Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 312 (24.11.12)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
DLP - Notowanie 312 (24.11.12)
Villagers - Nothing Arrived - Doświadczenia poznanej po czasie płyty ''Beckoming a Jackal'' oraz dwa ponadprzeciętnie utalentowane single rzucone przez grupę do sieci jako przedsmak "[Awayland]" utwierdzają mnie w przekonaniu, że Conor O'Brien jest w stanie w przyszłym roku zrehabilitować Irlandię na listach płyt oraz singli. Kraj, który kojarzy nam się obecnie jedynie z popadającymi w coraz głębszy kryzys U2, The Cranberries czy Enyą, nie wyeksportował w ostatnich latach żadnego znaczącego zespołu....no chyba, że policzymy na ich konto rezydującego gdzieś w opuszczonych zamkach na południu kraju Brendana Perry'ego oraz ulubieńców młodzieży z The Script. Małej rewolucji na miarę tej z lat 90. (The Frank and Walters, A House, The Divine Comedy) może niewątpliwie pomóc drugi album Villagers promowany przez m.in. ''Nothing Arrived''. To rzecz na wskroś w stylu O'Briana. Silne nawiązania do amerykańskiej oraz kanadyjskiej sceny indie nie pozwalają w ciemno stwierdzić z jakim podmiotem wykonawczym mamy do czynienia. Pompatyczne aranżacje, stopniowo dociskany pedał gazu oraz sterujący singlem od początku do końca bardzo nośny piano-riff przywołują automatyczne skojarzenia z Arcade Fire oraz Bright Eyes. W kraju, gdzie wedle legend wystarczy sprzedać dziesięć sztuk płyty, żeby wejść na tamtejszą listę przebojów znów ktoś bardzo chce przełamać stereotypy.

Johnny Marr - The Messenger - Ciężko uwierzyć, że Johnny Marr, który zapisał się w historii muzyki być może jako największy gitarzysta wszech czasów, dopiero w 2012 roku zaczął komponować pod swoim imieniem i nazwiskiem solowy materiał. Okoliczności były ku temu sprzyjające. Po 2009 roku Marr był raczej bezrobotny, gdyż wcześniej opuścił szeregi Modest Mouse i The Cribs, a Pet Shop Boys nie zdecydowali się tym razem sprowadzić go do Los Angeles na sesję do LP "Elysium". Natomiast kwestia reaktywacji The Smiths ....ok, wiem, zmienię wątek. "The Messenger'', pierwszy objaw planowanej na 2013 rok płyty (tytuł ten sam), usłyszałem pierwszy raz w BBC Radio 2, gdzie akurat doznawałem wywiadu z w/w duetem. Neil Tennant od razu pobłogosławił singiel swojego przyjaciela, ale czy mógł zrobić inaczej mając w perspektywie wspólny koncert muzyków 5 grudnia w Londynie? Dlatego weryfikacji podjąłem się osobiście Icon_wink, a dzisiejsze wyniki DLP pełnią rolę komentarza oraz oceny. Surowy kawałek utrzymany w nieco Oasisowej stylistyce wyróżnia się na tle przewijającej się przez Wyspy muzyki gitarowej, którą tworzą młodsi o ponad 20 lat naśladowcy gitarzysty The Smiths i Electronic. Johnny Marr wie z jakiej epoki pochodzi i nie próbuje udowadniać nam, że jest inaczej. Słuszna droga. Kto bowiem jak nie on potrafi bezstratnie spakować Zjednoczone Królestwo w czterominutowy plik audio i zrobić z niego najlepszy przewodnik po kraju?

Pet Shop Boys - Memory Of The Future - Czy w wersji z płyty, czy w remiksie Stuarta Price'a z singla, ''Memory of the Future'' brzmi równie atrakcyjnie i z pewnością nie zawiedzie tych, którzy wciąż uważają Pet Shop Boys za najbardziej wartościowy duet na rynku tanecznej muzyki popularnej. Grudniowy singiel duetu z ich najbardziej amerykańskiej płyty w karierze nosi paradoksalnie znamiona europejskiej sceny disco lat 80. i praktycznie od pierwszego odsłuchu ewidentnie przypomina mi dokonania (podobno) genialnych Szwedów z ABBY. Ze względu na dosyć kategoryczny rozłam pomiędzy obiema wersjami piosenki, ciężko jest mi dopasować na poczekaniu jakiś sensowny komentarz odnoszący się do stricte muzycznych walorów ''Memory"/"Memory Mix". Przypuszczalnie wersja Price'a ma w sobie cechy świadczące o ''przydatności'' piosenki do radiowej ramówki każdej lubiącej dobry pop stacji muzycznej, chociaż zakładam, że górną granicę popularności znów wyznaczy chłopcom z zoologicznego playlista BBC Radio 2. Niezmienna jest również zasada, że po dobry refren wciąż należy stać w tej kolejce.

The History Of Apple Pie - Glitch - Powołując na listę kilka tyg. temu nagranie "Do It Wrong" nie spodziewałem się wywołać wilka z lasu. Do premiery albumu "Out of View'' pozostało jeszcze trochę czasu, jednak członkowie grupy ''The History of Apple Pie'' stwierdzili, że warto przed Świętami podzielić się z fanami kolejnym zwiastunem z gorączkowo wyczekiwanego debiutu. I jak? Po staremu. Nie ma zaskoczenia, co w przypadku grających w duchu shoe-popowych lat 90. Brytyjczyków jest prawdziwym komplementem. Agresywny riff tradycyjnie już kontrastuje z delikatnymi, półprzytomnymi wokalami, a sekcja rytmiczna wyciska z zespołu siódme poty. "Glitch" zdaje się realizować w pełni przemyślany scenariusz, a The History of Apple Pie nie brzmią w nim bynajmniej jak spontaniczni debiutanci, chociaż w gruncie rzeczy wiem, że to jedynie wrażenie. To nie może być fake, oni nie mogą byś dużo starsi ode mnie. Ciężko jest kochać przeszłość bardziej niż teraźniejszość.

Peace - Wraith - Peace to gorący kąsek i jedna z moich największych nadziei na fonograficzny debiut w przyszłym roku. Anglicy zrobili doskonałe wrażenie EP-ką "Delicious", gdzie obok koktajlowych indie-popowych kawałków pokroju ''Bloodshake'' potrafili zamieścić rozbudowane, nawiązujące do post-psychodelicznych lat 90. "1998 (Delicious)" (tytuł widocznie nieprzypadkowy). Grupa z Birmingham nie boi się eksplorować tego, co wydaje się leżeć zbyt daleko od głównej osi ich zainteresowań, a jednocześnie nie popada w tych poszukiwaniach w nadmierne rozbicie oraz dekompozycję. W duchu podobnych zasad napisany został ich premierowy singiel ''Wraith", gdzie pod nośną melodią kryje się precyzyjna, idealnie opracowana strategia rzeźbienia na patentach pozostawionych nam w spadku przez Mansun czy Supergrass. Nie spieprzcie tego, chłopcy!


AP. PP. LT.

01. 01. 06. Swiss Lips - In The Water
02. 02. 05. Peace - California Daze
03. 03. 04. Foals - Inhaler
04. 04. 06. Churches - The Mother We Share
05. 07. 04. Django Django - Life's A Beach
06. 20. 02. Tindersticks - Slippin' Shoes
07. 05. 05. Spiritualized - So Long You Pretty Thing
08. 09. 09. Villagers - The Waves
09. 13. 13. Garbage - Control
10. 06. 06. Young Dreams - Fog Of War

11. 11. 03. Hey - Co Tam?
12. 08. 05. Metz - Wet Blanket
13. 23. 05. The History Of Apple Pie - Do It Wrong
14. 10. 04. David Byrne & St. Vincent - Weekend In The Dust
15. 12. 08. Still Corners - Fireflies
16. 27. 09. No Doubt - Looking Hot
17. 24. 04. Lower Dens - Propagation
18. 22. 02. Scott Walker - Epizootics!
19. NE. 01. Villagers - Nothing Arrived
20. 29. 03. The Babies - Moonlight Mile

21. 18. 07. Ultravox - Live
22. 21. 13. Pet Shop Boys - Leaving
23. 16. 08. Girls Names - The New Life
24. 30. 02. Panama - All Over The World
25. 15. 07. Madness - My Girl II
26. 14. 08. Efterklang - Apples
27. 25. 12. Tindersticks - Show Me Everything
28. 42. 02. inc. - 5 Days
29. 19. 06. Dead Can Dance - Children Of The Sun
30. 28. 10. Tiger Love - Summer Rain

31. 17. 08. Adele - Skyfall
32. NE. 01. Johnny Marr - The Messenger
33. 36. 04. Perfume Genius - Take Me Home
34. 31. 10. The Joy Formidable - Cholla
35. 32. 03. Soulsavers - Bitter Man
36. NE. 01. Pet Shop Boys - Memory Of The Future
37. 35. 13. Yeasayer - Reagan's Skeleton
38. 26. 09. Grizzly Bear - Speak In Rounds
39. 33. 10. Churches - Lies
40. NE. 01. The History Of Apple Pie - Glitch

41. 41. 14. Calexico - Splitter
42. 40. 07. Turtle Giant - We Were Kids
43. 43. 10. Norah Jones - After The Fall
44. 34. 11. Wild Nothing - Shadow
45. NE. 01. Peace - Wraith
46. 44. 09. Muse - Panic Station
47. 38. 15. Bloc Party - Octopus
48. 37. 07. Nelly Furtado & Ace Primo - High Life
49. 48. 14. Ariel Pink's Haunted Graffiti - Symphony Of The Nymph
50. 47. 15. Animal Collective - Applesauce
51. 39. 11. Dead Can Dance - Opium
52. 46. 16. Grizzly Bear - Yet Again
53. 55. 16. Chairlift - Guilty As Charged
54. 45. 16. ∆ - Taro
55. 51. 12. Killing Joke - Rapture
56. 53. 18. Future Islands - Cotton Flower
57. 49. 11. The Fresh & Onlys - 20 Days & 20 Nights
58. 50. 12. Bob Dylan - Soon After Midnight
59. 52. 13. The Beach Boys - Isn't It Time
60. 54. 12. Marillion - Sounds That Can't Be Made
61. 58. 08. Lao Che - Zombi!
62. 69. 17. Crystal Castles - Plague
63. 62. 14. Bailter Space - No Sense
64. 64. 16. The Mountain Goats - Cry For Judas
65. 66. 13. Saint Etienne - Heading For The Fair
66. 57. 10. Fine Times - Hey Judas
67. 56. 06. Girls Aloud - Something New
68. 60. 11. Dum Dum Girls - I Got Nothing
69. 59. 19. Ariel Pink's Haunted Graffiti - Only In My Dreams
70. 61. 18. Liars - Octagon

Z listy wypadły:

z 63 - The Antlers - Drift Drive - po 16 tyg. (max: 27)
z 65 - David Byrne & St. Vincent - Who - po 23 tyg. (max: 1)
z 67 - The Raveonettes - She Owns The Streets - po 19 tyg. (max: 4)
z 68 - Magic Wands - Crystals - po 18 tyg. (max: 17)
z 70 - Wavves - Hippies Is Punks - po 14 tyg. (max 12)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.11.2012 11:03 PM przez saferłel.)
25.11.2012 11:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #2
RE: DLP - Notowanie 312 (24.11.12)
Villagers z "The Waves" trafiło u mnie do top 10. Temu nowemu singlowi nie wróżę aż tak dobrej passy, ale kto wie, kto wie Icon_smile

saferłel napisał(a):17. 24. 04. Lower Dens - Propagation
Widzę, że sporawo awansuje. Ciekawy jestem co jeszcze osiągnie, bo na VHL zaliczyli drugą pozycję.

No i mój nowy numer 1 u ciebie w top 3 Icon_smile
26.11.2012 01:07 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #3
RE: DLP - Notowanie 312 (24.11.12)
Znowu jest to co lubię na DLP najbardziej, czyli świetnie wykonane opisy. Dla takiego, jak ja ma to spore znaczenie, ponieważ opisując je przybliżasz Twórcę i piosenkę, powodując, że nad każdą dodatkowo skupiam się, by wyłowić niuanse z opisu. Wpływa na wyobraźnię i podświadomość. Bardzo mnie ucieszył wokół Peace, choc dwa utwory były już antyprzebojami, to zgadzam się, że mamy do czynienia z niecodziennie udanym projektem. Swiss Lips na szczycie także mnie uradował, ponieważ jest to utwór nieprzyzwoicie przebojowy i nikt teraz nie może zarzucać, że to hołd, czy coś. Trzy razy na szczycie nie zostaje się bez powodu. Johnny Marr u mnie w poczekalni, faktycznie niezła kompozycja.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
26.11.2012 08:01 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: DLP - Notowanie 312 (24.11.12)
vingoe napisał(a):Widzę, że sporawo awansuje. Ciekawy jestem co jeszcze osiągnie, bo na VHL zaliczyli drugą pozycję.
To ciekawe. Musiał być na liście już jakiś czas temu albo go jeszcze nie zauważyłem. Właśnie sprawdziłem, że był singlem promocyjnym, co już zupełnie mnie zaskoczyło. Myślałem, że to tylko mój wybór i kolejna piosenka, której na pewno nie zobaczę na żadnej innej liście. Miło Icon_smile

dziobaseczek napisał(a):Znowu jest to co lubię na DLP najbardziej, czyli świetnie wykonane opisy. Dla takiego, jak ja ma to spore znaczenie, ponieważ opisując je przybliżasz Twórcę i piosenkę, powodując, że nad każdą dodatkowo skupiam się, by wyłowić niuanse z opisu. Wpływa na wyobraźnię i podświadomość.
Taki miałem plan, by wrócić z opisami. Postawiłem na to nacisk w poprzednio opublikowanej liście i udało się Icon_smile Dla mnie to też ważne, bo opisy traktuje jako część listy, coś co jest jej znakiem szczególnym, integralnym elementem. Widzisz opis i wiesz gdzie trafiłeś Icon_smile Niestety w ostatnim czasie ledwo wyrabiałem z listą, wklejałem ją zwykle późno w środę, dobre kilka dni po przyjętej dacie publikacji i wtedy już nie miałem czasu na jakieś głębsze komentarze.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.11.2012 11:52 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 659
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #5
RE: DLP - Notowanie 312 (24.11.12)
saferłel napisał(a):67. 56. 06. Girls Aloud - Something New
spodziewałem się jakiegoś komentarza w temacie z listą brytyjską a tu nic.Icon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
26.11.2012 04:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #6
RE: DLP - Notowanie 312 (24.11.12)
saferłel napisał(a):Musiał być na liście już jakiś czas temu albo go jeszcze nie zauważyłem.
Nie mogłeś go zauważyć, bo postuję tu listę na nowo od 11 notowania, a "Propagation" było na VHL przez kilka wcześniejszych tygodni.
26.11.2012 04:45 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 125
Dołączył: Dec 2014
Post: #7
RE: DLP - Notowanie 312 (24.11.12)
To tak szybko pogrupuję utwory:

Będę grał od tego tygodnia:
saferłel napisał(a):03. 03. 04. Foals - Inhaler

Grałem/gram:
saferłel napisał(a):09. 13. 13. Garbage - Control gram coś nowego
16. 27. 09. No Doubt - Looking Hot jest tendencja zwyżkowa
21. 18. 07. Ultravox - Live chyba już nic nowego nie będzie
22. 21. 13. Pet Shop Boys - Leaving jest t. zw.
25. 15. 07. Madness - My Girl II chyba nie w tym wieku
31. 17. 08. Adele - Skyfall j. w.
47. 38. 15. Bloc Party - Octopus będę grał coś nowego
51. 39. 11. Dead Can Dance - Opium chyba już pas
52. 46. 16. Grizzly Bear - Yet Again przymierzam się do nowego singla
62. 69. 17. Crystal Castles - Plague jest t. zw.
69. 59. 19. Ariel Pink's Haunted Graffiti - Only In My Dreams będzie jakiś singiel jeszcze?
26.11.2012 04:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #8
RE: DLP - Notowanie 312 (24.11.12)
Powróciły opisy! Icon_biggrin Podobnie jak dziobas zawsze lubiłem je czytać więc mnie to cieszy. Icon_smile

(25.11.2012 11:02 PM)saferłel napisał(a):  Peace - Wraith

Przesłuchałem wszystkie co nie znałem i ta mi się podoba najbardziej.
Swoją drogą jednak PSB zadebiutowało u nas w tym samym tygodniu. Icon_wink

Cytat:01. 01. 06. Swiss Lips - In The Water
02. 02. 05. Peace - California Daze
03. 03. 04. Foals - Inhaler

Podium w całości nie znam! Muszę to nadrobić.

Cytat:11. 11. 03. Hey - Co Tam?

Jak na razie nie wiem czy coś jeszcze u mnie wejdzie z tej nowej płyty.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
26.11.2012 05:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 125
Dołączył: Dec 2014
Post: #9
RE: DLP - Notowanie 312 (24.11.12)
michal91d napisał(a):świetne podium, choć numer jeden nie do końca mnie przekonuje
o to chyba pierwsza osoba której nie przekonało do końca, ja muszę nadrobić brak
26.11.2012 06:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
RE: DLP - Notowanie 312 (24.11.12)
Szymek79 napisał(a):spodziewałem się jakiegoś komentarza w temacie z listą brytyjską a tu nic.Icon_wink
Szczerze mówiąc mało mnie to interesuje. Pomijam już fakt, że wiele lepszych ich singli kończyło niżej, lecz po prostu wiem, że GA to chyba jedyny zespół z grona tych, które lubię, rywalizujący o czołowe miejsca na liście singli w UK. Nie jest dla mnie to niczym ekscytującym Icon_smile

thestranglers napisał(a):Madness - My Girl II chyba nie w tym wieku
Co to znaczy? Nie do końca rozumiem też Twoją postawę odnośnie Adele, bo założę się, że mógłbym znaleźć w Twoich komentarzach na forum o wiele więcej jawnie negatywnych słów skierowanych pod adresem "Skyfall'', a przecież ta piosenka była w Twoim top 40.

thestranglers napisał(a):będzie jakiś singiel jeszcze?
U mnie chyba będzie, oficjalnie nie wiem. Ale wiesz, to Twoje zmartwienie Icon_wink

Art. Brut. napisał(a):Przesłuchałem wszystkie co nie znałem i ta mi się podoba najbardziej.
Wszystkie piosenki czy nowości?

Art. Brut. napisał(a):Swoją drogą jednak PSB zadebiutowało u nas w tym samym tygodniu. Icon_wink
Kampanię promocyjną czas zacząć. Tym bardziej, że na ebayu pojawiły się już nowe piękne promo cd dla dj-ów. Szkoda, że cena to około 160 zl za sztukę.....na razie Icon_smile
[Obrazek: file.php?id=809]
Znów Farrow zaskoczył designem. Sleeve w kształcie prostokąta, naturalnie odsłania górną część z płyty w wygrawerowanym, dwustronnym napisem. Dobrze, że jest jeszcze dodatkowa plastykowa koperta, bo inaczej ciężko byłoby mi kiedyś znaleźć nie porysowany egzemplarz Icon_wink

PS - na nalepce 3 new bonus tracks.....no...no...no Icon_smile

Art. Brut. napisał(a):Jak na razie nie wiem czy coś jeszcze u mnie wejdzie z tej nowej płyty.
No tak, widziałem ocenę na RYM Icon_wink

michal91d napisał(a):dam szansę, po pierwszym odsłuchu wypadło bardzo dobrze.
Szalejemy ;] Coraz więcej wspólnych akcentów.

michal91d napisał(a):przyzwoite nagranie, choć chyba spodziewałem się czegoś więcej. Ot takie gitarowe granie Icon_smile
Nie wiedziałem, że lubisz Marra/The Smiths/Electronic/The Healers tudzież jego grę gościnną u The The, Modest Mouse, PSB, The Cribs, Oasis, Pearl jam, Crowded House, Girls Aloud czy 7 Worlds Colide.....i tak o kimś zapomniałem Icon_wink Tzn. piszę o tym, bo wspomniałeś coś o ''spodziewaniu się czegoś więcej''.

michal91d napisał(a):ale Ty już wiesz za jaką nowość najbardziej trzymam kciuki
Nie, dobrze, że napisałeś, bo byłem pewien, że najbardziej trzymasz kciuki za ''Memory of the Future''.

michal91d napisał(a):świetne podium, choć numer jeden nie do końca mnie przekonuje. Jest poprawnie i tyle.
Oh, gdybyś wpadł do mnie w tamten piątkowy wieczór.....to nagranie zmieniło nasze życie Icon_biggrinIcon_biggrinIcon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.11.2012 10:04 PM przez saferłel.)
26.11.2012 10:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 659
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #11
RE: DLP - Notowanie 312 (24.11.12)
saferłel napisał(a):Pomijam już fakt, że wiele lepszych ich singli kończyło niżej, lecz po prostu wiem, że GA to chyba jedyny zespół z grona tych, które lubię, rywalizujący o czołowe miejsca na liście singli w UK.
ale sprzedaż raczej kiepska i coś czuję, że w kolejnym notowaniu mogą się nie zmieścić w Top10, poza tym ja by się cieszył jakby wykonawca, ktorego lubię zajął drugie miejsce na angielskiej liście taki wynik to już przejdzie do annałów.Icon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
26.11.2012 10:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: DLP - Notowanie 312 (24.11.12)
Jak PSB wejdą do top 40 to będę zadowolony ;] W sumie ich śledzę jeszcze z czystego przyzwyczajenia, a co do reszty to naprawdę nie ma to dla mnie znaczenia.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.11.2012 10:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: DLP - Notowanie 312 (24.11.12)
michal91d napisał(a):twierdzisz, że moje też by zmieniło?
Nie wiem w jakim stopniu, ale pewnie inaczej byś dzisiaj postrzegał to nagranie Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.11.2012 10:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #14
RE: DLP - Notowanie 312 (24.11.12)
(26.11.2012 10:02 PM)saferłel napisał(a):  
Art. Brut. napisał(a):Przesłuchałem wszystkie co nie znałem i ta mi się podoba najbardziej.
Wszystkie piosenki czy nowości?

Nowości. Icon_smile W notowaniu za dużo nie znam, może w tygodniu coś ponadrabiam... postaram się. Icon_biggrin

Cytat:PS - na nalepce 3 new bonus tracks.....no...no...no Icon_smile

Sporo tych b-side'ów wydają, chyba więcej niż samego albumu. Icon_surprised Trochę na odwrót w stosunku do innych zespołów ostatnio.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
27.11.2012 12:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
RE: DLP - Notowanie 312 (24.11.12)
Art. Brut. napisał(a):Sporo tych b-side'ów wydają, chyba więcej niż samego albumu.
W jakim sensie ''więcej niż samego albumu"? Chodzi o single z albumu? To jest standard w przypadku Pet Shop Boys. Ostatnimi laty wydają zwykle po 3 komercyjne single lub 2 komercyjne i jakieś promo do Niemiec itd.... A stron b zawsze mają pod dostatkiem. Już dwie kompilacyjne płyty z nimi wydali, łącznie to 68 piosenek + kilka nie zostało uwzględnionych z różnych względów. Swoją drogą nie wierzę, byś nie słyszał jeszcze mojej opinii, jakoby swoją pozycję na rynku zawdzięczali właśnie licznym bonusom, które często bywają lepsze od piosenek na płytach i samych singli. Nie muszę upierać się, że PSB to najlepszy zespół świata i pod jakimkolwiek względem przebija Beach Boys, The Beatles czy Rolling Stones, ale nikt nie pisał i pisze tylu znakomitych stron b, traktując je niemal z równym szacunkiem co strony a. Masz rację, to jest niespotykane na taką skalę wśród innych artystów, niezależnie od przynależności do świata muzyki pop, rock czy alternatywy. Bez stron b byliby o 50% mniej wartościowi.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.11.2012 12:20 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
RE: DLP - Notowanie 312 (24.11.12)
Cytat:09. 13. 13. Garbage - Control gram coś nowego
Mam nadzieję, że grasz to, co myślę Icon_cool
27.11.2012 12:22 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #17
RE: DLP - Notowanie 312 (24.11.12)
(27.11.2012 12:20 AM)saferłel napisał(a):  
Art. Brut. napisał(a):Sporo tych b-side'ów wydają, chyba więcej niż samego albumu.
W jakim sensie ''więcej niż samego albumu"? Chodzi o single z albumu? To jest standard w przypadku Pet Shop Boys. Ostatnimi laty wydają zwykle po 3 komercyjne single lub 2 komercyjne i jakieś promo do Niemiec itd.... A stron b zawsze mają pod dostatkiem. Już dwie kompilacyjne płyty z nimi wydali, łącznie to 68 piosenek + kilka nie zostało uwzględnionych z różnych względów. Swoją drogą nie wierzę, byś nie słyszał jeszcze mojej opinii, jakoby swoją pozycję na rynku zawdzięczali właśnie licznym bonusom, które często bywają lepsze od piosenek na płytach i samych singli. Nie muszę upierać się, że PSB to najlepszy zespół świata i pod jakimkolwiek względem przebija Beach Boys, The Beatles czy Rolling Stones, ale nikt nie pisał i pisze tylu znakomitych stron b, traktując je niemal z równym szacunkiem co strony a. Masz rację, to jest niespotykane na taką skalę wśród innych artystów, niezależnie od przynależności do świata muzyki pop, rock czy alternatywy. Bez stron b byliby o 50% mniej wartościowi.

Chodziło mi o same strony b. Icon_wink Głównie zwróciło moją uwagę, że inne zespoły po prostu odchodzą od zamieszczania na nich niepublikowanych utworów, podczas gdy PSB nie. Choć rzeczywiście wspominałeś na forum o znaczeniu b-side'ów w ich dyskografii.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
27.11.2012 12:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 125
Dołączył: Dec 2014
Post: #18
RE: DLP - Notowanie 312 (24.11.12)
saferłel napisał(a):Madness - My Girl II chyba nie w tym wieku
Co to znaczy?
Po prostu nie przydobała mi się ta nowa rzecz. I chyba niczym mnie w tym wieku nie uraczą.
saferłel napisał(a):Nie do końca rozumiem też Twoją postawę odnośnie Adele, bo założę się, że mógłbym znaleźć w Twoich komentarzach na forum o wiele więcej jawnie negatywnych słów skierowanych pod adresem "Skyfall'', a przecież ta piosenka była w Twoim top 40.
Jedno nie wyklucza drugiego. "Jawnie negatywnych słów" nie było, raczej chłodzenie żarliwych wyznawców tego utworu. Była na liście trzy tygodnie, bardziej z obowiązku jak się okazało.
saferłel napisał(a):U mnie chyba będzie, oficjalnie nie wiem. Ale wiesz, to Twoje zmartwienie
No wiem, nawet nie wiem na co bym się sam zdecydował, singlem ukazał się w sumie "Baby" ale nie zwróciłem na to zbytniej uwagi.
27.11.2012 03:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
RE: DLP - Notowanie 312 (24.11.12)
thestranglers napisał(a):I chyba niczym mnie w tym wieku nie uraczą.
To bardzo kategoryczne stwierdzenie.

thestranglers napisał(a):singlem ukazał się w sumie "Baby" ale nie zwróciłem na to zbytniej uwagi.
Ja również wolałem poczekać na album niż ładować się w ten numer Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.11.2012 03:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 125
Dołączył: Dec 2014
Post: #20
RE: DLP - Notowanie 312 (24.11.12)
saferłel napisał(a):To bardzo kategoryczne stwierdzenie.
No wiesz, od nich też można wymagać czegoś naprawdę mocnego: oldskulowego ale i trendy. Chciałbym zrewidować pogląd - swego czasu Grzesiek Hofman chwalił przy okazji występu w Gdyni ich "The Liberty of Norton Folgate" ale po latach nie ma to przekładu na bieżące wydawnictwa. Słychać coś o nowym longplayu? Może on przyniesie coś bardziej ożywczego Icon_wink

EDIT:

Polska wiki znów zawodzi!

Nowy krążek "Oui Oui Si Si Ja Ja Da Da" wyszedł pod koniec października. No to zobaczy się jak sobie poradzili tym razem.
27.11.2012 03:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości