Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 561
Dołączył: Aug 2008
Post: #45
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
Santana EUROPA (EARTH'S CRY HEAVEN'S SMILE) 1976 Amigos
w BTW od: 2000


(koncert z Werony z 1977)

Wolę ten numer chyba nawet bardziej od Samba pa ti, a było tak chyba nawet od zawsze. Pamiętam, jak Santana koncertował w Polsce w 1994, na Torwarze (co było dużym wydarzeniem, jednym z większych w roku), koncert był nawet potem transmitowany, możliwe że w całości a w każdym razie w dużych fragmentach, w TVP. Oglądałem, bardziej z ciekawości, bo nie byłem jeszcze gotowy na taką, głównie instrumentalną, muzykę rockowo-jazzowo-latynoską, w dodatku znałem może ze 3 numery wcześniej. W tym właśnie ten. I wtedy zrobił on na mnie najlepsze wrażenie i jakoś tak zostało na długie lata.

Choć ogólnie rzecz bardzo podobna melodycznie, klimatem i konstrukcją do swego słynniejszego, starszego "brata" (czy raczej "siostry", bo oba kawałki mają żeński rodzaj). Rzecz się podobnie ciągnie, a w zasadzie raczej leje, jest utrzymana w rumbowym w mid-tempie, wszystko bez szaleństw, utrzymane w ryzach "singlowości". Idealna pościelówa można by rzecz Icon_wink2 .

Wydano to na singlu tylko w Europie (rzecz jasna), w Stanach z tej płyty wyszło "Let it shine" i było mniejszym przebojem niż europejski singiel pod drugiej stronie oceanu. Ale cała płyta radziła tam sobie nieźle, najlepiej z płyt grupy od 1972, wchodząc nawet na 10 miejsce w pewnym momencie.


Ciekawostka: pierwociny utworu powstały pod wpływem obserwacji kolegi, który przeżył zdecydowanie zły odlot po zażyciu meskaliny. Szkic został nazwany "The Mushroom Lady's Coming to Town" Icon_lol . Będąc w trasie z Earth, Wind & Fire, Carlos zagrał pewnego razu numer Tomowi Costerowi. Wspólnie dopracowali i dokończyli numer, zmieniając także tytuł.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
15.03.2013 11:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982) - Miszon - 15.03.2013 11:05 AM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.3 (1982-1990) Miszon 162 42 920 15.09.2022 11:42 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości