsza z tegorocznych propozycji.
Angel Haze - coś w stylu Alicii Keys i Aaliyah, ale na podstawie kilku utworów stwierdzam, że słabsze. Nie słyszę potencjału.
Arlissa - odsłuchując jej utwory miałem wrażenie, że to bardziej popowa i wzbogacona o elementy folkowe wersja Florence + The Machine. Słyszę dobre nagrania i myślę, że coś z tego może być.
Chvrches - dobrze znani na naszym forum - gościli już nawet na Forumowej. Sporo elektroniki, melodyjność i ciekawe pomysły. Stylem przypomina M83
Haim - pop-rock w dobrym żeńskim wydaniu. Również pojawiły się na forum Icon_smile
King Krule - występował już w Polsce, ale nie miałem jeszcze okazji przesłuchać jego nagrań. Trochę drażniąca maniera wokalna, ale muzycznie wydaje się w porządku.
Kodaline - pisałem już o nich wielokrotnie. Są na mojej liście. Porównywani z Coldplay, U2 i Mumford & Sons. Będą i w moim plebiscycie.
Laura Mvula - po pierwszym przesłuchaniu stwierdziłem, że to żeńska odpowiedź na Bon Iver z elementami Bjoerk. Naprawdę dobre granie
Little Green Cars - czyli połączenie Mumfrd & Sons i Arcade Fire i wszystkiego, co dotychczas zdarzyło się w nowym folku. Dobra propozycja, choć mało wyróżniająca się na tle wspomnianych zespołów.
Palma Violets - niesamowicie promowani przez NME, może trochę za bardzo. Solidne gitarowe granie. Ciężko powiedzieć jak dalej potoczą się ich losy, ale "Best of Friends" jest dobre.
Peace - hmmm... Ktoś ich jeszcze nie zna? Kolejny młody gitarowy zespół, który już we wcześniejszych singlach pokazał, że mogą być wielką nadzieją na nadchodzący rok. Granie spod znaku Foals i Klaxons.
Savages - ciężko mi powiedzieć czy podoba mi się ta muzyka czy nie. Jest coś intrygującego w ich twórczości, ale mnie na razie nie przyciąga.
The Weeknd - minimalistyczny r'n'b, na tyle melodyjny i interesujący, żeby pojawił się na mojej liście.
Tom Odell - moja ulubiona propozycja na 2013 rok z listy BBC. Mój obecny numer jeden. Kiedyś napisałem, że to artystyczny piano pop z elementami rocka.

Podsumowując - poziom jest o wiele wyższy niż rok temu. Pojawia się sporo znanych nazw. Jest kilka gitarowych nadziei, kilka popowych perełek. Coś z tego może byćIcon_wink
10.12.2012 11:37 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #4
RE: BBC Sound of 2013
Fajnie to opisałeś (jeśli chodzi o wykonawców, których znam, po tym opisie, nie wiem, czy wszystkich chcę poznać Icon_wink. Moja pierwsza trójka: 1. Chvrches 2. Haim 3. The Weeknd (ten ostatni jest pewnie faworytem).
10.12.2012 01:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #5
RE: BBC Sound of 2013
Ja znam Chvrches (nie zorientowałem się kiedy oni nazwę zmienili :o), Peace i The Weeknd, po opisach posłucham jeszcze Haim i Arlissę.
10.12.2012 05:23 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #6
RE: BBC Sound of 2013
No coś sporo znanych mi nazw tym razem. A tą Arlissę to chyba już widziałem w propozycjach do Hop Bęca w Maxxxie.
Ciekawie, ciekawie. Icon_smile

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
10.12.2012 05:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #7
RE: BBC Sound of 2013
Chvrches, Haim i The Weeknd - tak powinna wyglądać pierwsza trójka.
Resztę za mało znam, żeby wyróżnić i obiektywnie ocenić.
10.12.2012 10:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: BBC Sound of 2013
Szkoda, że w zestawie nie ma Queen Of Hearts.
11.12.2012 12:40 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #9
RE: BBC Sound of 2013
michal91d napisał(a):Angel Haze - coś w stylu Alicii Keys i Aaliyah
chyba nie bardzo biorąc pod uwagę, że Angel Haze jest raperką

michal91d napisał(a):The Weeknd
spóźnili się z nim o rok

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.12.2012 02:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #10
RE: BBC Sound of 2013 i nasze zestawienia
Ostatnio mam wrażenie, że wszędzie widzę jakieś podsumowaniaIcon_lol

Tak jak rok temu przygotowałem zestawienie artystów, o których według mnie będzie głośno w nadchodzącym 2013 roku.
Tym razem zestawienie jest większe i liczy 20 wykonawców.
Całość wraz z opisami pojawia się codziennie na http://www.muzycznewedrowanie.blogspot.com
Na forum co dwa dni będę przedstawiał czterech artystów. Nie chciałem tworzyć nowego wątku, więc tak jak rok temu podpiąłem się pod wątek o BBC Icon_smile
Mogę Wam zdradzić, że jeden z artystów miał się tutaj nie pojawić. Jego obecność jest wynikiem słabego wyszukiwania informacji o innym wykonawcy, który jak się okazało miał już album na swoim koncie Icon_biggrin <wiem, że to niezła wtopa>

20. Findlay
Czyli: zadziorna kobieca wersja Jacka White'a.
Podobna do: Jack White, The White Stripes, Velvet Underground




19. Uniqplan
Czyli: polski zespół o międzynarodowym potencjale
Podobni do: Delphic, MGMT, U2




18. Theme Park
Czyli: spokojniejsza i bardziej brytyjska wersja Vampire Weekend z ciekawym wokalem
Podobni do: Vampire Weekend, Bombay Bicycle Club




17. The Weeknd
Czyli: bardzo emocjonalne podejście do r'n'b z odrobiną subtelnej elektroniki
Podobny do: Drake, Frank Ocean


28.12.2012 09:50 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #11
RE: BBC Sound of 2013 i nasze zestawienia
Trochę ostatnio przystopowałem z zestawieniem i tutaj, i na blogu. Projekty, kolokwia, zaliczenia - sesja nie będzie dobrym okresem mojej obecności na forum (a może wręcz przeciwnie Icon_cool). Ale pora przedstawić Wam pozostałych kandydatów:

16. Outfit
Czyli: niebanalne granie pełne muzycznych smaczków
Podobne do: Wild Beasts, Roxy Music




15. Nina Nesbitt
Czyli:
nowa szkocka księżniczka gitarowego popu
Podobna do: KT Tunstall, Amy Macdonald, Kate Nash




14. Atlas Genius
Czyli:
indie popowa formacja z niezwykle chwytliwymi refrenami
Podobne do: Phoenix, Foster the People




13. Luke Sital-Singh
Czyli:
muzyka zachodzącego słońca
Podobny do: Bon Iver, Damien Rice




12. Rae Morris
Czyli:
magia zawarta w pianinie i hipnotyzującym głosie
Podobna do: Birdy, Sara Bareilles




11. Channel Cairo
Czyli:
piano-indie-dreampopowa formacja z Londynu
Podobne do: Keane, Wild Beasts, Tom Odell


10.01.2013 11:59 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: BBC Sound of 2013 i nasze zestawienia
Szczerze mówiąc, rubryka "podobne do" bardziej mnie zniechęca, niż zachęca. Prawie wszystkie z tych 10 utworów są moim zdaniem kopiami dźwięków, które już bardzo dobrze znam (paradoksalnie plus ode mnie dla melancholijnych pań). Chciałbym usłyszeć coś, co do niczego nie jest podobne. Nie wiem, muszę chyba się zabrać za jakiś bardzo niszowy orient, może tam mnie coś zaskoczy.
A może mam po prostu exam session sadness i wszystko wydaje mi się do d*py? Icon_razz2
11.01.2013 04:56 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: BBC Sound of 2013 i nasze zestawienia
Ty wszystko znasz i słyszałeś, więc nie jest to kwestia sesji tylko po prostu wyjątkowych wymagań - albo po prostu lubisz narzekać na muzykę, której słuchają inni Icon_wink Nie wiem jakim cudem tworzysz w ogóle swoją listę i to w tak sporym rozmiarze Icon_razz2

Outfit oczywiście znam, lubię i miałeś Michale słuszne "pretensje" o to, że nie znaleźli się również na mojej liście "Antycypowanych".

Nina Nesbitt faktycznie wydaje się być nieco wtórnym pomysłem. Znów pop-rock z takim "twardym" akcentem, zacięciem, znów Szkocja, znów podobne motywy nawet w samym tekście. Z drugiej strony propozycja na pewno lepsza niż cokolwiek z ostatniej płyty Amy Macdonald. Zależy czy ktoś jest wyjątkowo podatny na takie granie, czy nie. Fani powinni być zadowoleni, bo to granie na poziomie - inni już może nie zwrócą takiej uwagi. Ale na pewno ten utwór mógłby zostać polecony kilku osobom na forum.

Atlas Genius to propozycja mogąca pogodzić gusta osób pokroju Michała (co oczywiste Icon_biggrin), Szymka, adika czy nawet mike'a. Dla mnie raczej zbyt "otwarte" i jednoznaczne granie.

Pierwszy artysta z tej części zestawienia, którego nie znałem. Czytałem o nim, miałem na liście eliminacyjnej u siebie, ale celowo go odrzuciłem - przyznaję. Nie miałem ochoty na kolejnego solistę (do tej instytucji mam nikłe zaufanie) pobrzmiewającego właśnie takim folkowym popem w bardzo uduchowionym wydaniu. Skoro nawet ostatni Bon Iver ewidentnie okazał się być przesytem w temacie tak śpiewających panów, no to Luke tym bardziej mnie nie przekona. I praktyka to potwierdza. U Ciebie może być uzupełnieniem dla Toma Odella, atakując z lewej flanki Icon_wink

Rae Morris - Mi z kolei brzmi jak Tori Amos, ale byłoby fajniej, jakby podkręciła pianino (nie tylko w refrenie - mam wizję niezłego riffu) i trochę "uwampiryzowała" ten kawałek. Nic przełomowego, ale w swojej kategorii wyróżnia się.

W przypadku Channel Cairo skojarzenie z Wild Beasts było chyba zagrywką pod saferłela Icon_wink, a prawda jest taka, że ten zespół to faktycznie Keane i na tym można by poprzestać. Numer gdzieś słyszałem, nie wiem jakim cudem, bo grupy kompletnie nie kojarzę - a może mi się pomyliło z czymś od Keane właśnie? Przykład "Strangeland" pokazał, że Brytyjczycy wciąż lubią takie soft-rockowe grajcowanie, więc może i jest szansa dla tej CC za poważniejsze zaistnienie. Mi się raczej sam kawałek podoba.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.01.2013 09:06 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #14
RE: BBC Sound of 2013 i nasze zestawienia
saferłel napisał(a):Skoro nawet ostatni Bon Iver ewidentnie okazał się być przesytem w temacie tak śpiewających panów, no to Luke tym bardziej mnie nie przekona. I praktyka to potwierdza. U Ciebie może być uzupełnieniem dla Toma Odella, atakując z lewej flanki Icon_wink
sam jestem ciekawy na co go stać, bo nie wydaje mi się kopią Bon Iver, a raczej czymś pośrednim między właśnie Bon Iver a Damienem Ricem.
saferłel napisał(a):numer gdzieś słyszałem, nie wiem jakim cudem, bo grupy kompletnie nie kojarzę - a może mi się pomyliło z czymś od Keane właśnie?
nie, może po prostu dlatego, że był na mojej liścieIcon_wink Ja jestem bardzo ciekawy w jaką stronę pójdą, bo mają potencjał nie tylko na bardziej "komercyjne" granie
11.01.2013 10:45 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #15
RE: BBC Sound of 2013 i nasze zestawienia
saferłel napisał(a):Atlas Genius to propozycja mogąca pogodzić gusta osób pokroju Michała (co oczywiste ), Szymka, adika czy nawet mike'a. Dla mnie raczej zbyt "otwarte" i jednoznaczne granie.
nie do końca mogę się zgodzić. Spektrum możliwości i realizacje dźwiękowe jakie od nich wychodzą, są owszem przystępne, ale bazują na bardzo inteligentnym podejściu do instrumentarium. Akurat trojans jest dosyć sztampowy w moim przekonaniu. Lepiej prezentuje się genialny, świetnie skonstruowany Symptoms, czy znakomity Back Seat mający w sobie sporo z klasycznego indie electro. Także nie ma mowy o jednoznaczności.
prz_rulez napisał(a):Chciałbym usłyszeć coś, co do niczego nie jest podobne.
jest sporo podobnych do siebie produkcji, ale niestety narzekanie na scenę niezależną jest dla mnie niezrozumiałe. Nie każdy jest w stanie grac tylko tak ambitne i wybitne rzeczy, jakich ty słuchasz Icon_smile Wolę podobne do siebie indie, niż wyróżniające się w tym zestawie Psy czy 13 minutowy folk pogrzebowy z prowincji Khulna w Bangladeszu.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
11.01.2013 10:53 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #16
RE: BBC Sound of 2013 i nasze zestawienia
Michał czekam na top 10 Icon_coolIcon_lol
24.09.2013 04:17 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #17
RE: BBC Sound of 2013 i nasze zestawienia
adik 303 napisał(a):Michał czekam na top 10 Icon_coolIcon_lol
aaa faktycznie go tutaj nie ma. Wkleję dzisiaj Icon_smile Ale jest na blogu Icon_smile
24.09.2013 04:25 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #18
RE: BBC Sound of 2013 i nasze zestawienia
No dobra, trochę zawaliłem, bo choć na blogu to zestawienie się ukazało, to zapomniałem go wkleić tutaj. Teraz... to taka musztarda po obiedzie. Ale proszę - top10:
Teraz widać, że niektórzy nie są jeszcze gotowi na sukces, niektórzy ciągle są na początku swojej drogi.

10. Chvrches
Czyli: elektroniczne trio mające szansę na zawojowanie list przebojów
Podobne do: La Roux, The Naked and Famous




9. Seasfire
Czyli: alternatywne granie wzbogacone o elektroniczne wstawki
Podobne do: James Blake, Depeche Mode, Echo and the Bunnyman




8. The 1975
Czyli: popowe i lekkie gitarowe granie
Podobne do: Maroon 5, Little Comets



Kolejna piątka jutro Icon_smile
28.09.2013 10:58 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  BBC Sound of 2022: The Longlist Szymek79 5 325 07.01.2022 08:20 PM
Ostatni post: Szymek79
  BBC Sound of 2021: The Longlist Szymek79 12 862 07.01.2021 02:07 PM
Ostatni post: dejmieeen
  BBC Sound of 2020: The Longlist Szymek79 11 1 180 20.01.2020 11:40 AM
Ostatni post: Kuba1201
  BBC Music Sound of 2018 Szymek79 11 2 432 12.01.2018 01:18 PM
Ostatni post: Szymek79
  BBC Sound of 2017 Szymek79 1 1 224 28.11.2016 10:42 PM
Ostatni post: Horngacher77
  BBC Sound of 2016 Szymek79 7 1 895 08.01.2016 10:52 AM
Ostatni post: Szymek79
  BBC Sound of 2014 michal91d 15 4 384 09.01.2014 11:43 AM
Ostatni post: Szymek79
  BBC Sound of 2012 i nasze typy na rok 2012 michal91d 20 4 698 06.01.2012 02:31 PM
Ostatni post: Szymek79
  BBC Sound of 2011 michal91d 16 2 809 07.12.2011 12:30 AM
Ostatni post: prz_rulez
  BBC Sound of 2010 michal91d 9 2 169 10.12.2009 12:03 AM
Ostatni post: Greg

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości