Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 562
Dołączył: Aug 2008
Post: #57
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
Queen WE WILL ROCK YOU 1977 News of the World
w BTW od: 1997, czyli prawie od początku


(rarytas, bo wersja z BBC. Niezupełnie na żywo, bo z multiwokalem i nie wiem po co dogranymi oklaskami. Szkoda tylko, że nie ma tu moim zdaniem najlepszej części, która została zastąpiona improwizacją w stylu "Get down make love". Też zacną, ale jednak nie to co świetna szybka część z płyty)

Niesłusznie moim zdaniem zapomniany numer, do czego przyczyniło się zapewne też to, że bardzo szybko wypadł z listy numerów granych na koncertach (tylko na trasie po wydaniu płyty, a po 1978 czy 9 już ani razu go nie grali). A był nawet singlem. W Japonii co prawda i w dodatku w jakiejś beznadziejnej wersji przyciętej do 4 minut z okładem, ale jednaj był. To taka Mayowa próba zrobienia kilkuczęściowego numeru w stylu Bohemian Rhapsody, ale utrzymanego w całości w jednym, hardrockowym stylu. Mój ulubiony numer z tej płyty. Naprawdę świetna sprawa. Kiedyś przeczytałem, że to był numer nieco w stylu Free (który to zespół chłopaki lubili), a jak wiemy historia tak się potoczyła, że potem ich wokalista stał się przez chwilę wokalistą nowego Queen (czy też raczej jego połowy). Dziwne są dzieje muzyki.

Ciekawostka: w kawałku pojawia się tapping, jeszcze przed tym nim spopularyzował go Eddie van Halen.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
13.04.2013 12:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982) - Miszon - 13.04.2013 12:59 AM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.3 (1982-1990) Miszon 162 42 926 15.09.2022 11:42 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości