Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 561
Dołączył: Aug 2008
Post: #56
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
The Sex Pistols GOD SAVE THE QUEEN 1977 Never Mind The Bollocks Here's The Sex Pistols
w BTW od: 2000? (jak razem z drugimi Pistolsami)



O Pistolsach napisałem w zasadzie wszystko co chciałem już wcześniej. Dodam, że ten numer lubię bardziej od Anarchii. Mimo że rozumiem tylko zwrotkę i "noł fiuczer", a potem z refrenu tylko jakiś bełkot słyszę Icon_wink2 . A jeszcze przypomniało mi się co do napisów na murach: "no future" też gdzieś było i chyba pomyliłem, bo ten legendarny napis to był właśnie ten, a "punk's not dead" był mniej legendarny (bo nie przy ulicy, tylko od tyłu bloku, skierowane na minipark jeśli można tak nazwać ten kwartał drzew z piaskownicą pośrodku). Trudno już powiedzieć, jak to było szczerze mówiąc. Pamięć zawodzi. Ale tak czy inaczej - "no future" to naczelne hasło punka po dziś dzień.

Co ciekawe - Zgniły Jasiek twierdził zawsze, że obrazoburczy tekst, gdzie zestawiano w jednej zwrotce królową angielską i reżim faszystowski, wcale nie był atakiem na monarchię. Wręcz przeciwnie - był objawem resentymentu dla niej, a także hołdem dla klasy pracującej, wyznaniem prawdziwego patrioty (takie ówczesne "sorry Polsko" albo "Polska, mieszkam w Polsce"? Icon_wink2 ). Mimo to, wydanie singla spowodowało ogromny skandal, tym bardziej że jakoś tak "przypadkiem" złożyło się z jubileuszem 25 lat na tronie królowej Elżbiety.

Ciekawostka: zanim zespół podpisał wreszcie kontrakt z nowym wydawcą, Virgin, który ostatecznie wydał singla, wytłoczono małą partię płytek ze znaczkiem A&M (które w końcu zrezygnowało, bojąc się ryzyka). Dziś te płytki należą do najdroższych krążków brytyjskich zespołów, jakie w ogóle istnieją. Jedna z nich, nietknięta, w kartoniku ze znaczkiem A&M poszła w 2006 za "drobne" 13 000 funciaków! Podobno takich sztuk istnieje jedynie 9. To się nazywa komercjalizacja buntu?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
13.04.2013 12:56 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982) - Miszon - 13.04.2013 12:56 AM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.3 (1982-1990) Miszon 162 42 909 15.09.2022 11:42 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości