Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 563
Dołączył: Aug 2008
Post: #24
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
Dodam jeszcze odnośnie Tubular Bells: to najdłuższy kawałek w tej części BTW! wwas i thestranglers zarabiają po punkcie, podali nie tylko czas ale nawet tytuł Icon_biggrin3 .

Joe Cocker YOU ARE SO BEAUTIFUL 1974 I Can Stand a Little Rain
w BTW od: na pewno długo. Dokładnie nie pamiętam, ale strzelam na ok. 1998-99


(ciekawostka, koncert z 1980 z Berlina)
I znowu - fortepian i wokal. Najlepsze połączenie, więcej mi nie trzeba. Aczkolwiek istnieje też wersja na gitarze akustycznej. Wersja zagrana nawet w którymś z Trójkowych Topów Wszech czasów (co mnie bardzo wtedy wkurzyło, bo akurat chciałem sobie nagrać ten kawałek, a tu taka muka Icon_confused ...).

Cocker był wówczas w samym środku swych nałogów, mimo to dużo koncertował i dużo wydawał płyt. Ta jednak miała być ostatnią która odniosła sukces (blisko Top 10 w Stanach i UK, a ten singiel #5 na Billboardzie), potem przez jakiś czas szło dużo gorzej. Z racji swego wyglądu, a także zapalczywej walki o legalizację marihuany, Cocker zyskał wówczas przydomek "Wściekły pies" ("Mad Dog").

Rzecz ma ciekawe akordy w pewnym momencie, no i moje ulubione C7+. Jeden z akordów zainspirował mnie do kawałka opartego niemal w całości na progresji takich łączonych akordów (lewa ręka gra pewien akord, prawa inny, po czym prawa gra ten co przed chwilą grała lewa, a lewa gra już inny, itd.). W czasach Sham-rocka rzecz miała melodię, refren i nazywała się Moje niebo. Potem przerobiłem na instrumental, wywalając jedną część (tą refrenową). W wersji granej przez komputer i niedokładnie takiej jak oryginalna (zapisałem to w nutach, a komp gra z midi, nie grając pewnych rzeczy które w nutach widać, jak np. powtórzenie części "solówkowej" i to że to są 2 albo 3 "zwrotki" o ile pamiętam), jako 4 track pierwszej never released płytki Newtons brzmi mniej więcej tak:
http://chomikuj.pl/Miszon/NewTons+-+NewTons
(hasło takie jak tytuł płyty Icon_smile2 )

Ciekawostka: to oczywiście cover. Oryginał nagrał Billy Preston. I tu rzeczywiście ciekawostka: Dennis Wilson z Beach Boys twierdzi (ł?), że napisał słowa z Prestonem, spontanicznie na jakiejś imprezeie na której byli. Nawet grywał to na koncertach na przełomie lat 70-tych i 80-tych.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
05.02.2013 10:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982) - Miszon - 05.02.2013 10:48 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.3 (1982-1990) Miszon 162 42 938 15.09.2022 11:42 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości