Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 563
Dołączył: Aug 2008
Post: #58
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
Kansas DUST IN THE WIND 1977 Point of Know Return
w BTW od: ok. 2002? (nie mam pojęcia, czy w liceum, czy w ogóle dużo później? Strzeliłem tak pośrodku)


Pomyślałem, że na Wielkanoc będzie pasować i jest dzięki temu jakiś plus z tego, że przez 2 tygodnie nic w tym wątku nie wrzucałem.

Skoro w BTW jest inny ich kawałek, to naturalnym być powinno, że będzie także ten ich najsłynniejszy. I jak widać nie ma niespodzianki. Piękna, akustyczna ballada, z partią skrzypiec nadającą utworowi dodatkowego romantyzmu, równoważącą może niespecjalnie balladowy wokal. Był to największy przebój zespołu, ich jedyny numer w Top 10 Billboardu.

Ciekawostka: interesująca jest historia powstania numeru. Gitarzysta Kerry Livgren ułożył go sobie jako ćwiczenie palcowania i od czasu do czasu grywał w domu. Usłyszała to jego żona i spodobała jej się melodia numeru, zachęciła więc go do napisania słów. Kerry przedstawił numer zespołowi, nakłaniany przez nią mocno, ale bez wiary specjalnej, bo numer był mocno odległy od ich stylu. Ale chłopaki stwierdzili, że rzecz warto nagrać i tym sposobem, w ostatniej chwili, znalazła się na płycie "Point od Know Return". I mamy hit! Warto słuchać żon? Przynajmniej czasem Icon_wink2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
13.04.2013 01:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982) - Miszon - 13.04.2013 01:01 AM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.3 (1982-1990) Miszon 162 42 937 15.09.2022 11:42 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości