Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 561
Dołączył: Aug 2008
Post: #55
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
Iggy Pop THE PASSENGER 1977 Lust for Life
w BTW od: ok. 2002-4. Ale numer znałem już pod koniec podstawówki


(Iggy nie czuł się chyba zbyt dobrze. Czy raczej - czuł się zbyt dobrze Icon_wink2 )

Człowiek, który może nie wynalazł (robił to już Jim Morrison), ale upowszechnił stage-diving. Człowiek, który biorąc pod uwagę ilość i liczbę używek, których próbował, powinien już dawno zejśc z tego świata. Człowiek o niskim głosie (trochę podobnym do Davida Bowie), widywany głównie z nagim torsem, przez co dziwnie wygląda w ubraniu Icon_wink2 . Zresztą - Bowie pojawia się tu gościnnie w chórkach (a także gra na całej płycie na klawiszach)!

Powiem szczerze, że mam pewien problem z tym numerem. Wynika on głównie z tego, że najczęściej słuchane przeze mnie wersje to covery w wykonaniu polskich zespołów. I zarówno sepleniący angielski Muńka, jak okropny angielski Grabaża, podobnie jak wersja Kultu, Big Cyca, czy paru innych zespołów - niespecjalnie mnie przekonują. Jak się doda do tego taką kwestię, że numer jest w sumie mocno nudny muzycznie (w kółko te 4 akordy, bez żadnego urozmaicenia) - to może zmęczyć jak się słyszy wersje koncertowe które się ciągną i ciągną. Ale wersje Iggy'ego jakoś dają radę. Tyle, że za słabo je pamiętam w powodzi wielu innych wykonań (podobnie mam z Glorią zespołu Them, która w ogóle się do BTW nie załapała).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
13.04.2013 12:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982) - Miszon - 13.04.2013 12:48 AM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.3 (1982-1990) Miszon 162 42 914 15.09.2022 11:42 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości