Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 563
Dołączył: Aug 2008
Post: #22
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
Przejście na drugą stronę Oceanu:

Barry White YOU'RE THE FIRST, THE LAST, MY EVERYTHING 1974 Can't Get Enough
w BTW od: ok. 2002? '04? Kompletnie nie pamiętam


Może trochę zaskoczenie że takie dźwięki u mnie? A jednak, choć to bardziej sprawka siostry (i też taty), a konkretniej - ich fanowskiego oglądania serialu Ally McBeal. Ja dość długo się opierałem i jakoś późno zacząłem z nimi oglądać, ale w końcu też dołączałem w te (wtorkowe?) wieczory. Później jak powtarzali już mnie nie ciągnęło, ale to tak pewnie jest, że pewne seriale muszą trafić w swój czas, a jeśli trafią zbyt mocno, to potem ciężko im jest samą jakością powtórzyć to, czym kiedyś nas wciągały w swój świat.

Trochę zapowiedź tego, co nastąpiło wkrótce, czyli szalonej eksplozji popularności disco. Bo Barry, czyli facet z bardzo niskim, bardzo zmysłowym głosem, mający też takiż zmysłowy, romantyczny image, był jednym z pionierów gatunku. W latach 60-tych autor piosenek dla innych wykonawców, potem producent, tu w swoim największym hiciorze, z najlepszego okresu jego wielkiej kariery solowej (szczyt to lata 1972-78, potem w 90-tych renesans popularności). #2 w Stanach, a w UK nawet na szczycie (to ciekawe swoją drogą). Tak naprawdę to cover, a w zasadzie prawie cover, bo Barry zmienił nawet nieco tekst kawałka z 1953 roku napisanego przez countrowca, niejakiego Petera Radcliffe'a. Nikt tego jednak wcześniej nie nagrał i to White wyciągnął tą staroć i kompletnie pozmieniał, bo z country zrobił disco!

Ciekawostka: w młodości życie Barry'ego zapowiadało się nieciekawie. Był członkiem gangu, siedział kilka miesięcy w więzieniu za kradzież. Jak potem wspominał, wszystko zmienił Elvis Presley - kiedy pewnego razu usłyszał w radio jego wykon "It's Now or Never", postanowił zmienić swe życie. Elvis świętym? Icon_wink2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
05.02.2013 10:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982) - Miszon - 05.02.2013 10:45 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.3 (1982-1990) Miszon 162 42 939 15.09.2022 11:42 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości