Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 563
Dołączył: Aug 2008
Post: #92
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
John Lennon & Yoko Ono JUST LIKE STARTING OVER 1980 Double Fantasy
w BTW od: 1999


(wersja z próby)
Lennon wracał w trakcie kariery solowej do swych korzeni z lat młodzieńczych: coverował Stand by Me, występował z Chuckiem Berrym, a nawet nagrywał własne rzeczy w klimatach lat 50-tych. Czego tutaj mamy przykład. Kawałek stylizowany nawet wokalnie nieco na Elvisa Presleya (choć raczej tego z lat 60-tych niż 50-tych. Ale zawsze) czy może Roya Orbisona, rock'n'rollowy bit, taneczne dźwięki, etc.

Numer wyszedł na singlu jeszcze w październiku 1980, nie wiadomo jak wysoko by zaszedł gdyby nie pewno smutne wydarzenie, ale po zabójstwie Lennona oczywiście wszedł na pierwsze miejsce po obu stronach Atlantyku (do tego momentu był na miejscach 6 i 9). Zrobiłem kiedyś w HJ audycję z okazji tego wydarzenia, w 30 rocznicę, wrzuciłem tam trochę wspomnień różnych osób i zagrałem sporo rzeczy nim inspirowanych, nagranych przez innych wykonawców. Jest tutaj: http://chomikuj.pl/Miszon/RADIO+ORBIT (audycja nr 57 z 06.12.2010 pod hasłem 08.12.1980). Tutaj nie będę się zatem powtarzał, ale jakoś zawsze czułem dumę, że co prawda nie żyłem w czasach Presleya, ale na Lennona jeszcze troszkę się załapałem.
Bardzo wesoły numer, mocno kontrastujący z wydarzeniami, które nastąpiły w czasie kiedy był na listach przebojów...

5 strzałów i już było wiadomo, że na pewno Beatlesi razem nie zagrają Icon_frown . Nigdy nie mów na pewno? Bo przecież wydali jeszcze 2 single w latach 90-tych, grając "z duchem" Johna.

Ciekawostka: roboczy tytuł nagrania to "Elvis/Orbison", także skojarzenia są jak najbardziej słuszne. W wersji demo, która ukazała się w 2010, na początku nagrania słychać jak John mówi: "this one's for Gene [Vincent - dopiski moje], and Eddie [Cochrane], and Elvis [Presley]... and Buddy [Holly].", jasno deklarując, kto go inspirował przy pisaniu tego numeru i komu go dedykuje.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
06.07.2013 03:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982) - Miszon - 06.07.2013 03:44 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.3 (1982-1990) Miszon 162 42 937 15.09.2022 11:42 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości