Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 563
Dołączył: Aug 2008
Post: #96
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
Flash & The Pan LIGHTS IN THE NIGHT 1980 Lights in the Night
w BTW od: 1997 (Tak tak! Już tak wcześnie!)


Pamiętam ten moment, kiedy po raz pierwszy usłyszałem ten numer. To był rok 1996, nagranie znalazło się nagle na 30 miejscu LPP3. Nie wiem z jakiego powodu, ale widzę że wtedy ukazała się ich składanka i wydali nowe wersje 2 singli, pierwotnie z 1979 i 1983. Ten numer nigdy singlem nie był, więc strzelam że to polski wynalazek, może B-side który u nas "ulegendarnił" Piotr Kaczkowski. Tak czy inaczej, wrażenie było niezwykłe: mroczny, chłodny nastrój nagrania, beznamiętny głos recytujący jakiś tekst (potem, jak sobie to nagrałem, fuksem trafiając w Markomanii na puszczenie przez Niedźwiedzia wersji z 1980, oczywiście go spisałem i nawet nieźle mi to wyszło, a nagranie robiło jeszcze większe wrażenie), jednostajny bas, dźwiękowa plama klawiszy. Jednym słowem reakcja była: "wow!". I ciarki przy kolejnych przesłuchaniach. Słuchane po Agnieszce Maciąg musiało robić jeszcze większe wrażenie Icon_wink2 . Utwór nie zawojował Listy, doszedł tylko do 24 miejsca, tylko 5 tygodni będąc w 30-ce (w dodatku jedno było bez emisji, bo z 1 listopada...), ale trudno się dziwić, bo raz że to było stare, odświeżone nagranie (o czym z początku nie wiedziałem), dwa że zdecydowanie nielistowe (dzisiaj pewnie w ogóle by nie weszło do 50-ki, bo takie rzeczy trzeba by często grać na antenie żeby sobie poradziły. Co nawet wtedy nie miało miejsca, ale po prostu jak Kaczor z Niedźwiedziem zagrali po razie, to wystarczało).

Największy problem miałem z prawidłowym zapisaniem nazwy zespołu. We wszystkich moich zapiskach zeszytowych z tamtego czasu widnieje jako Flash'n'Depend. Tak też jest w moich Topach z tamtego czasu, w których utwór radził sobie nadspodziewanie dobrze. O ile pamiętam, w okresie 1998-2000, był nawet raz na 10 miejscu! Tak też widniało na kartkach wysyłanych na trójkowy Top (głosowałem od 1997 lub 1998, wysyłałem kilka kartek, bo nie mogłem się na 10 nagrań zdecydować. Zwykle było to minimum 20 nagrań maximum ok. 40, na 4-5 kartkach, w różnych konfiguracjach, niektóre rzeczy dostawały kilka głosów, niektóre tylko 1). Potem po kilku latach zmieniłem na Flash & the Pen. Ostatecznie, już chyba w internetowych czasach (czyli po 2004), okazało się, że to nie Latarka i Długopis, tylko o dziwo Latarka i Patelnia (ale dlaczego? Nie mam pojęcia).

Nie wiem też dlaczego, ale przez długi czas miałem zapisane, że to zespół z Danii. A tu widzę, że z Australii.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
06.07.2013 03:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982) - Miszon - 06.07.2013 03:49 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.3 (1982-1990) Miszon 162 42 940 15.09.2022 11:42 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości