Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
aakttairplay's 40 (#49/#674)
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #1
Muzyka aakttairplay's 40 (#49/#674)
Zbliża się koniec roku, stąd aż 20 nowości, w duże mierze odgrzewanych czy odgrzebanych.
Może trochę przypadkiem, ale bez żadnych wątpliwości She & Him zdobywa swój trzeci numer jeden na mojej liście. Kto by pomyślał, że ostatni utwór z płyty, który się tu pojawi może aż tak namieszać!
Podmieniłem drugą część kwartetu Langgaarda na pierwszą, bo jednak jest i lepsza i bardziej listowa, choć trwa niemal czterokrotnie dłużej, a niestety nie mam obecnie na liście miejsca na obie.

aakttairplay's 40
december 8th - 14th 12 (#49/#674)
[Obrazek: shehim.png]
this wk | last wk | weeks on | artist, title | peak | chart run

01 03 10 She & Him, "I'm Gonna Make It Better" #1
02 01 03 Josh Berman & His Gang, "Sugar" #1
03 02 12 Norah Jones, "Out on the Road" #2
04 06 09 Dinosaur Jr., "Don't Pretend You Didn't Know" #4
05 11 06 Grizzly Bear, "A Simple Answer" #5
06 10 04 Dmitri Shostakovich, "Prologue to Orango: V. Allegro" #6
07 04 07 Jake Bugg, "Lightning Bolt" #1
08 07 06 Solange, "Sleep in the Park" #7
09 05 08 Brad Mehldau Trio, "Where Do You Start" #2
10 14 13 Magda Umer, "Miłość w Portofino" #10
11 24 02 Nightingale String Quartet, Langgaard: "String Quartet No. 2: I. Bortdragende Stormskyer" #11
12 09 04 Steve Hauschildt, "Constant Reminders" #9
13 13 17 Perfume, "Point" #13
14 22 03 Solange, "Lovers in the Parking Lot" #14
15 08 10 Ohashi Trio featuring Ken Hirai, "Tokyo Pierrot" #1
16 15 10 Solange, "Losing You" #1
17 16 15 Bob Dylan, "Duquesne Whistle" #1
18 17 20 Perfume, "Spending All My Time" #7
19 20 04 Scott Walker, "Epizootics!" #19
20 12 07 Josh Berman & His Gang, "Cloudy" #5
21 19 07 Tame Impala, "Feels Like We Only Go Backwards" #19
22 18 06 Andy Stott, "Hatch the Plan" #8
23 28 21 Frank Ocean, "Bad Religion" #1
24 23 33 The Beach Boys, "That's Why God Made the Radio" #1
25 40 14 Yeasayer, "Reagan's Skeleton" #25
26 25 10 Lana del Rey, "Ride" #25
27 21 09 The Rolling Stones, "Doom and Gloom" #2
28 26 15 Miranda Lambert, "Over You" #15
29 39 02 Kamp!, "Distance of the Modern Hearts" #29
30 31 12 Christina Aguilera, "Your Body" #30
31 48 03 Parquet Courts, "Borrowed Time" #31
32 36 08 Jamey Johnson, "Would These Arms Be in Your Way" #32
33 30 09 Abiah, "September" #27
34 49 03 Austin Peralta, "Capricornus" #34
35 33 10 The Weeknd, "Wicked Games" #31
36 32 08 Friedrich Cerha, "Verzeichnis" #26
37 ne 01 Fleet Foxes, "The Shrine"/"An Argument" #37
38 27 20 Björk, "Mutual Core" #14
39 81 02 Girls Aloud, "On the Metro" #39
40 46 05 G-Dragon, "That XX" #40

highlights
41 34 05 Prince, "Rock & Roll Love Affair" #34
49 35 11 Jeremy Messersmith, "Violet!" #3
53 43 09 No Doubt, "Looking Hot" #41
61 57 12 Zac Brown Band, "Goodbye in Her Eyes" #45
63 90 02 Chromatics, "Cherry" #63
76 97 02 Crystal Castles, "Sad Eyes" #76
81 93 09 Dead Can Dance, "Opium" #81
85 103 05 Macklemore & Ryan Lewis featuring Wanz, "Thrift Shop" #85
90 73 14 Ellie Goulding, "Lights" #73
91 111 02 Alicia Keys, "Brand New Me" #91
97 60 07 Brad Mehldau Trio, "Hey Joe" #56
100 107 04 Olly Murs, "Troublemaker" #100

new entries
59 ne 01 Hoshino Gen, "Shiranai" #59
67 re 07 She & Him, "Christmas Day" #20
70 ne 01 Nick Waterhouse, "I Can Only Give You Everything" #70
71 ne 01 Brandy featuring Chris Brown, "Put It Down" #71
79 ne 01 The Little Willies, "Wide Open Road" #79
80 ne 01 Brother Ali, "Mourning in America" #80
86 ne 01 Nick Cave & the Bad Seeds, "We No Who U R" #86
87 ne 01 Big Boi featuring Kelly Rowland, "Mama Told Me" #87
88 ne 01 Girls Aloud, "Every Now and Then" #88
93 ne 01 Hawthorne Headhunters, "If You Were My Baby" #93
94 ne 01 Dwight Yoakam, "A Heart Like Mine" #94
99 ne 01 Ania, "Jeszcze ten jeden raz" #99
101 ne 01 Julia Holter, "Gold Dust Woman" #101
104 ne 01 Father John Misty, "Now I'm Learning to Love the War" #104
109 ne 01 Tift Merritt, "To Myself" #109
114 ne 01 Michael Kiwanuka, "Always Waiting" #114
120 ne 01 Jamie Lidell, "What a Shame" #120
121 ne 01 TVXQ!, "Humanoids" #121
123 ne 01 Rudimental featuring John Newman & Alex Clare, "Not Giving In" #123

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.12.2012 04:21 PM przez AKT!.)
08.12.2012 04:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: aakttairplay's 40 (#49/#674)
aaktt napisał(a):Nick Cave & the Bad Seeds, "We No Who U R"
Po reakcji w temacie singla w sumie spodziewałem się czegoś więcej, ale to znaczy, że masz chyba całkiem silną listę Icon_razz2

aaktt napisał(a):Chromatics, "Cherry"
Nadal uważam, że to koncertowy zespół. Szkoda, bo to nie tak powinno działać. Mogłoby nawet w odwrotnym kierunku. I szkoda, że na koncercie można być raz na 3-4 lata.

aaktt napisał(a):Girls Aloud, "On the Metro"
Już chciałem zażartować, że GA będą się biły z kolegami po fachu z PSB o 76 a nawet 75 miejsce na liście, a tu taki wypadek przy pracy. Trochę wstyd dla PSB...

aaktt napisał(a):Girls Aloud, "Every Now and Then"
...no ale z drugiej strony...

aaktt napisał(a):Julia Holter, "Gold Dust Woman"
Słucham albumu od wakacji i nie mogę ocenić Icon_biggrin

aaktt napisał(a):Crystal Castles, "Sad Eyes"
Zasłużone wejście. Album nie jest tak średni jak jest to przedstawienia w stronniczych mediach! Icon_smile

aaktt napisał(a):Dead Can Dance, "Opium"
To może Ty na koncert skoczysz Icon_wink?

aaktt napisał(a):Fleet Foxes, "The Shrine"/"An Argument"
W sumie mogłeś od razu po "White Winter Hymnal" sięgnąć Icon_wink

aaktt napisał(a):Parquet Courts, "Borrowed Time"
Kilka osób lubi takie granie na forum. Mógłbyś popromować. Dla mnie dosyć "leccy" Icon_wink jak na takie klimaty, ale jak najbardziej w porządku.

aaktt napisał(a):Andy Stott, "Hatch the Plan"
Mam spore oczekiwania związane z LP.

aaktt napisał(a):Scott Walker, "Epizootics!"
Podobnie jak u mnie wałęsa się na skraju dwóch dziesiątek. Niby arcyciekawe, ale tak jakoś nie w smak innym POP-HITOM z czołówek list Icon_wink

aaktt napisał(a):Tame Impala, "Feels Like We Only Go Backwards"
Powinny u mnie zrobić jeszcze większą karierę niż tutaj.

aaktt napisał(a):Solange, "Lovers in the Parking Lot"
EP-kę mam, ale nie słucham. Kto mnie zmobilizuje? Icon_smile

aaktt napisał(a):Dinosaur Jr., "Don't Pretend You Didn't Know"
Już odpuściłem sobie Dinosaura, bo zamiast promować ten zespól jak należy zrobiłem coś zupełnie przeciwnego i teraz głupio mi stawać w kolejce po nich jak szary, zwykły słuchacz Icon_wink Za 10 lat będę pewnie żałował Icon_smile A ten numer udany, oczywiście.

aaktt napisał(a):Josh Berman & His Gang, "Sugar"
Za bardzo free-jazzowe jak dla mnie. Ciekawe, że potrafisz tak poplątany numer łatwo sklasyfikować na liście przebojów, między X a Y Icon_smile Ja bym chyba zamknął się z tym albumem sam w sobie i trzymał z daleka od wszystkich innych rzeczy Icon_smile

aaktt napisał(a):Prince, "Rock & Roll Love Affair"
Wyszedł mu ten kawałek. Nie miałem wielkich oczekiwań, a tu taki przyjemnie, nieinwazyjny pop.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.12.2012 05:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #3
RE: aakttairplay's 40 (#49/#674)
aaktt napisał(a):01 03 10 She & Him, "I'm Gonna Make It Better" #1
Przyznam, że straszliwie się w to wkręciłem.
aaktt napisał(a):100 107 04 Olly Murs, "Troublemaker" #100
Całkiem przyjemny numer.
08.12.2012 06:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #4
RE: aakttairplay's 40 (#49/#674)
aaktt napisał(a):87 ne 01 Big Boi featuring Kelly Rowland, "Mama Told Me" #87
Kelly jest rozchwytywana ostatnio bo oprócz Big Boi pojawia się na nowym singlu Future, Sean Paul'a, Ludacrisa no i do tego jeszcze w swoim nagraniu z Lil Waynem ale jakoś bez większych sukcesów.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
08.12.2012 11:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #5
RE: aakttairplay's 40 (#49/#674)
Szymek79 napisał(a):Kelly jest rozchwytywana ostatnio bo oprócz Big Boi pojawia się na nowym singlu Future, Sean Paul'a, Ludacrisa no i do tego jeszcze w swoim nagraniu z Lil Waynem ale jakoś bez większych sukcesów.
Wiem o tym. Słyszałem większość tych nagrań i tylko to z Big Boi'em mi się spodobało.

Remo napisał(a):Przyznam, że straszliwie się w to wkręciłem.
Ja też jak widać Icon_biggrin

saferłel napisał(a):Po reakcji w temacie singla w sumie spodziewałem się czegoś więcej, ale to znaczy, że masz chyba całkiem silną listę Icon_razz2
To prawda. Ostatnio wszystko się pojawia, zasługuje niemalże na top 40, ale to fizycznie niemożliwe, chyba, że co tydzień wymieniałbym połowę składu w czterdziestce, ale to byłoby niezgodne z prawdą Icon_wink To dobra pozycja startowa. Na pewno nie przepadnie. To idealne nagranie na zimę Icon_smile

saferłel napisał(a):Nadal uważam, że to koncertowy zespół.
Tak? Cóż, ja byłem rozczarowany i płytą i koncertem. Ale to ich drugie nagranie (po kawałku z "Drive"), które autentycznie mi się podoba i samo się świetnie broni Icon_wink

saferłel napisał(a):GA będą się biły z kolegami po fachu z PSB o 76 a nawet 75 miejsce na liście, a tu taki wypadek przy pracy. Trochę wstyd dla PSB...
Czy ja wiem czy taki wstyd? PSB awansują w tym tygodniu z #79. na #69., więc w sumie obie grupy wygrały w twoim minikonkursie Icon_wink

saferłel napisał(a):Słucham albumu od wakacji i nie mogę ocenić Icon_biggrin
To nie z tej płyty Icon_wink To cover przeboju Fleetwood Mac, na jakiś nowy tribute album, ale świetnie przerobiony w stylu Julii Icon_wink

saferłel napisał(a):Zasłużone wejście. Album nie jest tak średni jak jest to przedstawienia w stronniczych mediach! Icon_smile
Dla mnie za mało zdecydowanych "przebojów". Trochę zbyt mętny, co przy takiej muzyce jest fajne do pewnego momentu. Ale jeszcze wrócę, pewnie już po nowym roku, jak się trochę ociepli i może mój stosunek do tej płyty też jeszcze się trochę ociepli Icon_smile Natomiast zgadzam się, że album jest w porządku, tylko do poprzedniego nie ma startu i to jego największa wada.

saferłel napisał(a):To może Ty na koncert skoczysz Icon_wink?
Nie mówię nie, ale raczej jak już, to na ten we Wrocławiu, bo mam go niemal pod domem Icon_wink

saferłel napisał(a):W sumie mogłeś od razu po "White Winter Hymnal" sięgnąć Icon_wink
Od dawna miałem w planach ten numer na zakończenie promocji drugiej płyty na mojej liście. Coś zresztą bardzo bezpośrednio wpłynęło na wrzucenie tego utworu na listę propozycji kilka tygodni temu, ale już nie pamiętam co to było Icon_wink Uwielbiam Foxesy zimą i jak spadł śnieg, to muszą być Icon_biggrin

saferłel napisał(a):Mógłbyś popromować.
Jak ja coś promuję tutaj, to zazwyczaj skutek jest odwrotny Icon_lol
Swoją drogą znam tylko tę piosenkę, nie słyszałem jeszcze płyty.

saferłel napisał(a):Mam spore oczekiwania związane z LP.
Boję się, żebyś się nie przejechał Icon_wink Ale jest na pewno bliski klimatowi koncertu na Offie Icon_biggrin

saferłel napisał(a):Niby arcyciekawe, ale tak jakoś nie w smak innym POP-HITOM z czołówek list
Prawda to Icon_smile

saferłel napisał(a):Powinny u mnie zrobić jeszcze większą karierę niż tutaj.
Oni jeszcze nie skończyli. Nie wiem czy wrócą im siły i zaatakują jeszcze raz, ale na pewno jeszcze ich nie żegnam Icon_smile

saferłel napisał(a):Kto mnie zmobilizuje?
Epka roku! Gdyby Solange zrobiła cały album w tym stylu i na tym poziomie, to myślę, że byłaby jednym z głównych kandydatów do tytułu płyty roku.

saferłel napisał(a):Za 10 lat będę pewnie żałował
To skoro masz tego świadomość, czemu nie bierzesz się do roboty? Icon_biggrin Nie muszą być Twoim flagowym zespołem, ale mogą po prostu być jednym z wielu Icon_wink

saferłel napisał(a):Ciekawe, że potrafisz tak poplątany numer łatwo sklasyfikować na liście przebojów, między X a Y Icon_smile Ja bym chyba zamknął się z tym albumem sam w sobie i trzymał z daleka od wszystkich innych rzeczy Icon_smile
Mając coś na dziennej playliście i słuchając na bieżąco, to łatwiejsze niż można przypuszczać. Najgorzej jest z takich płyt wybrać dobrego kandydata na listę. Jeśli się uda, to już jest z górki Icon_wink

saferłel napisał(a):Wyszedł mu ten kawałek. Nie miałem wielkich oczekiwań, a tu taki przyjemnie, nieinwazyjny pop.
Taaak, sam się zdziwiłem Icon_biggrin

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.12.2012 04:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: aakttairplay's 40 (#49/#674)
aaktt napisał(a):To nie z tej płyty
Zauważyłem. No, w końcu tracklistę znam już na pamieć Icon_razz2 Wspomniałem po prostu przy okazji artystki Icon_smile

aaktt napisał(a):PSB awansują w tym tygodniu z #79. na #69.
W sumie dobrze wiedzieć, bo przyda się ten news do excelowych statystyk. Napisz jeszcze, gdzie doszło "Leaving" to od razu uzupełnię też.

aaktt napisał(a):Nie muszą być Twoim flagowym zespołem, ale mogą po prostu być jednym z wielu Icon_wink
Nie, ja biorę all or nothing Icon_wink

aaktt napisał(a):Ale jest na pewno bliski klimatowi koncertu na Offie
No właśnie, więc czemu miałbym się przejechać. Takie płyty-sety, to nie jest rzecz na 4,5/5, ale dobrze się ich słucha.

aaktt napisał(a):Gdyby Solange zrobiła cały album w tym stylu i na tym poziomie, to myślę, że byłaby jednym z głównych kandydatów do tytułu płyty roku.
Hehe, mam nadzieję, że jakieś dobre melodie będą i więcej electropopu niż r'n'b itd Icon_wink Ja jednak nigdy nie ufałem w kwestiach muzyki tanecznej afroamerykanom.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.12.2012 05:35 PM przez saferłel.)
09.12.2012 05:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #7
RE: aakttairplay's 40 (#49/#674)
aaktt napisał(a):121 ne 01 TVXQ!, "Humanoids" #121

Fajny debiut.

Myślę, że to Ci się spodoba. Ailee wydała drugi singiel JEONYEOK HANEUL:




WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.12.2012 11:09 PM przez kolej_grzesiek.)
09.12.2012 11:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #8
RE: aakttairplay's 40 (#49/#674)
saferłel napisał(a):Takie płyty-sety
Nie, to definitywnie nie jest taka płyta. Musisz zresztą posłuchać sam. Jest oczywiście w jego stylu, ale bardziej przemyślana i zwyczajnie mocniejsza od ubiegłorocznych epek (bo tam paradoksalnie bonusy niekiedy wypadały lepiej niż sam materiał podstawowy).

saferłel napisał(a):Hehe, mam nadzieję, że jakieś dobre melodie będą i więcej electropopu niż r'n'b itd Icon_wink Ja jednak nigdy nie ufałem w kwestiach muzyki tanecznej afroamerykanom.
Jest pół na pół - piosenki melodyjnie i wokalnie są chyba bardziej osadzone w r&b, ale już warstwa muzyczna jest synth popowa czy raczej synth funkowa. Czuć wczesnego (czyli najlepszego) Prince'a w całej rozciągłości.
I Solange jest tu bardzo świadoma wokalnie - jest pięknie i subtelnie (nie jak ostatnia Alicia Keys), ale nie o wokal tu chodzi - jest zawsze uważna, stonowana i to pięknie współgra z muzyką.

saferłel napisał(a):Napisz jeszcze, gdzie doszło "Leaving" to od razu uzupełnię też.
No nie żartuj sobie Icon_razz
Co to za statystyki? Jakieś punkty "kogo bardziej lubię, bo miał wyżej PSB na liście"? Icon_razz To ja szoruję o dno.
"Leaving" było przez 8 tygodni, najwyżej na #77, ale w sumie teraz widzę, że powinni byli być znacznie wyżej, w okolicach 50. Trochę za szybko im odpuściłem, a to naprawdę ich najlepszy singiel w ostatnich latach Icon_sad

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.12.2012 11:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: aakttairplay's 40 (#49/#674)
aaktt napisał(a):Co to za statystyki? Jakieś punkty "kogo bardziej lubię, bo miał wyżej PSB na liście"? Icon_razz To ja szoruję o dno.
Nie martw się, ja niewiele wyżej Icon_razz2
10.12.2012 01:13 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
RE: aakttairplay's 40 (#49/#674)
aaktt napisał(a):Czuć wczesnego (czyli najlepszego) Prince'a w całej rozciągłości.
To dobra rekomendacja w sumie Icon_smile

aaktt napisał(a):No nie żartuj sobie
? Nie, nie żartuję.

aaktt napisał(a):Co to za statystyki? Jakieś punkty "kogo bardziej lubię, bo miał wyżej PSB na liście"? Icon_razz To ja szoruję o dno.
Po prostu prowadzę w exelu takie statystyki, gdzie notuje ich wszelką aktywność na listach mycharts z każdym nagraniem. Normalnie się o to nie pytam, bo do wszystkich informacji mogę dotrzeć, ale u Ciebie dół listy jest "niewidoczny" więc chciałem potwierdzić miejsce.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.12.2012 07:50 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: aakttairplay's 40 (#49/#674)
o, mamy 2 wspólne Icon_smile2. Kamp! i Dylan.
10.12.2012 06:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości