Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 1129 - 28.10.2012
podwójne lądowanie na drugim
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 1129 - 28.10.2012
W ubiegłym tygodniu ruch był przede wszystkim w płytach. Poznałem kilka ciekawych nowych płyt i niektóre z nich przedarły się na listę. A Stone Sour to nawet od razu do pierwszej dziesiątki. Ten krążek ma szansę zostać moim ulubionym rockowym albumem tegorocznej zimy. Ale nie tylko on debiutuje w dziesiątce. Tyle że Mela Koteluk przez 2 tygodnie była w drugiej dziesiątce, a w poprzednią niedzielę byłem na jej akustycznym koncercie, już po ułożeniu poprzedniego notowania. Piękny koncert + wspaniałe towarzystwo + trochę słabsza forma konkurencji = rewelacyjne miejsce na liście. A na liście piosenek pojawiają się 4 nowe rzeczy. Choć w przypadku jednego utworu słowo "nowe" oznacza tylko i wyłącznie to, że ja tego wcześniej nie znałem i nie było u mnie na liście. Bo "Vermillion" grupy Guillemots to utwór sprzed półtora roku. Za to Lipali jest zupełnie świeżutkie. Nawet nie wiem który utwór z nowej płyty zespołu jest promowany. Zresztą cała płyta nie podoba mi się tak jak poprzednia, ale jeszcze dam jej jeszcze ze 2-3 szanse. Na szczęście na listę można sobie wybrać to, co się najbardziej podoba. Nie spodziewałem się, że pojawi się u mnie Ultravox. Pierwszy singiel z płyty zupełnie nie zwrócił mojej uwagi, ale drugi ma w sobie jakąś hipnotyzującą siłę, która w dodatku przywołuje pozytywne muzyczne wspomnienia sprzed lat. Samo wejście na listę to już sukces. A dzięki jednemu z programów telewizyjnych sukces może osiągnąć (i oby takie programy promowały właśnie takie granie, a nie całkowicie miałkie twory, jak to zwykle ma miejsce) zespół Oberschlesien. Ja poznałem utwór na zlocie forum LP3. To co prawda "jedynie" cover grupy Rammstein, ale zagrany z taką mocą, że wierzę, że o grupie jeszcze nie raz usłyszymy i jeszcze niejeden utwór sygnowany tą nazwą będzie miał szansę trafić na listę.

Notowanie 1129:

01. 01. 05. 05. I Will Wait - Mumford & Sons
02. 02. 03. 03. Wolna - Mela Koteluk
03. 03. 08. 08. What Are We Gonna Do - Glen Hansard & Markéta Irglová
04. 04. 03. 03. Skyfall - Adele
05. 05. 10. 10. Gangnam Style - PSY
06. 06. 10. 10. Anything More Than This - Inside Again
07. 10. 03. 03. Swallowed Up By The Ocean - Billy Talent
08. 09. 20. 20. Wilki dwa - Luxtorpeda
09. 07. 13. 13. Nic na siłę - Piotr Bukartyk
10. 08. 11. 11. Z tylu chmur - Piotr Bukartyk

11. 11. 03. Im Nebel - Die Toten Hosen
12. 12. 08. Poznański - Happysad
13. 33. 02. Speeddance - Reptile Youth
14. 13. 06. What Could Have Been Love - Aerosmith
15. 20. 03. Little Talks - Of Monsters And Men
16. 16. 26. Piosenka z praniem w tle - Piotr Bukartyk & Katarzyna Groniec
17. 17. 22. Klucznik / Rozdziobią nas kruki i wrony - Lao Che
18. 18. 03. Let Yourself Go - Green Day
19. 19. 04. Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan - Hey
20. 36. 02. Follow Me - Muse
21. 21. 19. The Future Is Now - The Offspring
22. 14. 17. To się nie uda - Piotr Bukartyk
23. 15. 10. Man in the Balloon - Maze of Sound
24. 28. 05. Linoskoczek - Skubas
25. 24. 04. We Are The 99 Percent - Tom Morello, Serj Tankian & Tim McIlrath
26. 25. 11. The Winner Takes It All - The Vaccines
27. 22. 10. The Storm Before The Calm - Anathema
28. 23. 09. All I Have Left Is You - The Offspring
29. NN. 01. Live - Ultravox
30. 44. 11. Absolute Zero - Stone Sour
31. 29. 22. Jeżeli kiedyś zabraknie mnie (ostateczne rozwiązanie naszej kwestii II) - Afro Kolektyw
32. 32. 11. Untouchable, Part 1 - Anathema
33. 34. 08. Nic nie zmieniać - Happysad
34. 42. 02. Bird of Sorrow - Glen Hansard
35. NN. 01. Jo chca - Oberschlesien
36. 26. 06. Padam - Maria Peszek
37. 27. 13. I Believed In You - Skunk Anansie
38. 37. 03. Zamarzam - Muchy
39. 31. 08. Tonight - Soulsavers
40. 30. 15. Redbud Tree - Mark Knopfler
41. 41. 33. Take Off Your Shoes - Sinead O’Connor
42. 38. 14. Alles Hat Seinen Grund - Die Toten Hosen
43. 40. 40. Pancerz - Kabanos
44. 35. 07. Candy - Robbie Williams
45. NN. 01. Vermillion - Guillemots
46. 45. 25. Tajne znaki - Luxtorpeda
47. 43. 19. Siódma rano w sklepie - Piotr Bukartyk
48. NN. 01. Popioły - Lipali
49. 47. 08. Do krwi - Happysad
50. 46. 14. You Will Become - Glen Hansard

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

39. 13. Sad Sad Sad - Skunk Anansie
48. 25. Nocą - From Afar
49. 09. Slo-Mo-Tion - Marilyn Manson
50. 23. Whispers - Cochise

Legenda:
Pierwsza dziesiątka - miejsce, miejsce tydzień temu, liczba tygodni w dziesiątce, liczba tygodni w dziesiątce pod rząd.
Kolejne dziesiątki - miejsce, miejsce tydzień temu, licza tygodni w pięćdziesiątce.

Lista płyt. Notowanie 1117:

01. 01. 14. 14. Rhythm and Repose - Glen Hansard
02. NN. 01. 01. Spadochron - Mela Koteluk
03. 06. 02. 02. The 2nd Law - Muse
04. 04. 04. 04. Gusła - Lao Che
05. 02. 13. 13. Weather Systems - Anathema
06. 05. 03. 03. ¡Uno! - Green Day
07. 03. 28. 23. Piosenki po polsku - Afro Kolektyw
08. 08. 02. 02. Achtung 2012 - Farben Lehre
09. NN. 01. 01. House of Gold & Bones - Part 1 - Stone Sour
10. 07. 13. 13. Tak jest i już - Piotr Bukartyk

Wypadły (z którego, ile razy były w dziesiątce, ile razy były w dziesiątce pod rząd):

09. 13. 13. Rize of the Fenix - Tenacious D
10. 17. 17. Days Go By - The Offspring

--------------------------

11. Ballast der Republik - Die Toten Hosen
12. Ciepło / zimno - Happysad
13. Rize of the Fenix - Tenacious D
14. Days Go By - The Offspring
15. Sted - Babu Król
16. Coexist - The xx
17. Soundtrack - Lao Che
18. Chcecicospowiedziec - Muchy
19. Dead Silence - Billy Talent
20. Privateering - Mark Knopfler
29.10.2012 12:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 700
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: notowanie 1129 - 28.10.2012
ku3a napisał(a):Oberschlesien
Wczoraj wystąpili w Must Be The Music w półfinale i wygrali. Weszli do finału Icon_smile2 Chociaż miałem innego faworyta.
Ja z tego programu poznałem kilka bardzo interesujących zespołów, które bardzo dobrze rozwijają się na polskiej scenie muzycznej.
A z innej beczki - płyta Afro Kolektywu zaskakująco już tyle tygodni trzyma się w top 10 płyt. Pewnie będzie czołówką podsumowania roku.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
29.10.2012 02:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #3
RE: notowanie 1129 - 28.10.2012
LIVE!!! Icon_smile2
czytam o nowościach i spodziewałem się U-vox jako tej najniższej Icon_wink2 bo new romantic nie kojarzy mi się z Twoją listą Icon_razz
nowość w 30 to u mnie jest zawsze "coś" Icon_smile2 miła niespodziewajka.

Lilpali słuchałem, ale na razie u mnie również nie ma startu do poprzedniej, ale szansę dostanie.
Mela sobie świetnie radzi, na ale skoro widziałeś i słyszałeś ją LIVE to mnie wcale nie dziwi Icon_wink2
ciekawy byłem czy Lao się pojawi. jest w płytach, u mnie (chyba) też będzie, ale z utworami gorzej ...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
29.10.2012 02:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: notowanie 1129 - 28.10.2012
tadzio3 napisał(a):Ja z tego programu poznałem kilka bardzo interesujących zespołów, które bardzo dobrze rozwijają się na polskiej scenie muzycznej.
akurat przez zupełny przypadek widziałem rozstrzygnięcia, bo przelatywałem sobie po kanałach Icon_smile2. nie widziałem występów i nie wiem jak grali pozostali, ale oczywiście trzymałem kciuki za Oberschlesien Icon_wink2. przede wszystkim cieszę się, że takie granie miało szansę być obejrzanym przez setki tysięcy ludzi, a nie tylko jakieś pitu-pitu.
tadzio3 napisał(a):A z innej beczki - płyta Afro Kolektywu zaskakująco już tyle tygodni trzyma się w top 10 płyt. Pewnie będzie czołówką podsumowania roku.
sam jestem bardzo ciekaw na którym wyląduje. aż boję się myśleć Icon_wink2.
Yacy napisał(a):czytam o nowościach i spodziewałem się U-vox jako tej najniższej Icon_wink2
Icon_smile2 różnie to bywa z kolejnością w jakiej opisuję nowości. zwykle to wychodzi w praniu, tak jak akurat nowości mi się nasuwają i łączą tematycznie, nie musi to być w kolejności w jakiej występują na liście.
Yacy napisał(a):new romantic nie kojarzy mi się z Twoją listą Icon_razz
czemuż to? Icon_wink2
Yacy napisał(a):Lilpali słuchałem, ale na razie u mnie również nie ma startu do poprzedniej, ale szansę dostanie.
po pierwszym przesłuchaniu to myślałem, że w ogóle będzie do odstrzału. ale drugie i trzecie dały jakieś nadzieje, że może kiedyś... przebije się do drugiej dziesiątki...
Yacy napisał(a):ciekawy byłem czy Lao się pojawi. jest w płytach, u mnie (chyba) też będzie, ale z utworami gorzej ...
płyta się pojawiła, bo wyjątkowo przesłuchałem ją kilka razy w tygodniu. najpierw w poniedziałek, potem jakoś w czwartek i jeszcze na koniec niedzieli. i się przedarła.
z utworami może będzie lepiej, muszę się jeszcze wsłuchać. w każdym razie "Zombi!" raczej nie będzie. ale co jest pocieszające - to jest jak dla mnie zdecydowanie najsłabszy numer na płycie, uff...
29.10.2012 04:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #5
RE: notowanie 1129 - 28.10.2012
ku3a napisał(a):czemuż to?
przede wszystkim najlepsze lata dawno minęły i nie bardzo wiem, kto miałby się pojawić? Z tych co wydawali płyty w czasach boomu new romantic, to w ostatnich latach płyty wydali OMD, ALPHAVILLE, DURAN DURAN, THE CARS... więcej nie pamiętam Icon_wink2 i chyba nic z tego nie było. Może powinienem napisać, że Ty i NR jakoś nie bardzo mi do siebie pasujecie Icon_razz
No a TEN WYJĄTEK, którego nie nazwę, a o którym wiemy, że myślę, to już daaaawno nie kwalifikuje się do New romantic Icon_wink2 (przy okazji: masz bilet? )

Czyli mylę się i słuchasz starych utworów nowo-romantycznych? Icon_smile2

ku3a napisał(a):w każdym razie "Zombi!" raczej nie będzie. ale co jest pocieszające - to jest jak dla mnie zdecydowanie najsłabszy numer na płycie, uff...
tak?! zaskoczenie spore, bo słabsze spokojnie znalazłem ...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
29.10.2012 05:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: notowanie 1129 - 28.10.2012
Yacy napisał(a):przede wszystkim najlepsze lata dawno minęły
tak, tak, ja to bardziej z przymrużeniem oka napisałem Icon_wink2.
Yacy napisał(a):WYJĄTEK, którego nie nazwę, a o którym wiemy, że myślę, to już daaaawno nie kwalifikuje się do New romantic Icon_wink2 (przy okazji: masz bilet? )
nie mam jeszcze. choć faktycznie ceny całkiem przystępne.
Yacy napisał(a):Czyli mylę się i słuchasz starych utworów nowo-romantycznych? Icon_smile2
rzadko. to znaczy słuchać to słucham, przesłuchuję, sprawdzam, ale rzadko kiedy zostają ze mną na dłużej, no i rzadko wchodzą na listę.
29.10.2012 05:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 700
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: notowanie 1129 - 28.10.2012
ku3a napisał(a):przede wszystkim cieszę się, że takie granie miało szansę być obejrzanym przez setki tysięcy ludzi, a nie tylko jakieś pitu-pitu.
I powiem Ci, że nie rzadko w tym programie do finału przebijały się podobne brzmienia. Mieliśmy już metalowe zespoły no i jeden metal-corowy, który zajął w całej edycji drugie miejsce.
A i przecież znany Ci Plan z tego programu wypłynął na szersze wody.
ku3a napisał(a):w każdym razie "Zombi!" raczej nie będzie.
Przy "Gospelu" też pierwszy singiel nie wszedł na Twoją listę, a potem... wszyscy pamiętamy Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
29.10.2012 05:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: notowanie 1129 - 28.10.2012
tadzio3 napisał(a):Przy "Gospelu" też pierwszy singiel nie wszedł na Twoją listę, a potem... wszyscy pamiętamy Icon_smile2
hehe, faktycznie Icon_smile2. tylko że wtedy to było tak, że "Drogi Panie" po prostu za szybko przeleciało przez LP3 i tak naprawdę nie zdążyłem tego porządnie usłyszeć. a to był dla mnie wtedy nieznany zespół, więc nie zwróciłem na to w ogóle uwagi. i potem od HPW zaczął się totalny szał Icon_smile2.
29.10.2012 05:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #9
RE: notowanie 1129 - 28.10.2012
ku3a napisał(a):07. 10. 03. 03. Swallowed Up By The Ocean - Billy Talent
Billy rządzi! Coraz bardziej wkręca mnie ta płytka, a pamiętam jak skakałem na ich koncercie! Och to było prawie wczoraj. U mnie Surprise się rozpycha! Icon_smile
ku3a napisał(a):29. NN. 01. Live - Ultravox
Ciekawe z tym kawałkiem, sporo osób po czasie dostrzegło ten kawałek, podobnie jest ze mną. Choć chyba trzeba będzie wykroić inny kawałek.
ku3a napisał(a):45. NN. 01. Vermillion - Guillemots
zawstydzasz mnie, ciekawe co na to Saferłel Icon_smile jaka jest ta nowa płyta panowie.
ku3a napisał(a):18. 18. 03. Let Yourself Go - Green Day
kurde liczyłem na agresywny szturm !Icon_smile

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
29.10.2012 06:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
RE: notowanie 1129 - 28.10.2012
dziobaseczek napisał(a):Billy rządzi! Coraz bardziej wkręca mnie ta płytka, a pamiętam jak skakałem na ich koncercie! Och to było prawie wczoraj. U mnie Surprise się rozpycha! Icon_smile
hehe, właśnie w tej chwili leci u mnie ta płytka Icon_smile2. jako całość mnie tak nie powala, ale to i tak dobry materiał Icon_smile2.
dziobaseczek napisał(a):kurde liczyłem na agresywny szturm !Icon_smile
mam nadzieję, że ruch jeszcze nastąpi Icon_wink2.
i myślałem, że skrobniesz coś na temat skoku Reptile Youth Icon_wink2.
29.10.2012 09:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #11
RE: notowanie 1129 - 28.10.2012
ku3a napisał(a):13. 33. 02. Speeddance - Reptile Youth
ku3a napisał(a):i myślałem, że skrobniesz coś na temat skoku Reptile Youth
no faktycznie, warto było skrobnąć. Bardzo się cieszę. Śmiało sięgaj tez po piosenkę z mojej czołówki. Płyta już jest.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
31.10.2012 06:34 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 071
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: notowanie 1129 - 28.10.2012
Bardzo dobry numer 1

Cieszy mnie debiut Ultravoxu

oraz to, że mozna tu znaleźć tak różne utwory jak
05. 05. 10. 10. Gangnam Style - PSY
07. 10. 03. 03. Swallowed Up By The Ocean - Billy Talent

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
31.10.2012 11:29 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: notowanie 1129 - 28.10.2012
dziobaseczek napisał(a):Śmiało sięgaj tez po piosenkę z mojej czołówki
tak, widziałem, że masz u siebie kolejną. na pewno sięgnę Icon_smile2.
Konrad napisał(a):Bardzo dobry numer 1
no ba Icon_wink2.
Konrad napisał(a):oraz to, że mozna tu znaleźć tak różne utwory jak (...)
ano zdarza się Icon_smile2. co prawda moje ulubione gatunki muzyczne są jasno określone, ale to nie znaczy, że mam zamkniętą głowę na inne granie Icon_smile2.
31.10.2012 11:44 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
RE: notowanie 1129 - 28.10.2012
Yacy napisał(a):OMD, ALPHAVILLE, DURAN DURAN, THE CARS.
Nigdy nie myślałem o OMD i The Cars w kontekście new romantic. Ci drudzy zresztą wywodzą się niemal z czystego punku Icon_wink

Yacy napisał(a):czytam o nowościach i spodziewałem się U-vox jako tej najniższej
Ja w ogóle się nie spodziewałem tego zespołu liście :O Jestem oczywiście zadowolony że po failu PSB jednak jakaś nadzieja dla dobrego popu tutaj się pojawiła i wygląda na to, że będzie....lepiej nic nie napiszę Icon_razz2

dziobaseczek napisał(a):Ciekawe z tym kawałkiem, sporo osób po czasie dostrzegło ten kawałek, podobnie jest ze mną. Choć chyba trzeba będzie wykroić inny kawałek.
Może dlatego, że dodali do zestawu Lp3? W ogóle sukces ''Live'' na Lp3 też jest dla mnie czymś szalonym, ale i miłym Icon_smile

dziobaseczek napisał(a):zawstydzasz mnie, ciekawe co na to Saferłel Icon_smile jaka jest ta nowa płyta panowie.
Przeczytaj opis. To stare nagranie. W sumie może warto Kubie podrzucić ich najlepsze kawałki? To może nawet coś z genialnego debiutu tu się pojawi Icon_wink?

ku3a napisał(a):Skyfall - Adele
Kto by pomyślał, ze Adele będzie wyżej u mnie niż u Ciebie Icon_smile

ku3a napisał(a):Speeddance - Reptile Youth
Jesteś w jakimś transie. Trzeba ci koniecznie podrzucić Churches czy inne indie-electronic Icon_biggrin

ku3a napisał(a):Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan - Hey
Już pisałem w komentarzu do listy Kordiana, że jednak poczekam na album i sam wybiorę single. Jestem lepszy w te klocki niż promotorzy Heya Icon_razz2

ku3a napisał(a):Tonight - Soulsavers
Pewnie w następnym miesiącu wrócę do krążka i wybiorę singla. Z pamięci mogę jednak napisać, że raczej nie będzie to ''Tonight''.

ku3a napisał(a):Candy - Robbie Williams
Jestem ciekawy czy spodoba Ci się nowy Robbie. Już dawno wszyscy przypieczętowali sukces tej płyty, bo gość wraca do ''Esci'' itd...No a ja po samplach jestem rozczarowany, bo brzmi to tak jak 10 lat temu tylko gorzej. Bez iskry.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
31.10.2012 12:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
RE: notowanie 1129 - 28.10.2012
saferłel napisał(a):może warto Kubie podrzucić ich najlepsze kawałki? To może nawet coś z genialnego debiutu tu się pojawi Icon_wink?
możecie podrzucić Icon_wink2. a ja skonfrontuję z drugim źródłem i wybiorę część wspólną Icon_wink2.
saferłel napisał(a):Kto by pomyślał, ze Adele będzie wyżej u mnie niż u Ciebie Icon_smile
faktycznie, u bukmacherów możnaby trochę wygrać Icon_wink2.
saferłel napisał(a):Jesteś w jakimś transie. Trzeba ci koniecznie podrzucić Churches czy inne indie-electronic Icon_biggrin
dawaj, dawaj, póki jest taka fala Icon_wink2.
saferłel napisał(a):Już pisałem w komentarzu do listy Kordiana, że jednak poczekam na album i sam wybiorę single. Jestem lepszy w te klocki niż promotorzy Heya Icon_razz2
na razie jest nieźle, ale nie ukrywam, że liczę, że na płycie będą rzeczy które spokojnie posiedzą przez kilka tygodni w pierwszej dziesiątce. w końcu Hey to przecież jeden z najbardziej zasłużonych dla mojej listy polskich zespołów.
saferłel napisał(a):brzmi to tak jak 10 lat temu tylko gorzej. Bez iskry.
przyznam, że nie słuchałem tego 20-minutowego skrótu. celowo. "Candy" mi szybko do głowy weszło, ale też szybko spowszedniało. oczywiście Robbie ma u mnie bardzo silną pozycję i oczekiwania są duże.
31.10.2012 01:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #16
RE: notowanie 1129 - 28.10.2012
(31.10.2012 12:03 PM)saferłel napisał(a):  
Yacy napisał(a):OMD, ALPHAVILLE, DURAN DURAN, THE CARS.
Nigdy nie myślałem o OMD...

Kiedyś miałem styczność z kolesiem, który uwielbiał decydować za innych, co jest NR, a co nie i o OMD powiedział tak: "Architecture and Morality" i nic więcej. Tak ogólnie na pewno sprawiali wrażenie romantycznych kolesi Icon_smile The Cars chwilami też, ale tu całkowicie się zgadzam.

ku3a napisał(a):Speeddance - Reptile Youth

Shake your shirt like a hummingbird! Normalnie tekst roku Icon_smile Przebija nawet "nothing scares me anymore, one, two, three, four" i "it's a fact, kiss, kiss" Icon_smile

(31.10.2012 12:03 PM)saferłel napisał(a):  
ku3a napisał(a):Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan - Hey
Już pisałem w komentarzu do listy Kordiana, że jednak poczekam na album i sam wybiorę single. Jestem lepszy w te klocki niż promotorzy Heya Icon_razz2

To chyba nie u mnie albo o innej płycie. U mnie na razie Heya nie ma...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.10.2012 01:24 PM przez Kordian.)
31.10.2012 01:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
RE: notowanie 1129 - 28.10.2012
Kordian napisał(a):Kiedyś miałem styczność z kolesiem, który uwielbiał decydować za innych, co jest NR, a co nie i o OMD powiedział tak: "Architecture and Morality" i nic więcej.
To musiał być jakiś wyjątkowy fagas, phi Icon_razzIcon_wink OMD forever! Homopop in my heart!

Kordian napisał(a):The Cars chwilami też, ale tu całkowicie się zgadzam.
Carsi poszli w popa w połowie lat 80, ale to był new wave, który bezpośrednio wyrósł na bardziej przystępnej pożywce post-punkowej. Kurde....aż zachciało mi się posłuchać ''Drive'' Icon_biggrin

Kordian napisał(a):To chyba nie u mnie albo o innej płycie. U mnie na razie Heya nie ma...
Ups. Chodziło mi o Konrada oczywiście. Ale widzisz jak często o Tobie myślę Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
31.10.2012 01:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #18
RE: notowanie 1129 - 28.10.2012
(31.10.2012 01:19 PM)saferłel napisał(a):  Homopop in my heart!

Ty znowu z tymi homo Icon_smile A fagasa może kojarzysz - 80sMan z forum.80s.pl Ja sobie takie kwestie prosto tłumaczę - muzyka to synth-pop, new romantic to styl fryzur i ciuchów Icon_biggrin Pewien mój kolega mawia, że synth-pop to soliści i duety, większe zespoły to new romantic Icon_smile (oczywiście piszę to tylko dla śmiechu)

(31.10.2012 01:19 PM)saferłel napisał(a):  Ale widzisz jak często o Tobie myślę Icon_wink

OK Icon_smile

(31.10.2012 01:01 PM)ku3a napisał(a):  Candy" mi szybko do głowy weszło, ale też szybko spowszedniało.

U mnie pojawiło się to na liście właściwie tylko dlatego, że raz mi dobrze zabrzmiało podczas jazdy autobusem i chyba za tydzień już go nie będzie.
31.10.2012 01:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #19
RE: notowanie 1129 - 28.10.2012
saferłel napisał(a):Nigdy nie myślałem o OMD i The Cars w kontekście new romantic.
OMD?! dla mnie to prekursorzy! Icon_wink2 Beksiński w audycji Romantycy Muzyki Rockowej pewnie grał ich wszystkie płyty. A ja mu wierzę (wierzyłem?)
Aż sprawdziłem czy grał The Cars. Grał. W sierpniu 1986. Jeden utwór Icon_razz Ale jestem pewien, ze słyszałem jakąś płytę w jego audycji, po której nie została playlista...
Chociaż grał też np. Kim Wilde, która mi sie nie kojarzy z NR. Teraz jak sprawdzam to widzę, że grał jeszcze The Cure, a ja zupełnie ich nie kojarzę z tym nurtem...

ku3a napisał(a):tak, tak, ja to bardziej z przymrużeniem oka napisałem
jak teraz czytam to widzę Icon_razz ale wtedy tak się ucieszyłem, że aż straciłem czujność Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
31.10.2012 01:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #20
RE: notowanie 1129 - 28.10.2012
"Wilki dwa" podobnie jak u mnie balansują na miejscach 8-10.

.
31.10.2012 06:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości