Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
aakttairplay's 40: may 3rd - 9th 08 (#18/#434)
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
aaktt napisał(a):Kiedyś słuchałem co tydzień "Czarnego piątku", ale zdjęli jak Hirek odszedł i wtedy też Listy Trójki przestałem słuchać

A to duży błąd! Icon_razz
08.05.2008 07:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Kiefer Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 656
Dołączył: Aug 2007
Post: #22
 
Tak juz oficjalnie - dżem dobry! Icon_smile
Podobnie jak przy innych tego typu zestawieniach chylę kapelusza przed umiejetnoscia sklasyfikowania az tylu utworow. Poza tym masz chyba duzo czasu [lub Hopla przez duze ha Icon_smile] na punkcie listy - te wykresy, wyliczanki... Troche za duzo tych cyferek, gdzies ginie mi sama istota notowania, czyli spis utworow. Ciezko mi objac wzrokiem chocby trzydzieche Icon_cool2
No ale ja juz troche niedowidze i niedoslysze, poza tym kazdy uklada jak lubi Icon_smile Przynajmniej jest roznorodnie.
Z wykresu odczytalem jakas paniczna wyprzedaz akcji rap/HH rok temu, coz sie stalo? I troszke szkoda, ze zero polskiej sceny, mialbym podreczna sciagawke Icon_wink
Uklony i pozdrowienia!

Kieferuj Chomikuj:
[Obrazek: Kiefer.gif]
09.05.2008 03:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
AKT! Online
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #23
 
Polska scena nie jest zła, ale nie dostarcza akurat takiej muzyki, jaką ja lubię i stąd te braki.

Jeśli chodzi o rap/hip-hop, to w poprzednich latach to była głównie muzyka, której słuchałem, z czasem zacząłem odkrywać nowe rzeczy i mniej więcej, kiedy lista wraz z początkiem 2007 roku odrodziła się na nowo (bo przez ponad połowę 2006 była mocno okrojona) postanowiłem trochę zmienić profil listy (oczywiście na podstawie ewolucji moich horyzontów muzycznych). To raz. A dwa to tyle, że w ciągu ostatniego roku tak naprawdę rap sam w sobie zaczyna powoli zanikać. Wychodzą jakieś dziwne rzeczy typu Flo'Rida, które nijak mnie nie jarają. Czekam na jakiś naprawdę dobry hip-hopowy singiel, który byłby w stanie wylądować na #1 Icon_wink2 Ostatni raz hip-hopowy kawałek zajmował #1 w lipcu 2006, a był to OutKast feat. Scar & Sleepy Brown - Morris Brown Icon_smile2 Tak więc było to baaardzo dawno Icon_eek2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.05.2008 05:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
aaktt napisał(a):Wychodzą jakieś dziwne rzeczy typu Flo'Rida, które nijak mnie nie jarają
Co masz na myśli pisząc "dziwne rzeczy"? Dla mnie "Low" to trochę jak "Yeah part II", tyle że trochę słabsze
10.05.2008 12:07 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
AKT! Online
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #25
 
Nie wiem, mam wrażenie, że znaczna część amerykańskiego hip-hopu ze szczytów list przebojów to ostatnio wypadki przy pracy, które stały się hitami z braku laku. Nigdy nie zrozumiem fenomenu "Low". Już "Elevator" uważam za znacznie lepsze! Icon_eek2

Moja opinia może być uwarunkowana tym, że w sumie kiedy dorastałem, to nieco inne rzeczy były popularne jak crunk czy później dirty south. Nadal mam wielki sentyment do Lil Jona, Ying Yang Twins, Chingy'ego czy Mike Jones'a, mimo, że zdaję sobie sprawę, że wiele z ich kawałków też można nazwać shitem czy tandetą Icon_smile2

I tak najbardziej lubię hip-hop alternatywny w wykonaniu Mos Defa, Commona, Taliba Kweli, A Tribe Called Quest, Roots (chociaż boję się nowej płyty), Taliba Kweli, Dilated Peoples etc... Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.05.2008 12:17 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
To informuj nas o jakichś dobrych singlach bardziej undergroundowych Icon_wink2
10.05.2008 12:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
AKT! Online
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #27
 
Chodzi o Hip Hop? Icon_smile2

W tej chwili nie ma w sumie o czym, bo mimo, że Roots wydało nowy krążek i zrobili już trzy klipy, to tak naprawdę 2 z 3 piosenek są bardzo niefajne Icon_sad Jak już to polecam "75 Bars (Black's Reconstruction)". Mnie chwyciło przez jakiś czas bardzo Icon_wink2 Może się spodoba Icon_smile2

Jakiś czas temu jeszcze Wu Tang Clan razem z Erykah Badu nagrali i zrobili klip do "The Heart Gently Weeps". Ten kawałek na pewno pojawi się na mojej liście w przyszłym tygodniu Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.05.2008 02:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
aaktt napisał(a):Chodzi o Hip Hop?

O Hip-Hop też
10.05.2008 02:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości