Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dido - Girl Who Got Away
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 688
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #1
Dido - Girl Who Got Away
Dido zapowiada swój powrót na muzyczną scenę piątym studyjnym albumem w jej karierze. Album nosi tytuł "Girl Who Got Away" i pojawi się w pierwszym kwartale 2013 roku a promować ma go tytułowe nagranie. Podczas nagrywania płyty pracowała z takimi producentami jak: Rollo Armstrong, Sister Bliss, Lester Mendez, A. R. Rahman, Rick Nowels, Greg Kurstin i Jeff Bhasker.

[Obrazek: Dido-Girl-Who-Got-Away-2013-600x600-300x300.png]

Tracklista:


1. “No Freedom”
2. “Grl Who Got Away”
3. “Let Us Move On” (feat. Kendrick Lamar)
4. “Blackbird”
5. “End of Night”
6. “Sitting on the Roof of the World”
7. “Love to Blame”
8. “Go Dreaming”
9. “Happy New Year”
10. “Loveless Heart”
11. “Day Before We Went to War”



Deluxe Version

12. “Let Us Move On” (feat. Kendrick Lamar) [Jeff Bhasker Version]
13. “All I See” (feat. Pete Miser)
14. “Just Say Yes”
15. “Let’s Run Away”
16. “Everything to Lose” (Armin van Buuren Remix)
17. “Lost”
18. “No Freedom” (Benny Benassi Remix) [Bonus Track]

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.01.2013 11:52 AM przez Szymek79.)
13.11.2012 07:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 688
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #2
RE: Dido - Girl Who Got Away



[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
18.12.2012 07:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Marek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 145
Dołączył: Nov 2008
Post: #3
RE: Dido - Girl Who Got Away
gra ładnie dopóki facet nie zaczyna gadaćIcon_sad
19.12.2012 07:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 688
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #4
RE: Dido - Girl Who Got Away
Marek napisał(a):gra ładnie dopóki facet nie zaczyna gadaćIcon_sad
ja tam czekam na tą płytę jak i na oficjalnego singla "No Freedom".

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
19.12.2012 07:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #5
RE: Dido - Girl Who Got Away
Marek napisał(a):gra ładnie dopóki facet nie zaczyna gadaćIcon_sad
no właśnie, do drugiej minuty jest ok, ale później...Icon_cry
czekam na singla
19.12.2012 07:34 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 688
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #6
RE: Dido - Girl Who Got Away
Mnie tam Kendrick jakoś specjalnie nie przeszkadza ale trzeba lubić chociaż trochę hip-hopIcon_wink, ciekawe czy aaktt'owi się podoba?

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
19.12.2012 07:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #7
RE: Dido - Girl Who Got Away
ojej? co to za duet z piekła! Dido i Kendrick?
tzn. Kendrick nagrał w tym roku bardzo dobry album (choć ja osobiście nie szalałem), który przy okazji bardzo ładnie się sprzedaje i zaczyna powoli być wszechobecny, natomiast wydaje mi się, że Dido generalnie nie pasuje do hip hopowej stylistyki (tak, tak, pamiętam duet z Eminemem, ale to 1. był kawałek dla radia, 2. konwencja i stylistyka była nieco inna, bo to była jednak rapowa piosenka z wsamplowanym refrenem Dido)
w tym numerze najlepsza jak dla mnie jest partia Kendricka, który brzmi tu trochę jak krewniak Kanyego - dużo bardziej agresywnie niż można by się spodziewać, ale już ten pseudotriphopowy beat jak dla mnie psuje wszystko, bo zupełnie nie pasuje do łagodnej śpiewanej części Dido

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.12.2012 09:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 135
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #8
RE: Dido - Girl Who Got Away
kiedyś mi się w głowi nie mieściło jak Dido mogła udzielać się w STANIE... dziś mogę powiedzieć, że bardzo lubię Eminema w tym utworze!
początek tego nowego utworu jest rewelacyjny, mam nadzieję, że dam się na dobre przekonać do części dalszej. mimo, że hip-hopu nie trawię...
Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
19.12.2012 10:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 688
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #9
RE: Dido - Girl Who Got Away







[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
15.02.2013 10:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 688
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #10
RE: Dido - Girl Who Got Away



[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
21.02.2013 07:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 688
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #11
RE: Dido - Girl Who Got Away
Dido wybrała "End Of Night" na kolejny singiel z płyty, powinien on trafić do sprzedaży 29 kwietnia.




[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
07.03.2013 06:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #12
RE: Dido - Girl Who Got Away
Przesłuchałem całą płytę i jestem rozczarowany. "No Freedom" wygląda na najlepszy kawałek na albumie, później pewnie "Let Us Move On" i... "End of Night". Miało być eklektycznie, a jest nijako...
07.03.2013 06:39 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: Dido - Girl Who Got Away
Płyta jest zaskakująco miła. Spodziewałem się czegoś przeciętnego, a znalazłem zbilansowany zestaw eleganckich numerów, z których 3-4 naprawdę wybijają się mocno w górę na czele ze świetnym "Go Dreaming". Płyta warta sprawdzenia, chociaż nie będzie to porażający kontakt. Niemniej, CO NAJMNIEJ na poziomie Stereophonics, Michale Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.03.2013 12:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #14
RE: Dido - Girl Who Got Away
saferłel napisał(a):Płyta warta sprawdzenia, chociaż nie będzie to porażający kontakt. Niemniej, CO NAJMNIEJ na poziomie Stereophonics, Michale Icon_biggrin
zależy dla kogo. Ja napisałem SWOJĄ opinię Icon_smile Dla mnie to jednak rozczarowanie, za dużo muzycznych wydziwiań (a "Go Dreaming" bardzo przeciętne )
08.03.2013 02:48 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
RE: Dido - Girl Who Got Away
W sumie nie dziwi mnie Twoja opinia. Ty wolisz "No Freedom", które jest najgorsze na płycie, a ja wolę wydziwiające "Go Dreaming" z elektronicznym, post-Faithlessowym pulsem i eterycznym klimatem. Piszesz, że jest "nijako", a to przecież brak udziwnień chyba wpłynąłby na nijakość tej pozycji.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.03.2013 03:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Marek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 145
Dołączył: Nov 2008
Post: #16
RE: Dido - Girl Who Got Away
Stereophonics bardzo mnie zawiodło przeciętnością, więc jak Dido jest na podobnym poziomie to nie słuchamIcon_smile
08.03.2013 09:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #17
RE: Dido - Girl Who Got Away
Marek napisał(a):więc jak Dido jest na podobnym poziomie to nie słucham
jak nie posłuchasz, to się nie przekonasz Icon_smile

Jeśli Dido nagrała przeciętną płytę, to ja od tej pory będę chwalił przeciętniactwo i obojętność Icon_lol
Dido trochę eksperymentuje jeśli chodzi o dźwięki. Jest sporo elektroniki, ale nie brakuje też dawnej muzyki - balladowo-melancholijnej.
Początkowo też myślałem, że ta płyta nic lepszego niż "No Freedom" nie przyniesie, i to mnie bardzo dołowało, bo bardzo lubię wszystkie trzy poprzednie albumy tej piosenkarki. Z czwartą pewnie będzie podobnie. Trochę faktycznie może nudzi monotonny głos artystki, jeśli ktoś nie jest jego wielbicielem. Ale do samych piosenek nie można mieć zastrzeżeń.
Mój prywatny faworyt to "Blackbird" - takiej odsłony Dido jeszcze nie było, toż to prawie disco Icon_lol jedno z większych ożywień na tej spokojnej płycie Icon_smile jak to nie będzie na mojej liście przebój, to świat się kończy.
"Girl Who Got Away" to również udana kompozycja, typowy klimat didowy, ale nie jest kopią poprzednich singli. Przyjemne.

Marek napisał(a):gra ładnie dopóki facet nie zaczyna gadać
pod tym się podpisuje wszystkimi kończynami. Przez te wstawki utwór sporo stracił.

"End of The Night" nowym singlem? nie jest to najgorszy wybór, ale mógłby być lepszy - np. "Blackbird" albo "Go Dreaming" Icon_smile, które jest kolejną perełką na "Girl Whot Got Away" (zahacza nawet o synth-pop Icon_eek ) Ja to kupuję w 100%.
Jeśli porównywać Dido do którejś z polskich piosenkarek, to nie można nie dostrzec podobieństwa do Ani Dąbrowskiej, a "Sitting on the Roof Of The World" jest tego dobitnym przykładem, toż to jest żywcem wyjęte z Ani Icon_cool
Końcówka albumu jest troszkę słabsza, ale to nie zmienia faktu, że album jest udany i nie pozwolę mówić tu o przeciętności Icon_exclaim i piszę to obiektywnie, nie jako fan Dido Icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.03.2013 06:58 PM przez Tomekk.)
10.03.2013 06:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 688
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #18
RE: Dido - Girl Who Got Away
Tomekk napisał(a):gra ładnie dopóki facet nie zaczyna gadać
pod tym się podpisuje wszystkimi kończynami. Przez te wstawki utwór sporo stracił.
nie znacie sięIcon_razz

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
10.03.2013 07:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dido - Greatest Hits Szymek79 1 1 292 11.11.2013 03:10 PM
Ostatni post: Szymek79

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości