Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 563
Dołączył: Aug 2008
Post: #49
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
John Miles MUSIC 1976 Rebel
w BTW od: ok. 2008



Pierwsze skojarzenie to Markomania, bo chyba tylko Niedźwiedź gra ten numer w Polsce w radio. A nie, potem jeszcze ktoś grał. I to nawet często Icon_smile2 . I to drugie skojarzenie. Aczkolwiek przyznam szczerze, że jako sygnał to średnio mi pasowało to do profilu muzycznego Astrologa Icon_wink2 .

Nie jestem pewien, czy bardziej od wersji pełnej nie kojarzę jakiejś skróconej, gdzie nie ma aż tylu motywów po drodze. Może to "Music (reprise)", które kończy album? Nie sprawdzę, bo jakoś nie mogę znaleźć tego na youtubie. Tak czy inaczej - numer ten jest dosyć niezwykły, składa się z kilku części i nazwałbym go na swój użytek jakimś progresywnym popem. Może gdyby nie mocno cukierkowa i mocno mi przeszkadzająca aranżacja, szczególnie tej tanecznej części. Ale w każdym razie rzecz warta uwagi i to na tyle, że nawet ta słodkość lat 70-tych (mi brzmiąca raczej na 80-te, dopiero przy wrzuceniu tego do Topu dowiedziałem się, że to nie okolice 1983) nie jest przeszkodą, by zwrócić na utwór uwagę i polecić go jako naprawdę sporą ciekawostkę. Przy okazji - fajne rzeczy się tu dzieją w warstwie harmonicznej, gdzie praktycznie ta sama melodia za każdym razem jest podawana z innymi akordami. Niezłe.

To był drugi przebój artysty, bo po sukcesie "próbnego" singla wytwórnia zdecydowała się wydać mu cały album, z którego Music było pierwszym singlem i największym przebojem Johna jak się miało okazać (#3 w UK). Album produkował sam Alan Parsons, u którego zresztą potem John kilka razy śpiewał gościnnie, odwdzięczając się niejako za wkład w debiut. Aczkolwiek kariera Milesa nie potyczyła się chyba tak jakby wskazywał na to debiut, bo kolejne płyty już nie dochodziły w UK do pierwszej 10-ki, w zasadzie tylko w Szwecji radziły sobie dobrze (jest w tym kawałku coś eurowizyjnego, więc może to dlatego? Tzn. Eurowizję z lat 70-tych mam na myśli). A w Stanach w zasadzie nie zaistniał, co mnie jednak nieco zdziwiło.

Ciekawostka: John Miles napisał kawałek w około pół godziny i pierwotnie to miało być nawet kilka piosenek, ale ostatecznie stwierdził że zabawnie byłoby połączyć je w całość. Z tą całością to może przesadził, bo rzecz jest nie do końca spójna, przejścia między częściami są dość nagłe, ale w sumie pomysł był dobry patrząc na dalsze losy tego numeru.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
15.03.2013 11:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982) - Miszon - 15.03.2013 11:09 AM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.3 (1982-1990) Miszon 162 42 937 15.09.2022 11:42 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości