Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 563
Dołączył: Aug 2008
Post: #122
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
I z drugiej rurki. Chłopaki chyba lubią śpiewać o domach:

Madness OUR HOUSE 1982 The Rise & Fall
w BTW od: 2008



Powtórka z rozrywki. I to dosłownie, bo zabawa znowu jest przednia i mógłbym powtórzyć w zasadzie wszystko co napisałem powyżej: numer zarąbiście napędza fortepian, wesoło pobrzękują dęciaczki, zdecydowanie pozytywnie nastrająca melodia i odpowiednio afirmacyjne tempo kawałka z wesołymi rytmami ska, zwariowany teledysk, gdzie znowu zespół wygląda jakby nie do końca miał równo pod sufitem Icon_wink2 . I znowu skojarzenie z dzieciństwem, choć już nie takie mocne. Aczkolwiek numer ten był u nas większym przebojem niż poprzedni (odwrotnie niż w UK, gdzie tym razem tylko #5. Za to za Oceanem odwrotnie: największy ich tam przebój, #7. A na LPP3, max. #3). Nieco odbiera surowości nagraniu udział sekcji smyczkowej, specyficzny akcent wokalisty wydaje się też nie tak mocno słyszalny (to mi przypomina, że potem zaskakiwali mnie akcentem dopiero Brytole w latach 2000-nych, ci spod znaku nowej rockowej rewolucji. No i The Streets tu rządzi Icon_wink2 . Ale to inna historia).
Aha - i znowu, poza refrenem, nie mam kompletnie pojęcia co tam śpiewają i o czym jest ten numer Icon_razz .

Ciekawostka: przy Toto pisałem, co mówi Marek Niedźwiecki o przejściu kury przez ulicę. A wiecie co na to zespół Madness?
- Our chicken, in the middle of the street.
Icon_mrgreen

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
20.07.2013 03:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982) - Miszon - 20.07.2013 03:33 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.3 (1982-1990) Miszon 162 42 939 15.09.2022 11:42 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości